Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Aleksandra Grażyńska

Aleksandra Grażyńska

Warszawa

Ansolwentka Instytutu Socjologii UW. Od 2011 współpracuje z Dorotą Kędzierzawską i Arthurem Reinhartam m.in. współtworząc projekt Polska Światłoczuła (https://www.facebook.com/polskaswiatloczula). Obecnie na kursie dla Kreatywnych Producentów w Szkole Wajdy.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2551 PLN z 2500 PLN

19 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.03.2015.

58/52 - film krótkometrażowy

O projekcie

"58/52" film Elwiry Nowickiej

Historia pewnego mieszkania opowiedziana poprzez postać Augusta. Spełniony w życiu zawodowym, niezależny, przystojny wykładowca francuskiego, wprowadza się do wymarzonego M4. Jest przekonany, że w życiu prywatnym wystarcza mu romans z dwadzieścia lat młodszą studentką. 

Jednak pod tym warszawskim adresem nie ma nic pewnego. Mężczyźnie wydaje się, że nie mieszka sam, że czas się tu zatrzymał a jednoczenie pędzi naprzód. A może to wszystko to jest tylko kolejnym, kompletnie pokręconym snem? Sęk w tym, że zagadka tajemniczego lokum wyjaśnia się na końcu, a w snach nie wyjaśnię się nigdy nic… Czy ten film nam wszystkim się śni?

UPDATE - TRAILER:

Postępy możecie śledzić na naszym facebookowym profilu: https://www.facebook.com/5852shortfilm

UPDATE:

Jesteśmy już po zdjęciach. Właśnie kończymy pierwszą wersję teasera, którą chcemy pokazać na markecie podczas Berlinale. Niedługo pokażemy ją tutaj. Mimo tego bardzo przyda się nam Wasze wsparcie, bo nie chcemy iść na kompromis tylko zrobić taki film o jakim marzyliśmy. Poniżej parę fotosów z planu.

STYL I KONWENCJA FILMU:

Ważne dla mnie będzie stworzenie  tajemniczego, mrocznego, a zarazem surrealistycznego klimatu. Widz zostać ma z impresją, w której nie do końca będzie świadomy czy jest to prawda czy sen.

Inspiracjami do stworzenia klimatu filmu oraz w niektórych scenach  referencjami wizualnymi były takie filmy jak: "Miasteczko Twin Peaks" Davida Lyncha, "Ostatnie tango w Paryżu" Bernardo Bertolucciego czy "Lokator" Romana Polańskiego.

próba światła:

Poruszymy sferę nadprzyrodzoną, która w Polsce jest zdecydowanie niewyeksploatowana i świeża! 

KTO ZAGRA: 

Wojciech Błach (aktor teatralny - Wodzirej, Opis obyczajów 3 i filmowy); w filmie "58/52" August - wykładowca j. francuskiego romansujący ze swoją studentką, pozornie ustatkowany i szczęśliwy

Weronika Szawarska (aktorka teatralna), w filmie Elwiry Nowickiej gra Aurelię, studentkę i kochankę Augusta, niezależna i pewna siebie
Renata Dancewicz (Prawo Agaty, Niania); zagra Anastazje - oddaną żonę, czekającą na powrót męża, a co jeżeli on nigdy nie wróci?
Maciej Kowalewski (Mała wielka miłość, Pianista); Aleksander - wojskowy, niedawno wrócił z Afganistanu, cały czas nie może sobie poradzić z traumą wojny
Katarzyna Hołtra (Przyjaciółki, W imieniu diabła); Agata - agentka nieruchomości, to ona zachęciła Augusta do wynajęcia mieszkania, okolica i cena są bezkonkurencyjne
Anna Grędzińska - debiutuje w naszym filmie jako Alicja, młoda dziewczyna, nieco zagubiona, trochę nieszczęśliwa, nie może sobie poradzić z otaczającą ją pustką

EKIPA:

Scenariusz i reżyseria -  Elwira Nowicka: montażysta, muzyk, fotograf. Mieszka i pracuje w Warszawie. Studiowała na Akademii Muzycznej w Poznaniu i Uniwersytecie Warszawskim, którą ukończyła w 2013 roku.

Producent - Edward Porembny (porducent i reżyser filmów dokumentalnych i fabularnych).

Zdjęcia - Filip Zubowski (http://filipzubowski.blogspot.com/), Jakub Stani (współtworzy Panatofilm http://panatofilm.pl/5,O_nas).

Montaż - Hubert Pusek PSM (Entropia, Prawdziwe życie, Towarzysz Wiesław)

Scenografia i kostiumy - Ewa Orłoś, doświadczony scenograf licznych sesji zdjęciowych

Charakteryzacja - Małgorzata Amelia Jędrzejczak, charakteryzatorka, plastyczka. Absolwentka Studia Sztuki w zakresie stylizacji i charakteryzacji filmowo-teatralnej.

Muzyka - Dominika Barabas (http://www.barabas.com.pl/), w muzyce, tekstach oraz teledyskach kreuje swój, bardzo charakterystyczny świat.

Teledysk do piosenki "Może mi być ciężko umierać"; utwór wykorzystany w filmie "58/52" będzie pisany specjalnie na jego potrzeby.

Animacja - Eliza Płocieniak-Alvarez autorka teledysku do piosenki "Oczko" zespołu Mikromusic, w 2014 stworzyła animację do spektaklu "Medea" w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej. Obecnie studiuje animację na Filmakademie Baden Württemberg.

Teledysk zrealizowany przez Elize:

Postprodukcje obrazu będziemy realizować w Monternii (http://monternia.pl) przy wsparciu Leszka Starzyńskiego (Wymyk, Barbórka)

DLACZEGO TO ROBIMY:

Każdy z nas ma już jakieś doświadczenie w pracy przy filmie. Jednak czas zrobić coś swojego, coś w co każdy z nas wierzy od początku. Dlatego też wspólnie zdecydowaliśmy się na krótki film w konwencji thrillera. Z założenia chcemy się bawić formą i poza historią położyć nacisk na obraz, dźwięk i montaż.

NA CO ZOSTANĄ PRZEZNACZONE ZEBRANE PIENIĄDZE:

Zrealizowaliśmy do tej pory zdjęcia do sekwencji animowanej. Pieniądze, które chcemy zebrać zostaną przeznaczone przede wszystkim na sfinansowanie technicznych elementów produkcji - transport, materiały do charakteryzacji, elementy scenografii, część sprzętu. Mamy świadomość tego, że koszty produkcji w czasie realizacji filmu mogą się zwiększyć, dlatego liczymy, że uda się przekroczyć pułap ustalonej kwoty. W takiej sytuacji zebrana nadwyżka zostanie w pełni wykorzystana do usprawnienia produkcji. 

Chcemy również zaznaczyć, że wszyscy twórcy zaangażowani w projekt, łącznie z aktorami, działają non-profit.

KIEDY BĘDZIE GOTOWY FILM I KIEDY PRZEKAŻEMY NAGRODY:

- w połowie lutego chcemy mieć zmontowaną pierwszą, "surową" wersję filmu

- marzec - ostateczna wersja filmu

NAGRODY zaczniemy rozsyłać w drugiej połowie marca

DZIĘKUJEMY TYM, KTÓRZY DO TEJ PORY WSPARLI PROJEKT. Jeżeli uda się nam przekroczyć wyznaczony próg nadwyżkę przeznaczymy na premierę filmu.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 08.03.2015 18:06