Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Gadafest, Stowarzyszenie Twórcownia

Gadafest, Stowarzyszenie Twórcownia

Miechów, Polska

Za zbiórkę dot. festiwalu Gadafest odpowiada Stowarzyszenie Twórcownia, które zrealizowało do tej pory m.in.:

>>Festiwal Hiatus (2020) - dwudniowy festiwal muzyki elektronicznej w Poznaniu (online); >>Festiwal Gadafest (2014-2019) - sześć edycji festiwalu w Miechowie; >>Dysharmonie (2019) - projekt audiowizualny, seria koncertów, warsztaty; >>Jazz w Miechowie (2018-2020) - seria koncertów; >>Antologia Historii niepotrzebnych (2018, 2019) - projektu audio-wizualny; >>Galeria Poprzeczna (2019); >>Album Sprzed Lat (2015) - wymiana dzieci i młodzieży polsko-ukraińskiej; >>Twórcza Chata - oddolne centrum inicjatyw twórczych (zwycięski projekt w budżecie obywatelskim 2016).

Stowarzyszenie działa non profit.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

Ba Ha

Ba Ha

Kraków


15641 PLN z 13000 PLN

91 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

120%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.07.2018.

Gadafest 2018 - Festiwal

O projekcie

Gadafest to wydarzenie, które tworzymy od 2012 roku. Na początku był to jednodniowy zlot znajomych i parę koncertów, na dachu kultowej miejscówki "Bar u Władka" w Rabce-Zdroju. Tak zostało zasiane ziarenko, z którego w tym roku wyrasta już 9. edycja festiwalu. Aktualnie wydarzenia rozgrywają się w północnej małopolsce na terenie zielonych pagórków Ziemi Miechowskiej i miasta Miechów.

 

Gadafest budujemy totalnie oddolnie. Nie skupiamy się na jednym nurcie, naszym kluczem do wyboru artystów jest energia i szczerość. Do współpracy zapraszamy także ludzi z ogromną pasją, którzy tak jak my chcą dać coś od siebie innym i wymienić dobrą energię. W unikalnych przestrzeniach tworzymy atmosferę dla pięknych spotkań artystów, publiczności i wszelkich otwartych głów. Jak co roku mamy nadzieję na wiele zaskakujących interakcji.

 

 

 

W związku z planowaną rewitalizacją parku miejskiego w Miechowie, w którym to odbywało się kilka poprzednich edycji imprezy, nasz sztab przez długi czas szukał nowego miejsca na plenerową część festiwalu. I tak trafiliśmy tuż poza miasto do urokliwej przestrzeni z sadem i rozłożystymi łąkami wokół karczmy "Siedlisko". Jesteśmy przekonani, że to miejsce zadziała.  Pierwszego dnia po części eksperymentalnej w klasztorze odpalimy tu scenę klubową, zaś drugiego dnia większą scenę plenerową. Tu również powstanie gadafestowe pole namiotowe i strefa gastronomiczna obsługiwana przez ekipę karczmy.

Miejscówka na plener jest oddalona od starego klasztoru bożogrobców o ok 3,5 km. Dlatego na czas festiwalu uruchamiamy "GadaBusa", którego rozkład jazdy opublikujemy nieco później. Bus będzie miał 3 przystanki. Dworzec PKP, Miechów Centrum, SIEDLISKO ŁĄKI.

Wszystkie festiwalowe koncerty są bezpłatne. W tym roku wprowadzamy jedynie opłaty za pole namiotowe w wysokości 20zł za cały pobyt. Pozwoli nam to jeszcze lepiej przygotować teren. Każda kwota wsparcia festiwalu od 15 zł wzwyż gwarantuje wam wejście na pole za friko. 

 

 

Pierwszy dzień (piątek, 10.08) to działania na terenie dawnego klasztoru bożogrobców w Miechowie oraz na terenie rozłożystych łąk tuż za miastem, wokół karczmy „Siedlisko”.

