Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Tomasz Berek

Tomasz Berek

Katowice, Polska

Rzemiosła filmowego uczył się przez wiele lat w praktyce. Od 2012 r. jest studentem Wydziału Mediów Aktorstwa i Reżyserii na Wyższej Szkole Technicznej w Zabrzu na kierunku Reżyseria Filmowo - Telewizyjna. Od kilku lat jest również już na stałe związany z Państwową Wyższą Szkołą Teatralną w Krakowie WTT. W swoim dorobku ma zarówno wiele zwiastunów teatralnych, miedzy innymi do sztuki "Transdyptyk". Jego filmy dokumentalne wielokrotnie były wyróżniane na licznych Festiwalach w Polsce. Jego ostatnim filmem był dokument "Dom", który jest obecnie w trakcie postprodukcji. Podczas ostatniego festiwalu 48HFP Katowice jego film zdobył Grad Prix Festiwalu oraz zdobył nagrodę indywidualną za najlepsze zdjęcia. Od lat prowadzi także firmę zajmującą się produkcją telewizyjną.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4200 PLN z 4000 PLN

27 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

105%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.08.2015.

'Daytop'

O projekcie


UDAŁO SIĘ!!!!
Zebraliśmy minimalną kwotę!!!
Wszystkim serdecznie dziekujemy za wsparcie!!!


Cześć! Nazywam się Tomasz Berek i reprezentuję grupę filmową z Katowic. Chcielibyśmy przedstawić Wam projekt naszego filmu krótkometrażowego pod tytułem “Daytop”, który zarazem jest moim filmem dyplomowym. Mamy nadzieję, że zainteresuje Was on i zechcecie wesprzeć nas w jego realizacji.

Fabuła

"Daytop" to inspirowana autentycznymi wydarzeniami opowieść o młodej dziewczynie zmagającej się z problemem uzależnienia. Dwudziestoczteroletnia Ola,  od roku przybywa w ośrodku zamkniętym. Jedna noc zmienia wszystko. Dziewczyna nagle przerywa leczenie i ucieka z ośrodka.

"To nie jest kolejny film o ćpaniu"

Akcja filmu toczy się w dwóch planach czasowych.  Pierwszym jest rodzinne miasto, do którego Ola wraca. Powrót okazuje się bardzo trudny. Drugim jest ośrodek w którym spędziła ostatnie miesiące. Kolejne etapy historii odsłaniają coraz więcej faktów z życia dziewczyny. Dlaczego tak naprawdę uciekła z ośrodka? Dlaczego do ośrodka wyjechała? Czego się boi? Przed czym ucieka?

 

Treść i przesłanie            

Film "Daytop" to introspektywny portret zmagania się jednostki z uzależnieniem. Pragniemy pokazać problem uzależnienia z zupełnie innej strony.  W tym filmie nie zobaczycie narkotyków czy  bezpośrednich skutków ich zażywania. Uważamy, że na tym polu wszystko zostało już pokazane.

"To opowieść w dużej mierze o uciekaniu, jego trudzie - ucieczce od nas samych."

Kim tak naprawdę  jest osoba uzależniona? Istnieje stereotypowy obraz ćpuna,  jak również stereotypowy jest sposób myślenia, o tym, co czyni człowieka uzależnionym. Chcielibyśmy odświeżyć  zniekształcony obraz, pokazując jego drugą stronę. Ten głęboki problem ukryty jest poza zasięgiem prostych mechanizmów uzależnienia, który zna większość ludzi. Nie próbujemy tym filmem odpowiedzieć na pytanie czym jest uzależnienie. Chcielibyśmy pokazać czym tak naprawdę nie jest.  

 

Aktorzy 

ANUSZKA KONIECZNA 

      Absolwentka Krakowskiej Szkoły Aktorskiej i   Telewizyjnej „SPOT” (2005), w 2008 roku zdała egzamin eksternistyczny dla aktorów dramatu złożony przed Komisją Egzaminacyjną ZASP pracowała w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie (2005-2006), Tĕšinské divadlo Český Tĕšin (2006-2010), Scena Prapremier „InVitro” w Lublinie (2010) od 2011 roku aktorka Teatru Nowego w Zabrzu. Laureatka nagrody za rolę indywidualną na IV Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Niezawodowych w Ostrowie Wielkopolskim za monodram „Mariamne” w reż. Maji Graf.

 

DOROTA FURMANIUK

Studentka czwartego roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie WTT.  W 2013r, zagrała w spektaklu "Daleko od siebie" w reżyserii Ireneusza Janiszewskiego. Obecnie można ją zobaczyć na scenie Krakowskiej Opery Kameralnej w tytułowej roli pektaklu "Bastien und Bastienne. Ma na koncie wiele etiud filmowych studentów WRiTV oraz WMAiR w Zabrzu, oraz własnych projektów twórczych.    

  

HUBERT BRONICKI

    Absolwent Wydziału Aktorskiego Krakowskiej PWST. Współzałożyciel i Członek Zarządu Stowarzyszenia „Teatr Rawa”; dyrektor artystyczny Teatru Rawa w roku 2012 stypendysta Samorządu Województwa Śląskiego. Doświadczenie sceniczne zdobywał na deskach teatrów w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Kielcach, Zabrzu i Katowicach. Na przełomie 2012 i 2013 roku, jako stypendysta Samorządu Województwa Śląskiego, przygotował rolę w prapremierowym monodramie „Katechizm Białego Człowieka” w reżyserii Mirosława Neinerta na scenie katowickiego Teatru Korez (prapremiera 12.04.2013) – laureat I nagrody na festiwalu „Karbidka 2013” w Siemianowicach Śląskich.

 

JUSTYNA MASŁOWSKA 

Studentka V roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu. Studiowała m.in. śpiew klasyczny i technikę tańca klasycznego w Studium Wokalno- Baletowym w Gliwicach. Jej choreografia „ The white color of your eyes” przeszła eliminacje polskie i została zakwalifikowana do międzynarodowego konkursu choreograficznego Solo Duo 2014 w Budapeszcie. Dyplom aktorski „Ubu Król czyli Polacy”, reż. Jerzy Stuhr (2014) Dyplom taneczny "Working title Ego", reżyseria i choreografia we współpracy z tancerzami: Jens van Daele (2014) Miesięczne stypendium w Tel Awiwie w The Dance Theater program w Kibbutzim Collage of Education and Technology the School of the Art Of Dance. (2014) Zagrała w filmie Jerzego Stuhra „Obywatel”    

 

Na co zbieramy?

Udało nam się zebrać większość środków potrzebnych do zrealizowania filmu.

Potrzebujemy jednak pieniędzy na:

- REALIZACJE JEDNEGO DNIA ZDJECIOWEGO W OŚRODKU W KRAKOWIE

- UDŹWIEKOWIENIE FILMU

Dodatkowe środki przeznaczymy na:

JEŻELI ZBIERZEMY 150%
 REALIZACJA PROFESJONALNEJ KOREKCJI BARWNEJ

JEŻELI ZBIERZEMY 200%
SKOMPONOWANIE AUTORSKIEJ MUZYKI DO FILMU

 

 

 Dlaczego zdecydowaliśmy się na crowfunding?

Jesteśmy fanami finansowania społecznościowego, bo wiemy, że ci, którzy wesprą nasz film, będą mu kibicować, a to bardzo mobilizuje do dalszej pracy.

Chcemy, aby nasz film był dziełem w pełni niezależnym.  Jednak głównie zależy nam by praca włożona w okres zdjęciowy podparta była profesjonalną post produkcją.  Bez waszego wsparcia będzie to niemożliwe.

 

Kiedy skończymy?

Pod koniec wakacji chcemy zakończyć okres zdjęciowy. Praca związane z postprodukcją planujemy zakończyć pod koniec listopada. 

WYSYŁKĘ NAGRÓD (PŁYTA DVD Z FILMEM, SCENARIUSZ) PLANUJEMY NA GRUDZIEŃ 2015

Wiecej na:
Facebook Daytop

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 29.08.2015 21:09