Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

TheStrawberry

TheStrawberry

Łódź

The Strawberry, to fundacja która powstała w 2011 r. w Łodzi. Została założona przez studentów i absolwentów kierunków o profilach artystycznych, a jej głównym założeniem jest pomoc młodym twórcom sztuki w realizacji ich projektów filmowych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

11269 PLN z 9000 PLN

95 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

125%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.09.2014.

Film dokumentalny WOLTA

O projekcie

Obóz treningowy dobiegł końca!!! Był to czas niesamowicie dla nas cenny. Czas przełamywania barier między nami, a dziewczynkami, odkrywania ich indywidualności, obserwowania relacji w zespole. Dzięki dobrej woli naszych współpracowników (Little Beast, Stadnina Koni Nad Wigrami, Irena Jakuszewska) mogłyśmy zrealizować zdjęcia na kredyt!!!

Teraz nadchodzi czas wywiązania się z naszych zobowiązań.

Nasza akcja zbiórkowa nadal trwa!!!! Liczymy, że dzięki Wam:

-  Opłacimy wypożyczenie kamery i sprzętu dźwiękowego.

-  Opłacimy panią dźwiękowiec.

-  Zmontujemy kolejną część nakręconego materiału.

We wrześniu ciąg dalszy zdjęć - będziemy towarzyszyć dziewczynom w treningach przygotowujących je do zawodów, które odbędą się w ostatni weekend września.

Przyjaźnimy się od dawna, a od dwóch lat współtworzymy artystyczny kolektyw KURKOT. Staramy się dzielnie realizować projekty zarówno fotogarficzne, jak i filmowe. Na naszej stronie www.kurkotkollektiv.com możecie bliżej zapoznać się z niektórymi efektami naszej twórczości. Poniżej mała część naszych dotychczasowych realizacji:

Wiosną tego roku pracowałyśmy nad klipem dla wytwórni U know me records do utworu En2aka.  Zobaczyć go możecie tu :  

Dzięki tej realizacji miałyśmy okazję poznać zawodniczki z warszawskiej drużyny Volteo. Od samego początku zafascynowały nas relacje panujące między nimi. Piękno zespołowego działania nie przeszkadza dziewczynkom w zaznaczeniu własnej indywidualności, a ich wrażliwość doskonale sprawdza się we współpracy z wierzchowcami. Obserwując drużynę miałyśmy nieodparte wrażenie, że tworzy ona stado, gdzie panuje ścisła hierarchia i określone rytuały. 

Zainspirowane tematem, postanowiłyśmy podzielić się nim z szerszą widownią. Stąd pomysł na film  dokumentalny.

"Woltyżerka to gimnastyka artystyczna na koniu poruszającym się w stempie lub galopie. Ewolucje wykonywane są przez jednego zawodnika bądź drużynę, składającą się od 6 do 8 osób. Woltyżerka jest dyscypliną, którą można trenować bez ograniczeń wiekowych. Można ją uprawiać nawet po 18 roku życia. Swoją popularność woltyżerka zawdzięcza efektownym ewolucjom, a także radości dzieci i młodzieży z obcowania z końmi. Nasze pociechy szybko zaprzyjaźniają się ze zwierzętami i uczą się właściwie z nimi postępować."

Cytat: http://volteo.pl/

Nasz  film  opowiadać  będzie o drodze do  akceptacji własnych  słabości i uczeniu się współodpowiedzialności. Będziemy towarzyszyły dziewczynkom w czasie ich codziennych treningów, ale również chcemy uchwycić relacje, jakie wytworzyły się między nimi podczas wspólnych wyjazdów i zgrupowań. Chcemy zaprosić widza do świata gdzie nieustannie ścierają się przyjaźń i współzawodnictwo. Świata, w którym każdy trening to kolejna próba przełamywania  lęków.

Bardzo ważna jest dla nas warstwa wizualna filmu. Zależy nam by w spójny sposób pokazać świat woltyżerki, który nas urzekł. W bliskich kadrach chcemy skupić się na emocjach naszych bohaterek, uważnie przyjrzeć się ich twarzom i gestom. Zarejestrować radość, smutek i ogromne poświęcenie.Pokazać grację z jaką się poruszają, ale również trud towarzyszący akrobatycznym ćwiczeniom.

Sceny dokumentalne mamy zamiar zestawić z impresyjnymi ujęciami ćwiczeń na galopującym koniu i treningów rozciągających ciało.

Zrezygnujemy z “setkowych” wypowiedzi, ponieważ  nic tu nie jest statyczne, wszystko odbywa się w ruchu. Sama muzyka, będzie surowa, wręcz niezauważalna. Ogromną rolę odegra kreacyjny dźwięk - rytm filmu nadawać będzie tętent kopyt zwierzęcia.

Rodzice zawodniczek z drużyny Volteo, mówią  o swoich dzieciach, że są analogowe. 

