Miło Cię widzieć!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Fundacja Rzucam Szkołę

Fundacja Rzucam Szkołę

Warszawa, Polska

Fundacja Rzucam Szkołę to projekt skierowany do uczniów, rodziców i nauczycieli. Jednak przede wszystkim zależy nam na dotarciu do ludzi, którzy w życiu kierują się niezależnym myśleniem, własnym wyborem, pasją... Przedstawimy osoby, które funkcjonują na co dzień w taki właśnie sposób. Spotykamy się z nimi, rozmawiamy, prosimy o podzielenie się osobistą wiedzą i doświadczeniem. Chcemy zainspirować innych... innym spojrzeniem na edukację i samorealizację. Zatrzymaj się i pomyśl - co jest najważniejsze dla rozwoju szczęśliwego człowieka? Wesprzyj budowę profesjonalnej strony internetowej.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

31235 PLN z 30000 PLN

51 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

104%

Model finansowania: "wszystko albo nic". Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.11.2015.

Z MIŁOŚCI DO PASJI – strona dodająca skrzydeł.

O projekcie

 

Naszym najbliższym celem jest stworzenie strony internetowej. Na nią właśnie zbieramy pieniądze. 

Strona będzie inspirować do znalezienia swojej pasji, a jeśli w jej realizacji przeszkadza skostniały system edukacji - do rozstania się z nim. Żeby dodawać skrzydeł, przybliżymy historie ludzi, którzy dzięki pasji i indywidualnemu rozwojowi spełniają się w życiu i wytyczają nowe szlaki w swoich dziedzinach.

Będziemy regularnie prowadzić wywiady z ciekawymi ludźmi, inspirującymi postaciami, a także z internautami, którzy zechcą podzielić się z nami swoimi doświadczeniami. Oferujemy przestrzeń w sieci tym, którzy opowiedzą swoją własną historię, podzielą się wiedzą i zachęcą innych własnym przykładem. Przedstawimy osoby, które żyją w zgodzie ze sobą, czują się spełnione i szczęśliwe.

Strona ta, jak i nasze dalsze działania wymagają dofinansowania. Stąd pomysł na zbiórkę z nagrodami.  


 

1 września zorganizowaliśmy oficjalny start działalności fundacji. Spotkaliśmy się pod budynkiem Ministerstwa Edukacji Narodowej,aby porozmawić o naszych przekonaniach i najbliżym planie - stworzeniu wirtualnej przestrzeni dla tych, co chcą żyć z pasją.


Informacje w mediach o tym wydarzeniu:
"Szkoła zabija kreatywność i podcina skrzydła". Happening pod siedzibą MEN
Namawiają do porzucenia szkoły. W Warszawie odbyła się pikieta

 

Nasze przesłanie brzmi: "jeśli coś przeszkadza Ci w realizacji Twojej pasji - rzuć to." 


Nie… Nie namawiamy do porzucenia edukacji. Namawiamy do porzucenia starych schematów. Do życia według własnego, śmiałego wyboru. Do odważnych zmian w nas i w naszym otoczeniu. Do odkrycia w naszych dzieciach, uczniach - ich naturalnych, indywidualnych zdolności. Do wspomagania i pielęgnowania tego potencjału. Zachęcamy do rozwijania indywidualnych predyspozycji, realizowania własnych pasji. Odkrywamy  i przedstawiamy różne metody przyswajania wiedzy i zdobywania umiejętności. 

"Rzucając szkołę" - porzucamy stary model myślenia o nauce
i rozwoju, o wyborze ścieżki życiowej. 

Uważamy, że dzisiejszy system edukacyjny nie pomaga rozkwitać indywidualnym talentom, nie wspiera kreatywności i różnorodności, a zdobywanie kolejnych szczebli wykształcenia nie gwarantuje szczęśliwego życia. 

Jednocześnie presja społeczna, rodzicielska, rówieśnicza sprawia, że rzadko kto ma odwagę zejść z utartej ścieżki

Wierzymy, że pasja jest o wiele ważniejszym wyznacznikiem powodzenia
w życiu, niż dyplom wyższej uczelni.

Nam, jako Fundacji chodzi także o coś więcej - o pokazanie, że ludzkości 
i społeczeństwu są dziś potrzebni szczęśliwi, spełnieni ludzie. Ludzie, którzy są świadomi swojego potencjału. Mogący realizować się poprzez pracę, którą lubią oraz działalność, która ich rozwija. Ponieważ tylko szczęśliwy i realizujący się w życiu człowiek może przynieść prawdziwy pożytek innym ludziom i przyczynić się do tworzenia lepszego świata.

