Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

OM studio

OM studio

Siemianowice Śląskie

Paweł Brzenczek - doktor filozofii, operator i twórca filmów związany z OM Studio, uczestnik wielu wyjazdów w najróżniejsze części Azji – w tym półrocznej wyprawy lądowej dookoła kontynentu, autor bloga www.przezazje.com, od 4 lat prowadzi cykliczne spotkania o tematyce podróżniczej w instytucjach kultury na terenie Śląska i Małopolski, współwłaściciel śląskiego portalu informacyjno – kulturalnego Gdziebytu.pl

Napisz wiadomość do Projektodawcy

5657 PLN z 5600 PLN

34 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.08.2013.

Way to Bangladesh - film o podróży do pierwotnych plemion

O projekcie

Way to Bangladesh to film dokumentalny o Olku, 30-letnim fotografie ze Śląska, który zmęczony walką o byt na rynku na jakiś czas porzuca Polskę i rusza do jednego z ostatnich bastionów życia plemiennego – ku górskim szlakom w południowo – wschodniej części Bangladeszu. Tam, wśród matriarchalnych, animistycznych plemion chce odnaleźć pierwiastek zaginionej na starym kontynencie prostoty życia społecznego. Po powrocie pragnie zorganizować w śląskiej, zimowej przestrzeni postindustrialnej wystawę fotograficzną.

W ślad za Olkiem podążymy my – czteroosobowa ekipa filmowa. Od lat romansujemy z Azją – każdy z nas spędził tam około roku czasu podróżując po jej najdalszych zakątkach. Południe Bangladeszu, w pobliżu granicy z Birmą, to jedno z ostatnich miejsc, które, jak nam się wydaje, opiera się dzisiejszym trendom globalizacyjnym. Chcemy skonfrontować nasz, coraz szybszy tryb życia z plemiennym, pierwotnym rytmem dnia codziennego.


W trakcie realizacji filmu pokonamy 20 tysięcy kilometrów. Do końca projektu w wizjer kamery spoglądać będziemy przez ponad 500 godzin. Efekt naszej pracy to 60-70 minutowy film. Premierę swą będzie miał w kinie studyjnym, udostępniony zostanie w VOD, wydany na DVD oraz wysłany na polskie oraz zagraniczne festiwale filmowe.


Od lat pracujemy, aby rozwijać nasze studio filmowe. Realizujemy komercyjne projekty wciąż walcząc o miejsce na rynku. Podobnie jak Olek chwilami chce nam się krzyczeć – czy to już będzie tak zawsze?! Czy już zawsze pozostaniemy w biegu ku wciąż oddalającym się celom?

Film stawia ważne dla nas, pokolenia trzydziestolatków, pytania o samorealizację w naszym skomplikowanym świecie, o komercjalizację, braku dystansu, codziennych kompromisów, ale również o inne sposoby na życie, o wartość jaką jest pasja.

Nad filmem pracujemy od kilku miesięcy. Zdjęcia na Śląsku ruszyły na początku maja 2013 roku. Od tego czasu towarzyszymy Olkowi podczas jego codziennej pracy, plenerów fotograficznych, nocnej pracy nad zdjęciami, w czasie dyskusji ze znajomymi. Do Bangladeszu wyjeżdżamy 23 października. W podróży spędzimy 2 miesiące.

Olek na jakiś czas zamieszkać ma wśród społeczności, które zorganizowane są wedle tradycyjnych, niezmiennych od stuleci reguł. Niektóre wspólnoty plemienne ciągle jeszcze praktykują zdobywanie pożywienia z wykorzystaniem łuków i strzał. We wszystkich wioskach ludzie prowadzą, ogólnie rzecz biorąc, bardzo proste, pozbawione zbytków życie. Sami wytwarzają swoje pożywienie i ubrania. Prowadzą życie zgodne z duchem właściwych im tradycji i wierzeń.

Naszym zamiarem nie jest poszukiwanie pretekstu do apoteozy tradycyjnego sposobu życia. Jest to dla nas okazja do skonfrontowania naszej, polskiej, europejskiej rzeczywistości ze światem, który podlega całkiem innym regułom.

Zgromadzone środki przeznaczyć chcemy na profesjonalne wydanie filmu "Way to Bangladesh" na DVD.

Całe zaplecze naszej produkcji jest już zabezpieczone – mamy sprzęt filmowy, krany, stacje montażowe. Mamy bilety lotnicze dla ekipy i bohatera, mamy mnóstwo energii i determinacji.

  • wystawa fotograficzna – po powrocie z Bangladeszu planujemy zorganizować wystawę fotografii Olka - efekt jego bytowania wśród społeczności plemiennych. Wystawa będzie zarazem jedną z ostatnich scen filmu;
  • film – celem naszym jest dotarcie z „Way to Bangladesh” do jak najszerszej grupy odbiorców, dlatego też, poza tradycyjnym DVD, film chcemy opublikować na jednym z portali VOD;
  • premiera i spotkania podróżnicze – premiera filmu, która odbędzie się w kinie studyjnym, poprzedzona będzie spotkaniem o charakterze podróżniczym, gdzie realizatorzy wraz z bohaterem filmu opowiadać będą o realizacji w Bangladeszu;
  • Internet - przez cały okres produkcji prowadzony jest blog realizacyjno – podróżniczy, gdzie poza informacjami z planu przeczytać będzie można relacje z podróży;     
  • strona projektu:  www.film.omstudio.pl  ;
  • blog o naszych podróżach: www.przezazje.com ;

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 25.08.2013 00:12