O projekcie
Jednym z założeń/celów jest dotarcie do Polonii żyjącej w Azji, Nowej Zelandii i Australii w celu:
- zdobycia kompleksowych informacji jak im się tam żyje, czym się zajmują, czy planują powrót do kraju, dlaczego zdecydowali się na emigrację w rejony tak odległe od Polski,
- jakie są plusy i minusy takiej sytuacji,
- jakie procedury należy spełnić, żeby móc tam żyć na stałe i pracować.
Za pozwoleniem stron chciałbym też zamieścić kontakty do Polaków na obczyźnie. Jest to coś nowego, coś czego sam nie znalazłem czytając wiele blogów i stron poświęconych wyżej wymienionym kierunkom. Projekt ma mieć charakter społecznościowy i informacje te będą miały wymiar praktyczny oraz użyteczny dla czytelników chcących wyjechać w tamte rejony na dłużej np. w celu podjęcia pracy lub po prostu spędzenia tam emerytury. Pozyskane informacje chcę potem zebrać w jedną całość i udostępnić w formie poradnika (e-book).
Pozostałe cele:
- eksploracja nowych miejsc,
- poznawanie obcych kultur,
- edukacja i nauka (zebranie konkretnych informacji, wiedzy w postaci bogatej dokumentacji takiej jak: zdjęcia, reportaże, nagrania audio i video),
- spopularyzowanie turystyki rowerowej i zdrowego trybu życia.
Celem wyprawy jest także przemierzenie rowerem trasy szacowanej na długość około 15000 kilometrów. Będę pokonywać średnio 80-100 km dziennie. Motywem przewodnim będzie odwiedzenie:
• Azji: Tajlandia, Birma, Malezja, Singapur, Laos, Kambodża, Wietnam
• Nowej Zelandii
• Australii
z perspektywy roweru i nakręcenie ciekawego materiału, uwiecznienie niezapomnianych chwil. W związku z tym mam zamiar korzystać z couchsurfing’u a także gościnności mieszkańców, w tym Polonii. W Azji na pewno także spróbuję spania u mnichów w świątyniach buddyjskich, szkołach, posterunkach policji, parkach narodowych, na plażach. Lubię wchodzić w relacje z miejscowymi społecznościami i dzielić się tym z innymi czytelnikami i przez to zaspokajać ich potrzebę wiedzy dotyczącej życia ludzi w Azji, Nowej Zelandii i Australii.
Gdyż daje on możliwość dotarcia do szerokiego grona osób zainteresowanych teraz a także w przyszłości oraz zbudowanie więzi z najwierniejszymi czytelnikami czyli Wami. Uważam, że wsparcie społeczności i ludzi, którzy wierzą, że warto robić rzeczy z pasją jest najważniejsze. Oprócz wsparcia finansowego zależy mi na Waszych opiniach i komentarzach dotyczących projektu.
Jest to dla mnie niesamowita szansa na przekucie marzeń w realne działanie przy wsparciu zaangażowanej społeczności.
Szacowany dystans całej wyprawy to około 15000 km, co przekłada się minimalnie na 6 miesięcy jazdy rowerem. Do tego dochodzą przerwy na odpoczynek a także nieprzewidziane sytuacje (awarie roweru, problemy zdrowotne itd.). Na podstawie przeczytanych blogów oraz informacji uzyskanych od innych podróżników odwiedzających te tereny średnia suma wydatków wydawanych to około 50 złotych dziennie. Kwota ta uwzględnia opłaty takie jak: wizy, promy, noclegi, naprawy rowerów.
Wszystko będzie załatwione jak najtaniej się da, ale i tak potrzebne są spore środki, dlatego proszę Was o wsparcie w zamian za atrakcyjne nagrody (dostępne po prawej stronie).
Wyprawa będzie promowana przy użyciu następujących kanałów:
Przed wyprawą:
• „Zajawka” na temat wyprawy na portalach o tematyce turystycznej i rowerowej
• Informacje o wyprawie na Facebook’u
• Wpisy dokonywane na blogu wyprawy
• Kontakt z osobami zaangażowanymi w projekt
Podczas wyprawy:
• Informacje o wyprawie w mediach społecznościowych: Facebook, filmy na Youtube
• Wpisy dokonywane na blogu wyprawy
• Kontakt z osobami zaangażowanymi w projekt
Po wyprawie:
• Organizacja prelekcji : wystawy zdjęć, projekcje filmów
• Publikacja relacji z wyprawy na portalach o tematyce turystycznej i rowerowej
• Udostępnienie materiałów fotograficznych z wyprawy
• Podtrzymywanie kontaktów z osobami zaangażowanymi w projekt a także rozwijanie nowych więzi z tymi, które mają w planie podobne projekty
Wszystkie osoby i firmy, które w jakikolwiek sposób pomogą w realizacji wyprawy oprócz nagród otrzymają także imienne podziękowania w dziale „Podziękowania” na oficjalnej stronie wyprawy. Wszystkie nagrody zostaną wręczone po powrocie z wyprawy (czyli nie wcześniej niż kwiecień 2017r.). To samo dotyczy wspólnych wypadów rowerowych i pieszych oraz prelekcji.