 

Fundacja Rzucam Szkołę powstała, aby promować podejmowanie świadomych wyborów przez młodych ludzi

Pragniemy też zachęcić rodziców i nauczycieli do pomagania młodym 
w odkrywaniu indywidualnej pasji oraz do wspierania na ścieżce rozwoju. 

Wierzymy, że kluczem do bycia szczęśliwym w życiu jest podążanie za swoją intuicją

Jesteśmy przekonani, że człowiek, który odnalazł własną pasję jest na najlepszej drodze do tego, by być spełnionym i szczęśliwym.

Dlatego chcemy inspirować, wspierać i dodawać odwagi

 

Michał Paca & Iza Rudzka:

  •  „Założyliśmy fundację z potrzeby serca i z potrzeby naszych czasów. Zaczynamy działać, bo wierzymy, że kluczem do bycia szczęśliwym 
   i zrealizowanym w życiu jest podążanie za swoją pasją”
  • "czujemy się zirytowani tym, że wciąż spotykamy ludzi którzy nie robią,  a często nawet nie wiedzą co naprawdę chcą w życiu robić".
  • "jako pracodawcy i pracownicy bywamy sfrustrowani biernością i brakiem inicjatywy młodych ludzi, którzy spędzili 17 lat w objęciach obecnego systemu edukacji". 
  • "chcemy to zmieniać"


Michał Paca & Iza Rudzka - w Fundacji Rzucam Szkołę razem odpowiadamy za koncepcję i zakres działania oraz wdrażanie projektu. Pochylamy się wspólnie nad scenariuszami do filmów, wyborem osób, komunikacją, budżetami, prostą grafiką, wyborem tekstów oraz wiarygodnych źródeł. Ponadto, w projekt zaangażowane są osoby ze świata reklamy, mediów, ale także psycholodzy, wykładowcy i dyplomowani trenerzy. Wszyscy oni wspierają nas merytorycznie i technicznie.

 

Absolwent SGH w Warszawie i Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania. Indeks uczelni zdobywa w IV klasie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja wygrywając popularny program telewizyjny „Jeśli nie Oxford to co?”. W młodości wyjeżdża do USA, żeby pracować jako animator i opiekun młodzieży na popularnym Cedar Ridge Camp Louisville w Kentucky. W okresie studiów pracuje jako wolontariusz we Francji.

Aktywny uczestnik samorządu studenckiego SGH, przewodniczący komisji rewizyjnej, zasiada w Senacie SGH. Kończy kierunek Zarządzanie i Marketing. W 2000 roku rozpoczyna studia zaoczne w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie, które kończy pracą poświęconą zastosowaniu procesów beztlenowych do oczyszczania ścieków przemysłowych i przetwarzania odpadów biodegradowalnych. Interesuje się ekologią i wykorzystaniem nowych technologii w oczyszczaniu ścieków
i zagospodarowaniu odpadów. W tym czasie też kończy dodatkowy fakultet na wydziale biologii Uniwersytetu Warszawskiego. 

Doświadczenie praktyczne zdobywa, pracując w przedsiębiorstwie gospodarki wodno-ściekowej GEA-NOVA Sp. z o.o. specjalizującym się w eksploatacji obiektów wodno-kanalizacyjnych oraz nadzorze technicznym nad oczyszczalniami i wywozie ścieków. Jako szef działu sprzedaży jest autorem nowej strategii sprzedażowej firmy, dzięki której następuje gwałtowny rozwój przedsiębiorstwa. 

W 2008 roku zakłada własną firmę i zostaje Prezesem spółki Ziemia Polska Sp. z o.o. Funkcję tą pełni do dziś. Firma zajmuje się produkcją stosowanych w rolnictwie środków poprawiających właściwości gleby. Działa też w branży utylizacji odpadów komunalnych i osadów ściekowych. Obecnie dysponuje pięcioma zakładami na terenie Polski. Do produkcji wykorzystuje unikalną technologię opracowaną w Japonii związaną z zastosowaniem mikroorganizmów probiotycznych, które pozytywnie wpływają na życie biologiczne gleby, jej strukturę, stosunki wodne i gazowe oraz zwiększają dostępność składników pokarmowych dla roślin. 

Prywatnie pasjonat podróży, tata siedmioletniego Jasia i czteroletniej Zuzi. Mąż Agnieszki.

W Fundacji pełni rolę "Głównego Ideologa". Wie, że wszystko jest możliwe i zawsze mówi to, co myśli.

 

Specjalistka ds. marketingu i komunikacji, doskonale odnajdująca się w pracy zespołowej. 

Absolwentka administracji publicznej na Politechnice Warszawskiej oraz Podyplomowego Studium Marketingu i Strategii Marketingowych Szkoły Głównej Handlowej. W trakcie studiów aktywnie działa w samorządzie studenckim PW.

