Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Wowakin

Wowakin

Warszawa, Poland

Zespół zadebiutował na festiwalu Nowa Tradycja w maju 2016 roku gdzie zdobył III miejsce.
Interesuje nas granie polskiej muzyki tradycyjnej z regionu radomskiego, kieleckiego i sannickiego, czerpiąc z bogatego źródła i tradycji wykonawczych chcemy dodać trochę od siebie, a raczej wyciągnąć pewne elementy i spojrzeć na nie inaczej. Gdybyśmy znaleźli wybitnych młodych muzykantów, grających jeszcze w latach 50 XX wieku na weselach, przenieśli ich razem z ich młodością i witalnością w czasie ponad falą muzyki, która zalewała kraj przez radio i postawili dziś, jak zabrzmiałaby ich muzyka? Jak graliby w kontekście tego co nowe w kulturze i muzyce? Być może odpowiedzi na te pytania są niemożliwe, może to tylko pytania retoryczne, ale na nas działają inspirująco. Pomóżcie nam wydać płytę, może uda nam się wspólnie przenieść trochę tradycji muzycznych w czasie. A może po prostu nagramy parę ładnych melodii…

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1943 PLN z 11000 PLN

21 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

17%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 05.05.2019.

WoWaKin video do 'Leć glosie po rosie'

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

Już od dawna nosimy się z zamiarem nakręcenia teledysku do jednego z naszych utworów – ‘Leć glosie po rosie’. Wreszcie udało nam się pozyskać do współpracy dwie zdolne dziewczyny: Weronikę i Olgę, które dzięki połączeniu wyjątkowej wrażliwości, kreatywności i znajomości warsztatu przetłumaczą emocje zawarte w naszej muzyce na język obrazu. Mamy gotowy scenariusz, zespól zdolnych entuzjastów gotowych zaangażować się w projekt, pomysł na lokalizacje i scenografię…brakuje nam jedynie zastrzyku finansowanego, żeby przemienić fantazję w konkretną wizję.

Zebrane pieniądze pokryją koszty produkcji teledysku, min.: koszt scenariusza, reżyserię, nagranie/montaż, stylistkę, aktorów, koszt wynajmy kostiumów i opłaty za lokalizacje. 

Planujemy nakręcenie teledysku do końca lipca. 

Nagrody zaczniemy rozdawać od momentu zakończenia zbiorki do końca roku 2019. 

Już kiedyś pomogliście nam spełnić jedno z naszych marzeń - nagranie debiutanckiego albumu, dlatego mamy nadzieję, że i tym razem nas wspomożecie!

Kontakt do zespołu: agnieszka-c@hotmail.com 

Link do Facebook: tutaj

 

O NAS:

WoWaKin trio: zespól, który czerpiąc inspirację z polskiej muzyki tradycyjnej, proponuje twórcze interpretacje tego gatunku, odkrywając na nowo piękno i pierwotną energię muzyki Źródła. Szalone oberki, mazurki, kujawiaki, polki oraz pieśni z obszaru Mazowsza, dzięki nowoczesnym aranżacjom z zastosowaniem szerokiego instrumentarium zdobyły serca publiczności w kraju i za granicą, uwodząc pięknem melodii i porywając do tańca. Zespól jest laureatem konkursu Polskiego Radia Nowa Tradycja’16, reprezentował kraj na międzynarodowych targach Womex’17, wystąpił też na najważniejszych festiwalach muzyki świata, m.in.: EthnoPort’18 w Poznaniu, Skrzyżowanie Kultur’18 w Warszawie. Znawcy gatunku podkreślają nowatorskość podejścia do muzyki, taneczną dynamikę oraz piękno pieśni wykonywanych przez trio. Cytując jednego z recenzentów: ‘To muzyka o sile punkrocka i ekspresji free jazzu, wyrazista jak bałkańskie orkiestry dęte, pełna wdzięku i bezpretensjonalności, jak chyba żadna dziś wersja muzyki pop’.

Link do YouTube: tutaj

Link do programu TVP: tutaj

 

Olga Kałagate - 31 letnia absolwentka reżyserii Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Reżyserka, scenarzystka, animatorka. Autorka krótkometrażowych filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych. Zafascynowana światem, w których realność miesza się z fantazjami.  Filmy "Póki wilk syty", "12 i 1/2" oraz animacja z jej scenariuszem "Bulba- włos" wyświetlane były w konkursach i pokazach na kilkudziesięciu festiwalach w Polsce i za granicą. Zdobyły nagrody m.in na festiwalu Edge of the City Film Festival w Londynie, Best Short na 4th Flicks Student Film Festival w Holandii oraz za animacje: „Best Short Animation” Festival, „NoLimits” Wielka Brytania i „Best Short Animation” Festiva l„Wiz-Art”Ukraina. 

 

Link do "Póki wilk syty": tutaj

  

Weronika Bilska - Operatorka filmowa, absolwentka WRiTv UŚ w Katowicach, członkini PSC. Autorka zdjęć kilkunastu filmów dokumentalnych i krótkometrażowych, niejednokrotnie docenianych na festiwalach w kraju i za granicą. Jest laureatką “Złotej Kijanki” z 2009 roku na Festiwalu Camerimage, Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego z 2014 roku, a dwa lata temu na Festiwalu „Młodzi i Film” otrzymała nagrodę za zdjęcia do dwóch filmów krótkometrażowych. Pierwszy pełnometrażowy film „Jak całkowicie zniknąć” nakręciła w 2014 roku z Przemysławem Wojcieszkiem. Od tamtej pory zrealizowała film „Kamper” w reż. Łukasza Grzegorzka, „Fale” Grzegorza Zaricznego oraz kolejne dwa filmy kinowe tych samych reżyserów - „Córka trenera” Łukasza Grzegorzka , a z Grzegorzem Zaricznym „Proste rzeczy”.

 

Alicja Stasiewicz - aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna.  Wielokrotnie nagradzana za swoje kreacje, głównie teatralne (m.in. ‘Gdy przyjdzie sen’, ‘Małgośka z Zielonej’), ale i filmowe (‘W narożniku’). Znana też z ‘O mnie się nie martw’ (TVP), ‘Na Wspólnej’ (TVN). Od 4 lat związana z Lubuskim Teatrem Dramatycznym, gdzie można ją zobaczyć m.in. w ‘Akademii Pana Kleksa’ (rola Adasia Niezgódki), ‘Księżniczce na opak odwróconej’ (księżniczka Diana), ‘Szklanej menażerii’ (Laura), czy w ‘Bogu mordu’ (jako Aneta Reling). W tym roku wejdzie na ekrany film ‘Ja ciebie też’, w którym Alicja gra jedną z głównych ról. 

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 05.05.2019 22:10