Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Maja Mencel

Maja Mencel

Poznań

Jestem założycielem Stowarzyszenia non-profit - Centrum Kreatywnego Rozwoju Babiniec - którego celem jest prowadzenie działalności edukacyjnej, kulturalnej i społecznej, wspierającej aktywność kobiet.

Poprzez różnego rodzaju działania, dążę do urozmaicenia tych doświadczeń życiowych, które mają pozytywny wpływ, zarówno na moje wewnętrzne możliwości, jak i na możliwości ludzi, z którymi jestem związana.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1726 PLN z 1600 PLN

34 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

107%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.12.2013.

Zabawki z rysunków dzieci z Domu Dziecka

O projekcie

KIM JESTEM? CZYM JEST BABINIEC?
Nazywam się Maja Mencel i jestem założycielem Centrum Kreatywnego Rozwoju Babiniec w Poznaniu. Babiniec to stowarzyszenie non-profit - kobiet, które łączy pasja tworzenia rzeczy ciekawych oraz kreatywny stosunek do świata. Więcej o nas znajdziecie tutaj: www.babiniec.org/

Świadomie rezygnujemy ze starych przyzwyczajeń na rzecz działań wykraczających poza przyjęte stereotypy. 

Przy Babińcu działa Pracownia Artystyczna Zoha, w której zajmujemy się szyciem zabawek/pluszaków na podstawie rysunków dzieci. Powstają u nas niesamowite, unikatowe dzieła sztuki rękodzielniczej.

W owej Pracowni, jestem naczelnym magiem...ok. czarodziejką ;) Do dziecięcych fantazji i zaskakujących umiejętności posługiwania się kredkami ;) dorzucam swoje  "trzy grosze", czyli zdolności krawieckie, otwarty umysł, szczyptę miłości do kreowania czegoś nietypowego...

skanowanie0003Po co mi ta Pracownia? Dzięki jej twórzości, zyskuję środki na finansowanie statutowych działań stowarzyszenia... endorfinowe tsunami, satysfakcję z robienia czegoś, co u innych wywołuje radość...satysfakcję z robienia czegoś, co kocham.  

CZYM JEST MÓJ PROJEKT?
Zbliżają się Święta,  co w Pracowni odczuwamy jako znacznie zwiększoną ilość zamówień. Kto zamawia? Głównie Ci, którzy poszukują czegoś innego dla swych pociech, którzy są zmęczeni masowo produkowanymi zabawkami i Ci, którzy szukają upominku dla dziecka, które "ma już wszystko"... Kto nie zamawia? (m.in) Ci, których nie stać...

I stąd pomysł mój projekt! Szyć dla kogoś, kogo na to nie stać. Nie musicie wierzyć mi na słowo, że wyobraźnia dzieci nie ma nic wspólnego z portfelem jego opiekunów. Wystarczy zerknąć na rysunki dzieci z Domu Dziecka w Gostyninie... Czy nie chcielibyście, aby rysunki "ożyły"? Tam nie znajdziecie patetycznej anielskiej bieli (zgodnie z tematyką: Mój Anioł Stróż)... tam są zaskakujące kolory, tam jest radość...i ta kreska...proporcje ;) !! Finanse nie mogę być przeszkodą w ożywieniu tych rysunków!

dom dziecka_4

Pomóżcie mi je uszyć! Babiniec jest nowym Stowarzyszeniem, póki co, nie stać nas na to, by sfinalizować samodzielnie taki projekt, stąd nasza obecność na PolakPotrafi.pl Zróbmy wspólny prezent tym dzieciakom, tej! :)Adaś_1

Nie wstawiłam w opisie zdjęć dzieci z Domu Dziecka - jeśli ich rysunki Was nie przekonują, jeśli nie budzą w Was, tego czegoś pozytywnego, trochę zwariowanego - co siedzi we mnie - to nie ma sensu grać na emocjach. To znaczy, że to nie jest projekt dla Was, aczkolwiek może inaczej pomożecie. Zapraszam na stronę Domu Dziecka: www.dd.gostynin.edu.pl/?p=1102 (to link do postu DD w Gostyninie zatytułowany "Serdeczna prośba o wsparcie dzieciaków z naszego domu"  

DLACZEGO DOM DZIECKA W GOSTYNINIE?
Powód jest dość banalny...wewnętrzna potrzeba pomocy (jeszcze nie doprecyzowanej) + wujek google i fraza "prosimy o wsparcie dom dziecka" ... Pojawiła mi się strona www.dd.gostynin.edu.pl/ . Pomyślałam, że nie może tak być, że ktoś prosi...i nie otrzymuje.

Chwila zastanowienia, jak ja - taki człowiek z ulicy - mogę pomóc...a potem pomysł...kontakt z Domem, ich odpowiedź:  
"Dzień dobry! Projekt bardzo nam się podoba i chętnie skorzystamy z Pani propozycji. Oglądałam galerię Pani pluszaków i bardzo mi się one podobały. Myślę, że nasze dzieciaki na pewno byłyby przeszczęśliwe, gdyby mogły zaprojektować swojego Anioła Stróża- bo ten temat bardzo mi się podoba i spodobał się również dzieciom.Tak więc jesteśmy na tak. Sugestia Pani, żeby były to dzieci od 3 do max. 13 lat również nam odpowiada. Miło nam, że pomyślała Pani o naszym domu i naszych dzieciakach. Bardzo serdecznie dziękuję za taki wspaniały gest. Pozdrawiam serdecznie, Joanna Bigielmajer"
...i skrzydła, które dostałam :)...i to tsunami endorfinowe znowu... wspaniale jest pomagać! 

DODATKOWE INFORMACJE:
1. Jeśli uda mi się z tym projektem, będą jego kolejne edycje. Jeśli macie pomysł, dla kogo mogę szyć w przyszłości, czekam na Wasze sugestie: info@babiniec.org

2. Jeśli zbiorę więcej, niż przewidziałam w projekcie? - SZYJĘ DALEJ dla pozostałych dzieci z Domu Dziecka w Gostyninie.

3. Dlaczego projekt jest tylko na 10 pluszaków? Chcę te Anioły Stróże dostarczyć do Gostynina przed 24.12. W tym czasie 10 sztuk, to i tak ekspresowo...

4. Kwota projektu przewiduje koszt wykonania 10-ciu (około 40 centymetrowych przytulanek), materiały do zapakowania i przesyłka lub osobisty dowóz.

5. Kto może potwierdzić, że potrafię  w ogóle szyć? :) Kilka osób by się znalazło ;) Ale polecić szczególnie mogę dwie - bo zdaje się, że obie są powodem mojego krawieckiego zadłużenia i tego kim jestem [ach te geny....] moja Mama i Babcia-Mistrz Krawiectwa). Jak to się mówi - rekomendacje na życzenie ;) Możecie też zerknąć na niektóre moje realizacje: www.babiniec.org/galeria-pluszakow/

Jeśli macie jakiekolwiek pytania piszcie do mnie: info@babiniec.org

Babiniec i jego poczynania -  możecie śledzić na facebooku: www.facebook.com/babiniec.org a Pracownię tu: https://www.facebook.com/ZabawkiInspirowaneRysunkamiDzieci Dołączenie do grona fanów - uznam za wyraz aprobaty dla tego projektu :) 

Zapraszam też na stronę Stowarzyszenia: www.babiniec.org/

DZIECIAKI I JA - DZIĘKUJEMY!

 

 

 

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 22.12.2013 18:06