Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Ziemiosfera

Ziemiosfera

Gdansk

Cześć!

Tu Patrycja i Franek. Tworzymy ekocentrum Ziemiosfera w Trójmieście by razem z wami dbać o planetę i ludzi na codzień.

Ziemiosfera to przede wszystkim ucieleśnienie lat naszej pracy, zainteresowań, prób, błędów, doświadczeń i obserwacji z całego świata. Chcemy, aby oddawała to, co jest nam drogie: dążenie do zrównoważonego rozwoju, pozytywne podejście do życia i atmosferę akceptacji. Wierzymy, że każdy mały krok się liczy i każde pozytywne działanie jest ważne! Wspólnie możemy budować piękną teraźniejszość, jednocześnie dbając o przyszłość Ziemi.
Chcemy, aby “eko” było proste, łatwo dostępne i piękne. Wesprzyj naszą kampanię i odwiedź nas, bo tylko wspólnie możemy zmieniać świat!

Napisz wiadomość do Projektodawcy

9440 PLN z 6000 PLN

64 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

157%

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz". Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 21.02.2020.

Ekocentrum Ziemiosfera - Naturalnie Prosto

This project is also available in english version. Click here to change language.

O projekcie

  CEL KAMPANII

 

Celem naszej kampanii jest uzbieranie 6000 zł na wyposażenie oraz umeblowanie przestrzeni dla lokalnej społeczności w ekocentrum Ziemiosfera. Przestrzeń dla społeczności będzie składać się z przestrzeni warsztatowej i kawiarni. To miejsce będzie połączone ze sklepem zero waste, który finansujemy z środków własnych. Ziemiosfera będzie miejscem oddychającym ekologią, gdzie każdy będzie mile widziany i, gdzie rozwiną się kolejne eko inicjatywy Trójmiasta.

 

 

 

Jeśli zbierzemy 6000 zł - wyposażymy kawiarnię self service. A dokładnie:

 

- za 3300zł, będziemy mogli spełnić jeden z wymogów sanepidu, czyli zaopatrzymy się w zmywarko-wyparzarkę

- za 2700 zł, wyposażymy kuchnię eko społeczności w zlewy, oświetlenie, blat, półki, sztućce, talerze, kubki, szklanki itp.

  

Jeśli zbierzemy ponad 6000pln:

 

-za kolejne 3000zł zaopatrzymy warsztatownię w duży stół na 12 os. przy którym wszyscy usiądziemy razem.

-za 2500 zł więcej, wyposażymy Ziemisoferę w 12 krzeseł, by było gdzie spocząć wokół wspólnego stołu : )

 

Jeśli kampania przekroczy wyszczegółowioną sumę przeznaczymy ją na zazielenienie wnętrza i zewnętrza Ziemiosfery.

 

 TWOJE WSPARCIE MA ZNACZENIE

 

Wspierając nas: 

 • sprowadzasz i popularyzujesz zero waste w naszym regionie
 • realnie zmniejszysz ilość produkowanych odpadów, w szczególności plastiku
 • tworzysz miejsce, które szanuje i dba o planetę i ludzi
 • pomagasz zwiększyć świadomość ekologiczną u innych i szerzyć informaje o tym jak każdy z nas może dbać o Ziemię na codzień
 • realnie zmniejszysz ilość produkowanych odpadów, w szczególności plastiku
 • zwiększysz udział zdrowej żywności w diecie - mniej pestycydów i innych toksycznych substancji, mniej zachorowań i więcej odczuwanego szczęścia w Trójmieście! :) 
 • będziesz częścią rozwiązania, pokazując jaka przyszłość jest dla Ciebie ważna, jakie wartości i praktyki chcesz widzieć wokół siebie  

 A TERAZ NAGRODY :) 

 

Przygotowaliśmy dla Ciebie różne opcje wsparcia od symbolicznej złotówki, do 1000zł. Nagrody są podzielone na 2 warianty. Wariant 1 to nagrody dostępne w wersji polskojęzycznej, przewidziane dla osób wspierających, które z łatwością mogą nas odwiedzić (np. mieszkańcy Trójmiasta, osoby tu pracujące, często będące w regionie). Wariant 2, dostępny w wersji angielskiej, to nagrody 'na odległość', przewidziane dla osób mieszkających w innych rejonach Europy lub świata.

