Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

W ogóle

W ogóle

Warszawa

W ogóle to młodzieżowy miesięcznik pisany przez licealistów dla licealistów. Razem z Wami chcemy wydać IV numer.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6062 PLN z 5500 PLN

54 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

110%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.03.2015.

Wydaj z nami W ogóle!

O projekcie

Warszawska Gazeta Licealna W ogóle to bezpłatny miesięcznik, tworzony przez młode osoby, w większości licealistów,  który kolportowany jest na terenie 60 szkół ponadgimnazjalnych w Warszawie i okolicach. Wydanie elektroniczne dociera do tysięcy odbiorców z całej Polski.

Magazyn daje niepowtarzalną możliwość rozwoju dziennikarskiego dla młodych osób, ma także realny wpływ na kształtowanie tysięcy czytelników. 

Odpowiadając na różnorodność zainteresowań młodych ludzi zarówno na portalu, jak i w papierowym wydaniu znajduję się sześć bloków tematycznych, które przedstawimy Państwu poniżej.

Przed nami kolejne, IV wydanie, jednak, aby jego druk był możliwy potrzebujemy Państwa pomocy!

Pragniemy umożliwić młodym i zdolnym osobom postawienie pierwszych kroków w dziennikarskiej karierze. Nasi dziennikarze mają możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców, zdobywania niezbędnego doświadczenia oraz realizowania swoich marzeń. 

Jednocześnie chcemy propagować czytelnictwo wśród młodych osób. Martwi nas zanik zainteresowania książkami i prasą drukowaną. Zależy nam na zwróceniu uwagi na istotę czytania, prowadzimy akcje promocyjne "Czy Ty w ogóle czytasz?!" i "Poczytałbyś w ogóle!". Mają one na celu nie tylko zainteresowanie naszym magazynem, ale i czytaniem jako takim. 

Naszych dziennikarzy zachęcamy i wspieramy w zaangażowaniu w rozmaite konkursy, szkolenia i projekty dziennikarskie i społeczne. Sami staramy się organizować różne formy rozwoju takie jak szkolenia, spotkania, dyskusje.

  Społecznością młodych, ambitnych i zaangażowanych osób, chcącyh wnieść nowe medium do świata warszawskiej (i nie tylko!) kultury. Nasza redakcja składa się z:

  • redaktorów, którzy organizują i koordynują pracę gazety (przedstawimy ich poniżej),
  • dziennikarzy, którzy stanowią jej trzon i zapełniają karty W ogóle coraz lepszymi artykułami,
  • fotografów, którzy dopełniają teksty swoimi zdjęciami
  • redaktorów portalu, którzy zarządzają i koordynują portalem internetowym
  • działu marketingu i PR, które dbają o wizerunek i promocję naszego magazynu

Niestety nie jesteśmy w stanie przedstawić wszystkich, jest nas już ponad 80 osób! Oto nasi dziennikarze:

  Do tej pory wydaliśmy trzy numery ogóle, zachęcamy do pobrania ich elektronicznej wersji:

  

E-wydania magazynu    

 

Oprócz wydania papierowego, które dociera do licealistów z całej Warszawy, stworzyliśmy portal internetowy, który każdego miesiąca odwiedza kilka tysięcy internautów

Publikujemy na nim artykuły (od września br. umieściliśmy już ponad 300 tekstów) naszych dziennikarzy oraz współpracujących gazetek szkolnych, których działalność aktywnie wspieramy. Oprócz tego znajdują się tam fotoreportaże, wiersze, konkursy i e-wydania papierowych numerów. Portal umożliwia również prowadzenie dyskusji pomiędzy autorami a czytelnikami. 

Odwiedź nasz portal!

   Aby W ogóle było atrakcyjne dla szerokiego grona odbiorców, podzieliliśmy magazyn na 6 działów tematycznych: 

Z innej strony - Czyli z Twojej strony. Dział ten, to reportaże dotyczące wydarzeń ze świata i kraju, wywiady z osobami, kreującymi obecną rzeczywistość oraz wszystko, to co dotyczy szeroko pojętego „świata wokół nas”. Znajdziecie tu trochę polityki, socjologii, ale także astronautyki czy kilka słów o warszawskiej architekturze. Z innej strony, jest więc działem wszechstronnym, ale dotykającym ważnych i nierzadko poważnych tematów. Jest to też, dział, w którym możecie wymienić światopoglądowe komentarze i poznać opinię licealistów i studentów z całej Polski. Jeśli chcecie zgłębić tajemnicę warszawskiego metra, lotów na księżyc czy drukarki 3D to nie zawiedziecie się, zaglądając do tego bloku. 

