Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali

Fundacja K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali

Warszawa

Fundacja K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali - powstała, by zmieniać szpitale w przyjazne szpitale przyszłości. Wprowadza do nich innowacje i nowe technologie. Wiemy, że na proces leczenia ma wpływ wiele czynników. Dlatego w swoich działaniach łączymy różne perspektywy i patrzymy na szpital oczami dzieci, rodziców i tych, którzy walczą o ich zdrowie. Naszym pierwszym projektem jest rewitalizacja Centrum Zdrowia Dziecka, jednego z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce. Aby przyspieszyć powrót dzieci do domu stworzymy centrum zdalnej opieki wykorzystujący innowacyjne rozwiązania telemedycyny. Więcej informacji znajdziesz na: www.kids.org.pl

Napisz wiadomość do Projektodawcy

735 PLN z 100000 PLN

16 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 04.07.2020.

Telemedycyna dla CZD - #DołączDoStada

O projekcie

Pandemia zmieniła naszą rzeczywistość. Dlatego telemedycyna jest ważna jak nigdy przedtem. Dołącz do Fundacji K.I.D.S. i pomóż nam sfinansować System Zdalnej Opieki dla Centrum Zdrowia Dziecka. Dzięki niemu dzieci mogą wracać do zdrowia bez wychodzenia z domu, a lekarze - na bieżąco monitorować ich stan, na odległość.

 

Fundacja K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali juz pod koniec 2019 roku ogłosiłą start projektu, mającego na celu wdrożenie telemedycyny w Centrum Zdrowia Dziecka. Dzięki akcji "Zmieniajmy na dobre" udało się wykonać pierwsze kroki, tj. pogłębione wywiady ze środowiskiem lekarskim i pacjentami, oraz badanie możliwości rynku.

 

W związku z rozprzestrzeniającym się wirusem COVID-19, Fundacja K.I.D.S. postanowia przyspieszyć prace i w ekspresowym trybie wprowadzić podstawowe rozwiązania telemedyczne do Centrum Zdrowia Dziecka. Efektem prac doświadczonego zespołu eksperckiego jest wdrożenie platformy komunikacyjnej z opcjami czatu, wideo-rozmowy oraz połączeń telefonicznych. Umówieni pacjenci otrzymają dedykowany link lub numer połączenia, dzięki któremu będą mogli odbyć e-wizytę, korzystając z komputera, ale także ze zwykłego telefonu czy innego urządzenia mobilnego. Fundacja K.I.D.S. zaopatrzyła Centrum Zdrowia Dziecka w laptopy z podłączeniem do systemu informacyjnego HIS (and. Hospital Information System), co dodatkowo usprawniło pracę lekarzy, dając im łatwy podgląd historii choroby. 

 

(Fot. Artur Orzeł)

 

Pierwsi lekarze z oddziałów kardiologii i psychiatrii mogą już zdalnie kontaktować się ze swoimi pacjentami i dzielić się z innymi lekarzami swoim doświadczeniem. Wdrażany system pozwoli także ograniczyć wizyty w szpitalu, które w dobie panującego koronawirusa, są dodatkowym ryzykiem – zarówno dla pacjenta, jak i dla lekarza. Uruchomienie pilotażowej wersji projektu telemedycyny w Centrum Zdrowia Dziecka, to dopiero początek innowacyjnych rozwiązań, jakie planuje wdrożyć Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali.

 

Teraz Fundacja zbiera środki na wprowadzenie zaawansowanego Systemu Zdalnej Opieki, który nie tylko pozwoli pacjentom na szybszy powrót do domu, ale rówież umożliwi dalszą kontrolę stanu zdrowia i obserwację postępów w leczeniu, nawet po opuszczeniu szpitala. Innowacje, które K.I.D.S.planuje wdrażać na dalszym etapie projektu to rozszerzenie obecnie stosowanych rozwiązań na kolejne oddziały, ale też wdrażanie bardziej zaawansowanych rozwiązań, m.in. profesjonalny sprzęt telemedyczny, umożliwiający wykonanie podstawowej diagnostyki w domu. Rodzice, po odpowiednim przeszkoleniu, będą w stanie zbadać swoje dzieci oraz umieścić ich wyniki w aplikacji. Lekarze natomiast, korzystając z dedykowanego systemu będą mogli kontrolować stan zdrowia pacjentów oraz na bieżąco reagować w momencie jego pogorszenia. Zestawy urządzeń telemedycznych będą wielokrotnego użytku, dzięki czemu będą mogły pomóc wielu rodzinom w całym kraju. 

 

Razem zmieniajmy dziecięce szpitale na dobre!

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 04.07.2020 13:01