Zajmuje się zarządzaniem projektami w agencji reklamowej, nadzorem nad procesem produkcji poligraficznej i komunikacją w różnych kanałach. 

Prowadzi negocjacje handlowe z klientami i podwykonawcami. Odpowiada za przygotowanie zestawień́ finansowych oraz ofert handlowych. Planuje działania dotyczące wprowadzania nowych inwestycji na rynek. 

Zawodowiec od planowania, koordynacji oraz nadzoru nad prawidłową realizacją dużych i małych projektów. W życiu zawodowym i prywatnym.

W wolnym czasie tańczy, podróżuje, pracuje z dziećmi.. wszystko to co związane jest z dużą dawką energii.

W Fundacji wypełnia ‘papierki’ i wprowadza w życie wszelkie pomysły. Koordynuje współpracę osób odpowiedzialnych za: kreację, produkcję, projekty graficzne, copywriting, filmy, programowanie.. Uff… Ma to szczęście działa z ludźmi, którzy sami zgłaszają się do działania.

 

 

Przy okazji apelu o wsparcie naszego projektu postanowiliśmy ogłosić "konkurs darczyńców". 

Jego idea jest prosta. Wymiana energii. Ty nas wspierasz - my Ci się odwdzięczymy.

Każda, nawet najmniejsza wpłata będzie przez nas doceniona.

Nasze podziękowania wybraliśmy nieprzypadkowo. Pragniemy też za ich pomocą przybliżyć naszą ideę, zachęcić do głębszego zainteresowania się problemem i podpowiedzieć gdzie i jak szukać rozwiązań.

 

 

PODZIĘKOWANIA I STOPNIA

Pocztówka w formacie pdf do druku, podziękowania imienne na facebooku oraz mailowe. Możliwość zamieszczenia nadesłanego zdjęcia za zgodą darczyńcy.

 www.rzucamszkole.org

"Fundacyjna" opaska na rękę, podziękowania imienne na facebooku oraz mailowe. Możliwość zamieszczenia nadesłanego zdjęcia za zgodą darczyńcy.

 

    

Worek szkolny z logo fundacji. Dodatkowo, na adres mailowy przesyłamy playlistę z wykładami/materiałami dotyczącymi nowych metod edukacji, pasji i jej roli w życiu oraz o indywidualnym wyborze ścieżki życiowej.

    

Zestaw łamigłówka 3 w 1 w drewnianym pudełku z napisem "z miłości do pasji".

Koszulka z logo fundacji. 

Oryginalny kubek ze specjalnym motywem graficznym i wybranym cytatem/hasłem związanym z ideą fundacji + playlista z wykładami.

 

PODZIĘKOWANIA II STOPNIA

Torba "szkolna" z logo fundacji.

 

Dwugodzinny trening z Agnieszką Rzewuską-Pacą, certyfikowanym coachem NVC /Porozumienie bez Przemocy/.  Dodatkowo koszulka.

 

 

1000 zł – 2 książki specjalistyczne dla rodziców, nauczycieli oraz młodych ludzi. Darczyńca sam wybiera, z której grupy książki chce mieć. - Jak rozpoznawać talenty u dzieci, jak pomóc im wchodzić w dorosły świat, jak zmieniać stare schematy i wzorce myślenia. Dodatkowo koszulka.
lub
1000-2000 zł  - Pakiet 10 książek traktujących o intuicji, pasji, zmianach w życiu, podejmowaniu odważnych wyborów. 
Dodatkowo koszulka.

PODZIĘKOWANIA III STOPNIA

Nagrody te, to spotkania ze znanymi i ciekawymi osobami, które stanowią przykład niestandardowej edukacji, poświęceniu się pasji, osiągnięcia sukcesu i spełnienia w życiu na drodze odważnych decyzji. Opowiadać one będą o swojej ścieżce, inspirować, oraz uczestniczyć w dyskusji i odpowiadać na pytania.

1000 - 2000 zł - Spotkanie z uczniami w szkole na terenie Warszawy.
2000 - 3000 zł - Spotkanie z uczniami w szkole na terenie woj. Mazowieckiego.
3000 - 4000 zł - Spotkanie z uczniami w szkole na terenie Polski.

 

 


ZAINTERESOWAŁ CIĘ NASZ PROJEKT?
A MOŻE CHCESZ PODZIELIĆ SIĘ SWOJĄ HISTORIĄ?
ZAPRASZAMY DO KONTAKTU:

www.rzucamszkole.org

www.facebook.com/fundacjarzucamszkole

Model finansowania: "wszystko albo nic"

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania do 01.11.2015 14:02