Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Filip Pawlak

Filip Pawlak

Siemianowice Slaskie

Student Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Związany z Teatrem Tańca i Ruchu Rozbark w Bytomiu, studiem produkcyjnym Przedmarańcza i inicjatywą Inqubator Teatralny.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

10255 PLN z 10000 PLN

87 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

102%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.10.2016.

'Zabawa' - film krótkometrażowy

O projekcie


 Stwórzmy film, który wciśnie Was w fotele!

 

  

Ekranizacja klasycznej powieści - w klimacie Tarantino.

 

 

Przed Wami Ryszard Piekarz, niegdyś król życia, teraz bankrut opuszczony przez przyjaciół i kochanki. Pozostało mu już tylko oglądanie dawnych nagrań z wyuzdanych zabaw na zajętym przez komornika telewizorze.

Nieoczekiwanie w jego życiu ponownie zjawia się piękna Joanna. Kiedyś porzucił ją jak każdą ze swoich kobiet. Pojawia się szansa, aby uciec od samotności i naprawić błędy z przeszłości. Okazuje się jednak, że pozornie niewinna Joanna ma zupełnie inne zamiary - ale o tym Ryszard przekona się dopiero, gdy telefon przestanie działać, a jego elegancki dywan zabarwi się na czerwono. 

 

 

Ryszard jest bohaterem filmu, który chcemy zrealizować i choć może nie jest to zauważalne od razu – będzie to adaptacja „Pani Bovary” Gustawa Flauberta autorstwa studentów Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Gatunkowo film najbliższy będzie thrillerowi i czarnej komedii.

 

 

 

 

 

 RYSZARD - Mariusz Witkowski

Absolwent krakowskiej PWST, obecnie związany z Teatrem Jaracza w Łodzi. Debiutował w „Medyku mimo chęci” reżyserowanym przez Giovanniego Pampiglione. Lauret licznych nagród filmowych i teatralnych w tym Złotej Maski i Nagrody Marszałka Województwa Łódzkiego. Wystąpił w „Reichu” Władysława Pasikowskiego, grał też u Grzegorza Zglinskiego w „Wymyku”.

 

Joanna - Maria Dębska

Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Laureatka Grand Prix na 34. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (najbardziej prestiżowy festiwal dla studentów aktorstwa). Po ukończeniu szkoły zagrała u boku aktorów takich jak Marian Dziędziel, Agata Kulesza, Marcin Dorociński w filmie „Demon” Marcina Wrony oraz „Moje córki krowy” w reżyserii Kingi Dębskiej.

 

Robert Gonera

Jeden z czołowych polskich aktorów filmowych i teatralnych. Absolwent wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Grał w produkcjach takich jak „Zakład”, „Gry uliczne”, „Strefa ciszy”, „Dług”, czy „Palimpsest”. Za rolę w „Długu” został uhonorowany Polską Nagrodą Filmową „Orzeł” w kategorii najlepszej roli męskiej. Współpracował z najwybitniejszymi polskimi reżyserami, między innymi Krzysztofem Krauze, Feliksem Falkiem i Krystianem Lupą.

 

 

 

 

Nasz film zdecydowaliśmy się kręcić we Wrocławiu - Europejskiej Stolicy Kultury 2016! 

To piękne miejsce, które inspiruje i wspiera młodych twórców. Znaleźliśmy tutaj również niezwykłą lokację, która wygląda jak wyjęta żywcem z naszego scenariusza - wybudowana według autorskiego projektu willa, która mimo upływu lat zachowała w sobie ducha modernizmu rodem z amerykańskich podręczników architektury.

 

 

 

A gdyby zobaczyć film, który podobnie jak kino Tarantino - trzyma  w napięciu, bawi się konwencją i zaskakuje ?

Dodatkowo - o Pani Bovary mieszkającej w Polsce pod koniec czasów PRLu i jej niekoniecznie wiernym, byłym partnerze?

Na koniec - zobaczyć w nim świetnych aktorów, którzy nie boją się zrobić z nami filmu niepokornego i szalonego, niosącego ryzyko, że kilku naszych wykładowców wyjdzie z sali podczas egzaminu ?

Po pół roku pracy nad filmem do planu zdjęciowego zostało nam jeszcze kilka tygodni - pierwsza tura zdjęć przed nami jescze we wrześniu, kolejna - w październiku. Są z nami znakomici twórcy, aktorzy i partnerzy - w tym gronie brakuje jeszcze Was! Skoro są z nami współtwórcy Oscarowej „Idy” to nie tracimy nadziei, że i Wy dołączycie do nas i sprawicie, że uda się stworzyć film, o którym marzymy. 