Przy każdym poziomie wsparcia napisane jest jakie 'nagrody' otrzymasz w zamian. Będziemy realizować nagrody wariantu 1 (czyli nagrody 'na miejscu') do 4 miesięcy od dnia zakończenia kampanii na polakpotrafi.pl. i do 18 miesięcy dla nagród 'na dystans' wariantu 2.

 

 

Wariant 1. Nagrody dla lokalsów:

 • 1 zł  - nasza wdzięczność :) 
 • 25 zł - email z podziękowaniem + zdrowa niespodzianka, kiedy nas odwiedzisz
 • 50 zł - kumulacja powyższego + wielorazowy woreczek na owoce i warzywa
 • 75 zł - kumulacja powyższego + 5% zniżki na pierwszy rachunek
 • 100 zł - kumulacja powyższego + kawa lub herbata
 • 250 zł - kumulacja powyższego + zaproszenie na Ziemio Otwarcie + kawa / herbata i ciasto dla dwóch osób + zdjęcie z naszymi supporterami
 • 500 zł - kumulacja powyższego + zaproszenie na autorskie warsztaty
 • 1000 zł - kumulacja powyższego + koszyk zdrowych pyszności o wartości 250 zł

 

Każdą z poniższych opcji możesz wybrać w prawym górnym rogu strony i pomóc nam stworzyć to miejsce! :) Każda suma się liczy i jest mile widziana ;)

 

KONCEPT ZIEMIOSFERY

 

Ziemiosfera ma być pierwszym eko-spotem w Województwie Pomorskim. Będzie to połączenie sklepu zero-waste, miejsca inicjatyw przyjaznych środowisku, edukacji i spotkań.

 

Sklep oferować będzie produkty lokalne, zdrowe i wyprodukowane z przestrzeganiem zasad zrównoważonego rozwoju. Będziemy je sprzedawać w duchu zero waste, czyli do własnego pojemniczka. W ofercie będzie żywność, eko akcesoria, kosmetyki, produkty do higieny osobistej i higieny domu. Koniec z jednorazowością i górą plastikowych śmieci!

 

 

Na miejscu będą też organizowane warsztaty, spotkania, prezentacje i pogadanki. Mają one zwiększać świadomość ekologiczną mieszkańców Trójmiasta oraz ich wiedzę na temat prośrodowiskowych zachowań. łatwych do wprowadzenia w życie przez każdego z nas. Chcemy inspirować innych do zmiany poprzez doświadczenie i pokazanie jak przyjemnie pracuje się w harmonii z naturą.  

 

  

W ramach Ziemiosfery stworzymy również coffee spot, działający na zasadzie self-service. Będzie tam można zakupić napoje i przekąski lub spróbować produktów dostępnych w sklepie. Wierzymy, że wypicie razem kawy czy zjedzenie posiłku to najlepsza droga do stworzenia eko społeczności ludzi gotowych do działania i wymiany wiedzy o zrównoważonych praktykach. 

 

 

 

WIZJA

 

Stworzymy miejsce dla wszystkich mieszkańców Trójmiasta, którzy chcą zwiększyć swój pozytywny wpływ na środowisko i własne zdrowie. Ziemiosfera ma stać się centrum wymiany idei, miejscem wspólnego rozwoju z korzyścią dla planety. Pokażemy jak łatwo można zredukować indywidualne zużycie plastiku, zdrowo się odżywiać, bez substancji szkodliwych dla nas i środowiska. Udowodnimy, że eko może być proste - nie pochłaniać olbrzymich ilości czasu czy pieniędzy. 

 

Za podstawowe wartości Ziemiosfery przyjmujemy to, co jest ważne również dla nas: planeta, ludzie i pozytywność. Dbałość o Ziemię jest motywacją wszystkiego, co robimy w życiu zawodowym i prywatnym. Ziemiosfera stanie się miejscem tworzonym przez ludzi, dla ludzi, łączącym pod wspólną ideą.. Wszystko to w pozytywnej atmosferze akceptacji. 

 

W przyszłości marzy nam się między innymi społeczny ogród permakultury, zwiększenie bioróżnorodności w Trójmieście i stacjonarny give box. Chcemy tez działać z firmami i organizacjami by zmiana mogła nastąpić jednocześnie, na różnych polach.  

