Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Machina Fotografika

Fundacja Machina Fotografika

Kraków

Wspieramy w rozwoju kobiety.
Promujemy twórczość kobiet.
Prezentujemy sylwetki kobiet, które inspirują innych do działania.
Realizujemy projekty artystyczno-społeczne.
Inicjujemy działania z zakresu edukacji artystycznej, kulturalnej i społecznej.

Szczególną czułością darzymy fotografię. Sztuka jest dobrym narzędziem samopoznania, dlatego chcemy, aby za jej pomocą kobiety lepiej poznały siebie i głośniej mówiły o swoich potrzebach i prawach. Pracujemy nad sobą, aby wprowadzać dobre zmiany w świecie.

GŁOŚNO MÓWIMY O TWÓRCZOŚCI, DZIAŁANIACH, POTRZEBACH I PRAWACH KOBIET

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4661 PLN z 4400 PLN

72 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.07.2015.

440 km po zmianę

O projekcie

Idąc 440 km brzegiem Bałtyku - spełniamy marzenia, inspirujemy do zmiany i wspieramy kobiety z niepełnosprawnością, aby w pełni uczestniczyły w życiu. We współpracy z samorządami nadmorskimi i osobami zamieszkującymi Wybrzeże pracujemy nad modernizacją polskich plaż tak aby były one dostępne dla wszystkich.

 

Każda z kobiet biorących udział w projekcie takiej przemiany doświadcza, zyskuje energie do działania, zmiany swojego życia i siłę do wpływania na zmianę społeczną. 

W projekt angażują się także osoby (kobiety i mężczyźni), którym bliska jest idea podróżowania brzegiem morza, spełniania swoich podróżniczych marzeń i pomagania. 

 

 

 • Przejść 440 km wzdłuż polskiego Wybrzeża i spotkać się z Wami na trasie:-)
 • Upowszechnić Klub 440 km po zmianę - zachęcamy wszystkich, by chodzili razem z nami w każdym miejscu i w ten sposób wyrażali wsparcie dla projektu "440 km po zmianę". Pomoże w tym specjalnie przygotowana aplikacja w Endomondo, dzięki której liczysz swoje kilometry. Jeśli nie masz Endomondo nie martw się, licz po swojemu i wyślij nam z trasy twojego chodzenia zdjęcie z hasłem "Idę z wami". Jeśli chcesz wstąpić do Klubu wypełnij formularz: Formularz zgłoszeniowy Klub 440 km po zmianę
 • Pomóc Angelice Boniuszko z Gdyni przesiąść się na aktywny dopasowany do jej potrzeb wózek, który da jej szanse na aktywne i samodzielne życie. Wierzymy, że spełni się marzenie Angeliki o stałej pracy zawodowej.

 

 • Rozpocząć rozmowy z kolejnymi (oprócz Stegny, w której byliśmy w 2014 roku) samorządami nadmorskimi w celu organizacji konsultacji społecznych z udziałem różnych grup osób zamieszkujących polskie Wybrzeże po to aby wypracowane plany modernizacji wejść na plaże były zgodne z zasadami projektowania uniwersalnego, dostępnego dla wszystkich.

 • Wzmocnić obecność kobiet z niepełnosprawnością ruchu w przestrzeni publicznej poprzez spotkania z niezwykłymi Ambasadorkami projektu 44O km po zmianę na trasie podróży.

 NA TRASIE PODRÓŻY ODBĘDĄ SIĘ:

 • koncert Moniki Kuszyńskiej z zespołem - 25 lipca 2015, Gdynia.

 • działania animacyjne na plażach - na całej trasie przejścia.

 • spotkania z Ambasadorkami - 25 i 26 lipca 2015.

 

Jak to wszystko się zaczęło?

Rok 2012

Wszystko zaczęło się od pierwszego kroku w 2012 roku w Świnoujściu, kiedy to pomysłodawczyni projektu – Sylwia Nikko Biernacka, fotografka i trenerka idąc za swoją wizją i pomysłem – wyruszyła w samotną pieszą podróż brzegiem polskiego morza, z plecakiem i namiotem promując ideę i poszukując partnerów i partnerek do jej realizacji.