 

 

Julian Tałandziewicz – reżyser i scenarzysta

Student reżyserii na WRiTv w Katowicach. Twórca krótkich form filmowych. Jego pierwszoroczny film pt. „Zaburzenie” został zaliczony do grona najlepszych etiud wyprodukowanych w 2016 roku i uhonorowany nagrodą Srebrnego Grona na 45. Lubuskim Festiwalu Filmowym. Film kontuunuje międzynarodowy obieg festiwalowy.

Maciej Kwaśniewski – autor zdjęć

Student WRiTv na kierunku sztuki operatorskiej. Praktykował na planach operatorów takich jak Micheal Coulter (autor zdjęć do filmu "Cztery wesela i pogrzeb", "Notting Hill", nominowany do Oscara za „Rozważną i romantyczną”), Adam Sikora ("Wojaczek", "Młyn i krzyż|), Marcin Koszałka ("Pręgi", "Rewers", "Deklaracja nieśmiertelności"), Michał Englert ("Body/Ciało", "W imię …"), czy Arkadiusz Tomiak ("Obława", "Dziewczyna z szafy"). 

Filip Pawlak – kierownik produkcji

Student organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej na WRiTv w Katowicach. Produkował również w studiu “Przedmarańcza” (ponad 30 teledysków i filmów reklamowych). W 2015 roku specjalista ds. produkcji w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark, producent wykonawczy spektakli i projektów społecznych, szef redakcji kultury Radia Egida (2011-2014).

Agnieszka Sośnia - scenograf

Studentka Wydziału Malarstwa ze specjalizacją w pracowni scenografii Katarzyny Sobańskiej i Marcela Sławińskiego na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Pracuje przy realizacjach artystycznych i komercyjnych. Jest współautorką scenografii i kostiumów do filmów takich jak „Gejsza”, czy „Doktor Faustus”. Na stałe współpracuje scenograficznie z Krystianem Kielanem.

Krystian Kielan - scenograf

: Studiował na ASP w Katowicach i na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, swoje umiejętności poszerzał również na kursach zagranicznych w Chelsea Collage London i The City Lit Collage.  Jest współautorem scenografii do filmu „Gejsza”. 

Małgorzata Kluska-Żuber - kostiumograf

Studentka scenografii i projektowania kostiumu na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W swojej pracy zajmuje się przede wszystkim oddaniem szczegółów historycznych, barwą i wpływem jaki ma na nią światło. Dzięki dbałości o detale została stypendystką Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Realizowała kostiumy dla Filharmonii Polskiej oraz Teatru Rampa. Jej animacje zostały docenione na festiwalu Digitalia.

 

 

prof. Filip Bajon

Reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, prozaik. Profesor sztuk filmowych. W latach 90-tych szef Studia Filmowego “Dom”, od roku 2015 dyrektor Studia Filmowego “Kadr”. Członek Zarządu Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Wykładowca na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz w PWSFTviT w Łodzi. W latach 2008-2016 dziekan Wydziału Reżyserii PWSFTviT. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w uznaniu wybitnych zasług dla rozwoju Telewizji Polskiej. 

 

dr hab. Adam Sikora

Jeden z najwybitniejszych polskich operatorów, członek Europejskiej Akademii Filmowej, fotograf, malarz. Ukończył realizację obrazu filmowego na PWSFTviT w Łodzi. Wykładowca na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, od 2015 roku kierownik Zakładu Realizacji Obrazu Filmowego. Znany ze swoich filmów dokumentalnych zasłynął jako autor zdjęć do wielu tytułów fabularnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Pracował z wybitnymi reżyserami takimi jak Jerzy Skolimowski ("Essential Killing"), Lech Majewski ("Wojaczek", "Angelus"), David Ondricek ("Ve Stinu"), Marcin Krzyształowicz ("Eucalyptus") oraz Zbigniewem Liberą przy jego debiucie reżyserskim “Walser”. 

 

 

 

10 000 zł 

Jeśli uda nam się zebrać taką kwotę będziemy mogli przystąpić do zdjęć - opłacimy dzięki niej lokację filmową, która stanowi sporą część budżetu i jeden z najważniejszych elementów filmu. W tej kwocie zawrzemy również noclegi, wyżywienie oraz transport ekipy.

12 000 zł

Dzięki tej kwocie nasi twórcy będa mogli pracować z dobrymi materiałami, scenografowie i kostiumograf będą mogli uszyć stoje dla aktorów oraz dokonać niezbędnych adaptacji przestrzeni, w której będziemy grali.

15 000 zł

W przypadku zebrania tej kwoty znacząco wzrastają nasze możliwości realizacyjne - będziemy mogli stworzyć profesjonalną ścieżkę dźwiękową we współpracy z jedynymi z topowych polskich twórców muzyki elektronicznej. .

20 000 zł

Zebranie tej kwoty pozwoli nam zrealizować dodatkową, niezwykle atrakcyjnąwizualnie scenę z przeszłości bohaterów z udziałem dodatkowych znanych aktorów, która sprawi, że film będzie jeszcze lepszy!

 

Ale to nie znaczy, że nie potrzebujemy więcej. Zawsze można zrobić lepszą scenografię, lepsze kostiumy, a po zdjęciach czeka nas jeszcze żmudny proces montowania i udźwiękawiania filmu. Każda kolejna złotówka przełoży się na jakość naszego filmu !

 

 

 

Di Factory - partner technologiczny

Jedna z najważniejszych w kraju firm zajmujących się postprodukcją filmową. W swoim portfolio może pochwalić się tytułami takimi jak „Ida” (Oscar 2015 dla filmu nieanglojęzycznego), „Ziarno prawdy”, „Chemia”, „Wałęsa”, czy „Intruz”. Zapewniają wsparcie najlepszych specjalistów w zakresie korekcji barwnej, efektów specjalnych i zarządzania materiałem. 

W naszym projekcie Di Factory pomoże nam merytorycznie przygotować się do zdjeć oraz zrealizować ujęcia z efektami specjalnymi.

 


 

 

 

TY W FILMIE 
W jednej ze scen główny bohater przegląda taśmy VHS z zapisanymi na wierzchach imionami i nazwiskami - chcesz aby znalazało się tam Twoje nazwisko ? Ilość kaset jest ograniczona, więc śpiesz się jeśli chcesz zasłużyć na miano "Libertyna".

 

WIZYTA W STUDIU Di Factory
 
Być u nich to prawie jak pojechać do Hollywood! Zapraszamy na wycieczkę do filmowej stolicy Polski i wizytę w studiu Di Factory podczas postprodukcji filmu. Szansa na podejrzenie jak pracują ludzie współtworzący "Idę" - to tak jakby dotknąć Oscara.

WIZYTA NA PLANIE
Chcesz poznać żywot filmowca? Zapraszamy Cię na plan, poznajmy się w bojowych warunach planu filmowego - będzie zabawa!

KSIĄŻKI O TWÓRCY, KTÓRYM INSPIROWALIŚMY SIĘ PRZY FILMIE - QUENTINIE TARANTINO
...dodatkowo z dedykacją od naszego reżysera. I operatora. Jeżeli zaryzykujecie.

ZAPROSZENIE NA WSPÓLNĄ "ZABAWĘ"
...po planie! Dzień we Wrocławiu, podczas którego spróbujemy przeżyć dzień z życia naszego bohatera - Ryszarda Piekarza. Oczywiście z czasów jego świetności.



REKWIZYTY Z PLANU
Jeśli chcesz przeżyć dreszczyk emocji trzymając w domu narzędzie zbrodni (filmowej) - to nagroda dla Ciebie. Na przykład taki jak poniżej.


ORAZ WIELE INNYCH!

 

Śledź nas na 

          

 zabawa.writv@outlook.com

Filip Pawlak - kierownik produkcji - tel. 603 039 402

 

Do zobaczenia...

Media o Twoim projekcie:

Pani Bovary okiem studentów Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego

www.tuwroclaw.com | 2016-09-16

Do wzięcia udziału w wyjątkowym projekcie zapraszają absolwenci Uniwersytetu Śląskiego. „Zabawa” to akcja crowdfundingowa, zbierająca fundusze na nakręcenie filmu krótkometrażowego o tym samym tytule. Zdjęcia odbędą się we Wrocławiu, w dniach 19-22.09 z udziałem Marii Dębskiej, Mariusza Witkowskiego oraz Roberta Gonery – cenionego polskiego aktora.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.10.2016 15:03