Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Jakub Muda

Jakub Muda

Montreal

Nazywam się Jakub Muda, mam 21 lat i jestem studentem chemii oraz matematyki w Montrealu, poszukiwaczem przygód oraz człowiekiem, dla którego "Niemożliwe nie istnieje". Od dziecka wielką pasją była i jest dla mnie astronomia oraz podróże, obecnie również chemia. Moim największym życiowym celem jest praca w Canadian Space Agency oraz lot w kosmos.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4555 PLN z 15000 PLN

83 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

30%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.02.2015.

8000km Across Canada - droga do marzeń

O projekcie

PAN MAREK KAMIŃSKI PATRONEM HONOROWYM WYPRAWY!!!!!


 

KONKURS!!! :) Do wygrania rozmowa z Panem Markiem!!!

Wesprzyj wyprawę na Polak Potrafi i weź udział w losowaniu nagrody głównej - 

czeka na Ciebie rozmowa z Panem Markiem Kamińskim!!!! Celem jest inspiracja

młodych ludzi aby każdy mógł zrobić wielkie rzeczy!

Profil Pana Marka na FB: www.facebook.com/MarekKaminskiZdobywamyBieguny

 

 

        

 

www.8000kmAcrossCanada.com/pl-PL/

 

Wyprawa "8000km Across Canada" jest epicką wędrówką od wybrzeża Pacyfiku aż po brzegi Atlantyku, w którą wyruszam ja, Jakub Muda, polski chemik i poszukiwacz przygód.

Rozpocznę 19 stycznia 2015 roku, w Victoria, przejdę przez wszystkie prowincje Kanady, a moja wyprawa zakończy się w Cape Spear, pod koniec sierpnia 2015 roku po około 8 miesiącach przygody.

Przekraczając granice ludzkich możliwości, aby ukończyć symboliczne "8000km Kanadyjskiego Maratonu", wyprawa "8000km Across Canada" stanie się świadectwem jednej z najwspanialszych historii o ludzkiej wytrzymałości jakie są nam dotychczas znane.

 

Bądź częścią tej wspaniałej przygody i wspomóż mnie w jej realizacji!!!

Czekają na Ciebie wyjątkowe upominki!!!

 

Jak wesprzeć projekt?

 

 

AKTUALNOŚCI

17/01/2015 - 18:53 Montreal -  start w poniedziałek 19 stycznia!!!!!

17/01/2015 - NOWA LOTERIA!!! Jak dojdziemy do 6000PLN wylosowane zostaną 2 osoby, które otrzymają krzesiwa Light my Fire z gadżetami od www.sklepdlaturysty.pl

15/01/2015 - Wyniki loterii kubków - szczegóły w aktualnościach. 

12/01/2015 - Nowy film   [ KLIK ]

3/1/2015 - WYWIAD DLA ONET.PL!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :) :) [ KLIK ]

 

TERRY FOX - ZWYCIĘZCA MIMO PRZECIWNOŚCI

12 kwietnia 1980 roku w St. John's w Nowej Fundlandii Terry Fox – kanadyjski student i lekkoatleta - rozpoczyna bieg w poprzek ziem kanadyjskich od symbolicznego zanurzenia swej protezy nogi w falach Oceanu Atlantyckiego.

Marathon of Hope – bo tak właśnie nazwał swój bieg jeden z największych bohaterów narodowych Kanady – był przełomowym momentem w budowaniu świadomości społecznej, jak i perfekcyjną metaforą długotrwałej, ciężkiej, niestety wciąż niejednokrotnie bezlitosnej, walki natury ludzkiej z rakiem. Terry Fox przegrał tę walkę - zmarł 9 miesięcy później.

 

SYMBOLIKA WYDARZENIA

W dobie XXI wieku, gdy komplikacje nowotworowe masowo zalewają współczesny świat, heroiczny wyczyn Terry Fox’a – 5373 km w 143 dni - nabiera jeszcze większej rangi, a duma z jaką każdego dnia przemierzał dystans klasycznego maratonu stale inspiruje ludzi na całym świecie.

Wielu z nich, decyduje się przebiec ten zabójczy dystans ze zwykłej potrzeby ducha - dla upamiętnienia kogoś bliskiego, do poznania samego siebie, czy stania się lepszym człowiekiem. Jednym z nich jestem ja!

 

 

8000 KM ACROSS CANADA - "NAJDŁUŻSZE" MARZENIE NA ŚWIECIE

Legendarny maraton w poprzek ziem kanadyjskich - od wybrzeża Pacyfiku aż po brzegi Atlantyku – to dla ludzkiego organizmu wyzwanie ekstremalne, niejednokrotnie wymagające przełamania granic wytrzymałości fizycznej, jak i tej psychicznej.

