Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

PodróżeBezGranic

PodróżeBezGranic

Gdynia

Podróże bez Granic to inicjatywa mająca propagować turystykę wśród osób z niepełnosprawnością, pokazywać, że niemożliwe jest możliwe i organizować wyjazdy w nieznane, dla wszystkich. Chcemy badać dostępność miejsc pod kątem różnych rodzajów niepełnosprawności. Naszym dużym celem jest zweryfikowanie dostępności europejskich stolic!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5052 PLN z 4800 PLN

89 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.11.2012.

Rzym bez Granic!

O projekcie

Jesteśmy grupą 18 osób, w tym 12 osób z niepełnosprawnością i 6 asystentów. Są wśród nas osoby na wózkach, osoby niewidome, głuchoniewidome, starsze, chorujące na dziecięce porażenie mózgowe czy stwardnienie rozsiane. Takie osoby jak my rzadko pojawiają się na ulicach, nie mówiąc już o dalszych wyjazdach. My jednak chcemy pokazać, że choć to trudne, my też możemy i chcemy podróżować, a podczas naszych podróży weryfikować dostępność miejsc i atrakcji turystycznych wiecznego miasta, tak aby po powrocie stworzyć przewodnik, który posłuży innym turystom z niepełnosprawnością. 

Naszym pierwszym celem jest Rzym - ruszamy już 12 listopada z Warszawy. Zwiedzanie zaczynamy od Watykanu, potem tradycyjne zabytki Rzymu – Koloseum, Panteon, Schody Hiszpańskie… - brzmi banalnie, ale w takim gronie banalne to nie będzie. Każdy z nas musi dać z siebie wszystko, żeby nie tylko sprostać wyzwaniom organizacyjnym (już sam przelot takiej grupy to nie lada wydarzenie i sensacja), własnym lękom czy ograniczeniom fizycznym, ale móc jeszcze pomagać innym, wspierać grupę i każdego, kto w danej chwili może tego potrzebować bardziej.

Przewodnik, który stworzymy podczas podróży będzie zawierał wskazówki dla podróżnych z różnym rodzajem niepełnosprawności, ale także służyć będzie mógł osobom starszym czy matkom z dziećmi (i wózkami) wybierajacym się na zwiedzanie wiecznego miasta. Przewodnik udostępnimy w formie elektronicznej na stronie podróżebezgranic.pl, ale także wyślemy go do organizacji skupiających osoby z niepełnosprawnością, aby dotarł do jak największej ilości odbiorcówDrukowaną wersje przewodnika wraz z podziękowaniami i podpisami całej ekipy wyślemy natomiast wszystkim osobom, które w największym stopniu przyczynia się do realizacji wyjazdu i wydania „naszego dzieła”.

Dzięki przewodnikowi chcemy pozostawić po naszej wyprawie trwały ślad, a nie tylko czerpać radość z oglądanych miejsc. Marzymy, aby  w przyszłości zmapować w ten sposób kolejne stolice europejskiej i móc jeszcze bardziej inspirować i pokazywać, że każdy ma prawo jeździć i mieć z tego fun, nawet tak zwariowana i mieszana grupa jak nasza.

Pomysł wyjazdu został zainicjowany na stronie PodróżeBezGranic.pl – portalu turystycznym dedykowanym turystyce osób z niepełnosprawnością. Jest to portal zrodzony z pasji do podróży i pracy z osobami z niepełnosprawno, a wyjazd ten, choć robiony pod szyldem Podróży, jest inicjatywą niekomercyjną - wszyscy się na niego zrzucamy ale i tak potrzebujemy wsparcia sponsorów i pozytywnie zakręconych ludzi, aby móc w pełni pokryć wszystkie koszty wyjazdu (samolot, dostosowany autokar, etc), ale także mieć szanse na poznanie prawdziwych smaków i uroków Italii, o których od dłuższego czasu wszyscy marzymy…

Naszą wyprawę wsparło już Radio Gdańsk, portal poświęcony sprawom osób niepełnosprawnych naszesprawy.pl, a także Prezydent Miasta Gdyni Pan Wojciech Szczurek. Jeśli chcesz znaleźć się w tym gronie pomagaczy, osób pozytywnych i pokazujących, że w życiu ważny jest nie tylko fun, ale i misja jaką można zrealizować przy okazji, wesprzyj naszą wyprawę!

Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc! Dziękujemy! 

Marta, Marysia, Ania, Agnieszka, Kasia, Ewelina, Marzena, Paweł, Kuba, Jadwiga, Paula, Ula, Jola, Ania, Ela, Basia, Ania i Renata!

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.11.2012 00:12