Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Marta Bystroń

Marta Bystroń

Warszawa

Redaktorka wydawnictwa 1zine, tworzy ilustracje oraz ziny (niezależne publikacje) ze swoją twórczością, prowadzi warsztaty zinowe promujące zagadnienie prasy trzeciego obiegu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1029 PLN z 900 PLN

21 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

114%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.11.2013.

1zine - pismo artystyczne

O projekcie

1zine to mój autorski projekt, w którym publikuję prace wyszukanych przeze mnie twórców. Techniki wykonania prac dowolne: od komiksu, kolaży i ilustracji do fotografii i tekstów. Do tej pory zin ukazywał się w internecie. Jednak numer drugi i piąty ukazały się w druku. Kolejny numer zina również chcę wydrukować.

 

Okładki poprzednich numerów:

okładka numer 1 okładka numer 2 okładka numer 3 okładka numer 4 okładka numer 5


Piąty numer był dużym sukcesem. Wzięło w nim udział 26 osób. Powstała obszerna publikacja licząca 152 strony. Był prezentowany na Festiwalu Ligatura w Poznaniu, będzie obecny na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Zinami zajmuję się od 7 lat. Najpierw ze swoją siostrą bliźniaczką tworzyłyśmy zina „Nansze”. Ukazało się około 20 numerów. Tworzę również ziny ze swoją twórczością. Prowadzę warsztaty zinowe promujące zagadnienie prasy trzeciego obiegu.

1zine narodził się z pasji i potrzeby tworzenia czegoś wspólnie z innymi. Każdy numer to mieszanka różnych styli, pomysłów, punktów widzenia. Tym razem, aby kolejny numer ukazał się na papierze postanowiłam skorzystać z portalu. Dzięki temu każdy może przyczynić się do powstania szóstego numeru.

Kwota, którą chcę zebrać to 900 zł. Pokryje ona koszt druku, działań promocyjnych i znaczków pocztowych.
Planowany nakład to 100 egzemplarzy.

 

odbitka linorytowa

Media o Twoim projekcie:

1zine - pismo artystyczne

komiks.polter.pl | 2013-10-15

Przez najbliższe 45 dni będzie trwać zbiórka na wersję papierową 6. numeru 1zine. Z tej okazji powstał film promocyjny, który można obejrzeć na oficjalnej stronie zina.

1zine #6 na polakpotrafi.pl

paradoks.net.pl | 2013-10-13

Zapraszam wszystkich fanów prasy niezależnej i ludzi, którzy wierzą, że ziny to coś ważnego - do wsparcia projektu 1zine. Przy pomocy portalu polakpotrafi.pl chcę uzbierać kwotę potrzebną na druk i działania promocyjne kolejnego, szóstego już numeru zina.

Zbiórka na papierowe wydanie

www.komiks.gildia.pl | 2013-10-13

Na stronach polskiego serwisu crowdfundingowego Polak Potrafi trwa aktualnie akcja mająca na celu zebranie funduszy na papierowe wydanie szóstego numeru redagowanego przez Martę "Nieznayu" Bystroń zina "1 zine". Założony cel to kwota niezbyt wysoka, raptem 900 zł.

1zine i crowdfunding

comixgrrrlz.pl | 2013-10-02

Marta Bystroń redagująca 1zine rozpoczęła kampanię crowdfundingową na portalu polakpotrafi.pl. Autorka chce w ten sposób uzbierać kwotę potrzebną na druk i działania promocyjne kolejnego, szóstego już numeru zina. Jego motywem przewodnim będą Rządy Słowa.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 15.11.2013 18:06