Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Michal Gruszczynski

Michal Gruszczynski

Warsaw, Poland

Michał Gruszczyński - autor zdjęć nagradzanych filmów, seriali, reklam, teledysków. Operator, fotograf. Pracował m.in. z nominowaną do Oscara Joanną Kopacz (reż. filmu Joanna) przy cyklu dokumentalnym ART-B. Made in Poland do którego realizował zdjęcia. Pracował również u boku Pawła Edelmana (nominacja do Oscara za zdjęcia do filmu Pianista) przy filmie Obywatel w reż. Jerzego Stuhra.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

monika.maria.raj

monika.maria.raj


7181 PLN z 7000 PLN

49 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 01.02.2021.

Film z wyznaczania szlaków górskich Kadam, Uganda.

O projekcie

UPDATE: Dziękujemy pięknie za zaufanie i za dotychczasowe wsparcie projektu filmu w Ugandzie. Do dziś projekt wsparło ponad 40 osób. Udało się dzięki Waszej pomocy zebrać 99% z kwoty 7 tys. zł którą zadeklarowaliśmy na Polakpotrafi.pl

 

Finansowanie pozwoli nam pokryć koszty związane z ubezpieczeniem życia, zdrowia i sprzętu filmowego na czas realizacji zdjęć w Ugandzie. Myślimy że też uda się żeby środki częściowo pokryły możliwość powrotu do domu z materiałami filmowymi. Więc następnym celem są bilety powrotne, których na dzisiejszy dzień jeszcze nie mamy.

 

Jeżeli zbiórka na film dokumentalny w Ugandzie na portalu Polakpotrafi.pl przekroczy pierwotnie zakładaną kwotę to wykorzystamy ją oczywiście na dalsze cele związane z realizacją filmu: montaż, postprodukcja dźwięku i obrazu. Nagrywania lektorskie w studio dźwiękowym. Korekcja barwna obrazu.

 

Jeszcze raz w imieniu całej ekipy filmwej dziękujemy za zaufanie i wsparcie projektu!

 

Bartek, Michał, Monika, Remik

 

Polski podróżnik Bartek Zobek prowadzi nas do niezbadanych terenów północno-wschodniej Ugandy, gdzie wytycza nowe szlaki prowadzące przez dziewicze lasy i góry Kadama. W styczniu 2021 roku odbędzie się wyprawa w górach Kadama w Ugandzie, podczas 
której powstanie godzinny film dokumentalny.

 

Bartek Zubek - przewodniczący naszej filmowej ekspedycji wyznaczy i oznaczy pierwsze szlaki turystyczne w górach w odległych terytoriach Afryki Wschodniej. Góry te sięgają 3 tys. metrów, są przepiękne, malowniczo wtulone w las tropikalny. Do 
wysokości 2400 metrów zamieszkiwane są przez plemię Kadama.

 

Kamera śledzi akcję i naszego podróżnika.

Ujęcia wykonane będą kamerą z ramienia operatora. Dzięki czemu będziemy najbliżej wydarzeń: podczas wytyczania tras, przemierzania buszu, targowania się o koszty transportu czy podczas zwijania obozu i zdobywania szczytu. Nic nam nie umknie. Ponadto dokument będzie zawierał majestatyczne panoramy krajobrazów gór Kadama, ujęć ukazujących imponujący rozległy krajobraz północno wchodniej Ugandy.

Szlaki będą oznaczone na wzór polskich szlaków PTTK. Na szczytach zaś 
załopoczą flagi Polski i Ugandy. Do udziału w wyprawie zaproszeni są też 
botanicy i zoolodzy, może odkryjemy tam endemiczne gatunki? 

Bartek był w Kadam po raz pierwszy w styczniu 2020 roku. Wtedy zdał sobie sprawę, że te góry są niezbadane, tylko jeden szczyt został zdobyty wcześniej, ale poprzez trudności wspinaczkowych większość wspinaczy nie była w stanie dotrzeć na sam szczyt. Skończyło się na ukończeniu 100 metrów poniżej wierzchołka. 

Wyprawa jest dyktowana również kwestiami ekologicznymi. Chcielibyśmy uprzedzić masową turystykę, która dotrze tam prędzej czy później. Uwrażliwić mieszkańców na ochronę środowiska i zaproponować taką obsługę ruchu turystycznego, która w minimalnym stopniu będzie ingerować w przyrodę. Chcielibyśmy, aby w górach tych przestano wyrzucać śmieci bądź je tam palić. Proponujemy przyszłym przewodnikom, aby oprowadzali turystów po górach po uprzednim przedstawieniu prostych zasad, np. takich jak zakaz hałasowania, zakaz dotykania, drażnienia i karmienia zwierząt.


