Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Julian Sojka

Julian Sojka

Łódź, Poland

http://juliansojka.com

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4525 PLN z 4000 PLN

76 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

113%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.04.2016.

Klatka - Krótkometrażowy film

O projekcie

"Klatka" to film dyplomowy operatora Juliana Sojki w reżyserii Bartka Warwasa (obaj jesteśmy studentami PWSFTviT w Łodzi). Naszym celem jest, aby przy Waszym wsparciu móc zrealizować w pełni profesjonalny film. Dzięki temu będziemy mogli przedstawiać go na liczących się festiwalach filmowych i w ten sposób promować młodą kinematografię nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

 

Młody graficiarz ucieka przed policją. Ukrywa się u nieuleczalnie chorego mężczyzny, który oferuje mu schronienie w zamian za pewną przysługę.

Największym wyzwaniem w realizacji tego filmu jest jego warstwa emocjonalna. Filmem chcemy poruszyć sumienia i serca widzów, by nie być obojętnym na zło, które nas otacza i spycha jednostki w niebyt.

Chcemy, aby widz oglądając nasz film, zastanowił się nad uniwersalnymi wartościami takimi jak przyjaźń, miłość czy pomoc drugiemu człowiekowi. Jest to nasz bunt przeciwko bezduszności tego świata.

 

Film będzie tworzyć zespół głównie studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej, jak również profesjonalistów z branży filmowej.

Opiekę artystyczną nad projektem objął prof. Ryszard Lenczewski (współtwórca zdjęć do oskarowego filmu 'Ida").

 

Nasza szkoła pokrywa część kosztów realizacyjnych, zapewnia część sprzętu filmowego, niestety są to niewystarczające środki. Wkładamy w ten projekt swoje własne skromne pieniądze i mnóstwo energii dlatego zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie naszego przedsięwzięcia. 

Każdy projekt filmowy wymaga odpowiedniego wkładu ze strony scenografii, kostiumów, charakteryzacji, budowy dekoracji, wynajmu lepszego sprzętu filmowego, oświetlenia i to na te cele potrzebujemy Waszego wsparcia. Pomimo, że większość pracy to wkład własny, realne potrzeby wymuszają na nas posiadanie pewnych środków finansowych.

 

4000 pln to minimum finansowe, które pozwoli nam na realizację tego filmu ze wsparciem szkoły, oraz z pomocą naszych kolegów z uczelni. Każda następna złotówka zebrana powyżej tego minimum pozwoli nam na osiągnięcie lepszego efektu finalnego oraz na pokrycie kosztów wysyłki filmu na liczące się festiwale. 

Np. Melbourne International Film Festiwal - koszt rejestracji filmu to około 200PLN + koszt przygotowania kopii filmu spełniającej kryteria danego festiwalu i wysyłka.

 

Zdjęcia do filmu odbędą się w dniach 18-22 kwietnia 2016. Następnie czeka nas proces postprodukcji filmu (tzn. montażu, udźwiękowienia, muzyki, kolor korekcji itp.), który potrwa do końca września. Wówczas będziecie mogli zobaczyć gotowy film. 

 

Przedstawiamy część ekipy realizatorów. Każda z niżej wymienionych osób poświęca swój czas, pracę i umiejętności z nadzieją, że przyniesie to same korzyści projektowi. Tu będziemy również prezentować kolejne osoby które dołączą do naszego zespołu

 

Bartosz Warwas – Reżyseria 

Jest absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Studium Dziennikarskiego przy Akademii Pedagogicznej w Krakowie. W 2006 r. rozpoczął studia na Wydziale Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi. Realizowane przez niego w trakcie studiów etiudy były pokazywane w ramach licznych festiwali na wszystkich kontynentach. Jego film dyplomowy pt. „Jaskółka” zrealizowanym w 2013 roku jest pełnometrażowym filmem fabularnym, wyświetlanym w dystrybucji kinowej w Polsce. Ponad to „Jaskółka” zdobyła wiele nagród na miedzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Mannheim-Heidelbergu (Niemcy) Sehsuechte w Poczdamie-Babelsbergu (Grand Prix), oraz na Shanghai International Film Festival w Chinach. Jest stypendystą Programu Nipkowa, a także brał udział w programie Berlinale Talents.  Jest wielkim pasjonatem, w każdy projekt wkłada maximum zaangażowania i potrafi zarazić ekipe swoją pasja.

