Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacjaulica

Fundacjaulica

Katowice

Cześć!
Kimkolwiek jesteś, gdziekolwiek mieszkasz, cokolwiek robisz, tym listem, chcemy opowiedzieć Ci naszą historię.
Jesteśmy grupą dzieci z Polski. Jeszcze nie tak dawno temu czuliśmy, że nic nam w życiu nie wychodzi. I wiesz co? Udało nam się! Nasza historia pokazuje, że marzenia się spełniają. Każdy ma swoje, jedyne, najpiękniejsze i najważniejsze marzenia. Dzięki wsparciu innych, udało nam się pokonać własny lęk i słabości. Tak naprawdę wszystkie marzenia są do spełnienia, gdy sam w nie uwierzysz. Trzeba tylko dać sobie szansę i nie poddawać się. Ambasadorzy Niemożliwego.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1411 PLN z 25000 PLN

19 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.05.2015.

Film '3440 Marzeń'

O projekcie

Naszym celem jest nakręcenie filmu inspirującego ludzi do marzenia. Chcemy stworzyć najpiękniejszy film o marzeniach, o wierze w marzenia i o tym, że każdy bez względu na to skąd pochodzi, ma szansę na spełnienie swoich marzeń i odniesienie sukcesu w życiu!

Dlaczego zdecydowaliśmy się na crowdfunding? Wierzymy, że film o marzeniach ludzi musi powstać we współpracy z ludźmi.

Co z tego wynika dla Ciebie? Przyczyniając się do powstania tego filmu dajesz powód dzieciom, młodzieży i dorosłym, by zaczęli marzyć, wierzyć w swoje marzenia i zaczęli je spełniać. Plus piękny film, chwytający za serce dla Ciebie.

Początek historii filmu 3440 marzeń nad poziomem morza związany jest z wyprawą z Hałdy w Himalaje, w której wzięliśmy udział w 2011 roku. Razem z pozostałymi 6 dziećmi dotarliśmy do najwyżej położonej szkoły na świecie w Namche Bazaar na wysokości 3440 m n.p.m., a później doszliśmy jeszcze wyżej zdobywając pięciotysięcznik. Sama wyprawa nie była dla nas jedynie wspinaczką górską i atrakcyjną wycieczką, ale katalizatorem pozytywnych zmian.To w Himalajach pomimo trudnej sytuacji życiowej, w jakiej wtedy się znajdowaliśmy, uwierzyliśmy, że możemy nie tylko odmienić nasze życie, ale cały otaczający nas świat, zdobyliśmy przekonanie, że każdy może stać się Zwycięzcą i bez względu na to kim jest i skąd pochodzi może spełniać swoje marzenia i osiągnąć sukces w życiu.


2.jpg
Zdobywając Himalaje staliśmy się Ambasadorami Niemożliwego, udowadniając, że niemożliwe jest tylko słowem. Razem z pozostałymi członkami wypraw, napisaliśmy list do dzieci i młodzieży z całego świata, w którym przekonujemy, że marzenia są na wyciągnięcie ręki, czasem wystarczy po nie sięgnąć.


3.jpg
Dzisiaj jako odmienieni ludzie chcemy wrócić w Himalaje już nie po to, by spełniać własne marzenia, ale by dowiedzieć się o czym marzą nasi rówieśnicy. Projekt Z hałdy w Himalaje był początkiem naszej przygody jaką jest inspirowanie innych do zmiany swojego życia i myślenia o sobie, jak również pozwolił nam odkryć pasję jaką jest filmowanie. Film "3440 marzeń"  ma być początkiem przygody ludzi z całego świata, do których chcemy dotrzeć za pomocą naszego filmu, przekonując ich by i oni nie tylko zaczęli marzyć, ale by zrobili pierwszy krok w kierunku spełnienia swoich marzeń.


Wyjazd w Himalaje poprzedza nasza praca nad zebraniem materiału filmowego w Polsce. Scenariusz filmu zakłada pokazanie kontrastu pomiędzy naszym pojmowaniem marzeń, a tym o czym marzą ludzie żyjący w skrajnej biedzie, którzy z naszej perspektywy nie mają najmniejszych szans na zmianę takiego staniu rzeczy i o roli jaką marzenia spełniają w ich życiu.

Poprzez pokazywane w filmie historie dzieci i młodzieży mieszkającej na całym świecie, chcemy udowadniać, że nie ma takiej wysokości, która byłaby wyższa niż nasze marzenia. Scenariusz filmu nawiązuje do wysokości na której znajduje się najwyżej położona Szkoła Podstawowa na świecie w Namche Bazar - 3440 m.n.p.m. 

