Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Mieszkanka Zielonych Odolan

Mieszkanka Zielonych Odolan

Warszawa

Jesteśmy grupą mieszkańców walczących o powstanie parku Zielone Odolany na warszawskiej Woli.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8089 PLN z 6500 PLN

111 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

124%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.02.2014.

Park Zielone Odolany

O projekcie

Jesteśmy grupą mieszkańców, która dąży do powstania parku Zielone Odolany na warszawskiej Woli. Nie chcemy, aby na skutek błędu urzędnika został zabetonowany kolejny zielony kawałek miasta.

Nasza historia:

W konsultacjach społecznych przeprowadzonych przez warszawskich urzędników w 2010 roku obiecano nam powstanie parku rekreacyjnego z prawdziwego zdarzenia. Niestety, bardzo szybko się z tego wycofano. 

Co więcej, deweloperowi wydano pozwolenie na budowę na jednej z działek (w środku terenów przeznaczonych pod park) inwestycji mieszkalnej na 300 mieszkań.

Urzędnicy pokazują swoją bezsilność, ale my chcemy działać i walczymy o park. Działamy społecznie, a nagłośnienie sprawy w mediach udało nam się zrealizować bez tworzenia kosztów. Znaleźliśmy także osoby, które pokryły wydatki organizacyjne mniejszych działań.

To dlaczego prosimy Was o wsparcie finansowe?

Celem projektu na platformie jest zdobycie kwoty, która umożliwi prowadzenie działań prawnych zmierzających do zawieszenia pozwolenia na budowę osiedla mieszkaniowego na terenie zielonym. 

Informacje o naszych działaniach publikujemy na bieżąco na profilu https://www.facebook.com/ParkZieloneOdolany Tam też pokażemy Wam, na co wykorzystamy zgromadzone środki.

Nagłośniliśmy sprawę w mediach (Polsat, TVP Warszawa, Antyradio, RDC...). O naszych działaniach można przeczytać:

w Gazecie Wyborczej

w Gazecie Echo

Super Expressie

Mamy dużo pozytywnej energii!!!

Naszym celem jest powstanie parku rekreacyjnego, a przy okazji tej walki integrujemy mieszkańców. W planach mamy happening, podczas którego zbierzemy energię z drzew i prześlemy ją urzędnikom, żeby wzmocnić ich trochę przed wyborami samorządowymi (16 listopada 2014), a także konkurs plastyczny dla dzieci: „Więc chodź, namaluj nasz park…”.

Do zorganizowania tych aktywności wystarczy dobra wola. Do sfinansowania działań prawnych potrzebujemy czegoś więcej.

Jeśli mieszkacie w mieście, wiecie jak ważny jest każdy kawałek zieleni w miejskiej dżungli.

Zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy!


Media o Twoim projekcie:

Internauci potrafią! - czyli finansowe wsparcie dla Zielonych Odolan

politykawarszawska.pl | 2014-02-03

Jeżeli ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości co do słuszności inicjatywy mieszkańców Woli walczących o Zielone Odolany, ostatnie dni powinny rozwiać je wszystkie. Organizatorzy postanowili wynająć prawnika, który pomoże ratować upragniony park. Za pomocą portalu polakpotrafi.pl poprosili internautów o wsparcie. Efekt? Osiem dni, ponad 6.5 tys. na koncie i akcja zakończona absolutnym sukcesem!

Prawnik dla parku Zielone Odolany

przegladwolski.pl | 2014-01-30

„Kochani, już prawie otwieramy butelkę szampana za sukces naszego projektu” – ogłosili mieszkańcy walczący o powstanie parku Zielone Odolany. Zdobyli już prawie całą kwotę potrzebną na obsługę prawną przedsięwzięcia.

Zbierają na prawnika, by uratować park

m.se.pl | 2014-01-29

Mieszkańcy Odolan nie poddają się w walce z deweloperem - firmą Robyg, która w parku między ulicami Sowińskiego, Jana Kazimierza i Karlińską chce zbudować apartamentowiec. W sieci zbierają pieniądze na prawnika, który pomoże im powstrzymać zakusy inwestora.

Crowdfunding uratuje Park Zielone Odolany?

www.zw.com.pl | 2014-01-28

Warszawiacy broniący Parku Zielonego Odolany zbierają w sieci pieniądze na opłacenia prawnika. To pierwsza taka inicjatywa szukająca środków na uratowanie parku poprzez finansowanie społecznościowe.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.02.2014 18:06