Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Wanda Wolf

Wanda Wolf

Nowe Ręczaje

Większość życia spędziłam w Warszawie. Od 15 lat mieszkam na mazowieckiej wsi. To tu spełniły się moje marzenia, to tu mogę żyć swoją pasją - ceramiką. Mam niewielką pracownię i kilka różnych pieców do wypalania ceramiki.
Najbardziej pociągają mnie alternatywne metody wypału, np. różne odmiany Raku.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Magdalena Karłowicz

Magdalena Karłowicz

Izabela Myszka

Izabela Myszka

Warszawa

michalkaminski112

michalkaminski112


5546 PLN z 8000 PLN

51 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

69%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 22.08.2019.

'... w pień'

O projekcie

 ...Była aleja starych, dorodnych, wielkich drzew. Teraz zostały tylko pnie. 76 pni. Właśnie tyle wycięto pod pretekstem „… zagrażają bezpieczeństwu”. Przeraziły nas te wielkie pomarańczowe, nasprejowane numery na drzewach oznaczające dla nich nieuchronną rzeź. Ten fakt stał się dla nas impulsem do realizacji projektu „...w pień” – w którego w skład wchodzą :

 

1.    Wystawa

 Wystawa będzie estetycznym przekazem poruszającym problem wycinki drzew. Na ekspozycję złoży się 76 białych porcelanowych plastrów, odciśniętych na pniach ściętych drzew i wypalonych w temp. 1250 stopni, oraz 30 – 40 wielkoformatowych, pionowych fotografii, ukazujących drzewa. Zdjęcia stworzą symboliczny las, przez który widz musi przejść aby dojść do miejsca w kórym będą "pozostałości" po tych drzewach - odciski pni. Chcemy działać kontrastem – pion (fotografie drzew) - poziom (pozostałe po nich pnie). Kontrastem wielkości, koloru, dźwięku. Wystawa będzie mogła być prezentowana w różnych miejscach naszego kraju. Mamy już pewność, że we wrześniu 2019 odbędzie się w wołomińskiej Galerii Przy Fabryczce a w październiku tego roku w Zespole Pałacowo - Parkowym w Chrzęsnem. 

To miejsca znane i lubiane przez społeczność powiatu i nie tylko.  Odbywa się tam wiele wydarzeń kulturalnych cieszących się dużym zainteresowaniem. Są to między innymi plenery ceramiczne, plenery malarskie wystawy rzeźby ceramicznej, wystawy malarstwa i rzeźby.

Pokazanie wystawy w tych miejscach gwarantuje dużą frekwencję. 

 

2. Wydanie katalogu

W katalogu znajdą się zdjęcia pięknych, starych drzew, jak również drzew przeznaczonych na wycinkę oraz krajobrazu po...

 

Będzie oczywiście tekst przewodni opisujacy problem, z którym nam i przyszłym pokoleniom przyszło się zmierzyć.

 

 

      

 Jak będzie wyglądał świat bez drzew ?

 Czym będziemy oddychać?

 Czy wystarczy nam wody ?

 Gdzie się schronić przed upałem?

 Czym będą oddychać nasze dzieci?

 

Wciąż zadajemy sobie te pytania.

Ratujmy drzewa. Są potrzebne do życia nam, naszym dzieciom, wnukom….

Jesteśmy przerażone tym co się dzieje w naszej wsi, w naszym mieście, w naszym kraju, na naszej planecie. Drzewa wycina się bezmyślnie bo "stanowią zagrożenie" a ci, którzy wydają decyzje, często nie znają alternatywnych rozwiązań zmniejszających ryzyko.

Nie możemy zostać dużej bierne.

Pojekt artystyczno-edukacyjny "...w pień" ma pomóc dostrzec i zrozumieć istniejący problem nadmiernej wycinki drzew. Uwrażliwić i zachęcić do działania naszą społeczność dla dobra nas wszystkich i przyszłych pokoleń.

Pracujemy nad tym tematem od ponad roku, robimy wyciski, fotografujemy, dokumentujemy. Zebrane pieniądze przeznaczymy na zakup części materiałów potrzebnych do wykonania eksponatów do wystawy ( wydruk fotografii, system zawieszeń, masa porcelanowa do wycisków, wypalanie porcelany), skład i druk katalogu i sfinansowanie akcji reklamowej. 

 

 Po co nam drzewa?

