Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Maciej Barczak

Maciej Barczak

Warszawa

Od wielu lat pasjonuje się podróżami i mineralogią. Moja fascynacja podróżowaniem zaczęła się w 2010 kiedy to po raz pierwszy wyjechałem na wymianę studencką do Hiszpanii. Poza tym fascynuję się tańcem(salsa), teatrem improwizowanym i stand-upem. Mój największy sukces, to przywiezienie z Peru największego polskiego pirytu- 36 kg! Teraz jadę do Paragwaju po skamieniałości i meteoryty.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4059 PLN z 12000 PLN

44 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

33%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.10.2015.

Wyprawa na Madagaskar po minerały

O projekcie

Jaki jest nasz cel?
Od lat fascynują nas minerały, zajmujemy się ich kolekcjonowaniem od ponad 30 lat. W tym roku udało nam się nawiązać współpracę z Muzeum Geologicznym, jednostką badawczą Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie, która zaczęła popierać nas w gromadzeniu naszej kolekcji mineralogicznej. Celem naszego projektu jest podróż na Madagaskar, która zakończy się zakupem unikalnych okazów mineralogicznych, które zostaną zaprezentowane jako część ekspozycji w Muzeum Geologicznym w Warszawie w 2016 roku.Chcemy przywieźć największy europejski celestyn, tak jak przywieźliśmy z Peru, największy europejski piryt.
 
Jaki mamy plan?
Na Madagaskarze występuje wiele ciekawych kamieni szlachetnych między innymi szafirów, rubinów, celestynów i turmalinów. Tam też odkryto wyjątkowy beryl- morganit. Na miejscu mamy już lokalnego przewodnika, który pomoże nam w dokonaniu transakcji. Ze stolicy musimy pojechać do Antsirabe, jest to miejscowość oddalona o 160 km od stolicy, znana jest z dużego targu minerałów. Następnie spróbujemy pojechać do innej miejscowości Mahaiza, gdzie też można kupić dobre minerały. Jeśli zbierzemy wystarczające środki ruszymy na pola pegmatytowe Tsaramanga. Jednak wszystko zależy od środków finansowych, które będziemy mieli do dyspozycji. Jest to wyjątkowe przedsięwzięcie logistyczne ale efekty mogą być zachwycające.
Poniżej prezentujemy zdjęcia okazów minerałów i skamielin, które występują w tych lokalizacjach. Chcielibyśmy je przywieźć :
Kryształ górski gigant. Wyjątkowa klasa minerału.
Gigantyczny turmalin, kamień szlachetny. Tak dużego nie ma w polskich muzeach geologicznych.
Gigantyczne skamieniałe amonity. Madagaskar to miejsce, gdzie występują skamieliny gigantycznych muszli.
Tak pięknych celestynów rownież nie ma w polskich kolekcjach muzealnych. Największe madagaskarskie celestyny mają po 30-40 kg.
Prehistoryczne skamieniałe drzewa również  warte przywiezienia.
Gigantyczny okaz granatowego apatytu. Piękny okaz dla kolekcji muzealnych.
Kto nas wspiera?
W tym roku udało się nam pozyskać wsparcie Muzeum
Geologicznego, będącego placówką Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie, które zaproponowało nam zorganizowanie wspólnej wystawy, na której zaprezentujemy przywiezione okazy. Muzeum jest ogólnie dostępne i nie ma w nim żadnej odpłaty za wstęp, więc każdy będzie mógł zobaczyć przywiezione przez nas okazy, całkiem za darmo. Liczymy na wsparcie Polaków, bo wspólnie możemy tego dokonać, sami nie mamy wielkich szans.
Dlaczego Polak potrafi?
Chcemy aby okazy znalazły się w Polsce, aby wszyscy mogli obejrzeć wspaniałe okazy przywiezione z Madagaskaru. Poza tym chętnie przywieziemy wam różne drobiazgi z Madagaskaru, abyście również mogli się cieszyć udziałem w tym przedsięwzięciu. Może uda nam się dotrzeć do jakiś okazów związanych z Polską. Tego nie obiecujemy, ale będziemy szukać. Fajnie jest zrobić coś dla społeczności a sprowadzenie takiej kolekcji do Polski i zaprezentowanie jej w muzeum na pewno jest pożyteczne.
Na co przeznaczymy środki?
Środki chcemy przeznaczyć na sfinansowanie kosztów podróży i zakup części okazów mineralogicznych. Chcemy przywieźć największy polski celestyn, tak abyśmy mogli w naszym muzeum geologicznym, obejrzeć największy europejski okaz!
Nagrody
Kilka przykładów nagród, które możemy przywieźć. Na poniższym zdjęciu widzimy rubiny:

Przykładowe madagaskarskie szafiry które też możemy przywieźć:

Przykład rękodzieła artystycznego z Madagaskaru, ciekawostką jest fakt że wyroby z drewna ludu Zafimaniry są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

Oczywiście będziemy też prowadzić relacje z naszej wyprawy. Nasz adres Facebook:

https://www.facebook.com/Wyprawa-na-Madagaskar-946879462017498/timeline/?ref=hl.

Chcemy wrzucać zdjęcia i filmy z naszej wyprawy, tak aby, każdy razem z nami mógł poznać codzienne życie tamtejszych ludzi i przekonać się, jak ono rzeczywiście wygląda. W naszej relacji będziemy się skupić na ludziach, ich codziennym życiu, różnicach między naszymi kulturami i wszelkich ciekawostkach z tym związanym. Dodatkowo akcję wspiera nasz sponsor i współorganizator:

https://www.facebook.com/PrzyprawyRoyalBrand?ref=hl

 

Kim jesteśmy?

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 16.10.2015 18:06