 

5.jpg

 Wspierając powstanie filmu "3440 Marzeń", wspierasz motywację dzieci. młodzieży i dorosłych w byciu pewnym siebie, sięganiu po wymarzoną pracę, spełnianiu swoich marzeń. Wspierasz motywację do prowadzenia życia z pasją. Film ma na celu otwieranie serc i pokazanie, że zmiana świata jest możliwa, nawet jeżeli dotyczy jedynie naszej lokalnej, a nawet osobistej rzeczywistości.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej historii zapraszamy do obejrzenia reportażu i wywiadu w Dzień Dobry TVN, wyemitowanego 5 marca 2015

4.jpgJeżeli bliska Ci jest nasza historia, możesz nas wesprzeć w podwójny sposób. Przekazując datek na realizację filmu, ale również poprzez dołączenie do naszej społeczności Marzycieli. Zapisując swoje marzenia na portalu internetowym: www.ścianiamarzeń.pl, możesz razem z nami stworzyć znacznie wyższy szczyt niż Mount Everest, sprawiając, że każde kolejne, zapisane na portalu marzenie, przyczynia się do zwiększenia wysokości nowego najwyższego ziemskiego szczytu. Razem możemy inspirować innych, dzieląc się spełnionymi marzeniami dodawać im odwagi, pokazując sposób, w jaki osiągnęliśmy nasz cel, wskazywać dobrą drogę.

done.png

logo_sciana png.pngStworzyliśmy portal www.ścianamarzeń.pl ułatwiający ludziom z całego świata dzielenie się marzeniami, wzajemnymi inspiracjami, poznawanie ludzi, którzy marzą o tym, o czym marzymy my sami, wspieranie innych w realizacji marzeń, udzielanie pomocy, w tym pomocy finansowej na realizację danego marzenia.

 

Przeprowadziliśmy liczne spotkania motywacyjne, w których w zeszłym roku wzięło udział ponad 2 000 osób. Podczas spotkań młodzież dzieliła się z innymi swoim doświadczeniem, a także zachęcała do zapisywania swoich marzeń na fizycznej ścianie marzeń. 

 

Zorganizowaliśmy konferencję Nieobojętni wobec marzeń, na której młodzież biorąca udział w warsztatach stworzyła swój manifest, opowiadając o tym, czego potrzebuje by spełniać swoje marzenia.

Wspieramy inne inicjatywy zachęcające ludzi do marzeń. Najnowszy utwór Perszinga - Marzenia feat. Candy, Łidżet prod. Flobeatz

Rozpoczęliśmy nagrania I części materiału realizowanego w Polsce.

Efekty naszej pracy będzie mogli podejrzeć już wkrótce.6.jpg

Dla mnie najważniejsi w życiu są ludzie, szczególnie Ci bliscy. Mam wiele marzeń, czekających na spełnienie oraz takich, które spełniam każdego dnia. W najbliższej przyszłości chcę nakręcić film o marzeniach, po to by inspirować innych. Nie obce są mi również proste marzenia, jak na przykład posiadanie aparatu fotograficznego, dzięki któremu mogę zatrzymać chwilę, które już za chwilę znikną bezpowrotnie. Celem mojego życia jest spełnianie się w wybranym zawodzie, który będzie źródłem uśmiechu, przyjemności i radości. Jednak dla mnie ważniejsza od pracy jest rodzina. Myśl o mężu, dzieciach i przepełnionym miłością domem, nadaje mojej przyszłości sens. Prócz osobistych pragnień pamiętam o innych, dlatego na stałe chce związać się z działaniami Fundacji Pomocy Dzieciom ULICA. Trenuje siatkówkę, szyje, rysuje, maluje, lubię robić zdjęcia, interesuje się dekorowaniem wnętrz. Myśląc o tym, co chcę powiedzieć innym odpowiem, że wszystko zależy od nas samych. Dla mnie ważna jest wiara, rozumiana jako przekonanie, że może spełniać swoje marzenia. Niezależnie od sytuacji, doświadczeń, przekonuje, że nie możemy tracić wiary. Tylko wtedy będziemy ufali, że może być dobrze, może być lepiej. Oczywiście sama wiara nie jest wystarczająca, tylko gdy wspiera ją odwaga do realizacji założonych celów oraz realne działanie możemy doświadczyć tego, o czy marzymy.


