Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

MarMac

MarMac

Witnica

Maciej, Anita, Magda, Asia, Marcel to lekko szaleni, ale pozytywnie ludzie. Wszyscy pochodzimy z Witnicy, małego miasta w woj. lubuskim niedaleko Gorzowa Wlkp. Znamy się niemal od przedszkola, choć działalność społeczną rozpoczęliśmy w gimnazjum. Nadarzyła się okazja, dania radości świątecznej pewnej rodzinie. I tak rok temu, mimo że nasze drogi pod względem szkół się rozeszły zorganizowaliśmy I naszą akcję świąteczną pt. " Zostań Świętym Mikołajem". Możemy śmiało powiedzieć, że była to świetna sprawa, i było by niesamowite powtórzyć ją jeszcze raz.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

4887 PLN z 2200 PLN

69 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

222%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.12.2014.

Zostań Świętym Mikołajem

O projekcie

            W zeszłym roku na terenie Gminy Witnica niedaleko Gorzowa Wlkp. została zorganizowana akcja pt. „Zostań Świętym Mikołajem”. W trzech okolicznych szkołach odbyła się zbiórka pieniędzy i używanych zabawek 14 grudnia w Miejskim Domu Kultury zorganizowaliśmy koncert świąteczny mający podsumować naszą akcję. Podczas jego trwania na scenie występowali lokalni artyści. W międzyczasie sprzedawano wyroby rękodzielnicze i autografy panów: Artura Andrusa i Dariusza Lewandowskiego, którzy zgodzili się poprzeć naszą akcję. Łącznie zebraliśmy ponad 1200 zł z czego ¾ to zyski z samego koncertu. Kilka dni przed gwiazdką ekipa Mikołaja ruszyła zakupić zabawki, przybory dydaktyczne i nieco łakoci. Udało nam się skomponować ponad 20 pięknych paczek, które 23 grudnia osobiście rozwiózł Mikołaj wraz ze swoimi elfami.                                                                                        Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego też w tym roku marzymy o zorganizowaniu wspaniałej akcji, mającej jeszcze większego „powera”. Aby nam się udało, potrzebujemy Twojej pomocy.

 AKTUALNOŚCI

05.11.2014r. Kabaret Hrabi o naszej akcji

25.10.2014r. Miejsce naszego koncertu

23.10.2014r. ukazał się artykuł o naszej akcji

NASZA EKIPA

Maciek (Mikołaj)- Pasjonat kulinarny, co z resztą po nim widać :D     Od najmłodszych lat kocha Święta Bożego Narodzenia.Odkąd pamięta, każdego roku we wrześniu zaczynał oszczędzać, aby w grudniu móc cieszyć się z dawania radości rodzinie. To on jest głównym sprawcą całego „zamieszania” z akcją. Czuwa nad wszystkim, aby warsztat działał jak należy.

 

Anita (elf Niebieskie Słoneczko) - z Mikołajem znają się prawie          od pieluchy. Wszędzie jej pełno, czasem za dużo, ale zawsze w dobrej wierze. Spóźnialska ( PS mieści się w przysłowiowych 15 akademickich ), roztrzepana , elf z amnezją, lecz o rzeczach naprawdę ważnych nigdy nie zapomina. Zawsze stara się z całych sił nie zawieść swoich przyjaciół i wraz z Ekipą Świętego Mikołaja tworzą drużynę nie do podrobienia. To właśnie Słoneczko będzie odpowiadało za zapewnianie Wam małych nagród :D Poza tym świetnie pakuje prezenty.

 

Magda (Mapcio)- To prawdziwa zagadka. Z pozoru troszkę leniwa       i lubiąca psoty, zawsze wspomaga swoich kolegów kiedy jej potrzebują. To elf, który lubi broić i ma trochę poprzestawiane             w głowie, ale z chęcią i zapałem pomaga Mikołajowi i innym elfom       w pracy. Zawsze można na niej polegać.Odpowiadaza aktualizowanie widomości na portalu :D, a także wyczaruje nam wspaniały film o akcji.

