Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Mają Przyszłość

Fundacja Mają Przyszłość

Poznań, Polska

Fundacja powstała po latach pracy wolontariackiej i działaniach w stowarzyszeniach pomocy dzieciom chorym w Polsce i dzieciom Afryki. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie misji w Afryce na pomoc w ramach programu Adopcji Serca oraz współistniejących projektów, a także pomocy finansowej dzieciom chorym i niepełnosprawnym w Polsce poprzez działania eventowe i medialne.

Fundacja prowadzi różnorodne projekty w kraju i poza granicami, m.in. program Adopcja Serca w kilku krajach Globalnego Południa oraz „Akcję Charytatywną Panny Młode” i inne eventy dobroczynne w Polsce.
Obecnie poszukiwani się Rodzice Adopcyjni dla nowej grupy dzieci, budujemy także dom dziecka w Kenii i szkołę w Tanzanii.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1360 PLN z 41000 PLN

29 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.01.2017.

Green Eden Namanga

RSS

Kim jest Natalka? Dodano 20.12.2016, godz. 14:13

Natalia miała 2-latka, gdy pierwszy raz usłyszała o Afryce, jako 3 latka uczestniczyła w pierwszej akcji na rzecz dzieci niepełnosprawnych w Polsce - Panny Młode Akcja Charytatywna. W ciagu ostatnich lat biegła w biegu charytatywnym, zbierała środki finansowe i rzeczowe na schronisko dla zwierząt, gromadziła nakrętki dla dzieci przewlekle chorych, pomagała słabszym uczniom w swojej szkole, prowadziła zajęcia sportowe na spotkaniach dla podopiecznych fundacji, piekła babeczki na kiermasz na rzecz budowy placu zabaw oraz pierniczki, by ratować życie śmiertelnie chorego trzyletniego chłopca, a nawet pisała listy w maratonie Amnesty International. Pomaga tam, gdzie widzi potrzebę. Nie dzieli na wiarę, rasę, ważność. Dziś pomaga dzieciom ze szkoły w Namanga. Pomóżmy jej zakończyć te zbiórkę sukcesem.

Natalia ma obecnie 10 lat i mieszka w Poznaniu. W tym roku po raz pierwszy odwiedziła Afrykę Subsaharyjską - Tanzanię - podczas rodzinnego wyjazdu. Sytuację dzieci z krajów globalnego południa znała wcześniej z opowieści mamy, zaangażowanej w działania na rzecz dzieci w Polsce i w Afryce już od 2008 roku.

Osobiste spotkanie z dziećmi, wspólna zabawa, obserwacja, spacer po ich szkole, wspólny posiłek w postaci kubka płynnej kaszy pozwolił spojrzeć na sprawę zupełnie inaczej. To już nie była tylko opowieść. Pierwsze chwile były bardzo trudne, niezrozumiałe, zaskakujące, a nawet przerażające, gdy dzieci zaczęły szukać intensywnego kontaktu, dotyku jasnej skóry, blond włosów, słodyczy przywiezionych w prezencie na powitanie.

Te doświadczenia pozwoliły jej podjąć decyzję o nakręceniu własnego filmu (https://youtu.be/ek8Bs9OFyhc), by pokazać rówieśnikom i wszystkim, którzy zechcą obejrzeć ten materiał - prawdziwą szkołę w Afryce. Taką, która nie potrzebuje super komputerów, ale zwykłych klas, by dzieci miały gdzie się bezpiecznie uczyć. Po powrocie pojawiły się pytania o sprawiedliwość na świecie, możliwość wyboru miejsca, gdzie człowiek się urodzi i urządzanie świata na nowo...

Chwalimy się sukcesem - przedszkole w Kigera Etuma Dodano 16.12.2016, godz. 14:22

W latach 2012-2014 prowadziliśmy projekt „Remont i wyposażenie przedszkole w Kigera Etuma”. Projekt zakończył się pełnym sukcesem. To dzięki wsparciu osób prywatnych – takich jak Ty, którym los tych dzieci nie był obojętny i wspierali nas w działaniach mogliśmy pomóc dzieciakom.
Sala mogąca służyć za przedszkole była, wymagała jednak gruntownego remontu, aby była bezpieczna dla dzieci. W roku szkolnym 2012/13 był tam grzyb, wilgoć, dzieci niedoleczone miały w tych warunkach powikłania po malarii niebezpieczne dla ich życia. W wyniku działań Fundacji, Darczyńców i akcji na SiePomaga, przeprowadziliśmy remont pomieszczeń obejmujący ściany, sufit, dach, podłogi, stolarkę okienną i zakupiliśmy potrzebne wyposażenie. Dzieci mają od tamtej pory suche i czyste miejsce, gdzie przechowują rzeczy, jedzą, bawią się i uczą w ciągu dnia.
Przedszkole i ośrodek potrzebowało także sfinansowania końcowego etapu projektu – płotu/muru. Ze względów bezpieczeństwa, był on niezbędny.
Finansowanie projektu. Koszt I etapu – remontu wykonanego wczesną jesienią 2013 wyniósł 2450 USD, a koszt wyposażenia w listopadzie 2013 r. zamknął się w kwocie 2750 USD, najdroższy był płot z elementami sanitarnymi w jego obrębie, by przedszkolaki nie korzystały z toalet w ośrodku dla psychicznie chorych. Płot musiał być solidny i murowany. Jego koszt wyniósł 6300 USD (ok. 18500 zł), bo mur ma kilkadziesiąt metrów, a do kosztów materiałów i robocizny doszły bardzo wysokie koszty transportu materiałów budowlanych na placówkę misyjną (mieści się w głębokim buszu). Finalną kwotę na dokończenie budowy płotu przekazała osoba prywatna, czym zakończyła działania w tym zakresie. Dziękujemy pięknie!
Zobacz zdjęcia oraz rozliczenie projektu na: http://www.majaprzyszlosc.org.pl/przedszkoletanzania/

W Green Eden może być podobnie. Jesteśmy na dobrej drodze. Dołączysz do nas?

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 14.01.2017 07:07