Trasa przechodząca przez wszystkie prowincje kanadyjskie, wymaga od naśladowców Terry Fox’a wielkich zdolności adaptacyjnych, silnej woli i wielkiej motywacji. Pomimo wielu niebezpieczeństw będzie to przygoda mojego życia!

 

200 maratonów, o łącznej długości 8000 kilometrów... Taki cel postawiłem przed sobą ja, Jakub – kanadyjski chemik polskiego pochodzenia, podróżnik oraz poszukiwacz przygód. Mój symboliczny marsz rozpocznie się 7 stycznia 2015 roku w Clover Point, Victoria - miejscu znanym jako Mile 0 Trans Canada Highway.

Trasa maratonu będzie przebiegać głównie wzdłuż Trans Canada Trail, z drobnymi zmianami na wysokości Calgary oraz Toronto. Zgodnie z założeniami, wyprawa powinna zakończyć się po 8 miesiącach w Cape Spear, St. John’s, w najdalej wysuniętym na wschód punkcie Kanady.

 

 

 

Na przestrzeni 8 miesięcy podróży muszę być gotowym na absolutnie skrajne warunki klimatyczne. W pierwszym etapie, zimą w Górach Skalistych i preriach, temperatury spadają nawet do - 40°C. W dalszej części wyprawy – Krainie Wielkich Jezior, Górach Appalachach czy prowincjach nadatlantyckich – spodziewam się ponad 40 stopniowych upałów i susz, powszechnych w porze letniej. Ciężko sobie wyobrazić przetrwanie nawet kilku godzin w tak ekstremalnych warunkach – a co dopiero pokonanie 42km każdego dnia?!

 

Samodzielny charakter przedsięwzięcia, brak jakiegokolwiek zespołu pomocniczego czy zaplecza medycznego – to wszystko potęguje trudności pokonywania etapów mojej wyprawy w różnych warunkach terenowych. Odcinki trasy, będę przemierzał w nieskażonej ludzką ręką dziczy, są dowodem niespotykanej odwagi każdego, kto decyduje się ją pokonać. Liczne kontuzje oraz choroby są w tym wypadku nieuniknione.

Jednak pomimo masy niebezpieczeństw, ogromnego ryzyka, wkalkulowanego bólu, wylanego potu i łez, światu co pewien czas ukazują się kolejni "bohaterowie nadziei". Ja jestem jednym z nich!

 

 

Jednym z głównych założeń mojej wyprawy - 8000km Across Canada - jest promocja szczytnej idei rozwoju technologii oraz popularyzacji nauk ścisłych, głównie chemii i fizyki, w szczególności do konstruowania nowoczesnych protez dla dzieci. Ponadto, jako poszukiwacz przygód polskiego pochodzenia stawiam przed sobą również cele osobiste, jak sam mówi:

"Wierzę, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wszystko jest możliwe. Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu. Chciałbym pokazać, że każdy może pokonać swoje słabości. Pokazać, że walcząc z nimi możemy zrealizować swoje marzenia... Po sukcesie wyprawy, ukończę moje dwa kierunki studiów – chemię i matemtykę - na światowej klasy uniwersytecie w Montrealu, które będą kolejnym krokiem zbliżającym mnie do pracy dla Canadian Space Agency i realizacji największego marzenia - lotu w kosmos. Astronauta 90% czasu spędza na badaniach i promocji nauki, chciałbym podczas lotu rozwijać nowe technologie, które poprawią jakość życia ludzi"

Zgodnie z ideą Marathon of Hope, w trakcie wyprawy organizowane będą akcje charytatywne, happeningi związane z popularyzacją krwiodawstwa, czy promocją ruchu na świeżym powietrzu. Terminy imprez będą zbieżne z kluczowymi dla działalności charytatywnej datami w roku, takimi jak, Światowy Dzień Serca, No-Shave November czy Światowy Dzień Walki z Rakiem.

 

Przebieg wyprawy będę kompleksowo relacjonował za pośrednictwem strony internetowej www.8000kmAcrossCanada.com na której znajdą się obszerne fragmenty video, zdjęcia oraz informacje na temat aktualnego etapu podróży.

Pod podanym wyżej adresem będę też na bieżąco uaktualniał dziennik wyprawy, którego fragmenty znajdą się również na na portalach społecznościowych – FacebookYoutubeGoogle+.

 

 

 

Pomóż spełnić moje marzenie i spraw sobie wyjątkowy prezent z Kanady!

