Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

sangoma

sangoma

Warszawa

Nazywam się Agnieszka Podolecka. Jestem pisarką, z wykształcenia orientalistką; obecnie piszę doktorat na afrykanistyce UW. Lata 2004-2006 spędziłam w RPA, gdzie zetknęłam się z pracą sangom (wieszczek, uzdrowicielek, mędrców). Ich powołanie i pracę można nazwać szamanizmem. Szamani zafascynował mnie tak, że stali się bohaterami moich powieści, których akcja rozgrywa się w Afryce - "Za głosem sangomy" i "Żaru Sahelu". Prowadzę liczne warsztaty kulturoznawcze i religioznawcze. Prywatnie jestem mamą dwóch wspaniałych córek;-)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2722 PLN z 2500 PLN

25 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

108%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.10.2012.

Pocztówki z końca świata

O projekcie

Projekt ma na celu zebranie funduszy na wyjazd badawczy do RPA i publikację artykułów w prasie i internecie. Badam fenonem sangom (pd-afrykańśkich szamanek)' nowych ruchów duchowych i religijnych w RPA oraz ich wpływu na ludzi Zachodu. Chcę sie spotkać z sangomami, posłuchać opowieści o powołaniu przez duchy przodków do pełnienia misji szamańskiej oraz historii osób, które korzystają z ich rad. Wyniki moich badań opublikuję zarówno w prasie akademickiej, jak i w lekkiej formie w internecie. Będzie i zabawnie, i tajemniczo, i ciekawie. Proszę, wesprzyjcie mój projekt - zdobędziecie wiedzę, jakiej w Polsce nikt jeszcze nie posiadł! Może zainspiruje Was do czegoś nowego...

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.10.2012 00:12