Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

1815 vlog

1815 vlog

Kraków

Projekt koordynują dwie Karoliny - Karolina Żebrowska i Karolina Nieckarz. Jesteśmy studentkami filmoznawstwa, a w kręgu naszych zainteresowań znajdują się ponadto media i kostiumy. Obie prowadzimy blogi - Karolina Żebrowska na Domowej Kostiumologii przedstawia swoje zmagania z historyczną modą. Szyje stylowe suknie i tworzy akcesoria, a wyniki swoich prac umieszcza na blogu. Karolina Nieckarz postawiła na Kinem w Oko, gdzie publikuje swoje zapiski o filmach i serialach, wymagających zdaniem autorki komentarza.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1640 PLN z 850 PLN

24 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

192%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.04.2015.

'1815 vlog' - serial internetowy

O projekcie

Co to takiego?

 

 

"1815 vlog" to projekt kostiumowego serialu internetowego w formie vlogów.

 

Każdego z nas ciekawi, jak wyglądało życie kilkaset lat temu. Mieszkanka dziewiętnastowiecznej Wielkiej Brytanii - Clara, dostaje od podróżniczki w czasie kamerę, której używa do dokumentowania swojego życia. Tak powstają kolejne odcinki serialu/vloga, czyli wizualnego pamiętnika. Romanse, intrygi i humor rodem z powieści Jane Austen to elementy, które będą głównymi cechami "1815 vlog". Planowane są trzy sezony serialu, każdy po około 15 odcinków. Długości odcinków będą wahać się średnio między 2-5 minut. 

 

Serial jest projektem niskobudżetowym, ale ma szanse trafić do szerokiej widowni, ponieważ to pierwsza tego typu produkcja w Polsce. Zagranicą seriale internetowe w formie vlogów cieszą się ogromną popularnością - u nas jest to format jeszcze nieznany, lecz o ogromnym potencjale. Dodatkowym urozmaiceniem będzie historyczna oprawa, przejawiająca się zarówno w strojach, rekwizytach, jak i scenografii.

 

Naszą główną inspiracją są amerykańskie seriale internetowe wyprodukowane przez Pemberley Digital (jak "Lizzie Bennet Diaries" czy "Emma Approved"). Można je znaleźć na ich YouTubowym kanale.

 

 

 

Na co zbieramy?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Potrzebujemy pieniędzy na:

 

- zakup i wynajęcie profesjonalnego sprzętu,

 

- materiały niezbędne do dopracowania naszej historycznej garderoby

 

- stworzenie stylowej, klimatycznej scenografii.

 

 

 

Co zrobimy z nadwyżką? 

  

Kwota jaką chcemy zebrać przez crowfunding jest tylko częścią zaplanowanego budżetu serialu. Chcemy aby osoby zainteresowane projektem miały możliwość wsparcia go finansowo symboliczną sumą. Jeżeli pojawi się nadwyżka fakt ten niezmiernie nas ucieszy i sprawi, że kostiumy czy scenografia będą jeszcze piękniejsze i bardziej dopracowane :)

UWAGA! Jeśli zbierzemy 1000 zł lub więcej każda osoba, która wpłaciła kwotę gdzie nagrodą jest płyta dvd z pierwszym sezonem serialu otrzyma na nośniku unikatowy dodatek, zawierający filmową relację z pracy na planie.

 

 

 

Kim jesteśmy? 

 

 

Jak już zapewne zauważyliście w filmiku powyżej, projekt koordynują dwie Karoliny - Karolina Żebrowska i Karolina Nieckarz.

 

Jesteśmy studentkami filmoznawstwa, a w kręgu naszych zainteresowań znajdują się ponadto media i kostiumy. Obie prowadzimy blogi - Karolina Żebrowska na Domowej Kostiumologii przedstawia swoje zmagania z historyczną modą. Szyje stylowe suknie i tworzy akcesoria, a wyniki swoich prac umieszcza na blogu. Karolina Nieckarz postawiła na Kinem w Oko, gdzie publikuje swoje zapiski o filmach i serialach, wymagających zdaniem autorki komentarza. Postanowiłyśmy połączyć nasze pasje i stworzyć coś niezwykłego!

 

Pomaga nam w tym zastęp utalentowanych i pomocnych ludzi, jak zajmująca się grafiką Basia Tran, tworząca zdjęcia promocyjne Asia Zawiślan czy niezawodny organizator produkcji - Ula Szanduła.

 

 

 

Dlaczego crowdfunding? 

 

Wiemy, jak nieprzyjemne jest obserwowanie projektów, które upadają przez brak finansów. Zbyt wiele było serialów, które nigdy nie ujrzały światła dziennego - dlatego chcemy zabezpieczyć się przed ewentualnymi lukami w budżecie, i licząc na waszą hojną pomoc, doprowadzić ten projekt do skutku!

 

 

 

Kiedy i gdzie będzie można oglądać serial?  

 

 

Premierę serialu planujemy na październik 2015 roku. To jednocześnie dużo i mało czasu - dużo, bo czekającym na efekty realizacji te sześć miesięcy będzie się dłużyć, ale mało z perspektywy twórców i realizatorów! 

 

Odcinki serialu, jak i materiały dodatkowe przed premierą będą ukazywać się na naszym YouTubowym kanale.

 

 

 

Gdzie można was znaleźć?

  

Facebook - tutaj publikujemy aktualne informacje z przebiegu realizacji projektu, zdradzamy kolejne szczegóły i pobudzamy apetyt przyszłych widzów

Ask.fm - można zadawać nam pytania dotyczące produkcji serialu, odpowiemy na każde!

Instagram - wstawiamy zdjęcia z procesu przygotowań do premiery serialu

YouTube - teasery, trailery, a wreszcie właściwe odcinki - tego można się spodziewać subskrybując nasz kanał

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 19.04.2015 18:06