Do rozpoczęcia projektu i spełnienia marzeń potrzebuję:

  1. Bilet lotniczy - Montreal, QC - Victoria, BC - 550$
  2. Uzupełnić brakujący ekwipunek zimowy i letni - 3000$ (Sam śpiwór zimowy to 840$)
  3. GPS i mapy- 350$
  4. Ubezpieczenie - 500$
  5. drobiazgi codziennego użytku - 600$

 

100% - bezproblemowe ukończenie wyprawy z potrzebnym ekwipunkiem. Jest to minimalna kwota, która gwarantuje sukces wyprawy!

120% - Sukces wyprawy oraz dodatkowo zapewni to większą ilość filmów w języku polskim i angielskim, tak aby każdy z dowolnego miejsca na Ziemi mógł śledzić moje poczynania bez względu na barierę językową.

 

Proszę Was o wspracie i pomoc w tym wielkim wydarzeniu!

 

 

 Poniżej możecie przeczytać wywiady i artykuły o wyprawie.

 

 

 

 

 

 Lista cały czas się wydłuża!

 

 

Nazywam się Jakub Muda, mam 21 lat i jestem studentem chemii oraz matematyki w Montrealu, poszukiwaczem przygód oraz człowiekiem, dla którego "Niemożliwe nie istnieje". Od dziecka wielką pasją była i jest dla mnie astronomia oraz podróże, obecnie również chemia. Moim największym życiowym celem jest praca w Canadian Space Agency oraz lot w kosmos. 

Pomysł na wyprawę pojawił się już w lutym 2014 roku, od tego czasu życie jeszcze bardziej przyśpieszyło: treningi, studia, kariera zawodowa oraz życie prywatne - tyle ciekawych rzeczy jest do zrobienia w jednym życiu!

Po wyprawie chciałbym wydać książkę o moich przygodach oraz przygotować film dokumentalny!

 

 

 

 

Poniżej zaprezentowane są niektóre nagrody za wsparcie wyprawy! Lista jest długa i nawet najbardziej wymagające osoby znajdą coś dla siebie! 

A może coś indywidualnego? NAPISZ DO MNIE!

 

NAGRODA NIESPODZIANKA (JUŻ KUPIONA!)

Jedyna i wyjątkowa nagroda podczas całej wyprawy!

KOSZULKI REKLAMOWE - 35zł - tylko 5 sztuk!!

Hard Maple Candy - słynna kanadyjska słodkość

Maple Nougat Candy 

Maple Liquor Truffle - czekoladka z likierem klonowym

Pocztówka z Kanady (losowy obrazek)

 

"Sponsor kilometrów"

Imię i nazwisko lub nazwa firmy na stronie 

www.8000kmAcrossCanada.com/kilometers.html

Kilometry się kumulują - im większe wsparcie tym ciekawsze nagrody, większa ilość kilometrów czyli wyższe miejsce na liście! 

 

Naklejki

 

Mała flaga - 25 x 17,5cm - czarna lub biała

                             

 

List z indywidualnym podziękowaniem - na oryginalnym papierze wyprawy!

Bardzo miła nagroda! List z podziekowaniem za wsparcie wyprawy wysyłany do dowolnego miejsca na świecie. Również dla firm!

Kubek z logo wyprawy!

GORĄCA CZEKOLADA KLONOWA!!!

Naklejka na laptopa (różne kolory tła)

Tabliczka czekolady klonowej - kanadyjska specjalność

 

Herbata klonowa - kanadyjska specjalność

 

 

Syrop klonowy - znany na całym świecie!

Duża flaga - 120 x 80cm - czarna lub biała

 

 

 

 

 

 

Podziękowania na SKYPE

Nie trzeba dużo wyjaśniać, bardzo przyjemna nagroda :)

PUSZKA HERBATY KLONOWEJ - idealna na chłodne wieczory

 

TSHIRT Z LOGO WYPRAWY!!!! Czyż nie jest wspaniały???? :)

(Projekt może się zmienić aby było jeszcze lepiej!)

Czapka Canadiens de Montreal

                                   lub     

T-shirt Canadiens de Montreal

 

 

Orygnalny kapelusz Royal Canadian Mounted Police (RCMP) szyty na miarę

Tylko 1 sztuka!

 

Koszulka Canadiens de Montreal z autografem Jean Beliveau

Tylko 1 sztuka!

 

 

DLA FIRM

Oferuję pakiety sponsorskie - proszę o kontakt w celu przygotowania indywidualnej oferty reklamy

 

Informacje o wysyłsce

Koszt przesyłki nie jest wliczony do ceny nagrody, jeśli nie podano inaczej. Wysyłka nastepuje w przypadku gdy projekt jest udany więc postarajcie się!

Prezenty będą wysyłane przed oraz w czasie trwania wyprawy, część z Kanady, część z Polski - nie jestem w stanie stwierdzić dokładnej daty dostarczenia przedmiotów, zależy to tylko i wyłącznie od poczty.

