Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

izabeladoniec

izabeladoniec

Łódź

Oto Janka to projekt, który stworzyłam przyjmując na dom tymczasowy suczkę szukającą nowego domu. Po roku zdecydowałam się na jej adopcję, a po pięciu latach sprowadziłam do domu kolejnego psa. Fascynuje mnie ich komunikacja, interesuję się również typowym szkoleniem: obedience i tropieniem użytkowym. Mieszkamy razem z kotem - Zorką. Podróżujemy, zwiedzamy, uwielbiamy chodzić po dzikich terenach, a ostatnio każdą wolną chwilę spędzamy w naszym nowym miejscu, Zaopsiu: https://www.instagram.com/zaopsie.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

8805 PLN z 7500 PLN

65 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

117%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.03.2019.

ZAOPSIE

O projekcie

 ***

 

Zaopsie to mój mały projekt, który chcę pokazać większej społeczności. Jest to miejsce w lesie, 50 km na wschód od Łodzi. Można tu dojechać samochodem i pociągiem. To zupełnie inny świat. Nie ma tu prądu, a woda czerpana jest ze studni. Dookoła są przepiękne lasy, które zachęcają do spacerów. Zaopsie to miejsce, w którym można być bliżej przyrody. Można oderwać się od ciągłego patrzenia w ekran telefonu, by zatopić się w lekturze, bujając w hamaku.

 

 ***

 

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam to miejsce, poczułam się jak u siebie. Długo nie pozwalałam sobie na myśl o posiadaniu działki, o tym, że takie miejsce może być moje. Ale kiedy stwierdziłam, że chyba nic nie dzieje się przypadkiem, postanowiłam zaryzykować. Jak nie teraz, to kiedy?

Kiedy przyjechałam tam drugi raz, pomyślałam, że nie mogę takiego miejsca zostawić samego sobie. Ile jest osób takich jak ja, które szukają bezpiecznego azylu dla siebie i swojego psiaka? Które nie chcą wyjeżdżać daleko od domu, ale chcą zresetować swoją głowę, wybrać się na spacer, posiedzieć wśród przyrody, być ze swoim czworonożnym przyjacielem, nie martwiąc się o jego bezpieczeństwo?

Pragnę przygotować to miejsce tak, aby każdy chcący posmakować tej leśnej dzikości mógł tu przyjechać.

Jest duży teren. Jest ogrodzenie. Jest domek.
Co więc potrzeba?

 

***

 

Jest wiele niezbędnych napraw i udogodnień, z którymi muszę ruszyć w zbliżającym się sezonie. Jest tego dużo więcej, niż myślałam, dlatego właśnie postanowiłam założyć ten projekt.

Jedną z najpilniejszych rzeczy do zrobienia jest ogrzewanie.
Chciałabym, aby w domku znalazł się porządny piecyk, który nawet w zimny wrześniowy wieczór ogrzeje to miejsce, przy okazji tworząc przemiłą atmosferę, a latem dogrzeje wodę do kąpieli i sprawi, że domek będzie pachniał drewnem, a nie wilgocią.

Sam piec został wyceniony przez zduna na około 5 tysięcy złotych. Należy pamiętać, że drewniany domek zbudowany jest na legarach i trzeba przystosować go do utrzymania ciężaru porządnego kominka. Musimy więc przygotować podłogę, ściany, sprawdzić przewód kominowy i dopasować go do nowego pieca. Transport, montaż i dojazd fachowców na miejsce - to wszystko będzie kosztowało około 7500 zł.

Jeśli okaże się, że mój projekt wzbudzi w Was zaufanie, będziecie chcieli dać mu szansę i uda się zebrać więcej, niż przewiduje mój założony limit, wtedy na pewno zajmę się kolejnymi niezbędnymi naprawami i udogodnieniami, a są to:

  • sprawdzenie i poprawienie dachu (szacowany koszt 4000 zł.),
  • budowa nowej szopki i zrobienie suchej toalety XXI wieku wraz z zewnętrzym prysznicem (szacowany koszt 12000 zł.).

 

***

 

Nazywam się Izabela Doniec i przez część psiej internetowej społeczności jestem znana jako Oto Janka.

