Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Adam Aljović

Adam Aljović

Bielsko-Biała, Polska

23-letni reżyser samouk z Bielska-Białej.
Student prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Autor kilku teledysków oraz krótkometrażowych filmów fabularnych \\\"The War is not Lost\\\" oraz \\\"Triumph of Death\\\".

Napisz wiadomość do Projektodawcy

7600 PLN z 7500 PLN

54 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

101%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.03.2016.

'Oblitus: Rise of the Forgotten' - film wojenny

O projekcie

like"Oblitus: Rise of the Forgotten" będzie krótkometrażowym filmem wojennym opowiadającym historię zapomnianych polskich żołnierzy w szeregach armii Stanów Zjednoczonych, walczących na zachodnim froncie w 1944 roku. Przedstawione w filmie wydarzenia będą dotyczyły walk pomiędzy aliantami a Niemcami o rzekę Rur, nieopodal miasta Jülich.

Film ma poruszać wątki Polonii amerykańskiej, czyli Polaków, których los z różnych powodów zagnał do USA. Jest to temat zapomniany oraz lekceważony w pamięci Polaków - zupełnie niesłusznie. Swojsko brzmiące nazwiska nie były rzadkością a wielu z nich odznaczyło się na polach bitew na całym świecie, czego dowodem są chociażby medale i odznaczenia, jakie otrzymali. 

Grób sierżanta Jessego Salajczyka, który zginął w walkach, które zostaną przedstawione na filmie.

 

Zdjęcia zostały zaplanowane drugą połowę kwietnia 2016 roku,

Gotowa produkcja zostanie zgłoszona na festiwale filmowe w kraju i za granicą, planujemy start na Festiwalu Filmowym w Sundance, a także w festiwalach kwalifikacyjnych do Oscarów 2017 dla kategorii "Najlepszy krótkometrażowy film aktorski" w Los Angeles, Tokio, Nowym Orleanie, a także kilku innych, gdyż wierzymy, że zrealizowany przez nas pomysł będzie miał szanse konkurować z najlepszymi.

Chcemy pokazać działania wojenne z perspektywy zwykłych żołnierzy. Ich zachowania, spojrzenie na otaczającą ich rzeczywistość, reakcje na zagrożenie. Zależy nam na pokazaniu ludzkiej strony konfliktu zbrojnego związanego z jednym z najważniejszych i najstraszniejszych wydarzeń w dziejach ludzkości - II wojną światową.


Inspiracją do stworzenia tego projektu była scena lądowania w Normandii z filmu Stevena Spielberga pt. "Szeregowiec Ryan". Niemniej jednak podchodzimy do tego w nieco inny, przede wszystkim pod względem operatorskim, sposób.

   W filmie pokażemy m. in. dużą  scenę  batalistyczną, w której wystąpi  kilkudziesięciu rekonstruktorów wraz z pojazdami historycznymi oraz użyta zostanie prawdziwa  pirotechnika imitująca ostrzał artyleryjski, granaty ręczne, dymne, a także broń na gaz.

Cała ta sekwencja  zostanie nakręcona w długich, dynamicznych, śledzących ujęciach - to duże wyzwanie, niemniej  jednak mamy już doświadczenie na  tym  polu oraz posiadamy odpowiedni  do  tego rodzaju ujęć sprzęt i  jesteśmy pewni, że uda się to  zrealizować.

 

Zakładamy, iż film docelowo trwać będzie nie więcej niż 15 min. Tak krótki metraż pozwoli nam na osiągnięcie o wiele wyższej wartości produkcji, gdyż środki, którymi będziemy dysponować zostaną przeznaczone na większą ilość elementów, które uatrakcyjnią widowisko oraz zapewnią nam oddanie realizmu tychże wydarzeń.

Ta krótkometrażowa produkcja stanowić będzie swego rodzaju wstęp do produkcji pełnometrażowego filmu wojennego. Jeśli bowiem "Oblitus" odniesie sukces to właśnie będzie naszym kolejnym celem.

 

 

prof. dr. hab. Andrzej Olejko opowiada pokrótce historię, która zostanie przedstawiona w filmie "Oblitus: Rise of the Forgotten". 

 

 

 

 

 

Reżyseria i zdjęcia - doświadczony zarówno na  planie  filmowym jak i w teatrze, a także w zakresie postprodukcji filmowej. Twórca  niezależnych filmów akcji. Wyróżniany na  krajowych festiwalach filmowych.

           

 

 

 

 

Scenariusz i główna rola - członek  grupy rekonstrukcyjnej czynnie zajmujący się  tworzeniem scenariuszy inscenizacji historycznych.  II wojna światowa nie ma przed nim tajemnic.

 

 

 

 

Muzyka - kompozytor, który jak mało kto rozumie  klimat II wojny światowej i tworzy niezapomniane  utwory na gitarze akustycznej opowiadające  historie Słowian walczących w tymże konflikcie.