O nas:

Bartek Zobek - przewodniczący wyprawy, podróżnik

podróżnik i doradza podróżniczy, który działa na rzecz 
zachowania bioróżnorodności, etycznej turystyki oraz ocalenia lasów 
deszczowych. Pomaga hotelom w promocji i przekształcaniu na profil przyjazny 
środowisku naturalnemu. Organizuje wydarzenia związane z podróżami, jogą, 
muzyką oraz festiwal Jam w lesie. Pisze piosenki i reportaże podróżnicze na 
stronie KalendarzPrzygod.pl Odwiedził prawie 70 krajów. Jest doradcą podróżniczym i wspiera 
działania na rzecz etycznej turystyki, zachowania bioróżnorodności oraz 
ocalenia lasów deszczowych. Pomaga hotelom w promocji i przekształcaniu na 
profil przyjazny środowisku naturalnemu. Organizuje wydarzenia związane z 
podróżami, jogą, muzyką oraz festiwal Jam w lesie. Piszę piosenki i 
reportaże podróżnicze.

 

Michał Gruszczyński - reżyser, operator

autor zdjęć nagradzanych filmów, seriali, reklam, teledysków. Operator, fotograf. Pracował m.in. z nominowaną do Oscara Joanną Kopacz (reż. filmu Joanna) przy cyklu dokumentalnym ART-B. Made in Poland do którego realizował zdjęcia. Pracował również u boku Pawła Edelmana (nominacja do Oscara za zdjęcia do filmu Pianista) przy filmie Obywatel w reż. Jerzego Stuhra. We wczesnych latach kształcił się w Szwecji co rozwinęło u niego wyczucie estetyki skandynawskiego minimalizmu. Po powrocie do Polski studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Grafiki. Później ukończył prestiżową łódzką szkołę filmową PWSFTviT z tytułem magistra Sztuki Operatorskiej. W 2018 roku w Los Angeles ukończył American Society of Cinematographers Master Class. Swoje prace prezentował na wielu najważniejszych festiwalach filmowych m.in.: Los Angeles CineFest, Barcelona International Documentary Film Festival, Krakow Film Festival i wiele innych. Film Rozmowa, którego jest autorem zdjęć, był pokazywany na ponad 30 prestiżowych festiwalach filmowych i zdobył dziesięć nagród międzynarodowych. Michał Gruszczyński pracował przy projektach telewizyjnych, filmowych i komercyjnych w ponad 30 krajach na świecie (Andora, Austria, Chiny, Cypr, Czechy, Finlandia, Francja, Niemcy, Gibraltar, Grecja, Gwatemala, Węgry, Indonezja, Włochy, Izrael, Japonia, Kosowo, Liban, Luksemburg, Malta, Meksyk, Namibia, Holandia, Panama, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, Serbia, Korea Południowa, Hiszpania, Tajlandia, Wielka Brytania, USA, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Watykan). Aktualnie Michał skończył zdjęcia do 7 odcinków serialu Żywioły Saszy - Ogień gdzie realizował zdjęcia do II Unit i był w całości produkcji operatorem kamery. Cykl był realizowany na podstawie prozy Katarzyny Bondy na zlecenie stacji TVN.

 

Leszek Litwin - dr Nauk o Ziemi

geograf, podróżnik, expert GIS, właściciel i CEO firmy geoinformatycznej smart geomatic, https://www.linkedin.com/in/leszek-litwin/ smart geomatic jest twórcą oprogramowania NMaps Engine do tworzenia i publikowania map online, które łączą lokalizację obiektów w przestrzeni geograficznej z ich opisami, również w formie multimedialnej. Specjalizuję się również w tworzeniu map podróżniczych, dzięki którym możliwe jest lokalizowanie przebywanych czy nowo odkrywanych szlaków w najbardziej egzotycznych miejscach - lądach i morzach (np. mapa wyprawy jachtu Katharsis II, który pobił żeglarski rekord świata opływając Antarktydę po raz pierwszy powyżej 62 stopnia szer. południowej, mapa polskiej załogi uczestniczącej w rajdzie samochodowym Budapeszt - Bamako, i inne). Zadaniem zespołu smart geomatic będzie dobranie metodyki gromadzenia wszelkich danych przestrzennych wprost w terenie wyprawy - Górach Kadam, oraz atrybutów a potem kameralne opracowanie map, udostępnienie ich onlne oraz opracowanie i udostępnianie informacji o szlakach wytyczonych w terenie w formie zapisu GPX, czy KML. W tym celu powstanie aplikacja dedykowana dla ugandyjskiej wyprawy. 


Monika Raj - producent, kierownik produkcji

producentka, podróżniczka, speleolożka, żeglarz morski. Członkini Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych i Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Należy do Polskiego Związku Alpinizmu. Podejmuje się produkcji z szerokiego zakresu - wyprodukowała reżyserowany przez Jana Komasę, szeroko nagradzany videoklip dla Mary Komasy - Lost Me (w roli głównej Anja Rubik), jak i polski film fabularny Zenek w reżyserii Jana Hryniaka (2020). Mówi biegle w dziewięciu językach, w kolejnych czterdziestu potrafi zwyczajnie wrzeszczeć. Fanka czarnego humoru, bałkańskiej kuchni i Civilization.

 

Obecnie brakuje nam finansowania na bilety powrotne z Ugandy do Polski, ubezpieczenie życia, zdrowia i sprzętu filmowego.

Zachęcamy do wspierania naszego filmu dokumentalnego!

Film zostanie ukończony do końca maja 2021 roku:)

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 01.02.2021 10:10