Dookoła świata - Czyli podróże dalekie i bliskie. W tym dziale zamieszczane będą reportaże z orientalnych wypraw, podróży po najbliższej okolicy czy wycieczek w obrębie Warszawy. Nasi dziennikarze postarają się przybliżyć Wam dalekie kultury, ale także zachęcą do lepszego poznania naszego pięknego miasta. Jeśli jesteście ciekawi świata, szukacie inspiracji na wspaniałe wakacje lub fascynuję Was inna, odległa rzeczywistość, w Dookoła świata na pewno znajdziecie coś dla siebie. 

W biegu - To miejsce dla fanów sportowej rywalizacji. Znajdziecie w nim relacje z warszawskich zawodów, ogólnopolskich imprez czym Mistrzostw Świata w...wszystkim, co możliwe. Będziecie mogli uczestniczyć w słownych potyczkach na temat walk, meczów, czy innych równie ekscytujących sportowych spotkań. Nasi dziennikarze nie zapomną także o korzeniach polskiego sportu, postarają się przenieść Was kilkanaście lat wstecz i przypomnieć piękne rekordy i niesamowite zwycięstwa. Postaramy się pokazać Wam także życie od kuchni światowych sportowców, poznacie ich problemy, trudności płynące z presji otoczenia, ale i radość z sukcesów. 

Kalejdoskop - To dział dla osób poszukujących ciekawych eventów w naszej kulturalno - naukowej stolicy, kinomaniaków, książkomaniaków i podróżników po warszawskich lokalach. Będziemy w nim publikować zapowiedzi wydarzeń, na które warto zwrócić uwagę robiąc plany na weekend. Zrecenzujemy dla Was obowiązkowe pozycje kinowe, książkowe i muzyczne. Wskażemy najlepsze miejsce na poranną kawę, lunch i kolację w gronie znajomych. Jeśli nie macie jeszcze planów na najbliższy tydzień, koniecznie do nas zajrzyjcie, a jeśli już je macie - i tak zajrzyjcie, aby nie przegapić tych najlepszych wydarzeń. 

Rynek myśli - Dział dla wszystkich niespokojnych duchów i artystycznych osobowości. Znajdziecie w nim zaskakujące felietony, kosmiczne opowiadania czy cyklicznie publikowane wiersze. Nie zabraknie także miejsca na nieoczywiste fotografie, komiksy czy fantastyczne grafiki. Jest więc to miejsce dla wszystkich, którzy chcą poznać coś nowego i wymykającego się standardowym podziałom. Zajrzyjcie, na pewno nie będziecie się nudzić, a zachwyt nad rzeczami wcześniej nieznanymi jest gwarantowany.

Dla maturzysty - To dział dedykowany przede wszystkim obecnym maturzystom. Znajdziecie w nim porady na temat efektywnej nauki czy radzenia sobie ze stresem, który w tym szczególnym roku towarzyszy Wam niemal cały czas. Obecni studenci podzielą się z Wami opiniami na temat studiów i doradzą czym się kierować przy ich wyborze. Zamieścimy także rankingi uczelni wyższych, które z pewnością pomogą Wam podjąć decyzję. Dział ten będzie z Wami od początku do końca maturalnego szaleństwa, a także umożliwi kontakt z osobami, które mają je już za sobą. 

Każdy dział jest unikalny i potrzebuje odpowiedniego koordynatora, poniżej przedstawimy naszych redaktorów:

 

 

 

Paulina Sidor, redaktor naczelna:

Studentka MISH-u na kierunkach psychologii i resocjalizacji,      swoją   przyszłość od lat wiąże z pracą profilera kryminalnego.  Zapytana o   marzenia, zdecydowanie opowiada o szkoleniach FBI  w Quantico.   Dziennikarstwo traktuje jako pasję, jednak obecnie  pochłania ono  większość jej czasu. W wolnych chwilach trenuje wspinaczkę sportową, nadrabiając zgubione kalorie kilogramami czekolady.  Wieczorami pochłania książki i filmy wszelkiego rodzaju.

 

 

 

Michał Borek, zastępca redaktor naczelnej:

Na początku akademickiej kariery stara się połączyć studiowanie na dwóch uczelniach: Szkole Główne Handlowej oraz  Uniwersytecie   Warszawskim. W liceum odnosił wiele sukcesów naukowych m.in. zwyciężając w IX edycji Olimpiady     Przedsiębiorczości. Jest pasjonatem rynków finansowych - zawsze możecie z nim porozmawiać o akcjach czy inwestycjach. Oprócz tego interesuje się dziennikarstwem ekonomicznym oraz snookerem.

 

 

 

Piotr Jończyk, zastępca redaktor naczelnej, redaktor działu Dla maturzysty:

Student drugiego roku Kolegium MISH, w ramach którego studiuje kognitywistykę oraz cywilizację śródziemnomorską. W przeszłości starał się zostać antropologiem i psychologiem - ze skutkiem miernym. Lubi długie słowa, barszcz ukraiński i czytać cudze listy. W „W ogóle” radzi maturzystom jak żyć oraz łowi zagubione przecinki.