      

 

 

 

 Muzyka i dźwięk - właściciel studia nagraniowego Rock 'N Roll  Addiction. Odpowiedzialny za  przeobrażenie zapisanych nut w gotową muzykę oraz dźwięk w filmie.

 

 Koordynacja planu - opanowana, skuteczna i  zorganizowana kobieta, na którą mozna liczyć  nawet w najbardziej kryzysowych sytuacjach.

    

 



 

Efekty specjalne - artysta w dziedzinie grafiki oraz projektowania przestrzeni wirtualnej. Autor efektów  do wielu teledysków oraz krótkometrażowych filmów.


                                                                

  

  

 

Efekty specjalne - ekspert w  dziedzinie komputerowych efektów wizualnych.  Pracował  zarówno przy produkcjach filmowych jak  i reklamach  telewizyjnych.

 

  

 

 

Dyżurny planu - pomocny we wszelkich  pracach  podczas produkcji filmów, pasjonat  fotografii  krajobrazowej, zawsze wnoszący pozytywną atmosferę na plan zdjęciowy.

 

 

 Asystent reżysera - najmłodszy członek ekipy,  zawsze chętny do pomocy,  zajmuje się  fotografowaniem oraz filmowaniem pokazów  pirotechnicznych zarówno w Polsce jak i za granicą.



 

  Grupy rekonstrukcji historycznej składające się z kulkudziesięciu osób będących zapalonymi pasjonatami militariów, którzy organizują inscenizacje historyczne w wielu miastach Polski. Mają także doświadczenie na planach wielu innych produkcji takich jak np."Sensacje XX wieku" czy "Miasto 44". 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Profesjonalny sprzęt filmowy

Dzięki zaangażowaniu ekipy Cinerental.

 

Postprodukcja

Całe zaplecze oparte na profesjonalnych rozwiązaniach.

 

Scenografia

Zdjęcia do filmu powstaną w miejscowościach Wyry oraz Gostyń, znajdują się tam idealne do tego celu tereny, na których wcześniej wspomniane grupy rekonstrukcji historycznej co roku organizują swoje inscenizacje.


Kostiumy, repliki broni itp.


Pojazdy historyczne


Scenariusz

  Napisany na podstawie prawdziwych wydarzeń historycznych.

 

 

Transport i wyżywienie

Koszty związane z przetransportowaniem kilkudziesięciu osób, pojazdów historycznych oraz broni na plan filmowy, a także zapewnienie ciepłego posiłku dla każdego występującego.


Pirotechnika i zabezpieczenie planu

Aby wiernie odtworzyć scenę batalistyczną potrzebna nam jest pomoc profesjonalistów z branży pirotechnicznej. Mamy zaufanych pirotechników, którzy tworzą widowisko na planach inscenizacji historycznych oraz zapewniają bezpieczeństwo i wszelkie kwestie prawne związane z wykorzystaniem pirotechniki na danym terenie.

 

Studio nagraniowe

Kompozytor już rozpoczął prace nad ścieżką dźwiękową wraz z orkiestrą. Niemniej jednak by trafiła ona do filmu musi wpierw zostać nagrana w profesjonalnym studiu nagraniowym oraz odpowiednio zmiksowana i zmasterowana przez pracujących tam specjalistów.


Postprodukcja dźwięku

Dźwięk w filmie jest równie ważny co obraz (niektórzy twierdzą nawet, że ważniejszy). Dlatego też stawiamy na ekspertów w tej dziedzinie, dzięki którym nasz film w niczym nie będzie ustępował "wielkoekranowym" produkcjom. 

  

Poświęcamy temu projektowi wiele energii, czasu oraz własnych środków, niemniej jednak wciąż potrzebujemy niewielkiego wsparcia. Pomóżcie opowiedzieć nam tę historię a obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań by sprawić, że o naszych dzielnych rodakach usłyszy cały świat i zarówno widzowie oraz krytycy docenią walory edukacyjne, emocjonalne oraz wizualne tej produkcji. 



 

Plakat z filmu - wersja poglądowa, finalny plakat będziecie mogli wybrać spośród kilku dostępnych wzorów na naszym fan page'u na facebook'u po zakończeniu zdjęć do filmu (oczywiście napisy u dołu zostaną zaktualizowane o nazwiska i logotypy wpłacających)

 

Płyta DVD z filmem w edycji limitowanej z dodatkowymi materiałami. Dostępna wyłączne w projekcie Polakpotrafi.pl

 

 

Płyta z muzyką Karla K. Kocha

 

Odlew pistoletu Vis wz. 35

 

Replika broni Mauser 98k

 

 

 

Nagrody cyfrowe zostaną wysłane tuż po zakończeniu zbiórki.
Nagrody rzeczowe zostaną przesłane pocztą w przeddzień premiery filmu.

8000 zł

Zatrudnimy profesjonalnego charakteryzatora zamiast robić to samemu, będzie to kolejny element dodający realizmu oraz zwiększający szeroko pojętą wartość produkcji.