 

 

 POZNAJMY SIĘ :) 

 

Jesteśmy parą miłośników natury przejętych stanem naszej planety i chcących działać. Patrycja i Franek, to my :) 

 

Jakiś czas temu czuliśmy się coraz bardziej niekomfortowo w systemie nastawionym na kontrolę i eksploatację natury, nastawionym na coraz więcej, szybciej, dalej itp. Planeta ginie na naszych oczach, jej zasoby nie są nieskończone. Bioróżnorodność zamieniana jest na monokultury, dziewicze tereny na plantacje, lasy na pastwiska dla bydła. Milion gatunków zagrożonych jest wyginięciem, szacunek dla tego, co mamy zastąpiliśmy jednorazowością, a bycie - posiadaniem. Materiały naturalne zastąpiliśmy ropopochodnymi, plastik zalewa nam świat i zabija życie nie tylko w oceanach. Marnujemy tony żywności, na którą zuzywamy tony toksycznej chemii... im więcej wiedzieliśmy, tym gorzej się z tym czuliśmy.

 

To już nie są tylko dane naukowe, to jest nasza rzeczywistość. W Polsce coraz częściej występują śmiercionośne fale upałów, szusze, huraganowe wiatry, trąby powietrzne, powodzie czy gwałtowne burze. Czy wiecie, że jeśli temperatura podwyższy się o krytyczne 1,5°C, to poziom mórz wzrośnie o 2-5m? Na spacery po Długiej będziemy nurkować!

 

Nawet jeśli zamkniemy oczy na rzeczywistość i nie będziemy działać, nie unikniemy konsekwencji... powoli, milimetr po milimetrze, podcinamy gałąż na której siedzimy... 

 

My zaczęliśmy od kilku prostych zmian, powoli przekształcając różne aspekty życia, by zmniejszyć nasz ślad węglowy. Segregacja, dieta, środki transportu, produkty do higieny domu itd. Czulismy, że jesteśmy na dobrej drodze. Zaczęlismy więc brać udział w różnych wydarzeniach związanych z tematem zrównoważonego rozwoju, ekonomii cyrkularnej, zero waste, zdrowego/ roślinnego odżywiania. Współorganizowaliśmy akcje ekocentrum z Liège (BE), eko warsztaty w Centrum Kultury w Dison (BE), bylismy wolontariuszami w ogrodzie społecznym i tworzyliśmy ogólnodostępny warzywny ogród w stolicy Walonii (BE). Pomagaliśmy też w gospodarstwach permakultury, budowaliśmy domki w dżungli w duchu ekobudownictwa, stawialiśmy kompostowniki i pomagaliśmy zaistnieć innym projektom. 

 

Te wszystkie doświadczenia naturalnie doprowadziły nas do obecnego momentu. Zmiana swojego stylu życia to satysfakcjonujące zajęcie, jednak dopiero jako społeczność można zdziałać prawdziwe cuda. A że uwielbiamy dzielić się zdobytą wiedzą i wizją świata zrównoważonego, postanowiliśmmy stworzyć Ziemiosferę!

 

Wiemy, że świat potrzebuje zmiany. Zaczęliśmy ją od siebie, a teraz chcemy dalej inspirować innych, pomagać sobie nawzajem i wspierać się w codziennych wysiłkach. Pojedynczy płatek śniegu jest piękny ale samotnie niewiele zmieni, za to wspólnie z innymi, jako kula śniegowa, jest nie do zatrzymania. Jeśli zmieniać świat, to tylko wspólnie z Wami!

   

CO JESZCZE MOŻESZ DZIŚ ZROBIĆ?  

 

-->Polub nas na fejsbuku, przyjdź odwiedzić i mów o nas otoczeniu!  

-->Poczytaj więcej o konsekwencjach zmian klimatuo stanie przyrody i świadomej konsumpcji.

-->Możesz też wprowadzać mini zmiany o wielkich skutkach! Oto gotowe pomysły na to, co możesz zrobić już dziś! Wybierz jeden punkt i zacznij od tego! 

-->Zainwestuj w podobne projekty dbające o planetę i Ciebie

 

KONTAKT

 

Znajdź nas na fejsbuku

Napisz do nas na: ziemiosfera@gmail.com

 

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE<3

Model finansowania: "bierzesz ile zbierzesz"

Twórca Projektu otrzyma wszystkie środki, które zostaną wpłacone, bez względu na osiągnięcie kwoty minimalnej. Projekt kończy się 21.02.2020 22:10