Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

mactom

mactom

Bydgoszcz

Witam Państwa .
Nazywam się Tomasz Maciąg w 2006 r założyłem firmę „MACTOM” która teraz zajmuje się wdrażaniem niekonwencjonalnych projektów w branży reklamowej . Jestem osobą która od młodości coś wymyślała ,ulepszała można o mnie powiedzieć ,że jestem człowiekiem renesansu . Moje zainteresowania są bardzo szerokie począwszy od chemii po nowoczesne technologie

Napisz wiadomość do Projektodawcy

24355 PLN z 100000 PLN

217 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

24%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.07.2013.

Cukrzyca-Monitor

O projekcie

kilkaWitam,

Nazywam się Tomasz Maciąg i jestem osobą, którą natura obdarzyła zdolnością do rozwiązywania różnych problemów w sposób nowatorski i niekonwencjonalny.

Pragnę przedstawić Wam mój pomysł na który wpadłem kilka lat temu (8-10 lat). Pomysł powstał z myślą o mojej żonie, która od wielu lat choruje na cukrzycę typu 1(osoba musi przyjmować zastrzyki z insuliny).

Pomysł realizuję dopiero teraz, gdyż wówczas nie było dostatecznej technologii jak również tak rozwiniętych form dofinansowania. Finansowanie społecznościowe (crowdfunding) oraz dotacje ze środów unijnych dają dziś wielkie możliwości twórcze.

oproblemieWielkim zagrożeniem dla pacjentów chorych na cukrzycę jest niedobór cukru we krwi tzw. HIPOGLIKEMIA która może być przyczyną śmierci!

Hipoglikemia jest szczególnie niebezpieczna w godzinach nocnych. Proszę sobie wyobrazić, że chory idzie spać, podczas snu ma niedobór cukru (np. o 3 nad ranem) jeśli nikt tego nie monitoruje osoba może umrzeć!

Jedynym sposobem na sprawdzenie czy osoba ma prawidłowy poziom cukru jest nakłucie palca w celu pozyskania kropli krwi, umieszczenie jej na pasku testowym, który wkłada się do glukometru i po chwili odczytuje się poziom cukru. Zauważ jak kłopotliwy jest to proces. Teraz wyobraź sobie tą czynność w nocy kiedy wszyscy śpią, ja od wielu lat wstaję codziennie około w pół do drugiej w nocy i sprawdzam jak czuje się moja żona, czy nie ma oznak niedocukrzenia (nadmierna potliwość, przyśpieszony oddech – itp.)

Jeśli chory jest dzieckiem śpiącym w osobnym pokoju lub jest osobą starszą, samotną, to nie lada wyzwanie.

W Polsce jak również na świecie wzrost zachorowań na cukrzycę przybrał formę epidemii. Ocenia się, że w 2020 roku liczba chorych na cukrzycę wyniesie około 200 milionów osób. Prognozy wielu organizacji medycznych – Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Międzynarodowej Federacji Cukrzycowej (IFD) oraz Europejskiego Towarzystwa Badania Cukrzycy (EASD) wskazują, że wzrost zapadalności na cukrzycę będzie dużym obciążeniem medycznym, społecznym i ekonomicznym każdego społeczeństwa.

W Europie na cukrzycę typu 1 zapada rocznie około 10 000 dzieci do 15 roku życia, a liczba ta z roku na rok zwiększa się. Szacuje się, że w 2010 roku w Polsce było 273 000 pacjentów z cukrzycą typu 1, z czego około 90% stanowiły dzieci i młodzież. W naszym kraju na cukrzycę choruje ponad milion osób, co odpowiada ponad 5% populacji, a w okresie ostatnich 15 lat zanotowano aż 3-krotny wzrost liczby zachorowań.

Pomimo ogromnego postępu w dziedzinie medycyny, oraz wdrażania nowych sposobów terapii monitorowania wskaźników metabolicznych, umieralność z powodu cukrzycy jest nadal wysoka. W Polsce liczba zgonów spowodowanych każdego roku tą chorobą kształtuje się na poziomie 13-14 na 100 000 mieszkańców (bez względu na płeć).

Niestety to znaczy, że w Polsce co 2 godziny umiera średnio 1 osoba!

apel

WYSTARCZY NAS TYLKO 400 osób (chcących mieć to urządzenie), aby projekt miał szanse na realizacje i mógł uratować komuś życie!

d+sensor
opisurzadzenia

Projekt polega na stworzeniu taniego, dostępnego dla wszystkich potrzebujących urządzenia które monitoruje podstawowe parametry:

- tętno,

- wilgotność skóry,

- temperature ciała, itp.

Jedna część urządzenia umieszczona jest przy pacjencie w formie opaski na rękę z serią czujników (to nasz nadajnik), druga część (odbiornik) to telefon- smartphone ze specjalną aplikacją stworzoną specjalnie pod nasze urządzenie.

Urządzenie przeznaczone jest głównie do monitorowania pacjenta podczas snu. Osoba mająca opaskę jest bezpieczna, ponieważ w momencie niedocukrzenia urządzenie wychwyci zmianę podstawowych parametrów wyjściowych i zaalarmuje inne osoby np. rodzinę, przyjaciela, bliskiego sąsiada, lub nawet pogotowie.

Na nadajniku (opaska na rękę) oprócz wychwytywania parametrów temperatury ciała, wilgotności skóry oraz tętna, umieszczony jest przycisk alarmowy który osoba będzie mogła uruchomić czując, że coś złego dzieje się z jej organizmem a jest na tyle przytomna, żeby mogła poruszyć ręką i wcisnąć guzik alarmowy.

Dodanie takiego przycisku znacznie poszerza grupę użytkowników o osoby cierpiące na choroby wieku starczego, lub wymagające specjalnej opieki.

To urządzenie wyposażone w usługi lokalizacji, wykorzystuje sieci komórkowe oraz system GPS do ustalenia swojego położenia, może być zatem używane przez osoby chore na chorobę ALZHEIMERA (wielu z nich cierpi na zaburzenia pamięci, oddala się od domu i traci orientacje), osoba bliska dzięki aplikacji może stale monitorować położenie chorego.

Możliwości zatem są ogromne.

Pomysł za to jest banalnie prosty, lecz wykonanie go musi spełniać szereg wymagań począwszy od niezawodności, ergonomii po nowoczesny wygląd.

Myślę, że ten projekt ma szanse na sukces i trafi do szerokiego grona ludzi potrzebujących.

Proszę o Wasze wsparcie, jeśli nie w sposób finansowy to poprzez promowanie go w internecie i wśród swoich znajomych.

Projekt ten realizowany będzie we współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym (Katedra Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii) oraz Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Na wydziale Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki będzie opracowywana cała elektronika, funkcjonalność, a także aplikacja na smartphona. Gotowe rozwiązania posłużą do rozpoczęcia produkcji seryjnej.

projektnadzoruje

dr inż. Tomasz Marciniak - Prodziekan do spraw współpracy z gospodarką.

sklad

- Pani dr n. med. Mirosława Polaszewska-Muszyńska- Dyrektor Bydgoskiego Centrum Diabetologii i Endokrynologii w Bydgoszczy

- Pani dr n. med. Anna Kamińska pracująca w Szpitalu Uniwersyteckim nr. 1 im. dr. A. Jurasza w Klinice Endokrynologii i Diabetologii

- ppłk dr n. med. Jacek Rzeszotarski- Ordynator Klinicznego Oddziału Chorób Wewnętrznych i Diabetologii 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy http://www.jacekrzeszotarski.pl/?o-mnie,2

Szacowany czas rozpoczęcia produkcji to 1,5 do 2 lat.

Jeśli chcesz otrzymać takie urządzenie, zdecyduj się już teraz, ponieważ tylko zakup poprzez "Polak Potrafi" będzie gwarantować tak niską cenę i pierwszeństwo w dostawie pierwszych egzemplarzy. Zebrane pieniądze posłużą między innymi jako wkład do pozyskania większych środków unijnych umożliwiających uruchomienie produkcji seryjnej.

patronat

Telewizja Polska oddział Bydgoszcz- TVP Bydgoszcz

tvp

Polskie Radio Pomorza i Kujaw- PiK

pik

www.mojacukrzyca.org

mojacukrzyca

 www.diabetica.pl

 diabetica

piszaonas

money

http://tech.money.pl/cukrzyca-niebezpieczna-we-snie-wynalazek-polaka-zminimalizuje-ryzyko-0-1320547.html

gazeta_wyborcza

http://wyborcza.pl/1,75478,13948893,Jak_sfinansowac_badania_naukowe__Zorganizowac_zbiorke.html

wp http://fitness.wp.pl/zdrowie/aktualnosci/art978,aplikacja-na-smartfony-ratunkiem-dla-cukrzykow.html

diabetyk2

http://www.diabetyk.pl/innowacyjny-projekt-dla-diabetykow/

wnethttp://www.radiownet.pl/#/publikacje/innowacyjny-projekt-dla-diabetykow

nasza cukrzyca

http://blog.naszacukrzyca.pl/?p=4223

polandus

http://www.poland.us/strona,10,13348,0,cukrzyca-monitor.html#.Ua4cJWQ8q3n

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 31.07.2013 00:12