Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Projekt Riddoch

Projekt Riddoch

Poznań, Polska

Tomek Sosnowski - na co dzień dziennikarz radiowej \"Czwórki\" Polskiego Radia. W dorobku ma m.in. tworzenie audycji literackich \"Tytuł Tygodnia\" w dawnym Radio Merkury. Autor serwisów informacyjnych w alternatywnym Radio \"Afera\" Politechniki Poznańskiej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2121 PLN z 16000 PLN

47 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

13%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.06.2018.

Syndrom Riddocha - music audiobook

O projekcie

Po trzeciej wojnie światowej nic nie jest takie, jak było. Modyfikacje genetyczne są na porządku dziennym. Technologia zastępuje człowieka. Tylko jedno nigdy się nie zmieni: żądza władzy absolutnej. Jesse, oślepiona w wyniku eksperymentu agentka, wyrusza na z pozoru błahą misję. Ma odnaleźć Pierwszego – protoplastę nieumarłych. Zadanie okazuje się podstępem, na ulice wylegają hordy zombie, a przyjaciele stają się wrogami. Czy Czyścicielka wygra walkę z czasem? Czy pokona własne słabości? I w końcu: czy znajdzie tego, którego szuka cały świat?

 

Posłuchajcie wstępu! To dopiero demo, przedsmak i przeczytane ledwie dwie strony książki, którą oddamy Wam-słuchaczom dzięki uzyskanemu wsparciu dla naszego projektu. Całość pozwoli na wielogodzinną podróż do świata wyobraźni, w którym Polska jest supermocarstwem, Tajne Więzienia CIA kryją niejedną historię, a główna bohaterka wyrusza na poszukiwanie Pierwszego - protoplasty nieumarłych.

 

Ta historia zaczyna się daleko od nas, by nagle pojawić się w mazurskich lasach. Powieść “Syndrom Riddocha” łączy postapokaliptyczną wizję świata z tajemniczymi wydarzeniami rozgrywającymi się w Polsce. Opowieść o zombie żyjących wśród ludzi została uzupełniona sporą dawką science-fiction, by uzyskać pełną przygód i akcji historię. Książka ukazała się w 2017 nakładem wydawnictwa Dom Horroru. Teraz wznosimy ją na nowy poziom - muzycznego słuchowiska.

 

Tylko dzięki Waszemu wsparciu klimat dreszczowca przyprawionego technologią przyszłości przekształcimy w wersję dźwiękową!

 

To będzie unikatowy music audiobook - zupełnie nowy format na rynku wydawniczym. Z głosami Tomka Sosnowskiego i Katarzyny Adamczyk-Kuźmicz przybliżającymi treść powieści Sylwii współgra muzyka komponowana przez Kubę Sojkę. Tutaj akcja prawie nie zwalnia. Raz jesteśmy w Stanach Zjednoczonych, potem z bohaterką przenosimy się do Polski, by na finał wrócić za ocean.  Poszukujemy Nad-istoty.

 

 

 

Dzięki wsparciu będziemy mogli  pojechać z „Syndromem Riddocha” na krajowe konwenty i festiwale sci-fi, fantasy, a także spotkamy się z fanami horroru i postapokalipsy.

 

Fundusze są nam niezbędne, by skorzystać z profesjonalnego studia nagraniowego, które pozwoli osiągnąć najwyższą jakość dźwięku. Kolejne wyzwanie, któremu chcemy sprostać dzięki wsparciu to produkcja i postprodukcja.

 

Działamy wspólnie, by Syndrom Riddocha mógł zabrzmieć w Waszych głośnikach i słuchawkach. 

 

Sylwia Błach – pisarka, autorka “Syndromu Riddocha”. 

Pisarka i programistka. Zadebiutowała zbiorem opowiadań „Strach” w 2010 roku. W 2012 wydała pierwszą powieść „Bo śmierć to dopiero początek”. W 2015 roku wydała zbiór opowiadań „Trzy lata strachu”. W 2017. roku wydała powieść „Syndrom Riddocha. Tom pierwszy. Lepszego świata nie będzie” oraz leksykon fantastycznych stworzeń dla dzieci „Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory”. Jej opowiadania pojawiały się w takich antologiach jak: „Gorefikacje” (2013), „Zombiefilia” (2013), „Księga wampirów” (2014), „Gorefikacje II. Tom pierwszy” (2014), „Toystories” (2014), „Oblicza grozy” (2014), „Horror na Roztoczu 2: Insomnia” (2015), „Krew zapomnianych bogów” (2016), „TABU – antologia horroru erotycznego” (2017), „Mapa Cieni – Kraków” (2017). Publikowała także w zinach: „Magazyn Histeria”, „Qfant”, „Lost&Found Mega*Zine”, „Szortal. Na wynos. Wydanie specjalne”, „Szortal. Na wynos”, „Drabble na niedzielę”; czasopismach: „Coś na progu”, „Horror masakra”, „Brama”; portalach: Niedobre Literki, Szortal.com. Pisze zarówno opowiadania, jak i artykuły. W 2016-tym jej opowiadanie „Cisza w eterze” zostało przetłumaczone na język czeski i opublikowane w zinie „Howard”, a także w czeskiej antologii „Za tebou”. 

Autorka bloga www.SylwiaBlach.pl

Kuba Sojka – kompozytor muzyki. 

Kuba jest multiinstrumentalistą grającym na co dzień na perskusji. Poza bębnami  zagłębia się w komponowanie muzyki elektronicznej. Ma niezwykłe możliwości wokalne, które zaprezentował na płycie Kapeli "Jazgodki" zatytułowanej "W międzyczasie". Ten album powstał dzięki wsparciu Polak Potrafi.

Katarzyna Adamczyk-Kuźmicz – RODEM Z Warmii... Aktorka, kulturoznawca, pedagog. Wiele lat pracowala W teatrze Fredry W Gnieźnie. Jej głos mozna usłyszeć W reklamach I audycjach radiowych. W naszym projekcie czyta głosy kobiece.

Tomek Sosnowski - głosy męskie

Drugi WARMIAK w projekcie, na co dzień dziennikarz radiowej "Czwórki" Polskiego Radia. W dorobku ma m.in. tworzenie audycji literackich "Tytuł Tygodnia" w dawnym Radio Merkury.  Autor serwisów informacyjnych w alternatywnym Radio "Afera"  Politechniki Poznańskiej. 

Od strony wizualnej  opiekują się nami mistrzowie fotografii, Joanna Barchetto i Marek Lapis, a o oprawę graficzną dba Dawid Boldys – Shred Perspectives Works. W kwestiach ekonomicznych i prawnych pomaga nam Marcin Smyczyński. Muzyczny audiobook „Syndrom Riddocha” ukaże się w ekologicznej oprawie.

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.06.2018 22:10