Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Tomasz Nitka

Tomasz Nitka

Rozpucie, Polska

Nazywam się Tomasz Nitka. Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa. Budownictwo to jednak nie jest to... Tak naprawdę pasjonuję się winiarstwem. Każdą wolną chwilę z przyjemnością poświęcam właśnie temu. W wieku 25 lat odkryłem, co chcę robić w życiu. Teraz największe wyzwanie, muszę zacząć to robić.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

833 PLN z 6000 PLN

17 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

13%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.02.2016.

Zakładamy WINNICĘ

O projekcie

O mnie
Nazywam się Tomasz Nitka. Winiarstwem zajmuję się już bardzo długo. Pasja do wina narodziła się we mnie, kiedy zrobiłem pierwsze wino owocowe. Jako materiał posłużyły jabłka. W następnych latach było wiele, wiele innych win z różnych owoców. Były to jednak wyroby na bardzo małą skalę. Uważam, że moje doświadczenie oraz obecna wiedza pozwolą mi wykonać solidne, poukładane wino gronowe z charakterem. 

 

Jestem przekonany, że mogę założyć wspaniałą winnicę i Ty w dużym stopniu możesz się do tego przyczynić. Powinieneś wiedzieć, że każda złotówka się liczy. Zastanów się czy chcesz i możesz ją we mnie zainwestować. Być może dzięki niej, winnica znajdzie się wśród najlepszych. Nie robię tego wszystkiego tylko dla siebie, chcę dzielić się swoimi doświadczeniami z młodszymi winiarzami,  dla których chcę być oparciem i mentorem.

 
Misja

Zamierzam produkować wina tylko najwyższej jakości, które będą zdobywać uznanie na międzynarodowych konkursach np. tutaj: Galicja Vitis. Dzięki temu przyczynię się do odbudowy świetności polskiego winiarstwa, które zostało zniszczone podczas pierwszego kryzysu w XIX wieku, wywołanego przez szkodnika - filokserę, oraz podczas kolejnych, jakimi były I i II wojna światowa.


Założenia
Posiadam działkę, zlokalizowaną w miejscowości Rozpucie w województwie podkarpackim, z ekspozycją na stronę południową oraz sprzęt niezbędny do uprawy ziemi. Gleba jest już przygotowana pod wiosenne nasadzenia.

Planowana
minimalna skala projektu to 300 krzewów winorośli na powierzchni 6 arów, która będzie systematycznie powiększana do wielkości docelowej - 1 hektar. Planuję uprawiać 10 odmian winorośli na wina o różnej skali wytrawności, a także słomkowe, lodowe oraz likierowe.

Pierwsze, pełne plonowanie w przypadku winorośli, występuje dopiero w czwartym roku uprawy. W tym czasie będę dbał o prawidłowe odżywienie winorośli, chronił ją przed szkodnikami oraz kształtował jej docelową formę uprawy.


Odmiany winorośli przeznaczone na wina:

  • czerwone - Rondo, Regent, Leon Millot, Marechal Foch oraz Marquette;
  • białe - Seyval Blanc, Solaris, Jutrzenka oraz Prairie Star;
  • różowe - Swenson Red (wino likierowe).Koszty - progi

Zdaję sobie sprawę, że kwota potrzebna na założenie winnicy 1 ha jest wysoka. Dlatego, chciałbym zebrać sumę 6000 zł, która pozwoli mi rozpocząć uprawę kilkuset krzewów.

Jeśli uda mi się uzbierać 100%, projekt wystartuje. Kupię sadzonki, wykonam ogrodzenie winnicy oraz rusztowanie dla winorośli. Będzie to pierwszy i najważniejszy krok w drodze do winnicy.

Jeśli uda mi się uzbierać 160%, kupię także sprzęt niezbędny do produkcji wina t.j. kadzie fermentacyjne, zbiorniki do przechowywania wina, młynkoodszypułkowarkę i inne niezbędne sprzęty.


Jeśli pieniędzy będzie jeszcze więcej, uprawa zostanie powiększona o nasadzenia kolejnych odmian tak, aby osiągnąć jej
docelową wielkość.  Każde kolejne 20% to dodatkowy 1 ar winnicy.

Jeśli osiągniemy wielkość 1 hektar - dobrego wina
nigdy nie zabraknie!


 Planowany start projektu to wiosna 2016 r.

Jeśli nie uda mi się uzbierać 100%, wpłaty zostaną Wam zwrócone.
 

 Nagrody!

Dla wszystkich wpłacających przewidziałem atrakcyjne nagrody oraz dostęp do zamkniętej grupy wspierających, gdzie będę konsultował z Wami różne aspekty związane z winnicą. Pragnę byście poczuli się współtwórcami WINNICY oraz byli w pełni usatysfakcjonowani z udzielonego mi wsparcia.

 * planowana cena butelki wina przy zakupie z bonem to 30 zł.

 

Jeśli mogę Ci się odwdzięczyć w inny sposób, napisz!

 

Proszę Was o wsparcie!
Załóżmy winnicę z najlepszymi winami w tej okolicy Europy.

FAQ
1. Jak dużą działkę posiadasz?
Działka z opisu ma dokładnie 0,72 ha. Mam do dyspozycji jeszcze jedną działkę o podobnej wielkości.

2. Co stanie się z moją wpłatą, jeśli projekt nie wystartuje?
Zostanie ona zwrócona na Twoje konto.

3. Skąd weźmiesz pieniądze na sprzęt do produkcji wina, jeśli nie uzbierasz 167%?
Będę zobowiązany uzyskać tę kwotę w inny sposób.

4. Jak chcesz zagospodarować działkę?
Rzędy będą zorientowane północ - południe i będą miały długość 100m. Odległość między rzędami będzie wynosić 2m. 6 arów zajmuje niespełna 4 rzędy. Ilość rzędów będzie zależeć od uzbieranej kwoty.

5. Czy planujesz otworzyć sklep internetowy z winami?
Tak. Wszystkie bony będą mogły zostać zrealizowane również poprzez taki sklep.


 Kontakt

Wszelkie pytania proszę kierować na: nitka.tom@gmail.com. Zapraszam również na facebooka, gdzie znajdziecie różne ciekawe informacje.

 

Pozdrawiam!

Tomasz Nitka

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 06.02.2016 18:06