Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

sosw

sosw

Ziemięcice, Polska

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ziemięcicach to przyjazne miejsca, gdzie dzieci otoczone są właściwą opieką przez kreatywny zespół, uczą i rozwijają się na najlepszym poziomie. Placówka całkowicie dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, w szczególności poruszających się na wózkach inwalidzkich. Przyjazny budynek podzielony na kolorowe moduły, przeznaczony dla określonej grupy wiekowej, dostosowany do potrzeb i rozwoju każdego ucznia. Wszystko po to, aby dziecko czuło się jak w domu.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

1978 PLN z 28000 PLN

26 Wspierający

Zakończony Cel nie został osiągnięty

7%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.12.2016.

Zabawa bez barier

O projekcie

Celem naszego projektu jest stworzenie integracyjnego placu zabaw. Chcemy, aby z naszego palcu zbaw mogły korzystać wszystkie dzieci. Te, które nie widzą, te które jeżdżą na wózkach, ale też te które widzą, słyszą i biegają.

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ziemięcicach to przyjazne miejsca, gdzie dzieci otoczone są właściwą opieką przez kreatywny zespół, uczą i rozwijają się na najlepszym poziomie. Placówka całkowicie dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, w szczególności poruszających się na wózkach inwalidzkich. Przyjazny budynek podzielony na kolorowe moduły, przeznaczony dla określonej grupy wiekowej, dostosowany do potrzeb i rozwoju każdego ucznia. Wszystko po to, aby dziecko czuło się jak w domu.

 

 

 W ośrodku od września ruszyło specjalne przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum, a także internat. Podopieczni ośrodka oprócz problemów z widzeniem zmagają się jednocześnie z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną, zaburzeniami emocjonalnymi oraz niepełnosprawnością sprzężoną. Aktualnie w przedszkolu i szkole edukuje się 20 podopiecznych. W ramach wczesnego wspomagania rozwoju rehabilitowanych jest 60 dzieci.  Docelowo naukę będzie mogło pobierać około stu uczniów, dla których w internacie przeznaczono 36 miejsc. Do szczęścia brakuje dzieciom tylko placu zabaw.

 

 

        Celem naszego projektu jest stworzenie integracyjnego placu zabaw dla dzieci niewidomych i niedowidzących ze dodatkowymi niepełnosprawnościami. Chcemy, aby z naszego palcu zbaw mogły korzystać wszystkie dzieci. Te, które nie widzą, te które jeżdżą na wózkach, ale też te które widzą, słyszą i biegają. Plac zabaw bez barier przeznaczony będzie dla wszystkich dzieci. Urządzenia w nim będą dostosowane do potrzeb dzieci o obniżonej sprawności ruchowej, ale będą też odpowiednie dla dzieci pełnosprawnych. Integracyjny plac zabaw to przestrzeń zabawy dla wszystkich.  Zabawa stanowi integralną część procesu kształtowania postawy młodego człowieka, zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Poprzez wspólną zabawę dzieci uczą się współpracy, zawierają przyjaźnie, rozwijają swoją kreatywność, dla nich nie ma podziałów na sprawnych i niepełnosprawnych. Chcemy stworzyć miejsce, które naprawdę będzie integrowało wszystkie dzieci, tak aby mogły wspólnie spędzać czas, a te mniej sprawne maluchy nie czuły się odizolowane.

 

  

 

Ludzie zaangażowani w projekt to grono kobitek które pracują z dzieciakami,  niepełnosprawnymi, w pełni sprawnymi. To osoby, o ogromnym sercu, dla których dobro dzieci jest najistotniejsze. A uściślając, działamy w trójkę :)

 

 

Karolina

(pr, koncept i takie tam :)  

 

Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, Logopedii i Neurologopedii Uniwersytetu Wrocławskiego i Śląskiego. Ze środowiskiem osób niepełnosprawnych związana od najmłodszych lat, za sprawa niewidomego taty. Społecznik i niepoprawna optymistka z głową pełną pomysłów. Ponadto terapeutka mowy i myśli, czasem dziennikarka, często pr`owiec i marketingowiec. Fanka mediów społecznościowych. Członkini Powiatowej Rady Pożytku Publicznego w Powiecie Rybnickim. Prywatnie mama, małej Ewci. Miłośniczka śniegu i nart, dobrego kina i muzyki, ostatnio książki czytanej. Ponad wszystko kocha ludzi i zwierzęta, dlatego postanowiła ich nie zjadać.

