Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Piotr Bieńkowski, Zbigniew Supeł

Piotr Bieńkowski, Zbigniew Supeł

Łódź

Wyznawcy Futbolu to projekt dwóch przyjaciół, powstały z pasji do podróży i miłości do futbolu. Udowadniając, że warto podążać za marzeniami a ich realizacja jest możliwa, w 30 dni odwiedzą 30 piłkarskich stadionów w 23 europejskich miastach. Chcą pokazać futbol od strony obiektów i historii, które mury stadionów mają do opowiedzenia. Swoimi doświadczeniami i radami podzielą się, z każdym kogo mają zamiar zainspirować do podobnych wypraw. Projekt spotkał się z pozytywnym przyjęciem klubów, m. in. Sportingu Braga czy Borussii Dortmund. Wyznawcy będą wszędzie tam, gdzie fanatycznie, wręcz religijnie, wyznaje się futbol!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5660 PLN z 5500 PLN

71 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.07.2014.

Wyznawcy Futbolu

O projekcie

Co, kto i dlaczego?

Hej, tutaj Piotrek i Zbyszek, Wyznawcy Futbolu. Zapraszamy was do zapoznania się z naszym projektem, którym mamy nadzieję rozpromować turystykę stadionową i turystykę sportową wśród Polaków. Chcemy stworzyć PTS czyli Poradnik Turysty Stadionowego, w którym opiszemy możliwości zwiedzania stadionów piłkarskich w Europie, a także zawrzemy porady co do taniego podróżowania i nocowania w piłkarsko sławnych miastach. Żeby poprzeć te informacje naszymi własnymi doświadczeniami chcemy wyruszyć w wyprawę, podczas której zwiedzimy 30 stadionów w 30 dni. Plan jest bardzo ambitny, dlatego potrzebujemy waszej pomocy! Zapraszamy do zapoznania się z ideą Wyznawców Futbolu. 

Na wszelkie pytania chętnie odpowiemy, piszcie do nas na wyznawcyfutbolu@gmail.com!

 

Opis projektu

Głównym elementem projektu jest wyprawa dwóch pasjonatów futbolu, podróży i wrażeń. Chcemy odwiedzić największe i najbardziej znane stadiony piłkarskie w Europie. A warto nadmienić, że „zwiedzanie” dla Wyznawców Futbolu to nie tylko „odhaczenie” miejsca na liście. Zależy nam dotarciu do kolebki dzisiejszego futbolu, poznaniu atmosfery towarzyszącej piłkarskim świętom i świątyniom, zgłębieniu historii miejsc, klubów, piłkarzy i dzielenia się swoją pasją z najzagorzalszymi kibicami spotykanymi po drodze. Wszystkimi zebranymi doświadczeniami, wrażeniami, zdjęciami, komentarzami, radami, wskazówkami, emocjami oraz filmami video chcemy podzielić się również z Wami! Doprowadzi to do stworzenia jedynego w swoim rodzaju, praktycznego PTS-u czyli „Poradnika Turysty Stadionowego”. Oprócz rzeczy związanych z futbolem i stadionami chcemy zawrzeć w nim również informacje dotyczące taniego poruszania się na terenie Europy, lokalnych przysmakach, możliwościach noclegów oraz innych praktycznych poradach.

O naszych poczynaniach, postępach i planach można poczytać na profilu Wyznawców Futbolu na Facebook’u –  oraz na strono-blogu internetowym.

 

PTS

Czyli o co cały ten ambaras? W internecie spokojnie znajdziesz podstawowe informacje na temat stadionów: data otwarcia, pojemność, wymiary boisk, itp. My chcemy stworzyć coś więcej, a przede wszystkim coś praktycznego, do czego można odwołać się na trasie czy przy planowaniu wyjazdów. Chcemy stworzyć PTS czyli Poradnik Turysty Stadionowego. Mamy nadzieję zawrzeć w nim wszelkie potrzebne informacje i odnośniki do podróżowania ścieżką stadionową. Najważniejszą treścią mają być jednak informacje poparte własnym doświadczeniem zdobytym podczas podróży. Otwarcie odpowiedniej części dotyczącej każdego ze stadionów ma dostarczyć jak najwięcej wiedzy z punktu widzenia fana jak i podróżnika. Oczywiście nie wiedzy o klubie i nie wszystkie ciekawostki - będziemy zachęcać do tego, żeby historie miejsc, klubów, piłkarzy i kibiców poznawać samemu, wczuwając się w atmosferę stadionu, na którym powstawały. 

PTS ma zawierać

  • sylwetki stadionów (w podstawowej wersji 30 odwiedzonych obiektów)
  • dane techniczne
  • adresy i numery kontaktowe
  • informacje o możliwości wejścia na stadion poza meczami
  • informacje o klubowych muzeach i sklepach (kiedy, w jakiej cenie, subiektywna opinia czy warto)
  • opis możliwości dojazdowych z punktu widzenia turysty nie zmotoryzowanego
  • subiektywna opinia Wyznawców o obiekcie, jego wadach, zaletach, tym co najbardziej i najmniej nam się podobało
  • teaser - czyli ciekawostka z naszej strony zchęcająca do odwiedzenia danego miejsca
  • informacje o możliwościach tanich noclegów w mieście
  • informacje o możliwości taniego transportu do miasta
  • lokalne ciekawostki, miejsca, ludzie - futbolowo i nie tylko

Początkowo poradnik znajdzie się w wersji elektronicznej na naszej stronie internetowej. Informacje w nim zawarte będą sprawdzone i aktualne, gdyż będą zebrane osobiście w każdym z miejsc.

Niektóre z klubów jak Borussia Dortmund czy Sporting Braga zaoferowały nam możliwość spotkania i przeprowadzenia wywiadów z osobami wewnątrz klubów. Liczymy, że uda nam się uzyskać ciekawą wiedzę i historie, któymi chętnie się podzielimy, także na naszym kanale na Youtube. Materiały będą także załączane do PTSu.

 

Plan wyprawy

 

Ruszamy 2 sierpnia lotem z Modlina do Liverpoolu, mając w planach odwiedzenie następujących stadionów:

Anfield, Liverpool

Goodison Park, Liverpool

Old Trafford, Manchester

City of Manchester Stadium, Manchester

WembleySatdium, Londyn

Emirates Stadium, Londyn

Stamford Bridge, Londyn

White Hart Lane, Londyn

Parc des Princes, Paryż

Stade Chaban Delmas, Bordeaux

Estadio Santiago Bernabeu, Madryt

Estadio Vicente Calderon, Madryt

Estadio do Dragao, Porto

Estadio Municipal de Braga, Braga

Estadio da Luz, Lizbona

Estadio Jose Alvalade, Lizbona

Estadio Ramon Sanchez Pizjuan, Sevilla

Estadio Benito Villamarin, Sevilla

La Rosaleda, Malaga

EstadioMestalla, Valencia

Camp Nou, Barcelona

EstadioCornella-El Prat, Barcelona

Stade Velodrome, Marsylia

Stade Louis II, Monako

Juventus Stadium, Turyn

San Siro, Mediolan

Signal Iduna Park, Dortmund

Allianz Arena, Monachium

Imtech Arena, Hamburg

Olympiastadion, Berlin

 

 

Budżet

Turysta stadionowy wcale nie musi wydać kupy pieniędzy, żeby dotrzeć w miejsca, gdzie jego pikarscy ulubieńcy orzą murawę korkami i wzbudzają wspaniałe emocje. Nasz projekt zakłada jednak opisanie 30 stadionów, a odwiedzenie ich w możliwie najkrótszym czasie (niestety ogranicza nas nieco praca i nauka). Dlatego założyliśmy ambitny plan wyciągnięcią z jednej podróży najwięcej ile się tylko da. Taka wyprawa to już jednak poważniejsze przedsięwzięcie. Nasze oszczędności nie wystarczają, by przeprowadzić działania w takim zakresie. Dlatego zwracamy się do was o pomoc. Tak przedstawiają się koszty projektu:

Lwią częścią kosztów są same wjeścia na stadiony i ich zwiedzanie. Wiele klubów wystawia swoje trofea, pamiątki i pozostałości historii w muzeach a także udostępnia stadion do codziennego zwiedzania. Niestety taka przyjemność kosztuje, a to samo serce turystyki stadionowej. Korzystając z tanich środków transportu oraz możliwie najtańszych miejsc zakwaterowania łącznie z namiotem nie unikniemy niestety kosztów. Szczególnie przy tak napiętym haromogramie działań. Potrzebny sprzęt obejmuje m. in. urządzenia multimedialne, dla celów nagrywania filmów wideo, zamieszczonych później w PTSie.

 

DLACZEGO CROWDFUNDING?

