O projekcie
Razem z osobami z niepełnosprawnością intelektualną tworzymy Dobrą Kawiarnię przy ul. Nowowiejskiego 15 w Poznaniu, gdzie będzie zatrudnionych 6 osób, byłych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Dla nas osoby z niepełnosprawnością intelektualną są specjalistami od spraw dobrych i prostych - dostrzegamy ich potencjał i czystość intencji.
Celem projektu jest zebranie funduszy na pełne wyposażenie kawiarni i jej uruchomienie.
Odeszłam z Warsztatów Terapii Zajęciowej, bo po prostu trzeba iść dalej, bo chcę pracować. Nie mogę się doczekać otwarcia naszej kawiarni oraz parzenia w niej pysznej kawy. Mam nadzieję, że jak ten remont się skończy, to ruszymy z kopyta, bo musimy być najlepsi, wtedy ludzie będą do nas walić drzwiami i oknami. - Zrealizujmy to, ok! Proszę was tylko o wsparcie w pracy w naszej Dobrej Kawiarni.
Pozdrawiam Beti (nasza przyszła pracownica)
Życie składa się z drobiazgów i bardziej istotnych rzeczy. Jednym z ważnych elementów wypełniającym nasze codzienne życie jest praca. Oczywista oczywistość dla większości z nas, czyli rytm dnia: pobudka, śniadanie, praca, powrót do domu… Praca towarzyszy nam prawie przez całe dorosłe życie, stanowi jego nieodzowny aspekt, dzięki niej czujemy się potrzebni. Jest grupa osób, dla której dostęp do rynku pracy jest mocno ograniczony i w dużym stopniu dotyka to osoby z niepełnosprawnością intelektualną.
Wiele osób z tej grupy, pomimo przygotowania zawodowego oraz chęci do podjęcia pracy, nie ma możliwości zaistnienia w roli pracownika. W konsekwencji, wykluczenie w tej dziedzinie życia, pociąga za sobą wykluczenie z życia społecznego. Dlatego, by przeciwdziałać takiej marginalizacji społecznej, powstała Dobra Spółdzielnia Socjalna powołana przez dwa stowarzyszenia: Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Poznaniu i Stowarzyszenie „Na Tak”.
Dajemy szansę osobie z niepełnosprawnością intelektualną na wykorzystanie potencjału pracownika – rozwijanie zdolności. Tworzymy perspektywę rozwoju, stajemy się kolejnym etapem w jej życiu, nie tylko zawodowym. Priorytetem jest dla nas stworzenie miejsca pracy i reintegracji dla osób z grupy wykluczenia społecznego, tj. osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami i dysfunkcjami, głównie intelektualnymi (np. z zespołem Downa) oraz chorobami psychicznymi.
Nie możemy pozwolić, by marnował się taki potencjał ludzki! Dobra Kawiarnia umożliwi tej marginalizowanej grupie bezpieczne uzawodowienie. Oferowane usługi gastronomiczne miałyby także niebagatelny wydźwięk społeczny, pozwolą lokalnej społeczności na oswajanie się z obecnością w przestrzeni publicznej, osób z niepełnosprawnością intelektualną i odbieraniem ich jako pełnoprawnych uczestników życia codziennego. Jest to możliwość odkrycia nieznanego świata dla naszych gości, gdzie naładują się pozytywną energią na resztę dnia i zostaną dobrze i smacznie ugoszczeni.
Robimy wszystko co w naszej mocy, by jeszcze w czerwcu się otworzyć i wtedy też rozdać nagrody. Bierzemy udział w szkoleniach i praktykach, a nawet sami organizowaliśmy już warsztaty kulinarne w ramach Festiwalu Inwazja Barbarzyńców. Bardzo chcemy już działać na pełnych obrotach!
Ekipa Dobrej Kawiarni
Logo Dobrej Kawiarni to dmuchawiec. - Zapytacie dlaczego dmuchawiec? Historii może być wiele i każdy ma swoją, osobną i niepowtarzalną. Chociażby taką, że w dzieciństwie zdmuchując dmuchawce na łące, byliśmy pewni spełnienia naszych życzeń, marzeń...
Dmuchawiec to owocostan mniszka pospolitego zwanego też mleczem - puszysta bańka nasion... Dla wielu ludzi jest uciążliwym chwastem, który należy wyplenić ze skwerów i klombów. Kto z nas wie, że istnieją specjalne uprawy mniszka, bo jest on jedną z najbardziej użytecznych roślin o właściwościach leczniczych? Wartość dmuchawca zależy więc od stanu naszej wiedzy. Większość osób nie chce go w swoich ogrodach – nie przystaje tam. Ale jeśli umieścić mlecz w ogródku zielnym i starannie go pielęgnować, to może się on okazać cenną rośliną stosowaną w wiosennych sałatkach, jako smaczny dodatek w postaci majowego miodku, orzeźwiający napój… – odtrutka na nasze toksyczne czasy.
Świat jest dla nas tym, czym uważamy, że sami jesteśmy. Zatem czy to chwast czy ziele?
"Nic nas tak bardzo nie okłamuje, jak nasz własny osąd"
Leonardo Da Vinci
Osąd dmuchawca w przyrodzie ma wiele wspólnego z osądem przez społeczeństwo osób z niepełnosprawnością intelektualną.
Jako Dobra Kawiarnia chcemy być otwartą przestrzenią nieograniczonych możliwości, zarówno dla naszych pracowników, jak i gości. Współdziałamy, by każdy z nas mógł poznać własne możliwości, dobrze je wykorzystać tu i teraz – stać się niezależnym, wytrwałym i wartościowym człowiekiem, by szczęśliwie i z nadzieją polecieć dalej, daleko między inne miejsca, innych ludzi. Przestańmy się integrować, zacznijmy razem żyć!
Forma dmuchawca oddaje stan, w jakim jesteśmy, gdy czujemy się wolni od ograniczeń. Czujemy się beztrosko, lekko, pogodnie, swobodnie - w dobrym nastroju, w dobrym oderwaniu od codzienności... - Wierzymy, że nam wszystkim to się należy. Jednym zdmuchnięciem pozbądźmy się tego, co nas przytłacza i nuży, jednym zdmuchnięciem rozsiewajmy samo dobro. - Niech dobre życzenia spełniają się, podbijają i tworzą nasz wspólny świat!
Nasza kuchnia to dobre i proste smaki oparte na lokalnych i sezonowych produktach; tradycyjnie i zdrowo, także dla wegan, wegetarian, bezglutenowców i diabetyków. Będzie też można u nas nabyć rękodzieło i przetwory wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Zapewniamy 100% przytulności! Będziemy serwować jedzenie u nas i u was. Zorganizujemy w naszym lokalu imprezy dla was i waszych bliskich, przyjaciół, znajomych, ale oferujemy również catering zewnętrzny w miejscu przez was wskazanym. Zjecie u nas śniadania, drugie śniadania, zupy, sałatki, tosty oraz gofry i inne desery.
Naszym specjałem będzie herbata i lemoniady z miodkiem majowym, który warzymy sami z kwiatów mniszka lekarskiego. Stawiamy na dobrą kawę, którą również będzie można u nas własnoręcznie wypalić. Czujecie już ten zapach? Zamówienia będziemy przyjmować przy barze, a każdy gość otrzyma symbol swojego zamówienia, z którym powędruje do wybranego stolika. Zastanawialiśmy się jakie piktogramy wybrać na oznaczenie stolików i już wiemy - będą to powszechnie uznane symbole szczęścia! Nr 1 to słoń z uniesioną trąbą. A nasz ulubiony to nr 9, czyli powitalny kot szczęścia! Zgodnie z tradycją uniesiona lewa łapa figurki siedzącego kota, oznacza zaproszenie dla klientów i gości ;-).
Dobra Spółdzielnia Socjalna czyli przedsiębiorstwo ekonomii społecznej zostało zarejestrowane 13 października 2014 roku. Naszymi członkami założycielami są dwa stowarzyszenia działające na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną: Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Poznaniu i Stowarzyszenie „Na Tak”.
"Dobro to nie jest wiedza, to jest czyn"
Romain Rolland
Już dwa lata temu przystąpiliśmy do projektu Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych „Innowacyjny model aktywizacji zawodowej uczestników WTZ", gdzie uwierzyliśmy, że możemy dokonać zmiany i zaplanowaliśmy, jak to zrobić. Następny był projekt „Wielkopolskie Centrum Ekonomi Społecznej” Fundacji Pomocy Wzajemnej „Barka”, gdzie udało nam się uzyskać część funduszy na dobry początek Dobrej Kawiarni. Chcemy podkreślić, że wiele osób, fundacji, przedsiębiorstw wsparło merytorycznie i finansowo nasze działania.
Udało nam się znaleźć i uzyskać lokal bez barier architektonicznych, który od stycznia gruntownie remontujemy i przystosowujemy pod gastronomię. Zaczynamy od zera, a jak to w takiej sytuacji, wiele rzeczy nas zaskakuje, a koszty niestety się mnożą. Lokal ma około 73 m2, to będzie jedna – duża sala dla gości, bar, kuchnia i zaplecze. Przy dobrej pogodzie będzie można usiąść na zewnątrz, cieszyć się promieniami słońca oraz dobrą kawą i towarzystwem.
Cel główny: 10.000 zł
ta kwota pozwoli nam na zakończenie prac remontowych
"Dobrego nigdy za wiele"
Miguel Cervantes de Saavedra
Próg drugi: 13.000 zł
ta kwota pozwoli nam na zakup mebli do kawiarni
Bonus: wspierając nas po raz drugi, przy wpłacie min.30zł otrzymasz słoik „miodku majowego”
Próg trzeci: 17.000 zł
ta kwota pozwoli nam na montaż klimatyzacji
Bonus: wspierając nas po raz kolejny, przy wpłacie min.50zł otrzymasz zaproszenie na lunch w Dobrej Kawiarni
Dlaczego bierzemy udział w crowdfundingu, czyli finansowaniu społecznościowym? Bo wiele osób chce wspierać naszą misję i dopytuje, jak może to zrobić. A my nie chcemy podawać tylko konta z suchym hasłem: „będziemy wdzięczni za wsparcie”. Chcemy od razu coś dać w zamian i PolakPotrafi.pl nam to umożliwia.
Wy nas wspieracie, a my mamy dla was dobre nagrody związane z działalnością Dobrej Kawiarni. Dzięki temu będziemy też mogli wzajemnie lepiej się poznać, bo będzie okazja do bezpośredniego spotkania, czy kontaktu. A jak już się poznamy to, wierzymy że będziecie naszymi stałymi gośćmi i przyprowadzicie kolejnych gości… Taki mamy plan! ;-)
Poza tym nasze przedsięwzięcie jest mocno osadzone społecznie i działamy z korzyścią dla wielu grup – z czego i wy, mamy nadzieję, będziecie czerpać samo dobro. Dzięki zebranym pieniądzom będziemy mogli otworzyć się na gości i zacząć realizować nasze wspólne marzenia, bo od początku stawiamy na współpracę!
Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym |
|
Piotr Mielczarek to uczestnik wielu konkursów kulinarnych oraz wymian międzynarodowych. Gotował w Wielkiej Brytanii, Grecji oraz Francji. Obecnie pełni rolę szefa kuchni w Bistro la Passion w Poznaniu, które w tym roku zajęło 1 miejsce w kategorii Najlepszy Lokal Na Lunch według Korony Smakosza. Po wielu latach eksperymentowania w kuchni, postanowił wrócić do korzeni, odkrywając na nowo prostotę kuchni polskiej. Przygotowuje sam chleby, wędliny oraz przetwory z których na co dzień korzysta w swojej kuchni. Stara się podążać za najnowszymi trendami w gastronomii, lecz mimo wszystko najbardziej kocha proste produkty, które przywołują wspomnienia z dzieciństwa. Oprócz gotowania uwielbia książki kucharskie, które przywozi z wszystkich podróży (tych małych i dużych).
A przede wszystkim jest naszym sąsiadem i zawsze służy radą i dobrym słowem – dzięki Piotrowi wiele się dowiedzieliśmy o gastronomi w praktyce!
Agnieszka Rojewska z wielką pasją zajmuje się kawą od 6 lat. Jest tegoroczną Mistrzynią Polski Latte Art, uczestniczką Mistrzostw Świata Latte Art w Melbourne oraz VICE - Mistrzynią Polski Baristów. Doskonale zaprezentowała się podczas zawodów World Barista Championship w Seattle w USA. W tym roku wygrała też Puchar Polski Latte Art, co uczyniło ją najbardziej utytułowaną baristką w Polsce. Wcześniej była wielokrotną uczestniczką i medalistką Ogólnopolskich zawodów baristów, jak również trenerką oraz sędziowała zawody w Polsce. Od 2 lat prowadzi ze wspólnikiem kawiarnię specjalizującą się w kawie wysokiej jakości - Brisman Kawowy Bar. Nasz załoga szkoliła się właśnie u Agnieszki z zakresu przygotowywania najlepszej kawy. Agnieszka pomogła nam opracować nasze menu kawowe.
Orkiszowe Pola to miejsce, w którym znajdziesz informacje związane ze zdrowiem i sposobami dążenia do niego poprzez mądre, dobre żywienie.
Prowadzą ekosklepy w Poznaniu i internecie, organizują warsztaty gotowania dla zdrowia oraz kursy specjalistyczne, a ich dietetycy i terapeuci pomagają pacjentom pokonać schorzenia naturalnymi metodami. Orkiszowe Pola to miejsce dla zdrowych, którzy pragną swe zdrowie utrzymać i dla tych, których spotkała choroba lub przewlekłe problemy zdrowotne a chcą prawdziwie odnowić organizm i wrócić do zdrowia!
Secret Garden to sieć kantyn oferująca zdrowe, ekologiczne, a jednocześnie bardzo smaczne potrawy. Przywiązuje wagę do tego, aby kuchnię tworzyły bogate w składniki odżywcze i witaminy sezonowe produkty, dostosowane do zmieniających się pór roku. Secret Garden dba o różnorodność smaków i kolorów oraz bazuje tylko na sprawdzonych, najlepszych domowych recepturach. Wspierają również idee zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami na otwartym rynku pracy.
Ekipa Secret Garden bardzo pomaga od początku Dobrej Kawiarni zarówno finansowo, jak i merytorycznie. Na zdjęciu część załogi: Anna Dąbkiewicz oraz Aleksandra Łobocka, bo reszta jest zbyt nieśmiała;-).
Magdalena Jutrzenka jest autorką bloga kulinarnego Hello Morning. Blogowaniem zajmuje się od sierpnia 2009 roku, czyli już niemal 6 lat, natomiast weganką jest od ponad 8 lat. Kuchnią interesuje się od zawsze, ale to właśnie jej roślinna odmiana odkryła przed nią całkiem nowe możliwości i sprawiła, że chciała się dzielić swoimi doświadczeniami poprzez pisanie bloga, tworzenie receptur i wynajdywanie nowych kulinarnych rozwiązań. Jej kulinarne doświadczenie bardzo rozwinęło się dzięki założonej przeze nią i kilkoro znajomych grupie Vegan Hooligan Crew. Od marca 2015 Magda ruszyła z cyklem warsztatów kulinarnych, które przygotowuje w Centrum Inicjatyw Wszelkich – Zakrzowska 29 . W lutym 2015 roku wzięła udział w ogólnopolskim konkursie Blog Roku 2014 i w głosowaniu sms'owym udało jej się znaleźć na 9 miejscu. Magda również dla Dobrej ekipy zrobiła warsztaty roślinne i bardzo nas wspiera!
Jesteśmy przedsiębiorstwem ekonomii społecznej, które tworzonym razem z osobami z niepełnosprawnością intelektualną. - Równo pracujemy! Otwieramy pierwszą Kawiarnię Społeczną – Dobrą Kawiarnie w naszym mieście! Planujemy kolejne przedsięwzięcia, takie jak: Dobra Mydlarnia, Dobra Rupieciarnia, Dobra Kwiaciarnia... Chcemy zachować człon „Dobra”, spinający wszystkie działalności.
Ma to być marka „Dobra”. Staramy się zmieniać postawy społeczne - uczymy ludzi nie tylko tolerancji, ale też akceptacji w stosunku do osób z niepełnosprawnością i równego traktowania. Zmieniamy jakość życia osób z niepełnosprawnościami – wpływamy na ich rozwój i pomagamy odnosić sukcesy zawodowe i prywatne, co z kolei wpływa na wzrost ich poczucia wartości. Członkami założycielami Dobrej Spółdzielni Socjalnej jest Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo Koło w Poznaniu i Stowarzyszenie na Tak.
Magdalena Kowalak. Magda właśnie skończyła 42 lata, a od 17 lat jest uczestniczką Warsztatów Terapii Zajęciowej "Przyjaciele". Jest osobą bardzo uczuciową i lubi kontakt z ludźmi. A jak sama mówi, to dla niej ostatnia szansa, by pracować i zmienić swoje życie. To będzie jej pierwsza praca. Chce się nauczyć nowych rzeczy, poznawać nowe osoby, poczuć się dorosła, zarabiać pieniądze i zabrać mamę na wycieczkę.
Małgorzata Pruszyńska. Gosia w tym skończyła 46 lat, ale czuje się na mniej. A od 17 lat jest uczestniczką Warsztatów Terapii Zajęciowej "Przyjaciele", gdzie przez te wszystkie lata rehabilitowała się społecznie i zawodowo. Gosia była już zatrudniona trzy razy w gastronomi, na otwartym rynku pracy, ale za każdym razem wracała na Warsztaty Terapii Zajęciowej... Teraz nie może się doczekać kiedy zacznie pracować w Dobrej Kawiarni. Jest osobą bardzo szczerą i życzliwą oraz pracowitą. Chce sobie dorobić, żeby móc samodzielnie żyć.
Mateusz Spychała. Mati jest bardzo nieśmiałym, przystojnym facetem, ale jak się rozkręci to trudno go zatrzymać. Ma wiele do zaoferowania i powoli odkrywamy jego talenty. Jego precyzja i chęć niesienia pomocy zadziwia. Od wielu lat jest uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej "Przyjaciele”. Bardzo chce pracować i jest z tego dumny, choć trochę się boi tej zmiany. - Już raz próbował, ale się nie udało. Powtarzamy mu, że z dobrą ekipą nie zginie;-).
Jakub Olenderek. Kuba miał już pracować w kawiarni, ale się nie udało, bo niestety Kawiarnia Cofernik zamknęła swoje podwoje. Zdobył tam jednak doskonałe doświadczenie i wiele czynności potrafi już wykonać samodzielnie, przy niewielkim wsparciu. Jest bardzo zaangażowany w każde zadanie i jak mówi, nigdy się nie męczy, bo bardzo lubi pracować. A szczególnie uwielbia pracę w kawiarni, więc dobrze się składa. Jest bardzo ciekawy świata i szybko się uczy. Marzy o założeniu rodziny. Do tej pory jest uczestnikiem Warsztatu Terapii Zajęciowej Krzemień.
Beata Bąkowska. Beti to mistrzyni czarnego humoru i trochę się obawia, czy zostanie dobrze zrozumiana przez naszych gości;-). Ma czasem wątpliwości, czy nadaje sie do pracy, czy sobie poradzi... - Mówimy jej, że musi spróbować i nie może poddać się na starcie, bo inaczej nigdy się nie dowie. Beti była uczestniczką Warsztatu Terapii Zajęciowej Krzemień. Chce wykorzystać swoją szansę i dzielnie walczy ze swoimi ograniczeniami.
Ewa Sołtysiak. Ewa jest jednocześnie nieśmiała i zadziorna. Urodzona z niej aktorka. Od wielu lat uczestniczy w zajęciach Warsztatu Terapii Zajęciowej Przylesie. Bardzo się zżyła z koleżankami i kolegami z "Przylesia". Ale podjęła decyzję i będzie z nami pracować, z czego bardzo się cieszymy, a Ewka z zadowolenia mruży oczy. Wspiera ją w tym cała rodzina, więc trochę nie ma już wyjścia. ;-) Mówi, że może robić wszystko, tylko obawia się, że nie zapamięta długich zamówień... Ale od czego ma nas! Dasz radę Ewka. Wierzymy w Ciebie!
Agnieszka Frankowska. Agnieszka przeszło 17 lat pracuje w Warsztacie Terapii Zajęciowej „Przyjaciele”, jako instruktorka w Pracowni Plastycznej oraz Pracowni Gospodarstwa Domowego. Po tylu latach dopadło ją wypalenie, ale nadal chciała współpracować z osobami z niepełnosprawnością intelektualną, tylko pójść krok dalej i stworzyć im i sobie, nową perspektywę rozwoju zawodowego. Dlatego przystąpiła do działania i razem z Dominikiem powołała Dobrą Spółdzielnie Socjalną, której obecnie jest wiceprezeską. Poza tym uwielbia sztukę kulinarną i jest bardzo gościnna, a stąd już prosta droga do kawiarni.
Dominik Marszałek. Dominik jest pracownikiem socjalnym, ale tylko z wykształcenia, gdyż sama praca w strukturach publicznych za mocno go ograniczała… Pracę z osobami z niepełnosprawnością zaczął ponad 7 lat temu, daleko stąd, w Szkocji. Zainspirowany podejściem do aktywizacji społeczno-zawodowej tej grupy, stara się robić podobne rzeczy na naszym gruncie, gdyż w szeroko pojętym usamodzielnianiu klientów widzi ogromne pole do działań i sens. Z Agnieszką i przy pomocy innych osób, powołał Dobrą Spółdzielnię, której pierwszą działalnością będzie kawiarnia. Przy okazji lubi pichcić, aktywnie spędzać czas wolny i bywać prezesem.
Wszystkie nagrody możecie zobaczyć na pasku po prawej stronie. Poniżej przedstawiamy wybrane propozycje, które specjalnie dla was przygotowaliśmy:
NOWA NAGRODA: Dobra zakładka (ze szczęśliwym numerkiem) do książki. Takimi dobrymi, a właściwie szczęśliwymi numerkami będą oznaczone nasze stoliki w Dobrej Kawiarni. - Zamówienia będziemy przyjmować przy barze, a każdy gość otrzyma symbol swojego zamówienia, z którym powędruje do wybranego stolika. Zastanawialiśmy się jakie piktogramy wybrać na oznaczenia i zdecydowaliśmy się na powszechnie uznane symbole szczęścia. - Zakładki są odporne na zalanie kawą;-).
Podziękowania imienne na Dobrym fanpagu
Dobra wlepka
Dobra maxi lemoniada z naszym specjałem, czyli miodkiem majowym
Dobra kawa lub nasza specjalność, czyli herbata z miodkiem majowym
Bon Podarunkowy o wartości 15 zł do wykorzystania w Dobrej Kawiarni przez 12 miesięcy
Dobra kawa plus ciacho
Limitowane warsztaty kulinarne w Dobrej Kawiarni
Dobry lunch dla dwojga (zupa, sałatka i tost, napój, ciacho)
Dobry zestaw talerzy plus kubek (ceramika i szkło) - rękodzieło wykonane w pracowni ceramik przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej "Krzemień"
Imienna Karta Dobrego Kienta uprawniająca do rabatu 50% na zamówienie (bez limitu ilości zamówień) w Dobrej Kawiarni przez okres 6 miesięcy
Dobry zestaw talerzy (ceramika i szkło) - rękodzieło wykonane w pracowni ceramiki przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej "Krzemień"
Dobre pudło słodkości (pudło ciastek maślanych, tarta, muffinki 8szt)
Dobre spotkanie integracyjne przy wspólnym gotowaniu i posiłku, dla 12 osób (przygotowanie posiłków, palenie kawy, dobra energia)
Dobry dzień w roli współpracownika kawiarni (wyżywienie w cenie)
Dobry catering u ciebie (kawa/kanapki/sałatka)
Samodzielnie wypalisz kawę, którą zabierzesz do domu (opakowanie 250g)
Dobra tablica pamiątkowa z twoim nazwiskiem/nazwą, która zostanie w Dobrej Kawiarni na wieki ;-)
Jeśli chcesz nas o coś dopytać, chcesz się dowiedzieć więcej na temat proponowanych przez nas nagród to, jesteśmy do dyspozycji.
- Skontaktuj się z nami przez serwis PolakPotrafi, nasz profil FB lub mailowo.
Media o Twoim projekcie:
Z wizytą w Dobrej
Wczoraj, w czwartek 2 lipca, długo zapowiadane otwarcie Dobrej Kawiarni – pierwszej inicjatywy Dobrej Spółdzielni Socjalnej - stało się faktem. Już w południe zaczęli pojawiać się pierwsi goście. Starannie przygotowane menu, wystrój w przyjemnych, pastelowych kolorach i duży zapał – słowem, pierwsze wrażenie zdecydowanie na korzyść. Także w menu, które będzie sukcesywnie rozbudowywane, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Szczególnym wzięciem cieszyła się lemoniada, serwowana z miodkiem majowym – co dziwić nie powinno, zważywszy na skwar panujący na dworze. Razem z kruchym, słodkim ciastkiem całość prezentowała się i smakowała bez zarzutu.
Dobra Kawiarnia otwarta. Wejdziesz na kawę?
Dobra Kawiarnia przy ul. Nowowiejskiego w Poznaniu pierwszych gości podjęła domowym ciastem i orzeźwiającymi napojami. To wyjątkowe miejsce - daje pracę osobom z niepełnosprawnością intelektualną.
Dobra Kawiarnia już działa - tu obsłużą Cię osoby niepełnosprawne intelektualnie
2 lipca przy ul. Nowowiejskiego w Poznaniu otwarto Dobrą Kawiarnię - lokal, którego personel stanowią osoby niepełnosprawne intelektualnie. Dzięki pracy mogą nie tylko zarabiać pieniądze, ale przede wszystkim integrować się ze społeczeństwem.
Dobra Kawiarnia otwarta. Co w niej takiego wyjątkowego? [ZDJĘCIA]
W czwartek w Poznaniu otworzono Dobrą Kawiarnię. To pierwszy lokal w naszym mieście prowadzony przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną.
Dobra Kawiarnia otwarta! To pierwszy taki lokal w Poznaniu [ZDJĘCIA] C
W czwartek otwarto Dobrą Kawiarnię - pierwszy lokal w Poznaniu prowadzony przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną.
Dobra Kawiarnia czeka na wsparcie
Dobra Kawiarnia, w której będą pracować osoby niepełnosprawne, ma ruszyć w lipcu. Żeby to się udało, potrzebna jest pomoc. Na portalu Polak Potrafi kilka dni temu zaczęła się zbiórka pieniędzy, które pozwolą zakończyć przygotowania.
Dobra Kawiarnia w Poznaniu: Niepełnosprawni poprowadzą swój lokal [ZDJĘCIA]
Na początku lipca przy ul. Nowowiejskiego 15 ma rozpocząć działalność Dobra Kawiarnia, gdzie zatrudnionych będzie sześć osób z niepełnosprawnością intelektualną i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Ruszyła „Dobra nasza”
Poznańska Dobra Kawiarnia zainicjowała kampanię pod hasłem „Dobra nasza” na stronie Polakpotrafi.pl. Jej celem jest zebranie w ciągu 50 dni sumy 10 tysięcy złotych, której brakuje do zakupienia całego, niezbędnego wyposażenia.Liczy się każda wpłata, która ma pokazać innym sens istnienia Dobrej Kawiarni. Jej otwarcie przewidywane jest już w najbliższych miesiącach, w razie pomyślnego rezultatu tego projektu. Zgodnie z ideą, w zależności od podarowanej kwoty, przewidywana jest inna forma podziękowania za wsparcie.
Dobra Kawiarnia już za chwilę
Odliczane są dni do uruchomienia Dobrej Kawiarni w Poznaniu. Będzie to pierwsza w Poznania kawiarnia, w której będą pracować osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Sześcioro niepełnosprawnych i opiekunowie z dwóch stowarzyszeń - "Na tak" i Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - założyli spółdzielnię socjalną. Dostali od miasta lokal i od początku roku intensywnie pracują przygotowując miejsce.
Dobra Kawiarnia: Lokal prowadzony przez niepełnosprawnych otworzą już latem [ZDJĘCIA, WIDEO]
Dobra Kawiarnia powstaje przy ul. Nowowiejskiego 15 w Poznaniu. Będzie w niej zatrudnionych 6 osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi.