Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Wstęga Pamięci

Fundacja Wstęga Pamięci

Kraków - Londyn

Projekt mobilnej instalacji autorstwa Alexandra Smagi przypomina o podniebnych bitwach toczonych przez polskich lotników nad niebem Anglii w 1940 roku. Smaga jest również autorem Pomnika Polskich Lotników w Normandii, odsłoniętego w zeszłym roku na 75 rocznicę lądowania aliantów DDAY. Artysta żyje i pracuje w Londynie, w Krakowie i w Wiedniu. Historia rodziny architekta jest bezpośrednio powiązana z różnymi etapami walk Polski o Niepodległość.
Smaga ukończył studia architektury na Politechnice Wiedeńskiej z wyróżnieniem. Studiowal w Paryżu w Ecole de Architecture w Wersalu i na Akademii Sztuk Pięknych (Akademie fuer Angewandte Kunst) w Wiedniu.

Pracuje jako samodzielny architekt i designer. Pracował nad wieloma projektami i konkursami architektonicznymi w Stanach Zjednoczonych, we Francji, w Niemczech i w Austrii.
Laureat konkursów architektonicznych.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

3596 PLN z 120000 PLN

29 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.03.2020.

Zwycięski Lot w hołdzie polskim lotnikom Bitwy o Anglię

W hołdzie polskim lotnikom i z okazji 80 rocznicy Bitwy o Anglię

Dodano 03.03.2020, godz. 23:53

...rozpoczeliśmy naszą akcję !

Zwycięski Lot 303 to mobilne instalacje wystawowe podróżujące po Anglii i Polsce. Zapoznaj się projektem i wesprzyj tutaj: https://polakpotrafi.pl/projekt/zwycieskilot303

Przypomnijmy Brytyjczykom wielki wkład Polaków w zwycięstwo w Bitwie o Anglię! Dołącz do Zwycięskiego Lotu 303 !

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 18.03.2020 19:07