 - produkują tlen,

 - pochłaniają dwutlenek węgla, toksyny, kurz i hałas,

 - wytwarzają substancje bakteriobójcze,

 - mają walory estetyczne,

 - zwiększają ilość opadów, poprawiają klimat, dają cień,

 - wzbogacają skład ziemi,

 - dobrze wpływają na nasz stan psychofizyczny.

 

 

Jeśli zbierzemy więcej niż 8.000 zł, będziemy mogły zorganizować również:

 

- warsztaty dla dzieci

Warsztaty plastyczno - edukacyjne związane z życiem drzew, pod kierunkiem dr inż. Izabeli Myszki - Stąpór, które zostaną przeprowadzone na terenie parku przy Pałacu w Chrzęsnem.

 

- akcja "drzewo dla każdego"

Po przeprowadzonych warsztatch, każdy z uczetników otrzyma sadzonkę drzewa, które zostanie opatrzone własnym imieniem do posadzenia w swoim ogrodzie lub innej wybranej przestrzeni.

 

 - wykład " Co nam dają drzewa?"

Wykład  dr hab. Jacka Borowskiego "Co nam dają drzewa?"  

Prof. J. Borowski jest wykładowcą SGGW . Przez wiele lat piastował funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego.

 

 

 Projekt w wersji podstawowej zakończy się pod koniec listopada 2019, wtedy zostanie zamknięta wystawa w Chrzęsnem.

 Z chęcią zaprezentujemy wystawę w Twoim mieście - daj nam informację, gdzie możemy to zrobić.

 

   NAGRODY

 

  

   

 

NASZ ZESPÓŁ

 

    Wanda Wolf

- ceramik, matka, babcia, właścicielka pracowni ceramicznej Gliniany Blues, organizatorka cyklu wystaw ceramiki dziecięcej "Ceramika - Pierwsze Kroki, współorganizatorka wystawy "Okiem Młodego Ceramika" oraz wystawy rzeźby ceramicznej "Z Ziemi" a także Ogólnopolskiego Pleneru Ceramicznego Azymut Chrzęsne. Uczestniczka wielu wystaw krajowych i zagranicznych.

wandkaw@gmail.com

https://www.facebook.com/Gliniany-Blues-Pracownia-Ceramiki-Artystycznej-Wandy-Wolf-499838103368274/

 

 

    Magdalena Karłowicz  

 - rzeźbiarka, matka dwójki dzieci, miłośniczka gór, mieszkanka mazowieckiej wsi … Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego im. W. Gersona w Warszawie oraz Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu, Wydziału Sztuk Pięknych – Kierunku Rzeźba. Uczestniczka kilkudziesięciu wystaw zborowych, indywidualnych, plenerów, sympozjów, aukcji i targów sztuki. Współpracuje m.in. ze Skansenem w Kuligowie  oraz Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Radzymin, gdzie prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci.

 

https://www.instagram.com/magdalena.karlowicz

https://www.facebook.com/magdalenakarlowicz.rzezba

https://www.magdalenakarlowicz.pl

 

 

  Michał Kamiński

- reżyser i producent filmowy, pedagog, muzyk, autor filmów dokumentalnych i filmów reklamowych. Właściciel marki Michał Kamiński - Sztuka Kreacji. Prywatnie mąż i tata.

https://www.facebook.com/sztukakreacji

 

 

dr inż. IZABELA MYSZKA

Adiunkt w Katedrze Sztuki Krajobrazu, Wydział Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Ogrodniczka zajmująca się współczesną sztuką ogrodową. W ogrodowej przestrzeni inicjuje spotkania filozofów, przyrodników, ekologów i artystów dla rozważania problemów współczesności. Prowadzi Pracownię sztuki ogrodu i krajobrazu oraz zajęcia fakultatywne Projekt ogrodu dla hortiterapii.

Projektuje i realizuje ogrody pokazowe. Maluje i fotografuje naturę. Jest autorką publikacji poświęconych sztuce w ogrodzie. Rozważa problematykę roślin jako żyjącej „substancji” w sztuce ogrodowej. Drzewom poświęciła są prace prezentowane na zbiorowych wystawach oraz ogród pokazowy na Festiwalu Ogrodów w Arboretum w Bolestraszycach.

 

 Projektowi patronują:

 

                        

  

                              Fundacja Ogarnij Emocje

 

 

 

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 22.08.2019 22:10