This project is also available in english version. Click here to change language.
O projekcie
Większość ofiar komunizmu pozostaje nieznana. Razem możemy to zmienić!
W ramach akcji #100Victims przez sto dni, począwszy od 7 listopada 2017 r., w mediach społecznościowych prezentowaliśmy sylwetki ofiar komunizmu. W ten sposób symbolicznie przypomnieliśmy o 100 milionach ofiar - jedna za każdy milion i jedna na każdy rok od rewolucji bolszewickiej. Prezentowaliśmy osoby pochodzące ze wszystkich stron świata, które straciły życie w różnych okresach:
https://www.facebook.com/100Victims/
https://twitter.com/100Victims
Akcja prowadzona była w 100% społecznie przez osoby związane z Instytutem Pawła Włodkowica i studentów kierunku historia w przestrzeni publicznej Uniwersytetu Wrocławskiego. W przeciągu 100 dni sylwetki ofiar zostały wyświetlone ponad milion razy.
Chcemy kontynuować naszą akcję. Potrzebujemy Twojej pomocy!
Naszym celem jest stworzenie portalu internetowego, będącego bazą danych o ofiarach komunizmu. Portal będzie systematycznie rozbudowywany, nowe sylwetki zamieszczać będziemy także na naszych profilach w mediach społecznościowych. Jeśli uda nam się zgromadzić więcej środków, niż potrzebujemy na budowę portalu, wykorzystamy je na zdobycie wiedzy o ofiarach (kwerendy, tłumaczenia).
Wymazanie pamięci o ofiarach było celem systemów totalitarnych. Nie możemy zmienić przeszłości i przywrócić zamordowanym życia. Możemy jednak przywrócić pamięć o nich, przywołać ich nazwiska i twarze. W ten sposób przezwyciężymy chociaż część dziedzictwa komunizmu.
Przyłącz się do nas!
Media o Twoim projekcie:
Zbiórka na bazę danych o ofiarach komunizmu
Grupa naukowców skupiona wokół wrocławskiego Instytutu Pawła Włodkowica zbiera pieniądze na uruchomienie portalu, który pokaże ofiary komunizmu.
100 jako symbol 100 milionów: polski instytut zamieścił w mediach społecznościowych biogramy 100 ofiar komunizmu
Akcja #100Victims, zorganizowana przez Instytut Pawła Włodkowica, zyskała duże zainteresowanie wśród internautów z różnych zakątków świata. Komunizm odebrał ofiarom życie, a historia rzadko pamiętała o tym, kim była każda z osób, zatopiła je w zbiorowości, doliczając jednostkę do ogólnej liczby zamo
Marcin Fijołek rozmawiał z dr. Łukaszem Kamińskim, byłym prezesem IPN, Uniwersytet Wrocławski
Komunizm pochłonął 100 milionów anonimowych ofiar. Twórcy akcji #100Victims postanowili je upamiętnić. Akcja spotkała się z olbrzymim odzewem. Maciej Fijołek rozmawiał o niej z dr Łukaszem Kamińskim, byłym prezesem IPN
Zdecydowana większość ofiar komunizmu pozostaje anonimowa. Ta inicjatywa to zmienia!
„Większość ofiar komunizmu pozostaje nieznana. Razem możemy to zmienić!” - podkreślają twórcy akcji #100Victims.
Akcja #100Victims - sto postaci symbolizujących 100 mln ofiar komunizmu
Komunizm przyniósł 100 milionów ofiar - przypominają twórcy akcji #100Victims, dzięki której upamiętniono losy stu ofiar systemu komunistycznego. \"Nasza akcja spotkała się z szerokim odzewem na świecie\" - powiedział PAP były prezes IPN dr Łukasz Kamiński.
#100Victims: 100 osób ze 100 mln ofiar komunizmu w 100 dni
100 zdjęć i historii 100 ofiar komunizmu z całego świata zostanie zaprezentowanych na portalach społecznościowych w ramach akcji \"100Victims\". Inicjatywa przygotowywana przez studentów z Uniwersytetu Wrocławskiego ma na celu przypomnienie i uhonorowanie ofiar.
#100Victims: Mayulis Méndez Tacoronte (1976-1994) - died on the way to freedom
cubanexilequarter.blogspot.com | 2018-02-03
Mayulis Mendez Tacoronte was just seventeen when she was murdered by agents of the Castro regime. #100 victims offered the following summary of what happened to this young woman.
Pamiętajmy o ofiarach komunizmu
wszystkoconajwazniejsze.pl | 2017-11-12
Celem projektu #100Victims jest pokazanie, że za szacowaną przez historyków liczbą 100 milionów ofiar komunizmu kryją się losy konkretnych ludzi. Ludzi, którzy mieli swoje twarze i nazwiska, których życie zostało nagle brutalnie przerwane.