 

Joasia (elf Dzwonek) – roztańczona marzycielka. Ambitna                    i kreatywna. Zawsze spieszy z pomocą innym. Szybko wpada             w tarapaty, ale również szybko z nich wychodzi, lecz nie zawsze           w pełni zdrowa. Lubi spędzać czas w miłym towarzystwie, dlatego        z przyjemnością uczestniczy w akcji ze swoimi przyjaciółmi i Świętym Mikołajem. Dzwonek rozdzwoni o nas wszędzie w szczególności       na facebooku :D

 

Marcel "Marczi" - to miły i sympatyczny gość, lubi pomagać innym i jest otwarty na nowe znajomości. Interesuje się motoryzacją, survivalem i militarią. W wolnych chwilach dorabia jako elf u Świętego Mikołaja. PS: Jest odpowiedzialny za ochronę Świętego i nawigację w terenie :D

 

Dlaczego warto nas wesprzeć?

Zorganizowanie koncertu to spore wydatki, a to właśnie na nim akcja zarabia większość wszystkich funduszy, jakie są przekazane na prezenty. Co więcej widok ucieszonego dziecka jest bezcenny. Spokojnie każda wasza złotówka zostanie dobrze wykorzystana. W takich akcjach jest mnóstwo rzeczy do zrobienia, a najważniejsze by 24 grudnia chociaż część dzieci z naszej gminy, które zasługują na trochę szczęścia, otrzymały je.

Kto może przyjść na koncert?

Na koncert może przyjść każdy ( z grubym portfelem :D ). Oczywiście to żarty, przybycie na koncert nie obliguje nikogo do wydawania pieniędzy, jednak podczas jego trwania będzie wiele opcji, by móc nas wesprzeć. Być może któraś zadowoli potencjalnego uczestnika :D

Co jeśli uzbieramy 100% kwoty?

Taki koncert to sporo wydatków. Choć błahym może wydawać się zapewnienie poczęstunku, występów artystycznych i zrobienie ładnych zaproszeń, to te rzeczy budują klimat koncertu. Jeśli nam się uda, będziemy myśleć, żeby zaprosić jakiś artystów spoza gminy, może chór, wokalistę, wokalistkę lub jeśli wymyślimy, to jeszcze kogoś innego. Oprócz koncertu zamierzamy zająć się kupnem stroju Mikołaja, dlatego, że w zeszłym roku musieliśmy go wypożyczyć.

Co jeśli uzbieramy więcej niż przewidziana kwota?

>150 % WÓZ STRAŻACKI- poprosimy o pomoc strażaków w rozwiezieniu prezentów. Jak wiadomo takie wozy zużywają sporo paliwa i jednodniowy kurs po gminie to niemały wydatek

200% BRYCZKA- wynajmiemy bryczkę z koniem, którą rozwieziemy prezenty dzieciom w naszej miejscowości.

250% STRÓJ MIKOŁAJA- kupimy wypasiony strój Mikołaja.W zeszłym roku strój był wypożyczony i nie tak dobry, jak mógłby być. Ponieważ wiemy, że akcja to nie jednorazowy wyskok, a święta są co roku, kupimy strój, który będzie służył przez lata.

300%-BRODA- do stroju kupimy profesjonalną brodę, tak żeby Mikołaj wyglądał jak Mikołaj.

400% GWIAZDA WIECZORU- postaramy się zaprosić na koncert gwiazdę wieczoru. Piszemy o tym dopiero tutaj, ponieważ nie wiemy, czy ktoś ze znanych artystów zechciałby wystąpić u nas za niewielką kwotą, dlatego im więcej uzbieramy, tym większe są szanse, ale będziemy się starać.

500% FABRYKA MIKOŁAJA- zakupimy sprzęt do samodzielnego wyrobu zabawek z drewna, by w przyszłym roku podarować je dzieciom.

 

Więcej informacji

Jeśli chcesz wiedzieć więcej zapraszamy na naszego fanpage'a na facebooku "Zostań Świętym Mikołajem". Znajdziesz tam bardziej szczegółowe informacje, więcej zdjęć i filmików. https://www.facebook.com/zostanswietymikolajem

 

Nasze zeszłoroczne paczki :D

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.12.2014 18:06