 

9000 zł

Dodamy więcej elementów scenografii, rekwizytów oraz pirotechniki.

 

10000 zł

 Wypożyczymy najwyższej klasy optykę filmową marki Zeiss.

 

18000 zł

 Zatrudnimy kaskaderów i nakręcimy z nimi dodatkową sekwencję w ramach sceny batalistycznej co wpłynie na długość filmu.

 

25000zł

Sprowadzimy na plan dodatkowe pojazdy historyczne zza granicy.

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

"Oblitus" - nieznana historia żołnierzy

 

 W Bielsku-Białej nakręcą film wojenny.

Pomóżmy nakręcić film wojenny.

 

 

"Oblitus: Rise of the Forgotten" - film wojenny o Polakach walczących w szeregach armii Stanów Zjednoczonych.

 

 

 

 "Oblitus: Rise of the Forgotten"

 

 

 W stolicy Beskidów ruszyła produkcja filmu  wojennego.

W Bielsku-Białej ruszyła produkcja filmu wojennego "Oblitus: Rise of the Forgotten".  - wywiad

 

W Bielsku-Białej kręcą film wojenny.

 

  

"Oblitus: Rise of the Forgotten" - krótkometrażowy film wojenny pod naszym patronatem.

Wesprzyj powstanie krótkometrażowego filmu wojennego. 

 

Bielskie kino akcji.

Kręcą wojnę.

Zostań współproducentem filmu.

 

 

 Wywiad z Adamem Aljovichem.

 

 

Film o Polakach w US Army: "Oblitus: Rise of the Forgotten" - zapowiedź

 

 

"Oblitus" - film o zapomnianych polskich żołnierzach walczących w armii USA

Ruszyła zbiórka na film "Oblitus: Rise of the Forgotten"

 

  

 

Produkcja filmu wojennego na Śląsku.

 

 Oblitus: Rise of the Forgotten - wojenna realizacja Adama Aljovicia

 

 

Nakręcą film wojenny. Można pomóc w jego produkcji.

 

 

    oblitus.themovie@gmail.com

Media o Twoim projekcie:

Oblitus: Rise of the Forgotten - historia Polaków z amerykańskiej 29. Dywizji Piechoty

www.special-ops.pl | 2016-03-02

Nie jest to projekt związany z siłami specjalnymi, ale trudno odmówić mu swego rodzaju “specjalnego” charakteru. Krótkometrażowy film „Oblitus: Rise of the Forgotten” powstaje dzięki zaangażowaniu grup rekonstrukcyjnych, odtwarzających jednostki niemieckie i U.S. Army w czasie II wojny światowej. Jego głównymi bohaterami będą żołnierze o polskich korzeniach, służący w amerykańskiej 29. Dywizji Piechoty. Trwają próbne zdjęcia oraz akcja crowdfundingowa mające na celu wsparcie realizacji projektu.

Bielsko-Biała: Ruszyła zbiórka na film wojenny

www.dziennikzachodni.pl | 2016-02-21

Zbiórka funduszy na powstający w Bielsku-Białej film wojenny „Oblitus. Rise of forgotten” rozpoczęła się na portalu polakpotrafi.pl. Potrwa 45 dni.

Ruszyła zbiórka pieniędzy na film „Oblitus: Rise of the Forgotten”

histmag.org | 2016-02-17

Na portalu polakpotrafi.pl ruszyła własnie zbiórka pieniędzy na film „Oblitus: Rise of the Forgotten”. Będzie to film wojenny opowiadający historię zapomnianych polskich żołnierzy w szeregach armii Stanów Zjednoczonych, walczących na zachodnim froncie w 1944 roku. Zbiórka potrwa do końca marca.

Zbierają datki na "Oblitus: Rise of the Forgotten"

szczyrk.naszemiasto.pl | 2016-02-16

Na portalu polakpotrafi.pl rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na realizację krótkometrażowego filmu wojennego „Oblitus: Rise of the Forgotten”, jaki powstaje w Bielsku-Białej.

Wesprzyj powstanie krótkometrażowego filmu wojennego

historykon.pl | 2016-02-15

8 grudnia 1944 roku. Amerykanie wkroczyli do Niemiec i trwa bitwa o dolinę rzeki Rur. Od 6 dni 116 pułk piechoty bezskutecznie próbuje zdobyć Sportplatz oraz Gut Hasenfeld na obrzeżach miasta Jülich. Ataki coraz bardziej przypominają próby przebicia muru głową, dlatego dowódca 29 Dywizji Piechoty postanawia zastąpić wyczerpany 116 pułk świeżymi siłami 115 pułku.

Zostań współproducentem filmu

www.bielsko.biala.pl | 2016-02-15

Dziś w godzinach popołudniowych rozpocznie się społeczna zbiórka funduszy na realizację filmu „Oblitus: Rise of the Forgotten”. Pieniądze przeznaczone zostaną przede wszystkim na pirotechnikę i wydatki związane ze zorganizowaniem planu zdjęciowego.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.03.2016 18:06