Dołącz do naszej społeczności!

100 zegarów dla szachistów -arcymistrzowie dla amatorów

Kategoria - Sport

22%

Postęp

2260 zł

Mamy już

Nieudany

Status

O projekcie

Powiatowy Indywidualny Turniej Szachowy (PITS) od 1999 r. w Wapnie, małej miejscowości na granicy województw: wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, co roku gromadzi około setki znakomitych szachistów. Potrafią przejechać setki kilometrów, aby zagrać właśnie w tym turnieju. PITS ma już swoją markę a relacje z rozgrywek można zobaczyć na stronach http://wapno-pits.blogspot.com Turniej jest organizowany dzięki życzliwości lokalnych, małych sponsorów. Kilkanaście lat temu udało się dzięki akcji „Dobre szachy dla Wapna” zakupić profesjonalny sprzęt szachowy (szachy, szachownice i zegary). Sprzęt służy nie tylko uczniom miejscowej szkoły. Często jest nieodpłatnie wypożyczany na imprezy szachowe organizowane w powiecie i w województwie. Jednak w branży szachowej również następuje postęp i obecnie standardem na turniejach szachowych stają się zegary elektroniczne, które wypierają zegary mechaniczne. W naszym powiecie (wągrowieckim) jest formalnie tylko jeden klub szachowy i ten klub też nie ma sprzętu.

Kampania crowdfundingowa 100 zegarów dla szachistów -arcymistrzowie dla amatorów

Celem projektu jest zakup 100 elektronicznych zegarów szachowych na rzecz środowiska szachowego w powiecie wągrowieckim.

Kampania crowdfundingowa 100 zegarów dla szachistów -arcymistrzowie dla amatorów

Kwota 10000 zł orientacyjnie wystarczy na zakup około 100 zegarów. Tak naprawdę, ze względu na koszty potrzeba zebrać trochę więcej. Jeśli uda się zebrać 15000 zł, to nadwyżka powinna wystarczyć na zakup około 50 kompletów szachów i szachownic. Gdyby jakimś cudem udało się zgromadzić jeszcze większą kwotę, to za kolejne nadwyżki byłyby zakupione zestawy szachownic do transmisji partii przez Internet.

Wybrałem crowdfunding ponieważ dosyć miałem już pisania projektów ze środków EU, gdzie musiałem „przemycać” jakieś dziwne pomysły, aby w końcu załatwić kolejnych kilka sztuk sprzętu. Gmina Wapno jest najmniejszą gminą powiatu o największym współczynniku bezrobocia. Tu nie ma się do kogo zwrócić o wsparcie, zwłaszcza że wszyscy tu szukają wsparcia. Projekt dotyczy szachów i jedyną szansę upatruję w szukaniu poparcia w środowiskach szachowych. Mam zamiar odwoływać się do motta Światowej Federacji Szachowej – „Gens una sumus” (Jesteśmy jedną rodziną).

 Projekt 100 zegarów dla szachistów -arcymistrzowie dla amatorów

Ten projekt jest właściwie odwróconym projektem, ponieważ najwięcej pracy będzie z pozyskaniem nagród dla mecenasów. Z tytułu projektu wynika, że to arcymistrzowie pomogą w zdobyciu tych 100 zegarów. Tylko czy arcymistrzowie zechcą? Normalną drogą zdobywania autografów jest przygotowanie zdjęć, przesłanie i zapewnienie koperty zwrotnej. Sam będąc amatorem szachów wiele pieniędzy własnych zainwestowałem w rozwój życia szachowego. To była moja prywatna sprawa. Teraz stojąc przed wyzwaniem rozpoczęcia projektu muszę dobrze rozważyć, czy warto inwestować własne środki? Istnieje przecież niebezpieczeństwo, że środowisko elity szachowej może mnie uznać za cwaniaka, który chce zarobić na ich naiwności.

Poniżej przykład nagrody, tego zdjęcia jeszcze nie mam, ale tak wyobrażam sobie nagrody. (zdjęcie od zaprzyjaźnionego blogera - Krzysztofa Jopka)

Kampania finansowania społecznościowego 100 zegarów dla szachistów -arcymistrzowie dla amatorów

 

Przygotowany został dokument, na którym będzie można obejrzeć pozyskane zdjęcia.(<<<)

Zbiórka 100 zegar&amp;oacute;w dla szachist&amp;oacute;w -arcymistrzowie dla amator&amp;oacute;w

NAGRODY (EUREKA!)