Po wybraniu upominku proszę o przesłanie swoich danych do wysyłki na adres mailowy: info@8000kmAcrossCanada.com

 

 

 

Poniżej przedstawiam są zdjęcia z moich treningów przed wyprawą, wielomiesięczne przygotowania są kluczem do sukcesu!!!

Więcej zdjęć na Flickr

       

 

Jakub Muda - lider wyprawy

www.8000kmAcrossCanada.com

email: info@8000kmAcrossCanada.com

tel.: +1-438-989-5602

 

 

 

 

 

//

Media o Twoim projekcie:

8000 km z Powiatem Legionowskim

www.powiat-legionowski.pl | 2015-01-09

Powiat Legionowski wspiera Wyprawę „8000km Across Canada”, w której mieszkaniec Nieporętu Jakub Muda w ciągu 8 miesięcy pokona 8 tys. km od wybrzeża Pacyfiku, aż po brzegi Atlantyku.

PRZEZ KANADĘ, WBREW POGODZIE

etnosystem.pl | 2015-01-08

Temperatura w nocy -27 stopni Celsjusza, odczuwalna w okolicach -38 stopni. Takie warunku panują obecnie w Montrealu w Kanadzie i z takimi temperaturami będzie zmagać się Jakub Muda. Młody Polak, od lat mieszkający i pracujący naukowo w kraju liścia klonowego, zainspirował się historią Terry'ego Foxa. Niepełnosprawny, zamagający się z nowotworem mężczyzna w 1980 roku przebiegł Kanadę w 143 dni. Teraz Jakub chce pokazać, że chcieć i marzyć to móc.

Dobrobyt i sukces biorą się wyłącznie z ryzyka

podroze.onet.pl | 2015-01-02

Mogę zamarznąć, mogę paść ze zmęczenia pośrodku Gór Skalistych, mogę przez wiele dni nie mieć kontaktu z człowiekiem. Może mnie też zaatakować niedźwiedź albo mogę być zmuszony maszerować bez wody lub o pustym żołądku. Potencjalnych problemów są tysiące, ale najgorsze mogą być problemy z samym sobą – mówi Jakub Muda, który 7 stycznia wyrusza w pieszą, ośmiomiesięczną podróż przez Kanadę.

Nie ma rzeczy niemożliwych

www.gazetagazeta.com | 2014-12-29

Przebiec 8000 km – od oceanu do oceanu. Taki plan miał chory na raka Terry Fox, kiedy 12 kwietnia 1980 roku wyruszał znad Atlantyku na zachód, aby zbierać pieniądze na badania nad tą straszliwą chorobą. Morderczy maraton pokonywał na protezie amputowanej nogi. Rak zaatakował go jednak w Ontario. Wkrótce potem zmarł. Jest do dzisiaj wzorem dla tysięcy ludzi, którzy kontynuują jego misję i jego Marathon of Hope. Terry Fox jest także kimś bardzo ważnym dla Jakuba Mudy, kanadyjskiego chemika polskiego pochodzenia, podróżnika oraz poszukiwacza przygód..

8000 KM ACROSS CANADA

sklepdlaturysty.pl | 2014-12-29

Każdy z nas marzy o wspaniałej podróży w nieznane, ale niewielu podejmuje się takiego wyzwania jakie Jakub Muda postanowił urzeczywistnić i już 7 stycznia 2015 roku rozpocznie się jego wielka wyprawa „8000 km Across Canada” , którą wpsiera Sklep dla Turysty. To ośmiomiesięczna, piesza wędrówka, w trakcie której Jakub pokona dystans 8000 km - od wybrzeża Pacyfiku po Atlantyk...

8000 km przez Kanadę - wywiad z Jakubem

www.portalgorski.pl | 2014-12-16

Jakub Muda - mieszkający w Kanadzie polski chemik i poszukiwacz przygód, 15 stycznia 2015 rusza na samotną wędrówkę od wybrzeża Pacyfiku, aż po brzegi Atlantyku. Portalowi Górskiemu opowiada o tym dlaczego i po co zamierza przejść przez Kanadę i pokonać pieszo 8000 kilometrów.

Przekraczając granice ludzkich możliwości – rozmowa z Jakubem Mudą

linktopoland.com | 2014-12-12

8000km w ciągu 8 miesięcy, od wybrzeża Pacyfiku aż po brzegi Atlantyku wzdłuż całej Kanady zamierza samotnie pokonać 21-letni Jakub Muda. Wyprawa rozpoczyna się już 7 stycznia 2015.

Niezwykła wyprawa z wielką historią

portalaktywni.com | 2014-12-01

Już w styczniu rusza niezwykła wyprawa, której bohaterem będzie Jakub Muda, chemik, który nie boi się ogromnych wyzwań.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.02.2015 18:06