7.jpg

Co jest dla mnie życiu najważniejsze? Rodzina, przyjaciele oraz ich szczęście. Chcę zostać żołnierzem lub reporterem wojennym. Gdy myślę o swoim życiu, widzę siebie jako tatę, męża mieszkającego ze swoją rodziną w górach, dorosłego mężczyznę, który w założonej przez siebie fundacji pomaga osobom bezdomnym. Podobnie jak u innych moje życie wypełniają rzeczy, które lubię. Wędkowanie, uwiecznianie na filmie otaczającej rzeczywistości. Innym powtarzam, że w życiu najważniejsze są marzenia. Bez marzeń nie widzimy sensu życia i żyjemy tylko rutyną. Kiedyś nie zastanawiałem się nad własnymi marzeniami. Teraz wiem, że tylko stawiając sobie cele, marząc, decydując co jest w życiu ważne, nie zgubimy się na długiej drodze życia. Pierwszym krokiem do spełnienia jest odnalezienie celu swojej podróży. Najważniejszym - rozpoczęcie działania. Bez determinacji, ambicji, pewności siebie, wiary, w to, że uda się nam to, co zaplanowaliśmy nie spełnimy naszych marzeń. Mnie się udało, sam przezwyciężyłem swoją barierę i spełniłem marzenie! Pamiętaj: Niemożliwe to tylko słowo! Idź przed siebie z uniesioną głową!


8.jpg

Dla mnie najważniejsze w życiu są marzenia jak i rodzina. Marzenia, są czymś, czego nikt nie może nam zabrać, dlatego są czymś bardzo osobistym. Każdy marzy o czymś innym i marzenie każdego z nas jest wyjątkowe, czasem w swej prostocie, a czasem w swej zawiłości. Prócz marzeń, w moim życiu ważna jest rodzina, która powinna wspierać nas każdego dnia. Rodzina to jednak nie tylko Tata i Mama, ale także przyjaciele. Dlatego nawet jeżeli nie mamy tego pierwszego, zawsze możemy mieć to drugie. Rodzina to nie więzy krwi, ale relacje. W najbliższym czasie chcę współtworzyć dobry film, dzięki któremu dotrzemy do ludzi pokazując im, że każdy z nas jest wartościowy i ma prawo do spełniania swoich marzeń. Myśląc o celu swojego życia, myślę o założeniu dobrej kochającej się rodziny, na niesienie pomocy innym oraz na obronę społeczeństwa, rozpatrywaną w dwóch wymiarach. Pierwszym, spełniając rolę dobrego człowieka, drugim zostając żołnierzem, dla którego nadrzędnymi wartościami są honor, stanie na straży dobra drugiego człowieka i wierność Bogu. Jestem przekonany, że może robić wszystko i być w tym dobry, jeżeli tylko będzie się przykładał, bowiem trening czyni mistrza, wystarczy determinacja i ciężka praca. Do innych kieruje swoje przesłanie, w którym zachęcam do wiary w siebie oraz do budowania w sobie przekonania, że każdy może być dobry w tym, co chce robić, musi tylko złapać byka za rogi i pokazać ile jest wart! Zdanie, które mnie motywuje to: “cofam się tylko po to, aby wziąć rozbieg”

budzet.png

 

Aby zrealizować nasz projekt musimy zebrać 25 000 zł. Pieniądze przeznaczymy na nagranie materiału w Polsce, jak również na wyjazd i prace w Nepalu (Koszt wyjazdu do Nepalu zawiera lot naszej trójki, koszty wyżywienia, spanie,  trekkingu do Namcze Bazar, wynagrodzenie szerpów wyposażenie w niezbędny sprzęt, ubezpieczenia).

 

Pieniądze zebrane podczas zbiórki Polak Potrafi pokryją część kosztów całej wyprawy, nie będą przeznaczone na honoraria.

 

Jeżeli przekroczylibyśmy zakładaną kwotę projektu, za dodatkowe fundusze:

 

130% - Zwiększenie nakładu wydanych filmów na płycie dvd, rozesłanie filmu do szkół.

150% - Zwiększenie nakładu wydanych filmów na płycie dvd, rozesłanie filmu do szkół, ngo i organizacji pracujących z młodzieżą.

 

skala1.png

 

Jednym z głównych celów naszego projektu jest inspirowanie i motywowanie do działania ludzi z całego świata. Dlatego pragniemy zapraszać ludzi do współtworzenia naszego projektu na każdym jego etapie. Stąd też nasze zaproszenie dotyczy nie tylko włączenia się w współfinansowanie projektu, ale również w współtworzenie warstwy merytorycznej i artystycznej naszego filmu. Już cieszymy się na naszą wspólną podróż w świat marzeń.  

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 03.05.2015 18:06