Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

FotoKursyTV

FotoKursyTV

Legnica

Dorota Kaszczyszyn - rysuje, lepi, fotografuje. Prowadzi komiksowego bloga gryzmoland.pl. Działa organizacyjnie przy projekcie FotoKursy.TV od samego początku jego istnienia. W materiałach video pojawia się jako modelka lub głos czytający pytania od widzów. Z racji swoich uzdolnień plastycznych tworzy rekwizyty do sesji zdjęciowych.

Paweł Syrjus - fotografuje, wyjaśnia, filmuje. Prowadzi bloga o fotografii syrjus.pl w ramach którego między innymi prowadzi videoserie Prześwietlenie (seria dostępna również na platformie ToSieWytnie.pl) oraz FotoRozmowy Kontrolowane.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2362 PLN z 17000 PLN

32 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

13%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.07.2013.

FotoKursyTV w Podróży

O projekcie

FotoKursy.TV w Podróży - idea.

FotoKursy.TV to projekt pomagający rozwijać się wszystkim ambitnym miłośnikom fotografii. W tej chwili zawiera on ponad 22 godziny materiałów video. Część z tych materiałów to zamknięte kursy fotograficzne, ale główną atrakcją są zapisy sesji zdjęciowych, które przeprowadzaliśmy w swoim domowym studiu fotograficznym tłumacząc dokładnie jak osiągać na zdjęciach zamierzone efekty.

Filmy jakie tworzymy na potrzeby projektu FotoKursy.TV powstają w sposób spontaniczny i nie ukrywamy swoich błędów oraz problemów w osiąganiu celu. Wolimy żeby Widzowie wiedzieli na jakie problemy mogą trafić i jak sobie z nimi poradzić. 

Nasz nowy projekt ma być podróżniczą kontynuacją projektu FotoKursy.TV. Kierując się marzeniami i trochę "przyciśnięci" przez życie ruszamy na rowerach w świat przez drogi i bezdroża Europy. Sprzedaliśmy nasze domowo-studyjne wyposażenie i wspomagani przez naszych Widzów kupiliśmy rowery, namiot i trochę sprzętu turystycznego. Decyzja zapadła i niedługo ruszamy. 

Otrzymaliśmy jednak sporo maili z pytaniami o dalsze losy naszych blogów i projektu FotoKursy.TV. Prowadzenie takich projektów z rowerowej wyprawy i spod namiotu jest trudne, ale wymyśliliśmy jak nadal tworzyć wartościowe materiały o fotografii. Nie damy jednak rady bez Twojego wsparcia.

Jeśli zbierzemy niezbędną kwotę, będziemy przez 3 miesiące tworzyć minimum dwa filmy tygodniowo. Pierwsze z nich będą video dziennikiem z podróży zawierającym drobne porady fotograficzne. W tej serii będziemy również odpowiadać na pytania Widzów. Druga seria, to filmy stricte instruktażowe, tyle że nie z domowego studia jak kiedyś, tylko z terenu i te filmy będą trafiały na FotoKursy.TV. Jeśli będą pozwalały na to warunki internetowe, to chcemy również prowadzić darmowe transmisje na żywo.

Podczas trzymiesięcznej podróży po Europie pojawi się zatem minimum 12 filmów instruktażowych pokazujących jak radzić sobie w przeróżnych fotograficznych sytuacjach w terenie oraz przynajmniej 12 filmów z poradami drobnymi. Po obejrzeniu ich wszystkich sami będziecie mogli wyruszyć na podobną wyprawę i będziecie wiedzieli czego możecie się na niej spodziewać i jak sobie radzić z przeciwnościami.

FotoKursy.TV w Podróży

Co jest nam potrzebne? 

