Dołącz do naszej społeczności!

O projektodawcy

Castles.today

Castles.today

Świat

Stanowimy mały międzynarodowy zespół realizujących project "Castles.today". Koordynacją projektu zajmuje się jego pomysłodawca - Michał (Polska), głównymi autorami tekstów są Neyla (Неля) (Ukraina), Melisande (Mεlisaŋðε) (Malta), Ryotaro (龍太朗) (Japonia), Wojciech (Polska), o słoweńską wersję językową dba Jola (Polska), autorką ilustracji jest Agata (Polska), filmy z dronów Aleš (Słowenia), Marcin (Polska) a nasze wirtulane prezentacje zamków przygotowuje Jacek (Polska) . O aspekty informatyczne dba zespół Otakoyi.com (Ukraina)

Napisz wiadomość do Projektodawcy

2081 PLN z 12000 PLN

68 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 30.09.2014 18:06

Zamkowe Legendy

O projekcie

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku

Projekt na który zbieramy środki poprzez serwis PolakPotrafi.pl nazwaliśmy „Zamkowe Legendy”

Jest to konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu całej Polski. Całe klasy zgłaszające się do konkursu będą miały za zadanie przygotowanie opisu, ilustracji legendy związanej z dowolnym zamkiem na całym świecie oraz napisać co można zyskać pracując w grupie.

Internauci w głosowaniu wybiorą najciekawiej zaprezentowaną pracę. Nagrodą (na którą zbieramy fundusze) będzie 3 dniowa wycieczka dla całej klasy do wybranych zamków Szlaku Orlich Gniazd

Praca w grupie

Głównym celem naszego przedsięwzięcia jest danie możliwości dzieciakom pracy w grupie. Nauczyciele, zgłaszający klasy, którymi się opiekują otrzymają przykładowe skrypty przedstawiające sposób w jaki można przeprowadzić lekcje, omawiające aspekty pracy w grupie. Dzieci na koniec zajęć dowiedzą co można zystać pracując zespołowo.

Zarys harmonogramu projektu:

- czerwiec - wrzesień - zebranie środków na realizację konkursu
- październik - promocja konkursu
- listopad - styczeń - napływanie prac konkursowych
- luty - pierwsza runda głosowania
- marzec - głosowanie finałowe
- maj – wycieczka

Wycieczka

Szczegółowy plan wycieczki opracujemy z wychowawcą klasy, która wygra konkurs, będzie on dostosowany do wieku dzieci, odległości, która będzie do pokonania aby dostać się na miejsce wycieczki. Zakładamy, że dzieciaki obejżą dwa-trzy zamki a jednym z nich na pewno będzie Zamek w Ogrodzieńcu:

Na co zostaną przeznaczone środki

Koszty wycieczki szacujemy na około 250 - 300 PLN od osoby (dzieci + opiekunowie) do tego dochodzi koszt wynajęcia autokaru koszt będzie zależał od odległości, którą autokar będzie musiał przejechać aby dowieźć zwycięzców na miejsce wycieczki. Pozostałe środki zostaną przeznaczone na drobne upominki dla dzieciaków.

Co jeśli zbierzemy więcej?

Zebrane środki powyżej 100% przeznaczymy na promocję konkursu. Jeżeli natomiast osiągniemy poziom 200% ufundujemy drugą nagrodę dla dzieciaków również 3 dniową wycieczkę dla całej klasy. Wówczas też dodamy dodatkową nagrodę w serwisie PolakPotrafi.pl, którą będzie uczestnictwo w składzie Jury, wybierające laureata tej nagrody.

Wszystkie środki ewentualnie zebrane powyżej kwoty 200% zostaną przeznaczone na tłumaczenie legend na inne języki niż język polski tak abyśmy nie tylko my ale również ludzie rozsiani po całym Świecie mogli przeczytać najpiękniejsze opracowania Zamkowych Legend

Zarys naszej historii i nasze cele

W listopadzie ubiegłego rok powstał pomysł na projekt „Castles” Misją projektu "Castles" jest stworzenie najchętniej odwiedzanego serwisu prezentującego informacje o Zamkach rozsianych po całym Świecie.

Celami projektu są: promocja historii, turystyki wraz z realizacją projektów mającą za zadanie szerzenie współpracy zespołowej zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Pierwszym etapem projektu było stworzenie strony internetowej www.castles.today , która będzie bazą startową dla wszystkich działań, które chcemy realizować w projekcie. Dziś serwis tworzą dziewczyny i chłopaki z Polski oraz Ukrainy, kto będzie tworzył go „jutro” to już nie wiemy. Na pewno my ale z kim to się okaże każdy tydzień, miesiąc przynosi nowe znajomości, możliwości jesteśmy otwarci na każdą formę współpracy.

Patronat nad konkursem objął Jurajski Klaster Turystyki

Nasi partnerzy promujący projekt

      

    

 

            

     

 

Media o Twoim projekcie:

Wesprzyj projekt konkursu „Zamkowe Legendy”!

www.opnorgpl.host247.pl | 2014-07-10

Ciekawą propozycję na promocję historii i turystyki mają organizatorzy konkursu Zamkowe Legendy. Chcą zorganizować konkurs, w którym dzieciaki ze szkół podstawowych będą miały za zadanie opisać i zilustrować legendę związaną z dowolne wybranym zamkiem.

Zamki świata. Zobacz to!

www.zyciepabianic.pl | 2014-07-06

Pabianiczanin Tomek Szwagrzak współtworzy fantastyczny projekt, w którym poznajemy najpiękniejsze zamki świata.

Wesprzyj projekt "Zamkowe Legendy"!

zamki-gotyckie.pl | 2014-07-01

Jest to konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu całej Polski. Całe klasy zgłaszające się do konkursu będą miały za zadanie przygotowanie opisu, ilustracji legendy związanej z dowolnym zamkiem na całym świecie oraz napisać co można zyskać pracując w grupie. Internauci w głosowaniu wybiorą najciekawiej zaprezentowaną pracę. Nagrodą (na którą zbieramy fundusze) będzie 3 dniowa wycieczka dla całej klasy do wybranych zamków Szlaku Orlich Gniazd.

Wesprzyj projekt konkursu „Zamkowe Legendy”!

www.opnorgpl.host247.pl | 2014-06-30

Ciekawą propozycję na promocję historii i turystyki mają organizatorzy konkursu Zamkowe Legendy. Chcą zorganizować konkurs, w którym dzieciaki ze szkół podstawowych będą miały za zadanie opisać i zilustrować legendę związaną z dowolne wybranym zamkiem. Mamy nadzieję, że wśród tych legend pojawią się te związane z zamkami leżącymi w granicach Ojcowskiego Parku Narodowego. Nagrodą w konkursie będzie 3-dniowa wycieczka na Szlak Orlich Gniazd. Dlatego nawet jeżeli uczniowie zdecydują się na Smoka Wawelskiego, Drakulę to i tak usłyszą o Ojcowskim Parku Narodowym, a najlepsi z nich nas odwiedzą.

Czy legendy zamków Dolnego Śląska zainspirują uczestników konkursu Zamkowe Legendy?

zabytkidolnegoslaska.com.pl | 2014-06-27

Zadzwonił ostatni szkolny dzwonek. Dzieciaki kolejne dwa miesiące spędzą na wakacjach. Mamy nadzieję że część z nich poświęci choć chwilkę na zapoznanie się, a może zaprzyjaźnienie ze Śląskim zabytkiem to w dużej mierze będzie zależeć od rodziców. Naprawdę warto najmłodszych rozwijać pokazując im historię naszego regionu.

Konkurs Zamkowe Legendy

maliturysci.pl | 2014-06-26

Przed nami wakacje, czas odpoczynku, podróży. Gdy podczas wakacyjnych wojaży natkniecie się na zamki, postarajcie się aby Wasze dzieci zapamiętały legendy z nimi związane. Mogą się przydać już po wakacjach gdy ruszy konkurs Zamkowe Legendy, którego Mali Turyści zostają partnerem.

Wesprzyj projekt - Zamkowe Legendy

www.mapakultury.pl | 2014-06-26

Nie tylko dzieci lubią bajki i legendy - przemawiające do wyobraźni opowieści potrafią skłonić do nauki historii i poznania lokalnej kultury. Twórcy projektu i strony www.castle.today organizują konkurs dla uczniów szkół podstawowych z terenu całej Polski i zachęcają do wsparcia projektu poprzez portal Polak Potrafi.

Wesprzyj projekt Zamkowe Legendy | Patronat medialny

historykon.pl | 2014-06-24

Jak zachęcić dzieciaki do zapoznania się z historią? Może poprzez legendy. Właśnie taki pomysł mają organizatorzy konkursu Zamkowe Legendy. Konkurs skierowany jest do uczniów podstawówek, w którym za zadanie będą miały przygotować opis legendy związanej z dowolnie wybranym zamkiem na świecie oraz ją zilustrować.