Rok 2013

Nikko wyruszyła ponownie w podróż brzegiem morza tym razem wspólnie z Ambasadorkami projektu (kobietami z różnego rodzaju ograniczeniami sprawności). Ambasadorki utworzyły  sztafetę, pokonując trasę  do 5 kilometrów wzdłuż plaży (ścieżkami rowerowymi, deptakami, na protezach lub na wózku) oraz stały się bohaterkami spotkania z publicznością odważnie poruszającego temat niepełnosprawności. Rozmowy odbyły się w siedmiu miejscowościach nadmorskich (Szczecin, Hel, Gdynia, Sopot, Gdańsk, Jantar, Stegna). 

Dzięki ich wspólnej podróży w 2013 roku partner strategiczny projektu, firma Otto Bock Polska, przekazał Pani Urszuli Kosmal-Krauze, 62-letniej kobiecie po amputacji, profesjonalną protezę nogi.  Tym samym spełniło się jedno z jej największych marzeń o samodzielności – znowu usiadła za kierownicą ukochanego malucha.

Rok 2014

 

Dzięki III nadbałtyckiej podróży po zmianę w 2014 roku Pani Urszula otrzymała roczne psychologiczne wsparcie od Fundacji MyMind Polska. W podróży po piasku oprócz Nikko i Ambasadorek projektu brały udział kobiety, które zaangażowały się w projekt w myśl hasła projektu: Kobiety wspierają Kobiety. W 2014 roku rozpoczęliśmy także współprace z nadmorskimi samorządami w celu modernizacji polskich plaż tak aby były one dostępne dla osób z różnego rodzaju ograniczeniami sprawności. 

 

 Poznajcie nas czyli tegoroczna ekipa

440 km po zmianę

NIKKO - Inspiratorka, fotografka, trenerka. Potrafi obserwować i słuchać.  W trudnych czasach szuka sposobów do zmiany a nie powodów do rezygnacji. Jej misją jest bycie czułą dla siebie i dla świata w jego różnych odcieniach. Stara się dobrze wykorzystać dany jej czas ograniczony. Nigdy nie zrezygnowała by z morza, własnej ścieżki, medytacji i miłości. Uważa, że dbanie o swoje potrzeby wzmacnia siłę dzięki której, można pomagać innym. Na pokładzie Machiny od samego początku. 

OLGA -  lubi chodzić, bo jak chodzi to myśli. Olga jest na pokładzie Machiny od 2014 roku – wówczas pokonała trasę z Gdyni do Sopotu. W Machinie ubiera w papierki i cyferki szalone wizje Prezeski. Z wykształcenia psycholożka, z praktyki specjalistka ds. rozliczeń projektów.  

 

KASIA – na pokładzie Machiny od 2015 roku. W tym roku przejdzie ponad 100 km wzdłuż polskiego wybrzeża, bo ten projekt napełnia ją przekonaniem, że robi coś ważnego i absolutnie fantastycznego.  Z wykształcenia polonistka i pedagog specjalny, w praktyce koordynatorka działań edukacyjnych w oświęcimskiej Bibliotece Galerii Książki, lokalna patriotka, która najlepiej czuje się, gdy coś robi!

DANKA – w 2014 roku pokonała trasę z Karwieńskich Błot do Gdyni. Nauczycielka matematyki, mediatorka i radna miejska. Wymyśla co chwilę nowe projekty i promuje te, które są tego warte. Zwolenniczka dialogu na każdy temat. W tym roku przejdzie trasę przynamniej 100 km.

AMBASADORKI PROJEKTU:

Ambasadorkami projektu są: Monika Kuszyńska, Monika Jankowska – Rangelov, Anna Rutz, Agnieszka Harasim, Joanna Chałupa, Iwona Krzyżak, Jadwiga Szeliga, Anna Samel, Urszula Kosmal-Krauze.

 

CO MI DAŁ UDZIAŁ W PROJEKCIE?

 Agnieszka Harasim: „Poznałam fantastycznych ludzi. Dowiedziałam się także wiele nowych rzeczy o niepełnosprawnościach kobiet, które brały udział w projekcie.”

Joanna Chałupa:  „Poznałam wspaniałe kobiety i do dziś utrzymujemy kontakt. Po raz pierwszy odważyłam się pokazać cześć protezy – wcześniej nawet nie przyszło mi to do głowy. Od stycznia wybieram się na siłownię, żeby wzmacniać osłabione partie ciała (zamierzam pokazać się w krótkich spodenkach) i w lecie też pokażę nogi. Nabrałam dystansu do siebie!”

