Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Małgorzata Sielicka

Małgorzata Sielicka

Poznan, Poland

Nazywam się Małgorzata Sielicka. Jestem mamą 4 dorosłych córek i babcią 4 wnuków. Z wykształcenia pedagog, mediator, teolog. Pasjonuje mnie antropologia, szczególnie naturalne rodzicielstwo, relacja matka-dziecko, temat człowieka w kontakcie z własnymi instynktami i intuicjami, oraz wpływ doktryn religijnych na kształtowanie postaw wobec naturalnych ludzkich skłonności.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

100 PLN z 25000 PLN

1 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.12.2018.

Afrykańska mama

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

Projekt główny.

 

Dotyczy stworzenia Centrum promującego Naturalne Macierzyństwo Kobiet Afrykańskich (NMKA).

Będzie to nowatorski program edukacyjno-praktyczny dla kobiet i rodzin ze świata zachodniego, w ramach którego będą one przyjeżdzać do Afryki, by bezpośrednio zapoznawać się z tzw. prymitywnymi zwyczajami mam z buszu i podpatrywać je w ich obchodzeniu się z małymi dziećmi.

 

Mamy Zachodu będą pomału, dzięki tym właśnie 'lekcjom na żywo', odbudowywać kontakt ze swoim wnętrzem, z własnymi emocjami i intuicjami, odbudowywać szacunek dla nich i w efekcie szacunek dla instynktów swoich dzieci, do tego, co w nich naturalne.

Mamy Afryki, jako że nieprzerwały uczestnictwa w ewolucyjnym kontinuum - będą naszymi nauczycielkami.

 

Planowany Ośrodek będzie także miejscem współpracy, wymiany wartości i świętowania spotkania dwóch wzajemnie potrzebujących sie światów: chrześcjańskiego świata wartości osobowych i afrykańskiego świata, który w sposób intuicyjny celebruje te wartości do dziś w swoich nowonarodzonych dzieciach. 

 

 

Na czym polega istota prymitywnych zwyczajów mam afrykanskich? 

 

Na bezbłędnym odczytywaniu sygnałów o potrzebach wysyłanych przez ich dzieci i spokojnym - bez napieć, bez chęci poprawiania natury -  zaspakajaniu ich. Afrykanki, mając niezaburzony kontakt ze swoimi intuicjami, nie potrafią inaczej jak tylko z wielkim szacunkiem traktować instynkty swoich dzieci. Patrzą na dziecko jak na istotę czystą i niewinną, stąd ich macierzyństwo ma charakter celabrujący i dumny.

Wynikiem tego jest powszechne wśród dzieci wysokie poczucie wartości, spontaniczność, swoboda oraz zachowania prospołeczne.

 

 A projekt, na który aktualnie zbieram pieniądze?

 

To pierwszy etap projektu głównego. Miesięczny wyjazd do Afryki w celu nawiązania kontaktów z Mamami afrykańskimi oraz zgromadzenie materiałów z obserwacji w postaci video, zdjęć i artukułów, które umieszczę na blogu stworzonym w tym właśnie celu: http://afrykanskamama.pl/

Miejsca docelowe to Zambia okolice miasteczka Namalundu i Namibia okolice miasta Walvis Bay, wizyta w plemionach Himba.

Wybiera się ze mną córka Magdalena, pasjonatka podróży. U której obecnie goszczę w Australii.

 

Czego bedą dotyczyć obserwacje?

 

Naturalnego porodu, pierwszego kontaktu noworodka z mamą, pierwszych czynności pielegnacyjnych wokół maluszka - o ile w ogóle takowe są. Karmienie piersią kiedy tylko maluszek zapragnie, noszenie go na swoim ciele zawiniętego w szmatki tak długo jak długo potrzebuje tej bliskości - to typowy obraz ludzi tzw. pierwotnych. Potem przyglądać sie będę swobodzie pełzania, raczkowania i pierwszym kroczkom oraz pierwszym współuczestnictwem w tętniacej życiem społeczności rodzinnej.

 

 

 Wypowiedź badaczki plemion prymitywnych i inicjatorki rodzicielstwa bliskości

 

 

Dlaczego crowdfunding?

Dopiero teraz, po doświadczeniach bycia mamą i babcią, odkryłam, że równiez ma sens stawianie sobie celów osobistych wypływających z wnętrza, z odgrzebanych pragnień. Pragnęłam, jak sięgnę pamiecią, być właśnie badaczką plemion afrykańskich. Brak środków finansowych nie odstraszył mnie od podjęcia kroków ku temu. Zaczynam z mocnym przekonaniem, że plan ten na tyle jest szlachetny, realny i potrzebny, że przyciągnie ludzi chcących go finansować i gotowych do współpracy.

Kwota, którą podałam w 3/4 częsci pokryje koszt pobytu mój i córki w dwóch krajach Afryki, reszta to wkład własny. Przewiduję, że razem koszt wyjazdu to ok 30 tys. Wyższa zebrana kwota pieniędzy niż zadeklarowana będzie przeznaczona na realizację dalszych etapów projektu.

Dzięki !  :)

Podróż do Afryki jako pierwszy etap projektu planuję zaraz po zebraniu funduszy. Nagrody za wsparcie będą więc wysłane w trakcie wyjazdu i tuz po.

Kontakt fb: https://www.facebook.com/profile.php?id=100004829267990

mail: malgorzata.sielicka@interia.pl

telefon: +61 478 719 033

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 07.12.2018 22:10