Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Teatr Zapadnia

Teatr Zapadnia

Opole, Polska

Teatr Zapadnia powstał w 1997 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu.Założycielką i reżyserką grupy jest Agnieszka Włoch. Zespół skupia głównie studentów i absolwentów Uniwersytetu Opolskiego. Grupa korzysta z różnorodnych środków wyrazu scenicznego - ruchu, gestu, plastyki, dźwięku. Przedstawienia realizowane przez Teatr Zapadnia często pozbawione są werbalizmu, co daje możliwość wolności interpretacji i dowolnego, wręcz osobistego odbioru. W spektaklach poruszone są ponadczasowe problemy wolności, alienacji, czasu, samotności. Zajęcia grupy mają postać kreacyjnych warsztatów, a spektakle niejednokrotnie są wynikiem wspólnych poszukiwań twórczych i jednostkowych doświadczeń wszystkich członków grupy, a energia do kreacji czerpana jest z atrybutów człowieka: umysłu, ciała i wyobraźni. Aktorzy: Julia Gleń, Klaudia Maćkowiak, Ewa Andrejszyn, Martyna Migacz, Agata Hosner, Julia Karwacka, Ada Stotko, Piotr Fujarewicz, Łukasz Woźniak.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6221 PLN z 6000 PLN

85 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

103%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.05.2018.

Zapadnia wśród Teatrów na Florydzie

O projekcie

Projekt ma na celu wyjazd opolskiego Teatru Zapadnia na Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Venice (Stany Zjednoczone), gdzie zaprezentuje spektakl "Kamień cierpliwości". Jako jedyny teatr z Polski zostaliśmy zakwalifikowani do udziału w konkursie. Oprócz możliwości wystawienia spektaklu na festiwalu, chcemy również promować naszą kulturę, poznać inne oraz stworzyć fotoreportaż dotyczący wojaży po świecie Teatru Zapadnia. Spektakl był przedstawiany na festiwalach w Macedonii, Niemczech i Czechach, Korei Południowej, Kanadzie. Tym projektem chcemy udowodnić, że nie ma rzeczy niemożliwych, i że POLAK POTRAFI. Rezygnacja z wyjazdu oznaczałaby, że Polski nie stać na wykorzystywanie szans młodych ludzi z pasją.

 Całkowity koszt realizacji projektu to ok. 40.000zł, nasz wkład wynosi 12 000zł, ciągle poszukujemy instytucjonalnych i prywatnych sponsorów. Z portalu Polak Potrafi pragniemy uzyskać co najmniej 6000 - koszt 2 biletów lotniczych.

Kochani, dorzućcie się do "Kamienia cierpliwości"!

Dorzucamy od siebie nagrody w podziękowaniu za wsparcie, których termin realizacji odbędzie się po zakończeniu Naszego projektu i mamy nadzieję - zrealizowaniu Naszego wyjazdu. Z osobami, które wspomogą Nasz projekt (jeśli wybiorą Państwo opcję wsparcie z nagrodą) będziemy kontaktować się indywidualnie poprzez Naszego Facebooka lub indywidualnie z Naszych prywatnych kont. Część projektów nagród rzeczowych juz zgłosilismy do wytwórni. Pozostałe, typu pocztówki, itd. zdobędziemy na Florydzie. Będzie fajnie, obiecujemy! 

 

Projekt plakatu: Janusz Matlok
  

 

 

O NAS

 

        Teatr Zapadnia powstał w 1997 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu.Założycielką i reżyserką grupy jest Agnieszka Włoch. Zespół skupia głównie studentów i absolwentów Uniwersytetu Opolskiego. Grupa korzysta z różnorodnych środków wyrazu scenicznego - ruchu, gestu, plastyki, dźwięku. Przedstawienia realizowane przez Teatr Zapadnia często pozbawione są werbalizmu, co daje możliwość wolności interpretacji i dowolnego, wręcz osobistego odbioru. W spektaklach poruszone są ponadczasowe problemy wolności, alienacji, czasu, samotności. Zajęcia grupy mają postać kreacyjnych warsztatów, a spektakle niejednokrotnie są wynikiem wspólnych poszukiwań twórczych i jednostkowych doświadczeń wszystkich członków grupy, a energia do kreacji czerpana jest z atrybutów człowieka: umysłu, ciała i wyobraźni.


Aktualna obsada: Julia Gleń, Martyna Migacz, Klaudia Maćkowiak, Ewa Andrejszyn, Julia Karwacka, Ada Stotko, Agata Hosner, Piotr Fujarewicz, Łukasz Woźniak


Reżyseria: Agnieszka Włoch

Oficjalna strona na FB: https://www.facebook.com/Teatr-Zapadnia-280880031938164/

Oficjalny profil na Instagramie: https://www.instagram.com/teatrzapadnia/

O SPEKTAKLU

 

    fot. Piotr Krzysztof Czajor

Spektakl, z którym zakwalifikowaliśmy się na festiwal w Stanach Zjednoczonych to „KAMIEŃ CIERPLIWOŚCI”. Inspiracją dla spektaklu była książka afgańskiego pisarza Antiqu Rahim oraz poglądy Fridricha Nietzsche. Spektakl przedstawia historię kobiety uwikłanej w religijne, kulturowe oraz społeczne normy. Musi ona poradzić sobie ze stereotypami i presją starszego pokolenia, które próbuje nadać jej przyjęta i akceptowaną powszechnie formę. Człowiek, niezależnie od swojej płci musi stawić czoła naciskom świata zewnętrznego i postarać się odnaleźć siebie.  Mottem spektaklu mogą być słowa Antiqu Rahimi:

 "Istnieje magiczny kamień - sange sabur- kamień cierpliwości. Wystarczy, że położymy go przed sobą, a kamień wysłucha naszych zwierzeń. Niczym gąbka wchłonie wszystkie nasze smutki i troski, lęki i krzywdy. Będzie milczał, cierpliwie czekał. Aż pewnego dnia pęknie od nagromadzonych w nim emocji.”

 

     fot. Piotr Krzysztof Czajor

    fot. Piotr Krzysztof Czajor


    fot. Piotr Krzysztof Czajor

    fot. Piotr Krzysztof Czajor

    fot. Piotr Krzysztof Czajor   

    fot. Piotr Krzysztof Czajor

    fot. Piotr Krzysztof Czajor

    fot. Piotr Krzysztof Czajor

INNE SPEKTAKLE

 

Spektakle zrealizowane przez zespół to m.in.:

 

„Bal Kloszarda” – spektakl autorski

 

„Miejsce zamknięte”– spektakl autorski

 

„Akt bez słów” wg S. Becketta

 

„W szeptach niepamięci” – spektakl autorski

 

„Mężczyzna przychodzi w deszczu” wg G.G. Marqueza (Nagroda Grand Prix na XXXV Tyskich Spotkaniach Teatralnych)

 

„Przykra historia” wg B. Viana

 

„Kamień cierpliwości” wg Atiqa Rahimi - Nagroda Główna Jury na Festiwalu Double Defi, Kanada 2015'


„Odkołysanie” - spektakl autorski


    fot. Piotr Krzysztof Czajor


    fot. Piotr Krzysztof Czajor

    fot. Piotr Krzysztof Czajor

    fot. Piotr Krzysztof Czajor

    fot. Piotr Krzysztof Czajor

    fot. Piotr Krzysztof Czajor

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 23.05.2018 22:10