  

 

Agata

( edukacja )

Oligofrenopedagog, tyflopedagog i specjalista wczesnego wspomagania, absolwentka studiów doktoranckich. Pasjonatka nauki i nauczania na każdym poziomie. Od najmłodszych lat wiedziała, czym chce się zajmować w życiu. Konsekwentna i uparta. W wolnych chwilach najchętniej chwyta za książkę lub wsiada na rower.

 

Justyna

 ( biuro, administracja )

Absolwentka Wydziału Zdrowia Publicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Los innych ludzi, zwłaszcza potrzebujących zawsze było jej bliski, dlatego też tak wiele satysfakcji sprawia jej obcowanie i dawanie radości tym którzy tego naprawdę potrzebują. Ceni skrupulatność i dobra organizację czasu pracy. Prywatnie jest osobą towarzyską, każdą wolną chwilę spędza z ludźmi których kocha, ponadto  miłośniczka gór i dobrej zabawy.

 

 

  • 100% zebranych środków przeznaczymy na stworzenie integracyjnego placu zabaw dla najmłodszych. Środki przeznaczamy na zakup sprzętu:

Karuzela dla osób niepełnosprawnych

18 265,50 zł

Huśtawka Bocianie gniazdo

5 940,90 zł

Huśtawka dwuosobowa

3 847,45 zł

Razem

28 053,85 zł

 

  • 130% zebranych środków będziemy mogli wykorzystać na stworzenie specalnie zaprojketowanej piaskownicy dla osób z niepełnosprawnością. 

 

  • 150% zebranych środków umożliwi nam zakup specjalistecznej nawierzcji pod wózki inwalidzkie. 

 

  • 180% zebranych środków umożliwi nam zakup specjalistycznej huśtawki dla osób z niepełnosprawnością. 

 

  • 200% Uwaga! Idziemy dalej! I dzieciaki mają najcudowniejszy i drugi w Polsce wspaniały integracyjny plac zabaw:)  200% zebranych  środków będzie szansą na stworzenie niesamowitego zestawu integracyjnego. 

 

Huśtawka dla osób na wózach inwalidzkich

 

   

Huśtawka sensoryczna bocianie gniazdo

 

Hustawki dla wszytskich:)

 

Karuzela integracyjna dla osób z niepełnosprawnością

 

 

Integracyjny zestaw dla wszytskich

 

 


Dodatkowe zebrane środki w czasie trwania kampanii przeznaczymy na zajęcia integracyjne dla dzieciaków. Piknik integracyjny, zajęcia muzykoterapeutyczne, zajęcia plastyczne, turniej dwóch ogni i wiele innych podobnych akcji:)

 

 Jest to niesamowita szansa na przekucie marzeń w realne działanie przy wsparciu zaangażowanej społeczności. Plan mamy od dawna, wiemy, że jest dobry i potrzebny. Temat jest bardzo ważny i chcemy aby było o nim głośno. Nawet jeśli nie uda nam się zebrać pieniążków na plac zabaw, mamy nadzieję, że usłyszy o nas świat. Dzieci niepełnosprawne też chcą się bawić i choć raz w życiu poczuć, jak to jest mieć wiatr we włosach, kołysząc się lub huśtając się samodzielnie. 

 

Karolina k_galla@rfpn.org  FB/ Karolina Galla

Agata a_miodek@rfpn.org

Justyna sosw@rfpn.org

 

Termin realizacji

do 6 miesięcy po ukończeniu projektu

Media o Twoim projekcie:

Wyczarowali prawie 12 tys. zł

gwarek.com.pl | 2016-11-24

11 482,10 zł – taką kwotę zebrał zakład Foto Melcer w czasie trwającej pięć dni akcji charytatywnej. Chodzi o integracyjny plac zabaw dla dzieci niewidomych.

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 09.12.2016 18:06