Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

m.michalkowski

m.michalkowski

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1 PLN z 5000 PLN

1 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.10.2014.

FESTIWAL ZAMKOWE SPOTKANIA Z OPERĄ

O projekcie

ZAMKOWE SPOTKANIA Z OPERĄ


Zamkowe spotkania z operą to cykl comiesięcznych wydarzeń artystycznych w których prym wiedzie ludzki głos słyszany w barwach muzycznej wędrówki przez epoki. To podróż przez najznakomitsze dzieła wokalne podchodzące z oper, oratoriów, operetek, musicali, utwory z zakresu chóralistyki i pieśniarstwa. Przez cały 2014 rok udział w Festiwalu weźmie ponad 180 artystów z powodzeniem odnoszących sukcesy na arenie międzynarodowej. Zaprezentują oni zróżnicowane programy światowych kompozytorów tworzących w okresach od baroku do współczesności. To pierwsze tego typu wydarzenie cykliczne w Polsce stało się ciekawą propozycją dla licznie odwiedzających region Dolnego Śląska turystów, pozwoliło zaktywizować społeczność regionu wałbrzyskiego do uczestnictwa w kulturze wysokiej, a najmłodszym dało możliwość odkrycia fascynującego świata teatru operowego. Wytworne, zabytkowe wnętrza oraz całe otoczenie położonego na urokliwym wzgórzu Zamku Książ w połączeniu ze sztuką operową stały się okazją do odkrycia na nowo narodowego dziedzictwa i zainicjują wznowienie tradycji muzycznych, z których niegdyś słynął Zamek położony dziś w granicach Wałbrzycha.

Nazywam się Maciej Michałkowski i od początku roku powołałem nowe wydarzenie w Wałbrzychu - festiwal operowy, którego nadrzędnym celem jest celebracja najpiękniejszego instrumentu - ludzkiego głosu. Już na samym początku wiedząc, że nie będzie łatwo wskrzesić ten gatunek w regionie nieposiadającym własnego gmachu operowego. Jednakże to co zobaczyliśmy na pierwszym drugim, trzecim wydarzeniu - przerosło moje i naszego zespołu najśmielsze oczekiwania! Staramy się dobierać repertuar tak, aby nie tylko zaproponować słuchaczowi rozrywkę. Chcemy, aby poprzez ukazanie różnorodności stylów ukazać jak pięknym światem jest wokalistyka. To śpiewak ma moc sprawczą potęgowania napięcia, ekspozycji swoich umiejętności głosowych, kreacji tego tajemniczego świata. Prócz znanych fragmentów nie brakuje tych rzadko grywanych w tearach operowych. Jesteśmy dumni z tego, że na festiwalu nader często pojawia się innowacyjność repertuarowa i jest tak mile przyjmowana!

Nazwa festiwalu jest dla nas otwarta. Opera, jako królowa gatunków muzycznych, gdzie spotyka się ze sobą teatr, instrumenty, śpiew, gra aktorska taniec - jest dla nas wyznacznikiem prezentacji również innych stylów. Tak więc na festiwalu pojawia się operetka, musical, rewia, balet, gospel, muzyka dawna. Wszystko to za sprawą zapraszanych znakomitych artystów stawia wyznacznik nowej jakości muzycznej.

Serdecznie Państwa zachęcam do odwiedzenia przepięknego Zamku Książ w Wałbrzychu, miejsca tajemniczego, ciekawego i niezwykle urodziwego. Zapraszam na Zamkowe Spotkania z Operą. Zechcijcie budować z nami to wydarzenie, dołączcie do rzeszy słuchaczy na widowni. Dajmy się wspólnie porwać światu OPERY!

