Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Piotr Rajmund Chmielewski

Piotr Rajmund Chmielewski

Wierzbica Górna, Poland

jestem rencistą , bibliofilem jak ma się 67 lat to można powiedzieć że mam życiowe doświadczenie

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Ekipa Projektu

papcio0151

papcio0151


0 PLN z 25000 PLN

0 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.07.2018.

„Zaratusztrianizm-Studium Badawcze”

O projekcie

  

Zapoznajmy się do końca z ofertą nagrody za wydanie razem książki każdy wspierający:

1. kwotą powyżej 20 zł obniżkę ceny detalicznej          o 33%,

2. kwotą od 30 do 50 złotych otrzyma bezpłatny egzemplarz mojej książki,

3. kwotą od 50 do 200 złotych specjalne podziękowanie na łamach książki na tzw. ostatniej wklejce,

4. kwotą od 200 do 500 złotych specjalne podziękowanie na łamach książki  na tzw. pierwszej wklejce, 

5. kwotą od 1000 złotych każdy wspierający ma prawo do umieszczenia swojego nazwiska albo logo swojej firmy pod moim nazwiskiem,

6. kwotą od 10000 złotych wzwyż umieszczenie swojego nazwiska albo logo swojej firmy pod moim nazwiskiem jak również prawo do współdecydowania o estetyce i wyglądzie zewnętrznym tego wydania, również o umieszczeniu tekstu związanego z tematyką tej książki jak również o umieszczeniu na tzw. pierwszej i ostatniej wklejki reklamy swojej firmy na całej stronie, oczywiście ta ostatnia kwota  albo jej większość nie uprawnia do tzw. pakietu większościowego który by uprawniał do podejmowania jednoosobowych decyzji we wszelkich działaniach związanych z tym wydaniem.

UWAGA!!! Pierwsze 100 egzemplarzy będą to egzemplarze numerowane i oczywiście do numeru pierwszego i następnych będzie uprawniona ta osoba lub firma która wpłaci najwięcej

UWAGA!!!   umieszczane reklamy nie mogą być o treści  powszechnie uznawanych za obraźliwe oraz o treści politycznej

Oczywiście każdy wspierający kwotą powyżej 50 złotych dodatkowo jeszcze otrzyma bezpłatnie egzemplarz mojej książki

 

Cel i idea projektu

Moja książka ma znaczenie kulturowe, udostępniam ją jako część mojego zobowiązania do ochrony, zachowania i promowania światowej literatury w przystępnych, wysokiej jakości, nowoczesnych wydaniach, które są wierne oryginalnej pracy. Doskonały materiał do badań dla ludzi którzy chcą zgłębić wiedzę na temat wiary a wiara jest podstawą bytu oraz chęci do wszelakiego działania bez względu czy jesteś dziennikarzem, naukowcem, historykiem, filozofem, biznesmenem czy też zwykłym człowiekiem. A przecież każdy w "coś" wierzy?

Prośba o wsparcie mojego projektu

Uważam że ta książka okaże się bestsellerem rynku światowego gdyż jak sprawdziłem w internecie - a myślę że może to być podstawą do oceny - nie ma tego typu opracowania na podstawie książki wydanej w 1868 roku w Mumbai (Indie). Zainteresowanie tą książką jest ze wszystkich kontynentów. Zaratusztrianizm jest religią powoli zanikającą na świecie. Zaratusztrianizm wywodzi się z pierwotnych wierzeń ludów indoeuropejskich. Na świecie jest 250000 wyznawców zarastranizmu (w tym w Polsce około 600 osób). Należy ocalić od zapomnienia religie pochodne od religii chrześcijańskiej. Sam jestem chrześcijaninem i uważam w myśl kanonów naszej wiary  że tak poprostu  należy. I to bylo ideą powstania tej książki.

Historia powstania książki

Historia powstania tej książki jest dość ciekawa. Pod koniec lipca ubiegłego roku kupiłem na aukcji Allegro książkę zatytułowaną enigmatycznie KSIĄŻKA INDYJSKA SANSKRYT unikat Bombaj 1870 i skąpo opisana. Ja "wodzony nosem bibliofila" nabrałem podejrzeń co do wartości tej książki (cena wystawiona była na 10 zł) nabyłem tą ksiażkę. Chciałem odsprzedać za dużo wyższą cenę ale nie było chętnych. W listopadzie ubiegłego roku nadarzyła się możliwość przetłumaczenia choćby strony tytułowej i od tej pory z uporem maniaka-bibliofila podjąłem nieustępującą "batalie" o wydanie tej książki. Tak aby - jak pisałem już wieokrotnie - zachować i promować światową literaturę jak również aby zachować jakiś ślad po sobie (a mam już 67 lat)

Słowo o mnie
Tak jak pisałem mam już 67 lat i chcę zostawić po sobie ślad na tej ziemi w postaci wydanej książki dla potomnych. Jestem rencistą w 2003 roku miałem udar pnia mózgu i  konsekwencje do tej pory trwają. Jedną z nich jest niedowład prawej dłoni tak że nie mogę pisać ale dzięki postępowi mamy klawiaturę laptopa gdzie palcem wystukuję żądane litery. Już miałem zgłoszenie od facebook-owicza abym podpisał książkę którą wydam i w tym miejscu przepraszam że gdy wydam książkę nie będę podpisywał (mam nadzieję że ten fakt w razie ukazania się mojego projektu nie obniży wpływów na moje konto). Ale mam "zastępczy podpis" nie wiem czy to Wam wystarczy - na każdym egzemplarzu książki która będzie wydana będzie mój ekslibris na wewnętrznej okładce mojej książki. Książka ta będzie się składać z trzech części: pierwsza część przedruk oryginanej książki w języku gudżarati, druga część jej dokładne przetłumaczenie przez licencjowanego tłumacza z języka  gudżarti na język polski trzecia część streszczenie tego tłumaczenia w języku angielskim.

Oto tematy które między innymi będą poruszane w tej książce:

- Księgi Religii Zoroastrańskiej (autor: Sheriaarji Dada Bhai Bhrucha),

- Zgodnie z Vendidad,

- Szósty Gahambar co cztery lata,

- Dasturs (główny kapłan) Mumbaju,

- Dakhmu (świątynia Ognia ) (autor: Kharshedji Mancherji Kateli,)

okładka będzie twarda o wyglądzie jak poniżej oczywiście z tytułem i jego autorem z tekstem odpowiednio ułożonym.  Do wydania książki użyję wyjątkowego papieru typu Munken. Dla okładki jest to papier Munken Kristall 350 g/m2 wraz z uszlachetnieniami taki jak tłoczenia i hot stamping, natomiast środki to papier Munken Lynx Rough 120 g/m2.

 

 

 

 Informacja o niezbędnym budżecie

na ten cel potrzebne są pieniądze na opłacenie tłumacza przysięgłego oraz wydawnictwa mininun 25000 złotych i z góry dziękuje za uiszczone wpłaty na konto mojego projektu

 Kontakt, przewidywany termin realizacji projektu oraz nagród.

Jak już wielu z Państwa zauważyło to kontakt ze mną poprzez moją stronę

https://www.facebook.com/ZARATUSZTRIANIZM/

bądź też e-mail   papcio0151@gmail.com

 Przewidywany termin realizacji projektu i oczywiście nagród na koniec wakacji oczywiście 2018 roku

łącze wyrazy szacunku Piotr Rajmund Chmielewski

 

 

 

 

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 04.07.2018 22:10