Dzięki współpracy Firma będzie miała okazję:
- Dotrzeć do nowej grupy odbiorców i potencjalnych przyszłych klientów
- Wzmocnić wizerunek sponsora jako wspierającego wyczyn, mający wymiar nie tylko podróżniczy, ale i społeczny.
- Możliwość przetestowania sprzętu dostarczonego przez sponsora w trudnych warunkach oraz dostarczenie opisów i uwag.
- Powiększyć swój zasięg medialny za pomocą relacji z wyprawy.
Kto może zostać sponsorem?
Każda firma, instytucja, której bliskie są cele wyprawy i chciałaby wesprzeć projekt. Przede wszystkim mile widziane są firmy, które chciałyby wesprzeć wyprawę finansowo lub za pomocą sprzętu i innych usług np.:
- niepsującą się żywność-liofilizaty,
- rower trekkingowy,
- sprzęt turystyczny: namiot, śpiwór, mapy, przewodniki,
- sprzęt elektroniczny: netbook, aparat fotograficzny, karty pamięci, przenośny dysk, ładowarka słoneczna,
- ubezpieczenie podróżne,
- bilety lotnicze.
Przygotowanie materiałów marketingowych
Media o Twoim projekcie:
Jeleniogórzanin Piotr Jędrzejak przejedzie rowerem Azję, Nową Zelandię i Australię
Jeleniogórzanin Piotr Jędrzejak ma już za sobą osiem dalszych i bliższych rowerowych wypraw. Jeździł już po Ameryce Południowej, Afryce i Europie. Odwiedził m.in. 19 europejskich stolic pokonując 13 tysięcy kilometrów.
Rowerowa wyprawa na koniec świata
Ponad 15000 kilometrów ma zamiar przejechać na dwóch kółkach w ciągu prawie pół roku jeleniogórzanin Piotr Jędrzejak. W połowie października wyruszy on na wyprawę rowerową po Azji, Australii i Nowej Zelandii.
Jeleniogórzanin przejedzie rowerem przez Azję, Nową Zelandię i Australię
Na rowerze przez Azję, Nową Zelandię i Australię pojedzie jeleniogórzanin, Piotr Jędrzejak. Za sobą ma już wyprawy do Ameryki Południowej i na Islandię. Do tej pory jeździł tak, by za jak najmniejsze środki zobaczyć jak najwięcej. Ta wyprawa będzie podobna, jednak po raz pierwszy chce ją sfinansować dzięki portalowi Polak Potrafi, gdzie można zamówić u niego pocztówkę wysłaną z egzotycznego miejsca, prelekcję czy też kolorowy album.
To Jest Temat- Piotr Jędrzejak i wyprawa rowerowa A.N.Z.A.
Zapraszamy na program To Jest Temat. Tym razem porozmawiamy z Piotrem Jędrzejakiem, który opowie nam o wyprawie rowerowej do Azji, Nowej Zelandii i Australii. A także opowie jak łączyć życie z wyprawami i czy każdy może podróżować.
Jeleniogórzanin chce zdobyć na rowerze świat.
Piotr Jędrzejak przygotowuje się do kolejnej wyprawy rowerowej, tym razem wybrał Azję , Nową Zelandię oraz Australię. Do przejechania będzie miał 15.000 km! Dla Piotrka ten dystans jest już znajomy, bo 15.500 tys. km przejechał podróżując po Ameryce Południowej.
A.NZ.A. CZYLI ROWER PO AZJI, NOWAJ ZELANDII I AUSTRALII
Piotr Jędrzejak organizuje kolejną wyprawę rowerową. Tym razem będzie to wyprawa po Azji, Nowej Zelandii i Australii. Ma zamiar rozpocząć ją 10 października i przejechać rowerem dystans około 15 tys. km w czasie nie krótszym niż 6 miesięcy. Średni dystans dzienny to około 100 km. Wyprawa będzie poruszać aspekty turystyczne (natura i jej walory), społeczne (życie miejscowych społeczności) i polonijne (życie Polaków na obczyźnie).