To właśnie Janka otworzyła mi oczy na problemy naszych domowych psiaków. Psiaków, z którymi żyjemy i które traktujemy jak członków rodziny. Janka ma ogromną fobię dźwiękową i to ona była impulsem, który pchnął mnie do decyzji o kupnie lasu. Miejsce, w którym można być z lękowym psem, bez konieczności trzymania go na smyczy. To uczucie, że jesteście wolni, mimo że dookoła znajduje się ogrodzenie - bezcenne! Sharing is caring, a ja naprawdę chcę, aby naszym czworonogom żyło się jak najlepiej.

Kiedy wpadłam na pomysł zorganizowania tej zbiórki pomyślałam, że najfajniejszą nagrodą za wsparcie w remoncie i przygotowaniu tego miejsca pod wynajem będzie możliwość skorzystania z pobytu w lesie. Przed wszystkimi innymi odwiedzającymi Zaopsie. Lubię kolekcjonować miłe wspomnienia, bardzo lubię wyjazdy, nie tylko wakacyjne, ale również na psie seminaria i szkolenia. Emocje, nauka, nowi ludzie i kolejne miejsce na mapie - takie rzeczy są dla mnie pamiątką. Staram się nie obrastać w przedmioty, których nie użytkuję i nie potrzebuję, dlatego nie znajdziecie tu możliwości nabycia kubka, czy torby. Jeśli myślę o swojej relacji z psem, to podstawą jest dla mnie wspólne zajęcie, stąd właśnie w nagrodach pojawiła się możliwość skorzystania z zajęć obedience lub tropienia użytkowego. Te dwie dziedziny sportów kynologicznych najbardziej mnie interesują i najchętniej ćwiczę je z moimi psami, z przyjemnością podzielę się z Wami moją wiedzą w tej tematyce. Z czym jeszcze kojarzą się wspomnienia? Ze zdjęciami, dlatego sesja zdjęciowa jest kolejną nagrodą za wsparcie mojego projektu. Nie da się ukryć, że Zaopsie jest wyjątkowo uroczym miejscem, co stanowi wspaniałe tło do zdjęć.

 

***

 

NAGRODY

  • Kartka z podziękowaniem - elektroniczna pocztówka z Zaopsia, do której dołączam film z indywidualnym podziękowaniem za wsparcie. Kartkę wysyłam w ciągu miesiąca od finalizacji zbiórki.
  • Sesja zdjęciowa w Zaopsiu - zapraszam do lasu po nowe zdjęcia Ciebie, Twojej rodziny lub Twojego pupila. Dojazd na miejsce sesji jest we własnym zakresie.
  • Szkolenie z psem (tropienie użytkowe bądź obedience) - godzina zajęć z Tobą i Twoim psem, do zrezalizowania w Łodzi bądź Zaopsiu (wspaniałe lasy do tropienia!). Termin i miejsce ustalamy indywidualnie, czas na realizację nagrody planuję do końca roku 2019.
  • Jednodniowy pobyt w Zaopsiu - zapraszam już w tym sezonie! Wiosną, latem, jesienią. Jak będzie wygodnie. Nagroda będzie do zrealizowania do końca 2019 roku, jeszcze w trakcie remontu i przygotowania działki do wynajmu.
  • Pobyt w Zaopsiu wraz z noclegiem - nagroda będzie do odebrania po remoncie. Trudno mi założyć, czy w tym roku uda się wszystko przygotować, dlatego proszę się szykować na to, że odbiór nagrody może być dopiero za dwa lata, w roku 2021. Chciałabym mieć wszystko na tip-top, żeby Darczyńca czuł się w moim lesie miło i komfortowo.
  • Wsparcie bez nagrody - jeśli wierzysz w mój pomysł, ale nie masz ochoty skorzystać z możliwości noclegu, nie masz psa z którym możesz trenować, nie ważna jest dla Ciebie pocztówka z podziękowaniami... za to naprawdę chcesz mi pomóc. Z całego serca dziękuję za Twoje wsparcie!

 

KONTAKT

Jeśli masz pytania, zapraszam do kontaktu:

Przez Facebook - https://www.facebook.com/otojanka
Przez e-mail - otojanka@gmail.com
Przez Instagram - https://www.instagram.com/zaopsie

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 13.03.2019 22:10