Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Adam Ziajski

Adam Ziajski

Poznań

Adam Ziajski - reżyser filmu - reżyser teatralny, aktor, scenograf, menadżer kultur, społecznik i kulturoznawca. Założyciel i lider Teatru Strefa Ciszy (1993-2015). Współpracuje z Teatrem Śląskim w Katowicach i Teatrem Nowym w Poznaniu. Pomysłodawca i opiekun artystyczny Centrum Rezydencji Teatralnej "Scena Robocza".

Napisz wiadomość do Projektodawcy

23170 PLN z 23000 PLN

161 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

100%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 19.08.2021.

'Obecność obowiązkowa'-debiut filmowy Adama Ziajskiego

O projekcie

,,Obecność Obowiązkowa’’ - debiut filmowy Adama Ziajskiego

Nazywam się Adam Ziajski i od 30 lat jestem reżyserem teatralnym. Zrealizowałem blisko 40 autorskich spektakli, widowisk, akcji ulicznych i happeningów. Od roku pracuję nad realizacją autorskiego filmu pt. „Obecność Obowiązkowa”.

Najpierw powstały teksty, które nazwałem mikrobiami. Publikowałem je codziennie, przez 75 dni na Facebooku. Jeszcze w trakcie ich pisania, ku mojemu zaskoczeniu obszerne fragmenty przedrukował w dwóch numerach Poznański Informator Kulturalny. Potem zrodził się pomysł przeniesienia ich na obraz filmowy. Napisałem scenariusz serialu, a za sprzedane auto nakręciłem z ekipą 2 pierwsze odcinki. W końcu doszedłem do przekonania, że moją opowieść muszę zamknąć w innej formie. Ostatecznie zdecydowałem się na film krótkometrażowy. Do jego ukończenia brakuje mi sceny finałowej. Potem już tylko postprodukcja i wreszcie upragniona premiera.

Zwracam się do Was z prośbą o wsparcie dla mojego debiutu filmowego.

Z wdzięcznością

Adam Ziajski 

Opis filmu

"Obecność Obowiązkowa" to projekt krótkometrażowego filmu eksperymentalnego autorstwa Adama Ziajskiego z udziałem jednego aktora, którego obecność jest multiplikowana w wielu postaciach. Na obraz składa się 12 autonomicznych impresji filmowych ujętych w formie ilustrowanego pamiętnika. Film jest osobistym zapisem doświadczenia społecznej izolacji w pierwszych tygodniach pandemii. 

Bohater to samotny mężczyzna w średnim wieku, który przeprowadza się do klaustrofobicznego mieszkania. Tam, kolejne tygodnie upływają mu na wyszukiwaniu coraz to bardziej absurdalnych czynności przeplatanych postapokaliptycznymi wizjami, o końcu świata. Głosem narratora porusza wątki osobiste, wręcz intymne, jest również bacznym obserwatorem społecznych zachowań. W jego refleksjach pojawia się przejmująca powaga spostrzeżeń ujęta w ironicznej i groteskowej formie. W swoich fantazjach ostatecznie trafia do covidowego szpitala, który okazuje się być niezwykłym „domem wariatów”. 

Film w dowcipny i przewrotny sposób uniwersalizuje doświadczenie samotności zamykając je w klamrze współczesnej baśni.

 

Cele:

Realizacja finałowej sceny filmu - scena z ponad 30 statystami i tancerzami rozgrywająca się w opuszczonym szpitalu w centrum Krakowa:

- zatrudnienie aktorów i ekipy filmowej 

- scenografia 

- kostiumy

- sprzęt kamerowy i oświetleniowy

- transport

 

 

 

 

 

Postprodukcja: 

- montaż 

- udźwiękowienie 

- koloryzacja całości materiału

- nagranie muzyki

 

O nas:

Adam Ziajski - reżyser filmu

reżyser teatralny, aktor, scenograf, menadżer kultur, społecznik i kulturoznawca. Założyciel i lider Teatru Strefa Ciszy (1993-2015). Współpracuje z Teatrem Śląskim w Katowicach i Teatrem Nowym w Poznaniu. Pomysłodawca i opiekun artystyczny Centrum Rezydencji Teatralnej "Scena Robocza". 

 

Artur Grabowski - odtwórca głównej roli

występuje pod pseudonimem Boski Arti. Polski artysta interdyscyplinarny, zajmuje się malarstwem, rzeźbą, sztuką performance, ma dorobek w dziedzinie teatru, jako reżyser i aktor. Kierownik Pracowni Sztuki Performance na ASP w Krakowie.

 

W skład ekipy filmowej wchodzą również: Maciej Hązła (narrator), Maciej Frycz (muzyka, dźwięk), Jędrzej Guzik (montaż), Rafał Pogoda i Bernard Śmiałek (zdjęcia), Nastya Miedviedieva (kierownictwo planu) Tomasz Frąszczak (koloryzacja) oraz zespół realizatorów związanych z Granator Film.

 

Granator Film - współproducent filmu

 

Granator Film - firma producencka założona przez Filipa Gawla i Jerzego Czachowskiego w 2019 roku, z siedzibą w Poznaniu. Zajmujemy się produkcją filmów dokumentalnych, krótkich filmów fabularnych i programów telewizyjnych. Skupiamy się na rozwoju projektów odważnych twórców, którzy kreują własny, unikatowy język filmowy. Pod szyldem Granator Studio nasza firma realizuje również produkcje reklamowe.

Wspierają nas:

Scena Robocza - Centrum Rezydencji Teatralnej; unikatowy projekt, którego osią i głównym zadaniem jest tworzenie regularnej sceny dla teatrów i artystów niezależnych. 

 

Teatr Cinema -  grupa niezależna wobec sceny dramatycznej, teatr cechuje polifoniczna, plastyczna i głęboko surrealistyczna struktura spektakli. Założycielem uznanego Teatru Cinema jest Zbigniew Szumski - plastyk i scenograf.

 

 

Dziękujemy za wsparcie!

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 19.08.2021 18:06