Anna Rutz: „Spotkanie w Szczecinie oraz przejście symbolicznego odcinka trasy w Świnoujściu naładowało mnie niesamowitą energią i dodało wiary, że ludzi wrażliwych na sprawy kobiet z niepełnosprawnościami jest znacznie więcej, niż przypuszczałam. Szczególnej inspiracji dostarczyła mi werwa i zapał Pań jednego ze stowarzyszeń działających w Świnoujściu. Bardzo doceniam także wsparcie udzielone projektowi przez Panią Senator RP Helenę Hatkę, osobę emanującą szczególnym ciepłem i opanowaniem. Dzięki temu projektowi zawiązały się między nami przyjaźnie.”

Monika Kuszyńska: „Udział w projekcie zbudował mnie i naładował pozytywną energią. Gdyby mnie teraz ktoś zapytał, czy widzę obecność kobiet z niepełnosprawnością w przestrzeni publicznej, odpowiedziałabym stanowczo – nie (same bariery architektoniczne są ogromnym ograniczeniem). I to jest temat, który motywuje mnie do kolejnych działań i zmian.”

 NA CO POTRZEBUJEMY ŚRODKI?

Przejście 440 km brzegiem Bałtyku wiąże się z bardzo ważnymi wydatkami bez których podróż nie mogłaby się odbyć. Są to: noclegi dla osób podróżujących (jeśli akurat w danej miejscowości nikt nas nie przenocuje), jedzenie, bilety, materiały promocyjne (ulotki, rysowanki dla dzieci, przypinki), zwrot kosztów podróży dla Ambasadorek projektu. Chcemy sfinansować podróż i działania animacyjne na trasie wyprawy. Dlatego potrzebujemy waszego wsparcia na portalu Polak Potrafi. 

 • 3000 zł wydamy na koszty podróży – przejazdy uczestniczek i Ambasadorek projektu na Wybrzeże, niezbędne noclegi i wyżywienie.
 • 1000 zł wydamy na wyprodukowanie gadżetów promocyjnych projektu i Klubów 440 km po zmianę
 • 400 zł wydamy na prowizje dla Polakpotrafi.pl  i dla Transferuj.pl

 NA CO PRZEZNACZYMY DODATKOWE ŚRODKI?

 Dodatkowe środki przeznaczymy na pokrycie kosztów organizacyjnych koncertu Moniki Kuszyńskiej na zakończenie IV edycji projektu w Gdyni  (nagłośnienie, transport sprzętu, plakaty informujące o koncercie) oraz realizację działań animacyjnych na plaży. 

Uda nam się jeśli uzbieramy 7400 zł !

Jeśli uzbieramy  aż 12400 zł....

Będziemy mogły zrealizować to o czym marzymy od samego początku trwania projektu - sesję fotograficzną na plaży z udziałem Ambasadorek projektu. Efekty sesji chcemy w postaci plakatów, pocztówek i mobilnej wystawy zaprezentować w każdej nadmorskiej miejscowości po to, aby wzmacniać dostęp kobiet z niepełnosprawnościami do morza, plaż, odpoczynku oraz akcentować ich obecność w przestrzeni publicznej – ponieważ więcej nas łączy niż dzieli.

 DLACZEGO CROWDFUNDING?

Bo wyznajemy zasadę, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ. RAZEM MOŻEMY ZMIENIAĆ RZECZYWISTOŚĆ, KTÓRA NAS OTACZA, MOŻEMY MIEĆ NA NIĄ REALNY WPŁYW. Fundacja Machina Fotogafika od 8 lat wzmacnia zmiany społeczne, inspiruje kobiety poprzez działania artystyczne i rozwojowe, by w pełni i na równych prawach uczestniczyły w różnych sferach życia. Wierzymy, że dzięki naszym działaniom więcej kobiet uwierzy w swoje marzenia i zacznie je realizować bez względu na stopień  sprawności, nasze plaże staną się dostępne i otwarte dla wszystkich, a my staniemy się bardziej otwarci / otwarte na różnorodność  -  prosimy Was o małe kwoty, które przyczynią się do realizacji naszej WIZJI MORZA ZMIAN.

Kontakt:

Projekt na Facebooku

Facebook Fundacji

Strona Fundacji Machina Fotografika

Strona projektu 440 km po zmianę

  NASZE NAGRODY

POCZTÓWKA

 

WLEPKA DLA KAŻDEJ OSOBY, KTÓRA NAS WSPIERA I Z KTÓRĄ SPOTKAMY SIĘ NA TRASIE.

PRZYPINKI

 

NADRUK NA PLECAK ALBO NA KOSZULKĘ

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.07.2015 18:06