NASZA MISJA I CELE:

- stworzenie interdyscyplinarnego festiwalu muzyczno-historycznego, podczas którego widz i słuchacz zapozna się z przekrojem i bogactwem muzyki wokalnej, "dotknie" historii jednego z najpiękniejszych i najważniejszych obiektów historycznych na Dolnym Śląsku - Zamku Książ, a także interaktywnie uczestniczyć będzie w dziejących się wydarzeniach danego weekendu miesiąca. 
- zaproponowanie oferty kulturalnej dla społeczności województwa, regionalnych, turystów z Polski i za granicy - jako formy spędzenia wolnego czasu 
- prezentacja wybitnych artystów śpiewaków i instrumentalistów młodego pokolenia, którzy już odnieśli wiele sukcesów w swojej karierze i stali się specjalistami z dziedziny sztuki wokalnej. 
- aspekt prospołeczny i proedukacyjny. Pragniemy poprzez nasz festiwal umożliwić dotarcie z kulturą wysoką do regionu nie posiadającego gmachu operowego, stworzyć ważne wydarzenie festiwalowe w jednym z najpiękniejszych obiektów historycznych Europy, a także aktywizować społeczność regionu wałbrzyskiego. 
- prezentacja najpiękniejszych dzieł muzyki wokalnej w kameralnym ujęciu. Jest to inspirowane największymi teatrami świata w których co raz częściej odbywają się recitale z gwiazdami wokalistyki lub instrumentalistyki. Takie wydarzenie daje odbiorcy poczucie bliższego obcowania z muzyką, z artystą, z głosem. 

NA CO ZBIERAMY?

Aby festiwal mógł się odbyć w kształcie taki, jak zaproponowaliśmy musimy pokryć koszty kampanii reklamowej, dojazdów, oprawy świetlnej, nałgośnienia, etc... Każdy z Państwa, decydując się nawet na niewielką wpłatę może nas wspomóc i przyczynić się do realizacji założeń! 

CO JUŻ ZROBILIŚMY?

Do tej pory przygotowaliśmy 7 projektów, które za każdym razem cieszyły się bardzo dużym uznaniem publiczności. Brawa na stojąco były regularnym widokiem. Takie efekty dodają nam skrzydeł i chęci do tego, aby z każdym nowym projektem być jeszcze lepszym i doskonalszym! Poniżej mała galeria z tego co udało nam się zrobić!

  Facebook: Zamkowe Spotkania z Operą
www.mmimpresario.pl
www.ksiaz.walbrzych.pl
 
WYDARZENIA FESTIWALOWE:

4 PAŹDZIERNIK 2014
Sala Maksymiliana, godz. 17.00 i 19.00

BALET O KAWIE

Inscenizacja i choreografia: Romana Agnel
Scenografia i kostiumy: Monika Polak – Luścińska
Asystent choreografa: Dariusz Brojek
Przygotowanie uczennic: Magdalena Żmuda
Tancerze Baletu Dworskiego Cracovia Danza: 
Liza, amatorka kawy; Turek, Właściciel palarni kawy; Serwis do kawy tworzą: Młynek, Dzbanek, Cukiernica, Filiżanka oraz dzieci w roli Ziarenek Kawy.

Repertuar:
Jan Sebastian Bach: wybór z „Suit Orkiestrowych” № 1,2,4 oraz „Aria Lizy” z „Kantaty o kawie”
 
29 LISTOPAD 2014
Sala Balowa, godz. 18.00
GALA GOSPEL

OCTAVA ensemble
Olga Maroszek
- kontralt
Katarzyna Neugebauer – fortepian
Zygmunt Magiera – kierownictwo artystyczne

Repertuar:
Gala Gospel

27 GRUDZIEŃ 2014
Sala Maksymiliana, godz. 17.00 i 19.00
W KRAINIE CZARODZIEJSKIEGO FLETU
SPEKTAKL SYLWESTROWY


Maria Rozynek – sopran 
Aleksandra Buczek – sopran
TBA – mezzosopran
Tomasz Maleszewski – tenor 
Jacek Jaskuła – baryton
TBA – bas 
Katarzyna Neugebauer – fortepian
Salonowa Orkiestra Kameralna

Repertuar:
W. A. Mozart – inscenizowane fragmenty z oper: Czarodziejski Flet, Wesele Figara, Don Giovanni
 
 
NAPISALI O NAS:
"Dziedziniec honorowy Zamku Książ stał się w piątkowy wieczór sceną wielkiego widowiska plenerowego "Carmina Burana" Carla Orffa. Wydarzenie to zgromadziło niezliczoną rzeszę wielbicieli muzyki. Wśród widzów zobaczyliśmy wybitną aktorkę Barbarę Krafftównę."
NaszWalbrzych.pl
Podsumowanie CARMINA BURANA i zapowiedź kolejnych wydarzeń:

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 10.10.2014 12:12