 

 

 

Bartosz Cheda, redaktor działu Z innej strony:

Uczeń klasy maturalnej LXIV LO im. St. I. Witkiewicza. Miłośnik nurkowania rekreacyjnego, początkujący varsavianista, a także pasjonat literatury (zwłaszcza fantastyki). Interesuje się wieloma gatunkami muzyki - od klasyki, przez jazz, aż po elektronikę, którą również sam tworzy. W poszerzaniu horyzontów pomaga mu stale pogłębiana znajomość trzech języków obcych. W wolnym czasie szlifuje formę fizyczną, trenując karate. 

 

 

 

Gabriela Łaskowska, redaktor działu Dookoła świata:

Uczennica klasy maturalnej w VLO im. ks. Józefa Poniatowskiego w Warszawie. W czasie wolnym oddaje się swoim pasjom, jakimi są: śpiew, fotografia i koszykówka. Uwielbia tworzyć własne teksty - poczynając od piosenek i wierszy, a na artykułach skończywszy. W przyszłości chciałaby zostać architektem, wokalistką lub dziennikarką w czasopiśmie o modzie.

 

 

 

Dominik Owczarek, redaktor W biegu:

Uczęszcza do XII LO im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie. Miłośnik piłki nożnej i książek, które czyta w wolnym czasie i od kilku lat kolekcjonuje. Uczeń klasy maturalnej profilu humanistycznego liczy, że w przyszłości uda mu się zostać dziennikarzem sportowym.

 

 

 

Katarzyna Bajkowska, redaktor działu Kalejdoskop:

Z miłości do języka francuskiego jest uczennicą pierwszej klasy dwujęzycznej w liceum im. Stefanii Sempołowskiej. Uwielbia Paryż, ale kocha Warszawę. Fascynują ją młodzi warszawiacy - obserwuje, co robią, w co się ubierają, gdzie chodzą na kawę. Ma umysł naukowca i duszę artystki. Uczy się śpiewać, planuje studia w Akademii Sztuk Pięknych. Choruje od nic nierobienia, a dom traktuje jedynie jako miejsce do spania.

 

 

 

Łukasz Paziewski, redaktor działu Rynek myśli:

Osiemnastoletni romantyk żyjący w czasach nowożytnych. Redaktor działu Rynek Myśli. Basista w zespole Animal Bar. Licealista. Uczęszcza do XXXV LO im. Bolesława Prusa do klasy medialnej. Gra na fortepianie, gitarze basowej i klawiszach, a gdyby tego było mało, marzy o Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina. Dziennikarstwo to jego hobby. Co nie zmienia faktu, że to kocha.

Do wydania dotychczasowcyh numerów, oprócz całej Redakcji, naszych Przyjaciół i Rodziny przyczynili się:                                                                                  

   

           

     

Zobacz, kto już nam zaufał

Jako część licealnej społeczności aktywnie wspieramy wszelkie uczniowskie (i nie tylko) projekty. Pomagamy w ich promocji i dzielimy się swoim doświadczeniem. Do tej pory objęliśmy  patronatem medialnym:

  • Projekt Tradycja, orgnizowany w  XVI LO im. Stefanii Sempołowskiej,
  • Areopag sportowy w LXIV LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza,
  • Dzień Kariery i Dzień Przedsiębiorczości na Uczelni Łazarskiego,
  • Projekt Święta, organizowany przez telewizję szkolną IgnaśTV
  • Projekt Rzeźbimy książki, organizowany przez Fundację NEO
  • Festiwal Teatralny w XXVIII LO im. Jana Kochanowskiego
  • Wielki Festyn Rodzinny IV LO im. Adama Mickiewicza
  • Festiwal Teatralny w XXVII LO im. Tadeusza Czackiego
  • Turniej Pentanqe w Parku Bródnowskim
  • Planszówki na Narodowym
  • Akcję Fabryka Życzliwości

 

Otrzymane fundusze w całości przeznaczymy na druk i skład IV  numeru magazynu W ogóle. Od wielkości pozyskanych funduszy zależy czy i wjakim nakładzie ukażę się przyszły numer.  

 

100% budżetu tj. 5500 zł wydruk tysiąca egzemplarzy
150% budżetu tj. 8250 zł wydruk 2 tysięcy egzemplarzy
200% budżetu tj. 11100 zł wydruk 4 tysięcy egzemplarzy
>200% budżetu tj. >11100zł wydruk 4 tysięcy egzemplarzy i profesjonalne szkolenie dla naszej redakcji!

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 17.03.2015 14:02