Niestety nasze własne oszczędnosci nie wystarczą do pokrycia wszystkich kosztów. Dlatego prosimy o pomoc wszystkich, nie tylko fanów futbolu, ale każdego kto uważa, że kibicowanie może polegac na kulturalnym wyrażaniu swojej miłości do futbolu. Chcemy jak najlepiej rozpromowac ideę zwiedzania stadionów w Europie, a także zwrócić uwagę na nowe obiekty w Polsce. Chcemy pokazac na własnym przykładzie i własnymi doświadczeniami jak wielką przyjemność można czerpać z takiej aktywności. Mamy nadzieję, że PTS i Wyznawcy Futbolu zainspirują innych do podążenia naszymi śladami.

 

CELE

100% wsparcia zapewni nam zrealizowanie projektu i wszystkich jego założeń, w jak największej ilości stadionów z listy

130% wsparcia wykluczy zamartwianie się ryzykiem opóźnienia lub nie znalezienia transportu w trakcie szukania jak najtańszych jego form. W tym przypadku każdy z wspierających otrzyma od nas certyfikat z wydrukowanym peanem pochwalnym z jego pakietu oraz wzbogaci się o spersonalizowane pozdrowienia wideo z trasy wyprawy.

150% wsparcia pozwoli nam na zapewnienie sobie dobrej jakości sprzętu do nagrywania filmów, które dodane zostaną jako element PTSu. Zaopatrzenie się w lepszej jakości sprzęt, dodatkowe baterie, nośniki pozwolą, aby wszystkie filmiki wideo zostały nagrane w odpowiednim standardzie. Każdy wspierający otrzyma wtedy Wyznawcową płytę DVD ze zmontowanym materiałem z wyprawy oraz z przesłaniem.

180% wsparcia pozwoli na opracowanie papierowej wersji PTSu, którą otrzyma każdy ze wspierających. Oczywiście ze spersonalizowanym podziękowaniem!

200% wsparcia pozwoli myśleć o poszerzaniu projektu o kolejne obiekty i dodaniu ich do poradnika.

 

NAGRODY

 

Przygotowalismy dla was ciekawe nagrody: gadżety wyznawców, gadżety klubowe, peany, znaczki pocztowe, oto przykłady niektórych z nich, całość sprawdźcie w wykazie nagród :)

             2013/14 FC Barcelona Stadium Men's Football Shirt              maillot              BVB Pin Badge

                                         Wyznawcy fotbolu

 

 

Kim są wyznawcy futbolu?

 

PIOTREK BIEŃKOWSKI

 

Nazywam się Piotrek Bieńkowski, jestem studentem I roku studiów magisterskich kierunku Zarządzanie na wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej. W marcu zeszłego roku obroniłem tytuł inżyniera na kierunku Logistyka na Wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej tej samej uczelni. Poza studiami staram się zdobywać pierwsze doświadczenie związane z przyszłą karierą zawodową oraz stale poszerzać swoje horyzonty. Wiele lat spędzonych w harcerstwie, od małego zucha po przybocznego w gromadzie zuchowej aż do kwatermistrza na obozie, pomogło mi poznać ludzi, z którymi swoje zainteresowania mogę dzielić. A te z kolei obracają się głównie wokół sportów – zarówno indywidualnych, jak i drużynowych. Uwielbiam biegać, żeglować, grać w siatkówkę, tenisa, squasha, trenuję Krav Maga, ale przede wszystkim pasjonuje mnie piłka nożna.

 

Jednak nie chodzi tylko  uprawianie tego najpopularniejszego na świecie sportu, nie chodzi też tylko o kibicowanie swojej ulubionej drużynie… Interesuje mnie wszystko, co z piłką związane – jej wieloletnia historia, ewolucja, taktyka i emocje, które ze sobą niesie. Bez dwóch zdań zgodzę się ze słowami wypowiedzianymi niegdyś przez Franza Beckenbauera „Piłka nożna jest najważniejszą wśród rzeczy nieważnych”. Takie właśnie podejście doprowadziło mnie do czynnego uczestnictwa w jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych w historii współczesnej Polski – Finałów UEFA EURO 2012, gdzie miałem okazję być wolontariuszem. To właśnie tam po raz pierwszy miałem styczność z pięknymi, nowoczesnymi stadionami i właśnie to co wtedy poczułem spowodowało, że moim marzeniem stało się żeby zobaczyć miejsca, w których tacy pasjonaci jak ja, mają co kilka dni swoje małe święta. Piłkarska Europo, nadchodzę!

 

ZBYSZEK SUPEŁ

 

Jestem jednym z absolwentów  kierunku Zarządzanie na Uniwersytecie Łódzkim. Pracuję w spółce targowej, gdzie czuwam nad projektem Targów Piw Regionalnych organizowanych w Łodzi. Moje studia upewniły mnie w przekonaniu, w którym rosłem od czasu, gdy wstąpiłem do ZHP, gdy zdobywałem tam kolejne stopnie oraz funkcje poprzez udział w akcjach wolontariackich, własnych projektach a na zwykłych codziennych aktywnościach kończąc, że największą wartością w życiu są ludzie. Nigdy nie przeżywałbym tak emocji podczas EURO 2012 w Gdańsku, trudów i radości wyprawy na Kilimanjaro w ramach projektu Przekroczyć Granice, rozpoczętej przygody z sędziowaniem siatkówki w Łódzkim Związku Piłki Siatkowej czy czasu spędzonego w Hiszpanii podczas wymiany studenckiej, gdyby nie fantastyczne osoby, które były tam ze mną i które miałem przyjemność poznać.

 

W sporcie jest podobnie, myślę że tak samo indywidualnym jak i zespołowym – trzeba mieć z kim dzielić emocje, radości po zwycięstwach, smutki po porażkach. Sport jednoczy ludzi. Ryk pięćdziesięciu tysięcy gardeł na stadionie to coś wspaniałego, a każdy z nich opowiada inną historię. Dziś chcę poznawać ludzi, chcę poznawać te historie i te fantastyczne miejsca, które skupiają podobnych mi pasjonatów. Chciałbym  odwiedzić miasta i stadiony, w których rodziła się piłka nożna jaką dziś znamy i spotykać ludzi, dla których są one świętością.

 

Dlaczego warto nam zaufać?

Dlatego, że swoje założenia i cele zawsze realizujemy z dużym poswięceniem i nie rezygnujemy. Zdobyliśmy już troche doświadczenia organizacyjnego zarówno we wspólnych i prywatnych projektach.

 

http://wyznawcyfutbolu2014.files.wordpress.com/2014/01/euro.jpg

3 lata temu założyliśmy sobie, że uda nam się dostać na wolontariat podczac finałów UEFA EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie. Przyjęto nas jako Organisation Volunteers  w ekipie z Gdańska, gdzie przez półtora miesiąca dokładaliśmy swoją cegiełkę do sukcesu organizacyjnego tego wielkiego sportowego przedsięwzięcia. Podczas pobytu w Trójmieście zakwaterowaliśmy się w Centrum Wychowani Morskiego ZHP, gdzie w zamian za miejsce do spania wykonywalismy prace wolontariackie na rzecz ośrodka. Więcej

http://wyznawcyfutbolu2014.files.wordpress.com/2014/01/p5111168.jpg

W naszych dotychczasowych działaniach na rzecz ZHP wielokrotnie zdobywaliśmy doświadczenie organizacyjne przy okazji obozów, biwaków, wyjazdów, rajdów, zbiórek. Angażujemy się także w hufcowe aktywności sportowe jak reprezentacja w piłce nożnej.

Piotrek współorganizował także wyjazd integracyjny dla klas pierwszych w swoim liceum. Zawodowo aplikował na staż do MARSa, gdzie odniósł sukces pokonując 5 etapów rekrutacji, a obecnie oprócz codziennych obowiązków angażuje się we współorganizację wyjazdów i wydarzeń pracowniczych.

http://przekroczycgranice.files.wordpress.com/2009/08/baner-blog2.jpg

Zbyszek zrealizował z przyjaciółmi projekt Przekroczyć granice: Kilimanjaro 2009, którym zainspirowali środowisko hufca Łódź-Widzew. W nastepstwie powstał program "Marzyciele", dzięki któremu młodzież i drużyny realizowały swoje marzenia i pomagały robić to innym walcząc o tytuł drużyny marzeń. Zawodowo zorganizował w Łodzi pierwsze Targi Piw Regionalnych.

 

Lubimy realizować ciekawe działania, z których może także wyniknąć coś dla innych. Obiecujemy upór w dążeniu do celu!

 

Mówili/Pisali o nas:

 

Gościnny występ podczas jednego z notowań listy HOT TOP 20           

 

Materiały dostępne tutaj!

 

Materiały dostępne tutaj!

 

Krótki materiał o Wyznawcach w radio Eska, a także z tego co nam mówiono - TOK FM.

 

 

Wspierają nas:

 

 

Wykonało dla nas elementy odzieży, które zabierzemy w podróż.

 

Wykonało przypinki Wyznawców Futbolu.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.07.2014 18:06