Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Widzieć świat - Projekt Światowid

Widzieć świat - Projekt Światowid

Pabianice

Jesteśmy grupą przyjaciół, których priorytetem w życiu jest spełnianie marzeń. Staramy się, żeby z naszych twarzy nie schodził uśmiech, nie lubimy nudy i powtarzania schematów a także kochamy podróże i w swoim żywiole jesteśmy wtedy, kiedy się coś dzieje. Właśnie z tym wiążę się nasz pomysł na spędzanie wakacji w podróży busem odwiedzając przeróżne miejsca często oddalone od cywilizacji. Ekipa składa się z siedmiu osób, każdy z nas jest inny jednak łączy nas przyjaźń i wspólne pasje.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2685 PLN z 2578 PLN

57 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

104%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.07.2013.

Widzieć świat - projekt Światowid

O projekcie

Kim jesteśmy i co nam chodzi po głowie?
Jesteśmy zgraną grupą przyjaciół, których łączy wspólne marzenie – zobaczyć świat w którym przyszło nam żyć. Rozpoczniemy od zwiedzenia Europy a kto wie gdzie ponios
ą nas koła nastpnym razem :) 

Szczegóły: https://www.facebook.com/ProjektSwiatowid - fanpage projektu, który uzyskał w 3 dni niemal 500 fanów. Umieszczamy tam na bieżąco szczegółowe informacje o przygotowaniach, planowanej trasie i ekipie wyprawy. Do wglądu jest tam również więcej zdjęć. Zapraszamy :)

 Co już osiągnęliśmy?
KUPILIŚMY AUTO

Marzył nam się klasyczny "ogórek" jednak w ostateczności z konieczności i rozsądku podjęliśmy decyzję, że samochodem, który nas zawiezie na najlepsze wakacje życia będzie Volkswagen T3. Po dwóch miesiącach ciężkich poszukiwań i żmudnym odświeżaniu ofert pojawiających się w Internecie udało nam się znaleźć perełkę. Nasza maszyna to VW T3 z 1989 roku, w dobrym stanie o wzmocnionym silniku (1,9 zamiast 1,6)

 PRZYGOTOWALIŚMY AUTO DO UŻYTKU(było zaniedbane)
POMALOWALIŚMY JE I ZAREJESTROWALIŚMY

STWORZYLIŚMY WSTĘPNY PROJEKT GRAFICZNY
po wielu dyskusjach i zmianach zdecydowaliśmy, że ostatecznie będzie wygladał tak:

Motyw przewodni nie jest bezmyślnie zgapiony z innych wypraw, ponieważ zamiast hipisowskiego ruchu zza oceanu wybraliśmy rodzime słowiańskie tematy, które są nam bliższe ze względu na nasze pochodzenie. Wybór nie jest przypadkowy, ponieważ klimat ten nie jest nam obcy, interesujemy się nim od dawna, staramy się poznawać nasze korzenie, niejednokrotnie braliśmy udział w wydarzeniach zainspirowanych słowiańskimi obrzędami np. „Noc kupały”. 
Właśnie ze względu na ścisły związek z wierzeniami Słowian "Światowid" zostanie przemalowany lub oklejony według naszego autorskiego projektu w motywy typowe dla różnych plemion słowiańskich wkomponowanych w radosne tło auta, dlatego wiemy, że będziemy widoczni z daleka i rozpoznawalni. Jest to także rodzaj pewnego typu ukłonu w stronę mieszkańców krajów, do których się wybieramy, ponieważ w większości są to miejsca, gdzie korzenie są bardzo ważne dla ich współczesnej historii.

ZDOBYLIŚMY PATRONATY I PARTNERSTWO:

UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO W ŁODZI
STAROSTY PABIANICKIEGO
JURKA OWSIAKA
GAZETY ŻYCIE PABIANIC
RADIA ŁÓDŹ
SZKOŁY JĘZYKOWEJ LANGUAGE SCHOOL
SZKOŁY KIEROWCÓW L1
PABIANICKIEJ FABRYKI NARZĘDZI
FIRMY OMNIDRUK

Czemu nasza wyprawa jest wyjątkowa?

Otóż nasza wyprawa nie prowadzi skopiowaną trasą przez najbogatsze i najpopularniejsze państwa Europy takie jak Hiszpania, Francja czy Włochy, ale obejmuje wschodnią i południową jej część. Większość z nas jest zafascynowana kulturą bałkańską, szczególnie kuchnią, muzyką i obyczajami panującymi na tych zróżnicowanych ziemiach dlatego podróż będzie spełnieniem naszych marzeń.

mapa i krótkie przedstawienie trasy:

1. Dwernik, Bieszczady (Polska)
Miejsce rozkwitu naszej przyjaźni
2. Lviv (Ukraina)
Miasto nieodzownie związane z historią Kresów Wschodnich, a zatem również Polski.
3. Sighetu Marmaţiei (Rumunia)
Stolica regionu Muramesz. Urocze, małe miasteczko, dominuje tu drewno -  bramy, cerkwie, domki. 
4. Baia Mare (Rumunia)
Największe miasto regionu, siedziba władz administracyjnych, na prawach miejskich od prawie 700-set lat
5. Cluj-Napoka (Rumunia)
Stolica sławetnej Transylwanii (byłe Wielkie Księstwo Siedmiogrodu).  Miasto studenckie, podobno nigdy nie zasypia.
6. Novi Sad (Serbia)
Miasto w północnej Serbii, ważne centrum gospodarcze i kulturalne u wylotu kanału Dunaj-Cisa-Dunaj. Często nazywany Serbskimi Atenami.
7. Beograd (Serbia)
Stolica Serbii i jedno z najstarszych miast w Europie. Mnóstwo muzeów, cerkwi, innych obiektów sakralnych.
8. Priština (Kosowo)
Wyróżnia się na tle kraju. Mimo, że pierwsze wrażenie może być nieco inne to wystarczy przespacerować się do centrum. Wszędzie są międzynarodowe firmy, banki i sklepy znanych światowych marek. 
9. Sarajevo (Bośnia i Hercegowina)
Niesławna stolica Bośni i Hercegowiny, nie jest szczególnie turystycznym miastem. Jest jednak z pewnością warte zainteresowania ze względu na swoją różnorodność, miejscami wygląda jakby wojna skończyła się tam wczoraj.
10. Split (Chorwacja) 
Ogromna aglomeracja na wybrzeżu adriatyckim, mniej więcej w środku Dalmacji. Ruchliwy port jednoznacznie sugeruje, że to ważny węzeł komunikacyjny dla chorwackiego wybrzeża. 
11. Šibenik (Chorwacja)
Historyczne miasto w Chorwacji, w środkowej Dalmacji, jest politycznym, kulturalnym, komunikacyjnym i turystycznym centrum okręgu szybenicko-knińskiego. Miasto tętni życiem artystycznym i kulturalnym. 
12. Zadar (Chorwacja)
Centrum gospodarcze oraz kulturalne północnej Dalmacji, stolica administracyjna Zadarskiej županiji. Znajduje się tu Muzeum ze zbiorami z czasów starożytnych i średniowiecza. 
13. 14. 15... (Słowenia, Autria, Niemcy)
w zależności od czasu, jaki nam zejdzie na dotychczasowej podróży a także biorąc pod uwagę wszelkie sugestie będziemy zmieniać i dodawać punkty na Naszej mapie.

16. Kostrzyn n. Odrą (Polska)
Miasto to będzie ostatnim, 
przed powrotem do rzeczywistości, przystankiem na trasie. Planujemy zjawić się tam w czasie, gdy odbywać się będzie Festiwal Przystanek Woodstock, wydarzenie unikalne na skalę całej Europy. Niezmiennie od kilku lat jest dla nas pozycją obowiązkową ze względu na wspaniałą i niepowtarzalną atmosferę, a także możliwość posłuchania świetnej muzyki

Ekipa składa się z 7 osób:

od lewej:

Karolina – Pewnie siebie i niezależna, ale dla bliskich znajomych zawsze ciepła i otwarta. Lubi koty i słodycze. Interesuje się psychologią międzykulturową. Szybko i trafnie podejmuje ważne decyzje

Michał – człowiek o pogodnym usposobieniu, nie lubi zobowiązań, marzyciel i idealista, spec od bałkańskiej kultury, nie stroni od dobrej zabawy, śpiewu i tańca.

Łukasz M. - Student medycyny, człowiek o niezwykłej cierpliwości. Fan Gwiezdnych Wojen, w wolnych chwilach pływa i biega. Wieczny marzyciel. Niestety nie jest odpowiednią osobą żeby pytać Go jaki jest plan wyprawy :)

Piotr- Najbarwniejsza postać naszego wyjazdu. Uwielbia próbować nowych rzeczy i nie ustaje w dążeniu do celu. Ta wyprawa to dla niego kolejna okazja by spróbować czegoś niezwykłego.

Dudek - koordynator i mózg operacji, świetny organizator. Charyzmatyczny, otwarty i jednocześnie bezkompromisowy kiedy trzeba. Jego zdolności liderskie mogą okazać się kluczowe dla powodzenia realizacji projektu.

Jan - student medycyny, zakochany w słowiańskich klimatach, zaangażowany we wszystko, czego się podejmie, gitarzysta z przypadku, w wolnym czasie gra w rugby i robi naleśniki.

Kamila - Wulkan pozytywnej energii, spontaniczna, dusza towarzystwa, człowiek dobra rada, zawsze tam gdzie coś się dzieje, na pewno wniesie do wyprawy mnóstwo szalonych pomysłów.

INFORMACJE DODATKOWE:
Podczas podróży mamy zamiar codziennie uaktualniać status na facebooku a także zamieszczać zdjęcia/filmy z odwiedzanych miejsc, aby wszyscy, którzy nas wspierają mieli najświeższe informacje o naszym położeniu i czynnościach jakie wykonujemy :)
Pieniądze jakie otrzymamy od naszych darczyńców wykorzystamy prawdopodobnie na paliwo, ponieważ całą resztę spraw typu: malowanie, remont silnika i wnętrza mamy zamiar wykonać jak najszybciej, aby na bieżąco pokazywać nasze postępy na portalu :)

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.07.2013 00:12