Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mural

Mural

Kraków

Jesteśmy studentami pierwszego roku Zarządzania Kulturą i Mediami. W ramach realizacji i wdrażania w życie tego czego uczymy się na zajęciach organizujemy Festiwal Kultury i Mediów. Nasza grupa, czyli Grupa Mural zrzesza osoby, które chciały zostawić po sobie trwały ślad na Zabłociu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2182 PLN z 2000 PLN

11 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

109%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.05.2014.

Mural Tolerancja

O projekcie

 

 

Na co chcemy przeznaczyć zebrane fundusze?

 

Chcemy stworzyć mural w jednej z krakowskich dzielnic - Zabłocie!

Temat muralu  "Tolerancja"

Główny temat festiwalu -

"Zabłocie Punkt Zwrotny"


Mural ma nawiązywać do wszelkich uprzedzeń m.in. rasowych, wyznaniowych, etnicznych, narodowych i seksualnych oraz wszelkich innych grup narażonych na społeczne wykluczenie. Chcemy, by miał jasny i czytelny przekaz oraz stanowił punkt wyjścia do głębszej refleksji. Malowaniu ściany będzie towarzyszyć muzyka na żywo, a wernisaż otworzy prelekcja na temat street artu. Odsłonięcie będzie miało charakter otwartej imprezy, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

kontakt: mural@polikultura.pl

www.facebook.com/events/600432603353492/?fref=ts

 

O nas

Jesteśmy studentami pierwszego roku Zarządzania Kulturą i Mediami. W ramach realizacji i wdrażania w życie tego czego uczymy się na zajęciach organizujemy Festiwal Kultury i Mediów. Dzięki temu mamy okazję zobaczyć jak wygląda przygotowanie, tworzenie, prowadzenie i podsumowanie pracy nad tak dużą imprezą. Jest to już druga edycja, ale w przeciwieństwie do poprzedniej edycji, w tym roku postanowiliśmy “wyjść w świat” i zorganizować kilka wydarzeń związanych tematycznie jednym szyldem - Polikultura. Zabłocie - Punkt zwrotny. Miejscem, które zostało wybrane na przeprowadzenie Festiwalu jest Zabłocie - dzielnica znajdująca się niemal w centrum Krakowa, a jednak trochę zapomniana, szara i opustoszała.

Postanowiliśmy ożywić trochę tereny do niedawna zagospodarowane przez fabryki. To miejsce posiada ogromny potencjał - zarówno jeśli chodzi o organizacje imprez zamkniętych, jak i wydarzeń stricte outdoorowych czy street-artowych. Na początku roku akademickiego podzieliliśmy się na zespoły odpowiedzialne za poszczególne projekty. Grupa Mural zrzesza osoby, które chciały zostawić po sobie trwały ślad na Zabłociu.

 

www.polikultura.pl
www.twitter.com/polikulturafest

www.instagram.com/polikultura
www.pinterest.com/polikulturafest

 

Mural

 Mural

O ile cały Festiwal ma na celu otwarcie tej części Krakowa na sztukę i ożywienie lokalnej społeczności, to nasz projekt dodatkowo wzbogaci lokalny krajobraz o wielkoformatową grafikę. Będziemy mieli ogromną satysfakcje pozostawiając pamiątkę po Festiwalu, by za każdym razem przechodząc obok ulicy Przemysłowej, idąc w kierunku klubu Fabryka, do muzeum Schindlera czy MOCAKu z sentymentem móc patrzeć na efekt kilkumiesięcznej pracy całej grupy projektowej. Mural będzie pamiątką nie tylko pozostawioną przez naszą grupę, ale świadczącą o tym, że odbyło się tutaj coś takiego jak festiwal Polikultura. Będzie to też znak, że wszystko jest możliwe, jeżeli tylko wykaże się chęć do działania i współpracy. Dodatkowo organizacja takiego przedsięwzięcia była dobrą praktyką i odzwierciedleniem w rzeczywistości tego co wynosimy z zajęć na Uniwersytecie.

 

Po co?

 


Tematem Muralu jest hasło Tolerancja. Wspólnie postanowiliśmy wybrać taki slogan ponieważ jest on uniwersalny, nie narzuca artyście koncepcji artystycznych oraz idealnie wpisuje się w założenia i cele Festiwalu Kultury i Mediów – Polikultura oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Równocześnie chcieliśmy, by nasz projekt niósł ze sobą przesłanie, prowokował i zachęcał przechodniów do zatrzymania się i zastanowienia, a nie był jedynie „wypełniaczem” przestrzeni bez głębszego sensu.

 

O Artyście

 
Sebastian Bożek urodzony 1988 w Krakowie, gdzie mieszka i prowadzi działalność artystyczną. W latach 2007-2012 studia na wydziale malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, z czego w latach 2009-2010 w pracowni prof. Jacka Waltosia, a w latach 2010-2012 w pracowni prof. Leszka Misiaka, w której zrealizował dyplom (aneks do dyplomu z realizowany w pracowni rysunku dr hab. Bogusławy Bortnik- Morajdy oraz w pracowni tkaniny artystycznej prof. Lilii Kulki). W swoich działaniach nie ogranicza się jedynie do działań stricte malarskich, poszukuje rozwiązań plastycznych na pograniczu malarstwa, działań przestrzennych/instalacji. Punktem wyjścia do wielu realizacji są zagadnienie związane z interakcją między człowiekiem a otaczającą go przestrzenią, z głównym naciskiem na przestrzeń architektoniczną.

 

 

 


 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 30.05.2014 18:06