W tej chwili jesteśmy przygotowani do drogi i do życia w warunkach survivalowych. Taka wyprawa jednak nie pozwoli nam na nagrywanie wspomnianych wcześniej materiałów. Potrzebujemy dodatkowego wyposażenia: małego komputera, dodatkowego dysku twardego na materiały foto i video, lamp do filmowania nocą, sporego zapasu akumulatorów, odpowiednich ładowarek, dodatkowych kart pamięci. Potrzebujemy również dodatkowych funduszy żeby dwa razy w tygodniu zatrzymać się na kwaterze z prądem i internetem. To konieczne aby przygotować i udostępnić Wam materiały video oraz naładować akumulatory i móc kolejne dwie lub trzy noce spędzić pod namiotem i nagrywać następne filmy w terenie. Jeśli ktoś zna nasze poczynania w domowym studiu, to wie, że nie są mam potrzebne super profesjonalne sprzęty do fotografowania i pokazujemy zawsze proste, tanie rozwiązania, ale nie jesteśmy w stanie obniżyć kosztów noclegów i to właśnie pochłonie większą część kwoty, którą musimy zebrać. 

Co damy Tobie w zamian?

O filmach było już powyżej, ale dla podsumowania: Stworzymy 12 filmów z poradami drobnymi i odpowiedziami na pytania. Te filmy będą dostępne za darmo dla wszystkich na specjalnym blogu. 12 filmów rozszerzających zawartość archiwum projektu FotoKursy.TV. Dostęp do tej strony jest płatny, ale Darczyńcy otrzymają zniżki na zakup dostępu do niej w zależności od wysokości kwoty wsparcia. Dla Darczyńców mamy również przygotowane pakiety materiałów video. Wszystkie powyższe nagrody udostępnione będą po zebraniu pełnej kwoty niezbędnej do wprowadzenia projektu w życie. Niezależnie od tego czy zbierzemy całą kwotę czy nie i nie otrzymamy nic, bo panuje tu zasada "wszystko albo nic", każdy z darczyńców otrzyma dostęp do specjalnie na tę okazję nagranego poradnika video. Szczegóły znajdują się obok (prawa kolumna).

Kim jesteśmy? Co robimy?

Dorota Kaszczyszyn - rysuje, lepi, fotografuje. Prowadzi komiksowego bloga gryzmoland.pl. Działa organizacyjnie przy projekcie FotoKursy.TV od samego początku jego istnienia. W materiałach video pojawia się jako modelka lub głos czytający pytania od widzów. Z racji swoich uzdolnień plastycznych tworzy rekwizyty do sesji zdjęciowych.

Paweł Syrjus - fotografuje, wyjaśnia, filmuje. Prowadzi bloga o fotografii syrjus.pl w ramach którego między innymi prowadzi videoserie Prześwietlenie (seria dostępna również na platformie ToSieWytnie.pl) oraz FotoRozmowy Kontrolowane. Jest autorem ebooka "Jak fotografować w podróży?", którego za darmo można pobrać na stronie http://fotokursy.tv/ebook.

Odpowiadając na wątpliwości niektórych osób:
Nie zbieramy kasy na wakacje. My i tak jedziemy niezależnie od powodzenia projektu. Zbieramy kasę na to, żeby móc dalej dzielić się wiedzą z ludźmi, którzy chcą się uczyć fotografowania. Nie zbieramy pieniędzy za darmo. Dajemy coś konkretnego w zamian. Kwota wydaje się wysoka, ale po odjęciu prowizji i podatku pokrywa zaledwie niezbędne do filmowania i publikowania wyposażenie oraz tylko dwa noclegi i normalne obiady w tygodniu podczas całej podróży. Żeby wystarczyło pieniędzy na cały trzymiesięczny projekt większość czasu będziemy spać na dziko w namiocie i jeść chińskie zupki. No i jedziemy na rowerach. W tym przypadku nie ma tańszej opcji, bo autostop nie wchodzi w rachubę.

Jeśli czujesz, że możesz sporo nauczyć się z tych materiałów, albo masz możliwość wpłacenia jakiejś kwoty, żeby inni, których być może nie stać na kurs ani wpłatę mogli również się uczyć (ma powstać 12 darmowych filmów), to ZRÓB TO!

Jeśli nie zbierze się pełna kwota, nie otrzymamy ani grosza a wszystkie wpłaty wrócą do wpłacających. Wtedy wejdzie w życie opcja pierwsza, bo tak jak już wspomniałem, my i tak wyjeżdżamy.

 

Dorota i Paweł

Zobacz jeden z odcinków Prześwietlenia. Jest dla nas bardzo na czasie, mimo że właśnie zachodzi w naszym życiu inna, kolejna zmiana…

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.07.2013 00:12