W przestrzeni klasztoru zagrają:

- Wojciech Jachna & Jacek Buhl (jazz/improv/experimental)

- Jerzy Mazzoll (jazz/improv/experimental)

- Fotonbombers(modular syths/wizja)

- Mothertape (post-dub/ambient)

- aedm (winylowe rzeźby)

 

Dodatkowo tuż przed koncertami odbędą się wernisaże wystaw:

 

- "rozbroić zamiast zbroić" -  plakat propagandowy

-  malarstwo Marka Hołdy "Aquamanda"

 

Po koncertach w klasztorze od 23.00 do 5.00 rano na łąkach wokół karczmy Siedlisko, na scenie plenerowej zagrają przedstawiciele poznańskiej, warszawskiej i krakowskiej sceny elektronicznej:

 

- MNKR

- Eternit

- Elivra

- Deep Impact (Eta Hox, Flea, Optik)

 

 Drugi dzień festiwalu (sobota, 11.08) to działania wyłącznie na terenie łąk wokół karczmy "Siedlisko".

 

Koncerty na głównej scenie plenerowej: 

 

- Fertile Hump (Rock/Blues)

- Neal Cassady (Psy/Acid/Rock)

- Gadabit (Hip-Hop)

- Mamadou&SamaYoon (Etno/Afrobeat)

- Sztigar Bonko (Hip-Hop)

 

 

Sobotnie koncerty poprzedzi szereg warsztatów dla całych rodzin i dorosłych. Warsztaty obejmują m.in jogę, grę na instrumentach etnicznych, warsztaty z syntezy dźwięku, warsztaty przyrodnicze i plastyczne. Planujemy też dodatkowe atrakcje m.in: games room z wypożyczyalnią gier planszowych, slack line, wioskę hamakową (Lesovik!). 

 

Po głównych wydarzeniach drugiego dnia festiwalowego dobędzie się całonocne afterparty, na którym zagrają takie legendy gramofonów jak:

 

- DJ Feel-X (SIŁAZPOKOJU/MADCREW)

- DJ EPROM

 

Zabrzmią też sety DNB i psy trance zagrane odpowiednio przez:

 

- BarneyDnb

- Nozyo (Egodrop)

 

 

 

Jesteśmy ideowcami. Na Gadafest obowiązuje wstęp wolny. Model finansowania naszego festiwalu wygląda następująco:

 

- Grant z Urzędu Miasta Miechowa

- Grant z Urzędu Marszałkowskiego

- Sponsorzy prywatni

 

Jednak te trzy filary są niewystarczające do pokrycia wszystkich kosztów, stale rozwijającego się przedsięwzięcia. Wierzymy w nasz pomysł, w ducha festiwalowego i w ludzi zebranych wokół Gadafestu.

Dlatego przedstawiamy wam plan na wyjątkową imprezę.  Gadafest tworzymy razem. 

Siła tkwi w zajawce i tłumie zjednoczonych ludzi. Sami zdecydujcie ile wart jest dla was ten festiwal, wybierzcie próg wsparcia i nagrodę w ramach podziękowania. 

 

 

 

 Środki zebrane dzięki waszej pomocy (13.000 zł) chcemy przeznaczyć na:

 

- scenę

- nagłośnienie

- światła

- dekoracje

- zaplecze sanitarne

- ochronę

 

To nasz cel minimum. Ale to nie koniec. Jeśli wszystko pójdzie dobrze i przekroczymy próg miniamalny to podnosimy poprzeczkę i tak:

 

Jeśli zgromadzimy 15.000 zł  będziemy wstanie podziękować naszym wolontariuszom i sprawić im konkretne podarki. Bez nich ten festiwal nie istnieje. Odwalają kawał roboty przed i po Gadafeście. Wielki szacun.

 

19.000 zł . Jeśli złamiemy ten próg.. będzie jeszcze więcej koncertów i jeszcze więcej warsztatów. Posiadamy długą listę artystów, których marzymy sobie kiedyś zaprosić. Dzięki wam niektórzy z nich mogą przyjechać do nas jeszcze w tym roku!

 

 

 

Ekipa znajomych, która dobre kilka lat temu przy okazji kręcenia klipu dla zespołu Gadabit wpadła na pomysł stworzenia jednodniowej plenerowej imprezy dla znajomych. Tak odbył się pierwszy Gadafest w 2012 roku w Rabce-Zdrój przy udziale rabczańskiej inicjatywy "Co Ludzie Powiedzą?, Agencji Good Tunes oraz krakowskiej grupy Gadabit. Od tego czasu sporo się pozmieniało. Gadafest stał się cyklicznym wydarzeniem, które swoją ideą zaraziło dziesiątki pasjonatów i zajawkowiczów. Powstało Stowarzyszenie Twórcownia, które w małym Miechowie proponuje mieszkańcom unikatowe wydarzenia kulturalne, koncerty i warsztaty z różnych dziedzin sztuki. W roku 2016 Gadafest odwiedzili ludzie z Poznania związani z fundacją Centrum Amarant, wnosząc nową energię. Wydarzenie stało się dwudniowe, zaś warsztaty zyskały nową jakość. Dodatkowo bardzo zaprzyjaźniliśmy się z festiwalem Goadupa, który obecnie dzieje się w bieszczadach. Przenikające się środowiska tworzą niepowtarzalny klimat do jeszcze śmielszych poczynań.

 

I tak za tegoroczną edycję odpowiada: Paulina Maj i Kuba Gołąb ze Stowarzyszenia Twórcownia, którzy w poszukiwaniu finansowania stają na głowie, zespół Gadabit, którego frontman Łukasz Indyk (Ind) odpowiada za program drugiego dnia, Basia Habieda z Co Ludzie Powiedzą? odpowiedzialna m.in za media, Dawid Dąbrowski (dawne Centrum Amarant)  produkujący wraz Kubą pierwszy dzień festiwalu oraz Piotr Nowak (infrasound), tegoroczny szef techniki. To tylko trzon ekipy, która jest dużo, dużo większa (przyjaciele, partnerzy wydarzenia, wolontariusze)

 

 

 

W tym roku rozwijamy piękną idee "sztuka za festiwal". Kilku znakomitych artystów plastyków zdecydowało się podarować nam swoje dzieła na poczet Gadafestu. Teraz w ramach akcji crowdfundingowej możecie wybierać z pośród obrazów, plakatów, grafik i fotografii. Polecamy bardzo te unikalne nagrody. Ale to nie wszystko! Wielu zaproszonych muzyków na tegoroczną edycję przekazało nam płyty. Są to albumy zespołów, które wystąpią przed wami w tym roku, ale także unikatowe albumy kolekcjonerskie. Gorąco polecamy. Mamy także gadżety festiwalowe i wiele innych bardzo interesujących pozycji. Gdy zbiórka zakończy się sukcesem zaczniemy wysyłać wam podarki. Będzie też możliwość odebrania nagród na miejscu festiwalu w biurze gadafestowym. 

 

Sztuka za festiwal.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inne.

 

 

 

 

 

 

 

PIERWSZY PRÓG ZŁAMANY!!!!! JESTEŚCIE NAJLEPSI!!!

TERAZ KOLEJNE WYZWANIE: 15.000 zł 

Jeśli się uda.. będziemy w stanie sprawić konkretne podarki dla naszych wolontariuszy, bez których Gadafest nigdy by się nie odbył!

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://pozyczasz.pl

 

 

 

 

 

 

 

PATRON MEDIALNY FESTIWALU:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Gadafest 2018: Co czeka na uczestników?

muzyka.interia.pl | 2018-07-19

W dniach 10-11 sierpnia odbędzie się dziewiąta edycja festiwalu Gadafest. Kto wystąpi i jakie dodatkowe atrakcje czekają na uczestników? Sprawdźcie szczegóły!

Miechów. Festiwal Gadafest 2018

kalendarz.ngo.pl | 2018-07-16

Gadafest to bezpłatne dwudniowe wydarzenie kulturalne organizowane od 2012 roku w województwie małopolskim. W czasie tych 6 lat odbyło się 8. edycji imprezy.

FESTIWAL GADAFEST 2018

www.kulturatka.pl | 2018-07-12

Gadafest skierowany jest do szerokiego grona odbiorców – zarówno młodych ludzi poszukujących swoich zainteresowań, jak również świadomych uczestników festiwalowych propozycji.

FESTIWAL GADAFEST 2018 ODBĘDZIE SIĘ 10 I 11 SIERPNIA W MIECHOWIE

www.radiokrakow.pl | 2018-07-10

Gadafest to bezpłatne dwudniowe wydarzenie kulturalne organizowane od 2012 roku w województwie małopolskim. W czasie tych 6 lat odbyło się 8. edycji imprezy – cztery w Rabce-Zdroju oraz cztery w Miechowie. 9. edycja odbędzie się 10 i 11 sierpnia 2018 roku w Miechowie.

Z Krakowa do Miechowa | Gadafest 2018

off.radiokrakow.pl | 2018-07-10

Interesujący line-up, darmowy wstęp, piękna lokalizacja, domowy klimat - czego chcieć więcej? GADAFEST zaliczany jest do grona małych, ale godnych uwagi festiwali.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.07.2018 22:10