Po kilku dniach spędzonych z nimi, przekonałyśmy się co to oznacza. Już na pierwszym spotkaniu mogłyśmy zauważyć, że dziewczynki są otwarte, komunikatywne, a jednocześnie potrafią  troszczyć się o siebie nawzajem I rzeczywiście tworzą stado. Do tej pory jesteśmy pod wrażeniem jak potrafią pogodzić pracę nad sobą z dopingowaniem reszty drużyny.

Analogowe dzieci są zaprzeczeniem tego co  zazwyczaj myślimy na temat dzisiejszych dzieciaków, zamkniętych, skupionych na sobie, pogrążonych w internetowym szaleństwie. Dlatego też wydaje się nam ważne opowiadać o drużynie Volteo!

Poza tym relacje łączące dziewczyny przypominają nam nasze własne dzieciństwo – kiedy królowały podwórkowe bandy, zabawy w podchody i wyjazdy na kolonie. Ponieważ wirtualna rzeczywistość dopiero powstawała,  relacje z drugim człowiekiem były budowane bezpośrednio.

 

Projekt ten jest naszym wspólnym debiutem dokumentalnym, bardzo zależy nam na tym by zrealizować go jak najbardziej profesjonalnie. W trakcie dokumentacjI starałyśmy się radzić sobie same, ale przy kolejnej partii zdjęć będziemy potrzebowały profesjonalnej ekipy i sprzętu.

W sierpniu dziewczynki wyjeżdżają na obóz treningowy. Podczas zgrupowania będą razem 24h na dobę. Jest to niezwykle ważne wydarzenie dla naszego projektu. Dzięki temu będziemy miały okazję zarejestrować ich grupowe relacje, intensywną pracę nad sobą oraz postępy w przygotowaniach do nowego sezonu.

Nasz temat dotyczy dzieci, które szybko się zmieniają, dlatego tak ważny jest dla nas możliwie jak najintensywniejszy kontakt z drużyną. Wasze wsparcie pomoże nam wynająć profesjonalny sprzęt oraz ekipę, opłacić transport i wyżywienie. Dzięki temu będziemy mogły zachować jak najwyższy poziom naszego projektu, tak by mógł nas reprezentować na festiwalach filmowych.

Dobą wróżbą jest to, że  wspomniany na początku klip w najbliższych dnaich będzie można oglądać na dużym ekranie :) Został on zaproszony do konkursu Powiększenie na 14 Międzynarodowy Konkurs T-mobile Nowe Horyzonty.

link do strony konkursu :

http://www.nowehoryzonty.pl/film.do?id=7280&ind=idCyklu%3D494%26page%3D0%26typ%3Dcykl%26edycjaFest%3D14%26typOpisu%3D0  

Wolta przeszła pierwszy etap w konkursie na dofinansowanie produkcji. Mamy nadzieję, że uda nam się pozyskać fundusze!

Jednak, jak to w przypadku dokumentu, historia nie może poczekać do momentu rozstrzygnięcia konkursu! Jak wspominałyśmy, dziewczynki z Volteo wyjeżdżają w sierpniu na 2-tygodniowy turnus woltyżerki, podczas którego chcemy im towarzyszyć z kamerą. A tego nie możemy przegapić!

Niezbędny do realizacji tych zdjęć jest profesjonalny sprzęt filmowy, tj. kamera, dźwięk, ale też obsługa dźwiękowa, zakwaterowanie. I to na pokrycie tych kosztów zdecydowałyśmy się rozpocząć akcję crowdfundingową.

Wiemy, że temat tego pięknego i jakże mało znanego sportu, ma wielu swoich miłośników. Dlatego liczymy na ich wsparcie! Dzięki temu będziemy mogli promować ten sport i poszerzać wiedzę o nim nie tylko wśród odbiorców portalu Polak Potrafi, ale również wśród publiczności festiwalowej w Polsce i zagranicą.

Dlatego też serdecznie zapraszamy do udziału w niej!! Każdy może się do tego przyczynić!

W zamian za wsparcie przygotowałyśmy dla Was ciekawe nagrody :)

Państwa dzieci będa miały szansę spróbować swych sił na lekcji woltyżerki w szkole Volteo – co zostanie udokumentowane przez nas fotograficznie. Natomiast Państwo będą mogli wziąć udział w lekcji jazdy konnej – co również będzie udokumentowane .

Dzięki wsparciu centrum NASZA STREFA będziecie mogli wziąść w wybranych warsztatach psychologicznych. Wytwórnia U know me records przygotowała  płyty winylowe  En2ak podpisane przez artystę, które mogą trafić do Was!

Darczyńców zaprosimy bankiet z przygotowanym przez nas poczęstunkiem… nie chcemy się chwalić, ale gotowanie idzie nam całkiem fantastycznie

Są rownież sesje zdjęciowe wykonane przez nas! Ale też fantastyczne gadżety, m. in. torby eko i przypinku z nadrukami projektu fantastycznego ilustratora - ZGONOWICZA! Poniżej przykładowa grafika artysty. Zapraszamy na jego stronę interetową!
http://zgonowicz.tumblr.com/tagged/illustration

Wszystkie informacje znajdziecie obok.

 

 

Każdy wspierający otrzyma od nas plakat filmu, podpisany przez dziewczynki z Volteo, płytę z materiałami dodatkowymi w postaci pakietu zdjęć, foto-dziennikiem dziewczyn Kurkot Kolektive z  pobytu na turnusie z dziewczynkami oraz pozdrowieniami video nagranymi dla Ciebie przez ekipę filmu i dziewczynki z Volteo!

NASZA STREFA

Centrum Rozwoju Psychologicznego Nasza Strefa,  to miejsce, do którego można przyjść na warsztaty, terapię albo grupę wsparcia. Tworzy je zespół psychologów, seksuologów i psychoterapeutów pracujących w różnych nurtach terapeutycznych. Oprócz terapii Nasza Strefa oferuje także warsztaty i inne działania wspierające rozwój osobisty, które prowadzone są między innymi przez Kamilę Szczawińską, Przemysława Borkowskiego czy duet Kurkot Kollektiv.

http://naszastrefa.pl/

WYTWÓRNIA U KNOW ME RECORDS

Niezależna wytwórnia płytowa z siedzibą w Warszawie.

https://www.facebook.com/ukm.rec?fref=nf

http://www.uknowme-records.com/

 

SZKOŁA VOLTYŻERKI VOLTEO

W szkole woltyżerki i rekreacji konnej VOLTEO prowadzimy treningi na bardzo łagodnych, zrównoważonych i specjalnie wyszkolonych koniach i kucach. Organizujemy również pokazy woltyżerki podczas imprez sportowych, festynów, spotkań firmowych, w szkołach i przedszkolach. Regularnie startujemy w najważniejszych zawodach woltyżerskich w kraju i za granicą.

 http://volteo.pl/

DZIELNICA RODZICA ( partner medialny )

 

 LITTLE BEAST - PARTNER PROJEKTU

Wynajem Sprzętu Filmowego.

 

PLAY - sieć telefonii komórkowej.

 

Jeśli macie do nas jakieś pytania, zawsze możecie do nas napisać: kurkotkollektiv@gmail.com

 

A poniżej miła niespodzianka dla nas z WP i INTERII  w postaci artykułów (jeszcze przed ruszeniem z akcją na Polak Potrafi) !! :)

 

Monika Kotecka, rocznik '81. Studiowała nauki społeczne, fotografię i operatorkę w Łodzi. Jej krótkie metraże były pokazywane na Berlinale, w Cannes, na Nowych Horyzontach. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych projektach fotograficznych i filmowych m.in Cinetrain (podróż Koleją Transsyberyjską) i warsztatach twórczych m.in. Berlinale Talent Campus). 

Karolina Poryzała, rocznik '78. Studiowała zoologię na SGGW oraz fotografię w Łódzkiej Szkole Filmowej. Obecnie kończy scenariopisarstwo. Jej fotografie wystawiane były między innymi na międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Łodzi oraz Krakowie.  Ostatni projekt wystawiany był w Maison de la Photographie we Francji. Ze swoim pierwszym projektem scenariuszowym uczestniczyła w międzynarodowym projekcie Nisi Masa.

Magdalena Bryk, rocznik 87’. Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim i organizację produkcji filmowej i telewizyjnej na WRiTv w Katowicach. Producentka i kierowniczka produkcji filmów oraz spotów reklamowych.

Media o Twoim projekcie:

Kurkot Kollektiv: Mamy niepospłacane karty kredytowe, ale czujemy, że żyjemy

www.wysokieobcasy.pl | 2015-03-07

Dokument o woltyżerce był spontanicznym pomysłem. Na temat "Wolty" dziewczyny wpadły, realizując klip dla didżeja En2aka. Zafascynował je świat konnych gimnastyczek

Film o grupie Volteo

www.polskieradio.pl | 2014-08-08

Woltyżerka to sport znany w Polsce głównie z cyrku i rzadko uprawiany. Zainteresowały się nim twórczynie filmowe i chcą nakręcić film dokumentalny o tym sporcie.

Dokument o sekcji Volteo szuka wsparcia

film.interia.pl | 2014-07-29

Kolejna filmowa inicjatywa warta poparcia pojawiła się na portalu PolakPotrafi. Tym razem zbierane są fundusze na realizację dokumentu o dziewczynach z warszawskiej sekcji woltyżerki Volteo.

Pomóżcie w narodzinach analogowych dzieci!

film.wp.pl | 2014-07-28

„Rodzice zawodniczek z drużyny Volteo mówią o swoich dzieciach, że są analogowe. Po kilku dniach spędzonych z nimi, przekonałyśmy się co to oznacza. Analogowe dzieci są zaprzeczeniem tego co zazwyczaj myślimy na temat dzisiejszych dzieciaków, zamkniętych, skupionych na sobie, pogrążonych w internetowym szaleństwie“ – mówią Monika Kotecka i Karolina Poryzała z Kurkok Kollektiv (www.kurkotkollektiv.com), które pracują nad innowacyjnym filmem dokumentalnym o zawodniczkach z warszawskiej drużyny Volteo.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.09.2014 18:06