Drugiego stycznia znów nie mogłem zasnąć i wtedy przyszła myśl. Skoro w Polsce nie widziałem artystycznych zdjęć szachistów. Skoro zagraniczny fotograf nie chce nieodpłatnie udostępnić swoich zdjęć słynnych szachistów. Trzeba przygotować artystyczne zdjęcia wykonane przez młodych polskich fotografów. Skoro mam w rodzinie i wśród znajomych ambitnych młodych ludzi, to może oni podejmą wyzwanie, aby pokazać piękno polskich szachów, szachistek i szachistów.

W takim przypadku będę mógł obniżyć cenę. Zdjęcia tańsze mogą wzbudzić zainteresowanie szerszego grona odbiorców. "Masse macht Kasse" mawiają Niemcy.
Nie pozostaje zatem nic innego jak zaangażować młodych, zdolnych i wyruszyć na Mistrzostwa Polski w Szachach 2016'. 
Odpadnie dylemat - kto zasługuje na to, aby znaleźć się w elitarnym gronie? Zdjęcia będą robione WSZYSTKIM uczestnikom MP. Następnie na stronie wystawi się efekt pracy fotograficznej. Mecenasi wybiorą sobie zdjęcia, które będą chcieli otrzymać. Wydrukuje się tyle zdjęć ile potrzeba. Zawodnicy podpiszą tyle zdjęć ile potrzeba. Nawet PZSzach będzie musiał być zadowolony, bo każdy "szum medialny" zwłaszcza pozytywny wokół naszej dyscypliny powinien cieszyć wszystkich szachistów.
Zawodnicy też chyba będą zadowoleni (a może sami sobie kupią?) w końcu ... darmowa sesja :)
Co z tymi zdjęciami, które ewentualnie nadeślą samodzielnie polscy i zagraniczni GM? Myślę, że ich wartość wzrośnie jeszcze bardziej i na pewno znajdą się amatorzy takich zdjęć. Natomiast przestanie mnie boleć głowa - jak zdobyć takie zdjęcia? Jak nie nadeślą, to trudno a jak nadeślą to SUPER - przecież każda złotówka może się przydać :) W końcu - co stoi na przeszkodzie, aby w wiejskiej szkole były szachownice do transmisji internetowej? Co stoi na przeszkodzie, aby do wiejskiej szkoły na turniej PITS przyjeżdżali polscy i zagraniczni arcymistrzowie?
Konkursy fotografii szachowej już były ... i są ale nadal jakoś mało widać te zdjęcia. Wapno też już trochę zaistniało w tej branży. W końcu jedna z absolwentek naszej szkoły zdobyła już kiedyś nagrodę w Konkursie Fotografii Szachowej. (w 2013 r. ?) 

20 zł – fotografia artystyczna uczestnika(czki) Mistrzostw Polski w Szachach 2016’ (10x15 cm, mat lub połysk do wyboru);

30 zł – fotografia artystyczna uczestnika(czki) Mistrzostw Polski w Szachach 2016’ (20x30cm, mat lub połysk do wyboru) ;

50 zł - fotografia artystyczna uczestnika(czki) Mistrzostw Polski w Szachach 2016’ (20x30cm, mat lub połysk lub jedwab do wyboru) z własnoręcznym autografem zawodnika(czki);

1000 zł – fotograficzny obraz grupowy na płótnie uczestników(czek) Mistrzostw Polski w Szachach 2016’ (60x90 cm) wraz z autografami.

__________ kolejne nagrody:

11 zł - radzieckie książki (po rosyjsku) w miękkiej oprawie z serii "arcymistrzowskiej", w bardzo dobrym stanie

Kampania finansowania społecznościowego 100 zegar&amp;oacute;w dla szachist&amp;oacute;w -arcymistrzowie dla amator&amp;oacute;w

35 zł - NRD-owskie książki (po niemiecku) w twardej oprawie, mogą być ozdobą każdej biblioteki. (wystąpiły w filmie "Szachista")

Kampania crowdfundingowa 100 zegar&amp;oacute;w dla szachist&amp;oacute;w -arcymistrzowie dla amator&amp;oacute;w

130 zł - HETMAT - świetne szachowe zegary mechaniczne polskiej produkcji, które obecnie są podstawowym sprzętem szachowym w naszej szkole. Sprzedaż zegarów nie będzie "okradaniem" szkoły :) te zegary zostały zakupione ze zbiórek i datków sponsorów, nie są w ewidencji szkolnej. W takiej cenie są sprzedawane obecnie (taka jest cena rynkowa), normalnie trzeba jeszcze doliczyć koszty dostawy - ja biorę ja na siebie :)

Zbiórka 100 zegar&amp;oacute;w dla szachist&amp;oacute;w -arcymistrzowie dla amator&amp;oacute;w

NAGRODY!!! OSTATNIEJ SZANSY!

(26.01.2016 - dwa zera, dwie jedynki, dwie dwójki, dwie szóstki) Osoby, które "śledzą" losy projektu wiedzą, że do dnia dzisiejszego zbiórka funduszy szła słabiutko. Teraz ma nastąpić ... nieoczekiwany zwrot akcji :) Jeśli kochasz szachy, jeśli wierzysz, że szachy mogą pomóc w rozwoju człowieka - chociażby ucząc wytrwałości, jeśli chcesz zostawić ślad dla potomnych - jaki byłeś dobry(a) dla innych, ... możesz być uwieczniony (lub Twój pseudonim lub Twój adres www) w napisach końcowych filmiku: "Szachy w kwadrans (niecały)

Zbiórka 100 zegar&amp;oacute;w dla szachist&amp;oacute;w -arcymistrzowie dla amator&amp;oacute;w

Zegar DGT960 (z autografem JKM) i 5 zdjęć z autografem JKM

TERMINY REALIZACJI NAGRÓD:

Mistrzostwa Polski planowane są na początku kwietnia. Sesja zdjęciowa będzie na początku turnieju. Przez kilka dni będzie można objerzeć efekty sesji fotograficznej i wybrać, te NAJLEPSZE i w drodze korespondencji zgłosić numer zdjęcia (musi być jeszcze czas na wydrukowanie i zdobycie autografów). Zaraz po turnieju zdjęcia będą rozsyłane do wspierających projekt. (czyli na pewno w kwietniu) Zdjęcia z XVIII PITS będą wysyłane od 4 maja 2016'. Czasopisma "MAT" będą rozsyłane pod koniec lutego. Napisy w filmie "Szachy w kwadrans (niecały) pod koniec marca.

 Dr IRENA ERIS obiecała nagrodzić specjalnymi zestawami ekskluzywnych kosmetyków 3 najhojniejszych mecenasów projektu!

Nie umiesz grać w szachy? Chciałbyś się nauczyć? Osiem lat temu przygotowałem 10 filmików dostępnych na YT, oto lekcja pierwsza :)

Chciałbyś zobaczyć "Bajkę szachową"? Pięć lat temu przygotowałem taki filmik :)

Ewentualnie zobacz - Interaktywny podręcznik szachowy 

Nie słyszałeś o turniejach PITS? Wpisz w okienko wyszukiwania Google :)

Kampania crowdfundingowa 100 zegar&amp;oacute;w dla szachist&amp;oacute;w -arcymistrzowie dla amator&amp;oacute;w

KONTAKT:

hajajacek@gmail.com

szachyibiegi.blogspot.com

YT

10

Wspierający

2260 zł

Z całkowitej kwoty 10000 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt uda się, jeśli otrzyma co najmniej 10000 zł
wsparcia do 18:00 10.02.2016

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

2 Wspierających
Pozostało: 999 z 999

Nagroda za 5 zł lub więcej!

Specjalne podziękowania w napisach końcowych filmu "Szachy w kwadrans (niecały)", który może stać się "szachowym "Elementarzem Falskiego"" a wtedy tysiące ludzi zobaczy, że wspierasz POLSKIE SZACHY :) nawet po latach (po wybraniu tej nagrody prześlesz w wiadomości, co chciałbyś umieścić - np. zamiast imienia i nazwiska, pseudonim lub wybrany adres www).

0 Wspierających
Pozostało: 99 z 100

Nagroda za 10 zł lub więcej!

MAT - 1 egzemplarz znakomitego czasopisma szachowego !!! (oficjalne czasopismo PZSZach) z autografem uczestnika/uczestniczki Mistrzostw Polski 2016'
(adres wysyłki do ustalenia po 10.02)

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

Specjalne podziękowanie na stronie internetowej turniejów PITS

2 Wspierających
Pozostało: 7 z 8

Nagroda za 11 zł lub więcej!