 

Kamil Chomiuk – Scenariusz

Współautor i scenarzysta serialu „Wataha” (HBO Polska). Współpracował z wrocławskim teatrem „Ad Spectatores” i „Teatrem Doc.” z Moskwy. Reżyser filmów dokumentalnych: „Hipnoza” oraz polsko – niemieckiego „Podziemna rzeka. Esej o Łodzi”. W 2014 r. Na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu miał premierę jego spektakl muzyczny: „Gdzie żołnierze, tam piosenka”. Obecnie kierownik produkcji w dokumentalnym filmie Wojciecha Kasperskiego pt: „Ikona” (Delta Film/TVP). 

 

 

Julian Sojka – Zdjęcia

Absolwent Fotografii PWSFTviT w Łodzi oraz aktualnie student Wydziału Operatorskiego tejże Szkoły. Pod okiem inspirujących nauczycieli oraz w atmosferze, która zachęca do twórczości artystycznej, rozwinął różne projekty i formy filmowe. Listę filmowych projektów można zobaczyć na jego stronie internetowej www.juliansojka.com. Sztukę oświetlenia filmowego, komponowania obrazu i wizualne aspekty produkcji filmowej potrafi połączyć na planie filmowym aby przekształcić narrację filmową w obraz filmowy. Ambitny i kreatywny, pasjonat technologii a szerokie spektrum jego zainteresowań obejmuje min.fotografię i komponowanie muzyki.

 

 

Barbara Ferlak – Scenografia

Absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Bydgoszczy. Studentka malarstwa na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W 2015 r. dwie produkcje z jej scenografią („Supernova” i „Tropical Island”) zostały zakwalifikowane do Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Pomagała przy pracach scenograficznych na planie filmu "Powidoki" w reż. Andrzeja Wajdy u scenografa Marka Warszewskiego ("Miasto 44", "Karbala").

 

Jagoda Litkowiec – Kierownik produkcji

Obecnie kończy studia i stoi przed wyzwaniem napisania i obrony pracy magisterskiej na Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej w PWSFTViT im. L. Schillera w Łodzi. Podczas studiów spełniała się głównie jako kierownik produkcji i kierownik planu przy krótkometrażowych filmach studenckich i warsztatach. Miała przyjemność współpracować z takimi osobistościami jak choćby Witold Sobociński, Ewa Braun, Andrzej Bartkowiak i inni.  

 

 

Paweł Szygendowski – Dźwięk

Dumny łodzianin urodzony około 1989 roku (konkretna data nieznana). Z wykształcenia reżyser dźwięku i filmoznawca. Tancerz, choreograf, mechanik rowerowy, malarz pokojowy i taternik. Od 2006 roku zajmuje się zawodowo obróbką dźwięku. W niniejszym projekcie odpowiedzialny za warstwę audialną, od dźwięku z planu począwszy, a na muzyce skończywszy.

 

 

 

 

Łukasz Długołęcki  – Koproducent, Fundacja "NUR"

Podczas studiów na wydziale organizacji produkcji w Łódzkiej Szkole Filmowej, poświęcił się tylko i wyłącznie filmowi. W trakcie studiów (od 2008 do 2014) wyprodukował ponad tuzin krótkich filmów ponadto pracował zawodowo przy filmach fabularnych i reklamach. W trakcie studiów szukał swojej drogi do szczęscia w wielu różnych miejscach, i pierwszy swoj krótkometrażowy film wyreżyserował w 2011 roku. W 2012 powołał fundację NUR – niezależny dom produkcyjny który z sukcesami istnieje po dziś dzień.  

 

Igor Jankowski - Identyfikacja wizualna

Dyrektor artystyczny / graphic designer w branży projektowej od ponad 12 lat. Pracował na sukces największych firm i marek w Polsce i za granicą. Zajmuje się zagadnieniami brandingu, printu, a także projektowania na potrzeby Internetu (UX & UI). Obecnie Art Director w Zostaw To Nam i Larsen+Jørgensen.

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 05.04.2016 18:06