Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Kamil Karpiński

Kamil Karpiński

Wrocław

Jestem fanem mojego miasta czyli Wrocławia. Wraz z moimi znajomymi tworzymy zgraną ekipę do której każdy coś wnosi. Zajmujemy się grafiką, muzyką, fotografią, montażem video oraz projektowaniem. Wyznaczamy sobie cele, które później realizujemy poprzez siłę naszej grupy !

Napisz wiadomość do Projektodawcy

663 PLN z 7000 PLN

29 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

9%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.02.2015.

Zwiedzam Wrocław - aplikacja mobilna.

O projekcie

Aplikacja mobilna -

Zwiedzam Wrocław

 

Postanowiliśmy zebrać pieniądze na stworzenie aplikacji na smartfony oraz tablety, która będzie mobilnym przewodnikiem po Wrocławiu, do pobrania całkowicie za darmo. Aplikacja "Zwiedzam Wrocław" będzie miała na celu wskazać, opisać, a także doprowadzić nas do najciekawszych miejsc w stolicy Dolnego Śląska, wykorzystując do tego system GPS. Aplikacja będzie kierowana do użytkowników systemów Android oraz iOS.  Chcielibyśmy zamieścić miejsca do zwiedzania takie jak: zabytki, muzea, kościoły, ciekawe budowle, skwery, ruiny, pustostany i fontanny. Będzie to niezbędna opcja dla turystów oraz mieszkańców wrocławia, którzy chcieliby wspaniale spędzić czas, wzbogacając swoją wiedzę o ciekawe miejsca.

 

Działanie aplikacji:

1) Włączamy aplikację oraz system GPS na naszym smartfonie lub tablecie.

2) Wybieramy język w jakim ma być obsługiwana.

3) Aplikacja ustala nasze położenie, a następnie pokazuje pięć najbliższych najciekawszych miejsc do zwiedzania.

4) Wybieramy jeden z pięciu punktów.

5) Na mapie ukazuje nam się dokładna trasa wyznaczająca najciekawsze miejsce.

6) Po dotarciu do celu wyświetla się zdjęcie z dokładnym opisem miejsca.

Zachwycamy i cieszymy się działaniem aplikacji :-)

 

Dodatkowo aplikacja będzie miała do wyboru kilka ustalonych tras takich jak:

- Trasa dla najmłodszych,

- Trasa mieszkańca Wrocławia,

- Trasa turystyczna,

- Trasa historyczna, która będzie zawierać stare fotografie budowli oraz miejsc, których już często nie zobaczymy ze względu na ich wyburzenie. Np:

Dawny (nieistniejący) ring bokserski na terenie Stadionu Olimpijskiego.

Arena handlowa "Goliat" znajdująca się przy placu Grunwaldzkim.

 

Cel zbiórki pieniędzy:

Zebrane pieniądze chcielibyśmy przeznaczyć na napisanie aplikacji, opłacenie profesjonalnych fotografów oraz tłumaczy. Wierzymy, że wspólnie uda nam się zrealizować projekt i będziemy codziennie poszerzać wiedzę o naszym wspaniałym mieście jakim jest Wrocław.

 

 

Dlaczego polakpotrafi.pl ? 

Wybraliśmy zbiórkę pieniędzy poprzez stronę PolakPotrafi.pl, ponieważ wierzymy w słuszność projektu i wiemy, że nasza aplikacja pomoże nie tylko turystom ale także mieszkańcą Wrocławia, którzy chcieliby wspaniale spędzić czas, wzbogacając swoją wiedzę o najciekawsze miejsca.

 

Media :

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/1030307,miejsca-we-wroclawiu-o-ktorych-nie-miales-pojecia-pomysl-ktory-zrobil-furore-w-internecie,id,t.html

 

Autorzy: 

Kamil Karpiński - od urodzenia jestem mieszkańcem Wrocławia. Po założeniu profili na portalu facebook.pl takich jak "Miejsca we Wrocławiu o których nie miałeś pojęcia"(obecnie ok 48 000 fanów), "Co się buduję we Wrocławiu"(obecnie ok 13 000 fanów) oraz "Wrocławskie budowle, które już nie istnieją"(obecnie ok 8 000 fanów), Miejsca we Wrocławiu, w których dobrze zjesz i nie zbankrutujesz (obecnie ok 17 000 fanów), zobaczyłem jak wiele osób interesuje się Wrocławiem i jak wiele Wrocław ma nam do pokazania. 

 

Dawid Ozga (Grafika) -  projektowaniem pasjonuje się od najmłodszych lat. W późniejszym czasie do jego zainteresowań dołączyła grafika komputerowa. Z połączenia tych wszystkich pasji korzysta teraz, jako projektant samochodowy, tworząc swoje dzieła na komputerze.

 

 

Media o Twoim projekcie:

Powstaje aplikacja mobilna Zwiedzam Wrocław. Możesz wspomóc ten projekt

www.wiadomosci24.pl | 2014-12-25

W serwisie PolakPotrafi.pl trwa zbiórka pieniędzy na mobilną aplikację "Zwiedzam Wrocław". Ambicją twórców jest stworzenie przewodnika prezentującego najważniejsze miejsca w stolicy Dolnego Śląska.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 02.02.2015 18:06