Książka szachowa w języku rosyjskim, okładka miękka (czarna z żółtym tytułem z serii arcymistrzowskiej), stan bardo dobry (wręcz fabryczny mimo ok 30 lat)

1 Wspierający
Pozostało: 250 z 250

Nagroda za 20 zł lub więcej!

NOWOŚĆ – fotografia artystyczna uczestnika(czki) Mistrzostw Polski w Szachach 2016’ (10x15 cm, mat lub połysk do wyboru)

0 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 25 zł lub więcej!

Zdjęcie grupowe finalistów XVIII PITS, wraz z autografami zwycięzców.

3 Wspierających
Pozostało: 250 z 250

Nagroda za 30 zł lub więcej!

NOWOŚĆ - fotografia artystyczna uczestnika(czki) Mistrzostw Polski w Szachach 2016’ (20x30cm, mat lub połysk do wyboru)

0 Wspierających
Pozostało: 20 z 20

Nagroda za 35 zł lub więcej!

Książka szachowa w języku niemieckim, okładka twarda (bardzo rzadka i poszukiwana seria NRD-owska) znakomicie wydana seria, wkrótce pojawi się zdjęcie z tytułami. Niektórych nie zdążyłem przeczytać (przez 30 lat). Jeśli projekt się uda, to ja będę płakać (z żalu) a żona będzie skakać (ze szczęścia) :)
(na Allegro na niemal 1,5 tys. książek szachowych widziałem tylko 2 sztuki z tej serii)

0 Wspierających
Pozostało: 248 z 250

Nagroda za 50 zł lub więcej!

(!!!) NOWOŚĆ - fotografia artystyczna uczestnika(czki) Mistrzostw Polski w Szachach 2016’ (20x30cm, mat lub połysk lub jedwab do wyboru) z własnoręcznym autografem zawodnika(czki)

1 Wspierający
Pozostało: 100 z 100

Nagroda za 100 zł lub więcej!

Zdjęcie arcymistrza lub arcymistrzyni wraz z autografem (oryginalnym). Wykaz zgromadzonych zdjęć będzie publikowany. Rozdział będzie prowadzony w miarę możliwości. (mile widziane sugestie)

0 Wspierających
Pozostało: 5 z 5

Nagroda za 102 zł lub więcej!

Zdjęcie Janusza Korwin-Mikke z autografem (ze spotkania 30.01.2016' w Wągrowcu)

0 Wspierających
Pozostało: 30 z 30

Nagroda za 130 zł lub więcej!

HETMAN - znakomity szachowy zegar mechaniczny, jeśli uda się zdobyć zegary elektroniczne, to zegary mechaniczne będą nam niepotrzebne a innym na pewno się przydadzą!!! Pudełka są trochę zniszczone ale zegary naprawdę OK posłużą jeszcze wiele lat a wkrótce będą poszukiwanym zabytkiem :)

0 Wspierających
Pozostało: 1 z 1

Nagroda za 500 zł lub więcej!

Zegar DGT960 (nowiutki!!!) z autografem Janusza Korwin-Mikke na pudełku (na wewnętrznej stronie)!!!

0 Wspierających
Pozostało: 10 z 10

Nagroda za 1000 zł lub więcej!

Fotograficzny OBRAZ* grupowy na płótnie uczestników(czek) Mistrzostw Polski w Szachach 2016’ (60x90 cm) wraz z autografami.

0 Wspierających
Pozostało: 10 z 10

Nagroda za 1000 zł lub więcej!

Zestaw 10 zdjęć sław szachowych oraz prawo do umieszczenia naklejek na 10 zegarach szachowych z logo lub adresem strony www mecenasa

0 Wspierających

O projektodawcy

Jacek Haja

Jacek Haja

Damasławek, Polska

Nauczyciel matematyki i informatyki, instruktor i sędzia szachowy. Organizator turniejów szachowych PITS w Wapnie. Autor programu nauczania informatyki "Dzikie koty w szkole". Maratończyk - Poznań 2015' 3:55. Autor wielu filmików edukacyjnych z matematyki i szachów - "Dzielenie pisemne" wkrótce osiągnie ćwierć miliona wyświetleń.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: