Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Wonder Girls

Wonder Girls

Warsaw, Poland

Krótkometrażowy film fabularny studentów WRiTV

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10336 PLN z 10000 PLN

102 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.02.2017.

WONDER GIRLS - film krótkometrażowy

O projekcie

 

Wonder Girls to historia niełatwej relacji sióstr opowiedziana kobiecym okiem.

Nikol i Oliwia zostają same w domu pod nieobecność samotnie ich wychowującej matki.

Starsza siostra - Nikol - na pozór świetnie odnajduje się w sytuacji, w której może robić co chce i nikt nie sprawuje nad nią kontroli. Oliwia próbuje zapanować nad chaosem powodowanym przez Nikol, jednak dla 10-latki może to być trudne.

Dziewczyny zostaną wystawione na próbę dojrzałości.

 

 

Chcemy zrobić super film o super dziewczynach. Naszymi inspiracjami były takie filmy jak "Thelma i Louise", "Małe kochaniątka", "Przekleństwa niewinności" czy "Ukryte pragnienia". Nie stroniłyśmy też od motywów superbohaterskich.

Wierzymy w siłę kobiet w polskim kinie. Nasz film nie tylko opowiada o dziewczynach ale również, co nietypowe w przemyśle filmowym, jest realizowany w głównej mierze przez kobiety.

 

Po wielu castingach udało nam się zgromadzić wymarzoną obsadę, którą z dumą przedstawiamy. 

Anna Karczmarczyk

Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie. Debiutowała rolą Alicji w głośnym filmie Katarzyny Rosłaniec „Galerianki", za którą zyskała międzynarodowe uznanie.

Ma na swoim koncie udział w takich filmach jak m.in. „Chce się żyć" Macieja Pieprzycy, „Sprawiedliwy" Michała Szczerbica, czy „Pitbull. Nowe Porządki" Patryka Vegi. Znana jest także z serialu „Na dobre i na złe", gdzie kreuje postać doktor Oli Pietrzak. Gra na deskach Teatru Polonia w sztuce pt. „Na czworakach" w reż. Jerzego Stuhra, oraz w „Ciotce Karola 3.0" w Teatrze Kwadrat. Zapalona podróżniczka i fanka adrenaliny.

Weronika Wachowska

Uczennica 6 klasy szkoły podstawowej. Pierwsze kroki przed kamerą stawiała już jako 5-latka, głównie w reklamach. Zagrała w programie dla dzieci „Opowieści Kota Śpiocha” i serialach: „Dwoje we Troje”, „M jak Miłość”, „Ojciec Mateusz”, „Lekarze nocą”. Na wielkim ekranie pojawiła się m. in. w filmie „Baby Bump” Kuby Czekaja. Od dwóch lat występuje w kilku warszawskich teatrach. Zagrała między innymi w „Podróżach Guliwera” w Teatrze Polskim czy też w “Kordianie” w Teatrze Narodowym. Niedawno zaczęła próby do spektaklu „Krzesiwo” w Teatrze Lalka. Bardzo lubi zwierzaki. Ma kota i psa. Kiedyś miała też patyczaki ale nie sprawdziła się w roli hodowcy tych owadów. Uwielbia jeździć na łyżwach i na rowerze. Jest bardzo towarzyska i nigdy się nie nudzi.

 

Jakub Sasak

Student czwartego roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Niedługo będzie można go oglądać w “Zgodzie” w reżyserii Macieja Sobieszczańskiego. Lubi słuchać muzyki, żeglować i jeździć na deskorolce. Jakiś czas temu, zadebiutował jako podróżnik, wybierając się w samotną podróż do kilku europejskich miast. Paradoksalnie, równie mocno cieszy go spędzanie czasu w domu rodzinnym.

Małgorzata Chrzanowska

Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Wielokrotnie brała udział w projektach i warsztatach teatru fizycznego, między innymi: La Paillette MJC Théâtre wraz ze Stowarzyszeniem Sztuka Nowa, trzy edycje warsztatów „Gdyby to była moja ulica... ” w Rennes, Francja; „Summer Project”, Malovice, Czechy ­ Międzynarodowy projekt z teatrem Divadlo Continuo; warsztaty sczudlarskie organizowane przez Studio Teatralne w Warszawie. Uczestniczyła w wymianie studenckiej Erasmus + w Hiszpanii, gdzie wzbogacała swój warsztat aktorski o kolejne techniki (m.in. Lecoq’a). Od roku prowadzi fanpage „Chrzanienie na życzenie”, na którym prezentuje swoje prace. Jest zwolenniczką aktywnego stylu życia - uprawiała akrobatykę, woltyżerkę, szermierkę, jazdę konną, taniec, acroyogę, a od dwóch lat poświęca się wspinaczce górskiej i sportowej.

 

Edyta Olszówka

Wybitna aktorka teatralna, telewizyjna, a także dubbingowa. Ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Debiut na scenie w ,,Spacerku przed snem” Janusza Głowackiego, nagrodzony drugą nagrodą w II Konkursie Teatrów Ogródkowych, otworzył przed zdolną studentką szansę wystąpienia w Teatrze Telewizji. To wydarzenie zapoczątkowało kolejne sukcesy. W 2000 roku zagrała w filmie fabularnym Tomasza Koneckiego ,,Pół serio”. Kreacja aktorki spotkała się z wielkim uznaniem, jury przyznała jej nagrodę za najlepszą rolę komediową na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Zagrała również w takich filmach jak ,,Lejdis”, ,,Tam i z powrotem”, ,,Prowokator” Krzysztofa Langa, u Jerzego Stuhra w ,,Spisie cudzołożnic”, a także w ,,Psach” Władysława Pasikowskiego. Obecnie, aktorka Teatru Powszechnego w Warszawie, znana jest także z popularnych seriali telewizyjnych takich jak ,,Przepis na życie”, ,,Aż po sufit!”,czy ,,Ojciec Mateusz”.

Reżyserka i autorka zdjęć - Anastazja i Agnieszka - znają się i kumplują od początku szkoły. Razem ją zaczynały tworząc swój pierwszy film "Dziewczyny" i razem skończą swoim dyplomem "Wonder Girls". 

ANASTAZJA DĄBROWSKA - studentka V roku reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji UŚ w Katowicach. Jej filmy były pokazywane i nagradzane na m.in. IDFA Amsterdam, DOK Leipzig, Krakowskim Festiwalu Filmowym, Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" w Koszalinie czy Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Okiem Młodych" w Świdnicy. Uczestniczyła i rozwijała projekty na IDFAcademy czy Doc Tank na East Doc Platform w Czechach.

Lubi badać granice między dokumentem, a fabułą. 

 

AGNIESZKA KOKOWSKA - studentka V roku Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na kierunku Fotografia. Pracuje jako operator kamery oraz fotosistka. Współpracowała min. z Arkiem Tomiakiem, Adamem Sikorą, Piotrkiem Sobocińskim. Brała udział w wystawach fotograficznych, zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą,  min. w Bunkrze Sztuki w Krakowie czy w ZP Galerie w Karlsrue w Niemczech.

Prywatnie szczęśliwa mama 8 letniego Noego - niekończącej inspiracji i motywacji dla jej działań.

                         

AGATA CIERNIAK - studentka piątego roku Montażu Filmowego w Łódzkiej Szkole Filmowej.Laureatka Jantara za montaż filmu dokumentalnego „Daniel”.Obecnie współpracuje przy kilku dokumentalnych i fabularnych projektach, m.in. dokumencie o historii tak zwanego "Auschwitz Albumu" oraz filmu na temat barwnego życia Kai Mireckiej-Ploss. Oba te projekty realizuje we współpracy zeszwedzko - polskim duetem - Joanną Helander i Bo Perssonem.

MICHAŁ MACIEJOWSKI -  twórca filmów dokumentalnych i fabularnych. Realizował zdjęcia do dokumentalnych produkcji dla WFO w Łodzi. Współpracował przy międzynarodowych produkcjach m.in. z Joshem Aronsonem i Chaimem Hechtem. Wyreżyserował biograficzny film o znanej malarce z Grupy Krakowskiej - Janinie Kraupe. Jest także perkusistą. Brał udział w nagraniach muzyki filmowej i radiowych oper , m.in. „Matka Teresa od Kotów” , „Don generał. Somnambuliczna opera radiowa Dada.” Pracuje jako montażysta filmów dokumentalnych , komercyjnych i krótkich form fabularnych.

                        

MARCIN NIERUBIEC - komponuje piosenki dla wielu znanych artystów m.in. Maryli Rodowicz , Krzysztofa Krawczyka, Michała Bajora, Dody, Izabeli Trojanowskiej, Ireny Jarockiej, Jerzego Połomskiego, Krzysztofa Kiljańskiego, Jacka Wójcickiego, Norbiego, Bohdana Łazuki, Krzysztofa Kiljańskiego, amerykańskiego zespołu No Mercy i Kasi Novej, dla Snoop Dogga (piosenka charytatywna Hit Rappers) oraz wielu innych. Jest również autorem muzyki filmowej i teatralnej. Współpracował m.in. z nominowaną do Oscara za film "Joanna" Anetą Kopacz.

JOANNA GRUSZECKA - absolwentka POSSP w Kielcach, kierunku ceramika artystyczna i studiów licencjackich na Wydziale Scenografii warszawskiej ASP. Zajmuje się projektowaniem scenografii filmowej i teatralnej oraz kostiumów. Współpracowała ze studentami Akademii Teatralnej w Warszawie, Szkoły filmowej w Łodzi, WRiTV w Katowicach i AMA w Krakowie.

 

MARTA SIECZAK - absolwentka Scenografii na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Ma na swoim koncie realizacje licznych filmów krótkometrażowych, prezentowanych na festiwalach na całym świecie (m.in. Berlinale - sekcja Generation, Rhode Island International Film Festival). Poza filmem pasjonuje się malarstwem i Indonezją.

   

ANNA SOWIŃSKA - absolwentka artystycznego studium zawodowego Studio Sztuki. Ma na koncie liczne projekty teatralne i filmowe, m.in. Dybuk, Krum, Barwy Szczęścia, Le Przekino. Współpracowała z Mają Kleczewską i Jerzym Gruzą. Jej pasją jest jej praca oraz teatr.

ANNA PRZEGENDZA - reżyserka dźwięku. Pochodzi ze Śląska, gdzie ma ogromną rodzinę oraz swój ulubiony instrument – stuletnie pianino. W maju 2015 roku swoim udźwiękowieniem animacji wygrała międzynarodowy konkurs na 138 Konwencji Audio Engineering Society. Zrealizowała szereg projektów zarówno z PWSFTviT w Łodzi jak i WRiTv w Katowicach, a kolejnych kilka niecierpliwe czeka na ukończenie.

MACIEJ PIEPRZYCA - reżyser filmowy i telewizyjny. Hojnie nagradzany za swoje filmy „Jestem Mordercą”, „Chce siężyć” czy „Drzazgi”. Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim (1989), studia scenariuszowego PWSFTViT w Łodzi (1990) oraz studiów reżyserskich na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego (1995). Zawodowo i emocjonalnie związany ze Śląskiem. 

Środki, które otrzymałyśmy z uczelni nie wystarczyły na zrealizowanie do końca prac nad filmem. Aktualnie potrzebujemy ich by dokończyć postprodukcyje filmu. Bez Waszego wsparcia nie będziemy w stanie tego zrobić na odpowiednio wysokim poziomie.

Wierzymy w finansowanie społecznościowe. Poza zebraniem funduszy umożliwia ono zgromadzić publiczność wierzącą w projekt i zaangażowaną w proces powstawania filmu. To nas dopinguje!

 

Do tej pory wykonaliśmy niezły kawał roboty - po niemal roku pracy nad filmem jesteśmy już po zdjęciach. Możemy powiedzieć, że 70% pracy za nami. Aby dokończyć WONDER GIRLS potrzebujemy funduszy na postprodukcję dźwięku i obrazu, zakup dysków do przenoszenia materiałów, kopię DCP. Jeżeli uda nam się zgromadzić dodatkowe środki przeznaczymy je na:

13 000 – promocję filmu na festiwalach na całym świecie!

15 000 – identyfikację wizualną, czyli nasz film będzie jeszcze ładniejszy i spójniejszy

20 000 – ekskluzywne DVD na którym znajdą się: specjalnie na tę okazję zrobiony making of, wywiady z twórcami, niepublikowane sceny i oczywiście film. DVD otrzymają wszystkie osoby, które wybrały nagrodę zawierającą DVD z filmem. 

Każdą złotówka przeznaczymy na to, żeby zrobić nasz film lepiej, profesjonalniej, sprawniej.

Film jest produkcją Wydziału Radia i Telewizji, współfinansowaną przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

 

                   

      

                  

 

  

  

Zachęcamy do kontaktu z nami:

       

www.facebook.com/wondergirlsfilm

wondergirlsfilm@gmail.com

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.02.2017 11:11