Dołącz do naszej społeczności!

Z Meksyku do Wrocławia - zaprośmy dziecięcych artystów!

Kategoria - Wydarzenia

100%

Postęp

6502 zł

Mamy już

Udany!

Status

O projekcie

Aby zaprosić Daniela i pozostałą piątkę dzieci z domu dziecka Casa Hogar Nueva Vida w Meksyku potrzebujemy Waszej pomocy! Bilety z Meksyku do Polski są bardzo drogie i bez Waszej pomocy trudno będzie nam je kupić. Jeden bilet lotniczy kosztuje ok. 1500 USD (6.000 zł.) Zapraszamy grupę sześcioro dzieci z jednym opiekunem. Mamy już sponsora na paszporty dla dzieci. Zgłosił się również sponsor kolejnego biletu dla jednego z sześciorga dzieci. Każda pozyskana złotówka pomoże nam w zakupie kolejnych biletów dla dzieci z Meksyku.

 

Oto grupa z domu dziecka Casa Hogar Nueva Vida podczas przygotowań na przyjazd na Brave Kids do Polski:

 

Kampania finansowania społecznościowego Z Meksyku do Wrocławia - zaprośmy dziecięcych artystów!Kampania finansowania społecznościowego Z Meksyku do Wrocławia - zaprośmy dziecięcych artystów!

 

Dzieci zaprezentują tradycyjne, prastare pieśni i tańce plemienia Mixe.

Podczas zorganizowanego we Wrocławiu wydarzenia, pod nazwą: Z Meksyku do Wrocławia: kup bilet! (12-13 marca), składającego się z koncertu, pokazów filmów dokumentalnych, warsztatów kulinarnych kuchni meksykańskiej, zebraliśmy 5.219 zł! To na zakup jednego biletu!!!

Zapraszamy na kolejne warsztaty kulinarne kuchni meksykańskiej 17 kwietnia: https://web.facebook.com/events/1056414761082330/ - będzie pysznie i pikantnie!

 

Projekt Z Meksyku do Wrocławia - zaprośmy dziecięcych artystów!

 

Co roku, na przełomie czerwca i lipca, zapraszamy na Brave Kids dzieci - młodych artystów z całego świata aby mogły wspólnie tworzyć, wymieniać się umiejętnościami i doświadczeniami, a przede wszystkim aby mogły się ze sobą zaprzyjaźnić! Przez 4 tygodnie spędzone w Polsce, dzieci tworzą wspólne spektakle odzwierciedlające ich kultury, tradycje, umiejętności.

 

A tak wyglądało ubiegłoroczne spotkanie dzieciaków na Brave Kids - obejrzyj krótki spot:

Kampania finansowania społecznościowego Z Meksyku do Wrocławia - zaprośmy dziecięcych artystów!

 

Daniel, jak i pozostałe dzieci uczestniczące w Brave Kids, zamieszka w domu "rodziny goszczącej" w każdym z miast, w którym odbywa się pierwsza część projektu (Wrocław, Warszawa, Wałbrzych, Przemyśl). Rodziny wolontaryjnie goszczą dzieci, co jest wspaniałą lekcją empatii, otwartości i często owocuje przyjaźnią na lata. Możecie to zobaczyć na naszym filmie dokumentalnym, pt. Brave Kids - Dzieci Świata - tutaj:

 

Projekt Z Meksyku do Wrocławia - zaprośmy dziecięcych artystów!


W tym roku zaprosiliśmy na Brave Kids dziecięcych artystów (po sześcioro dzieci w każdej grupie) z Gruzji, Nepalu, Hiszpanii, Polski, Turcji, Estonii, Słowacji, Rumunii, Ugandy, Czech, Maroka, Syberii, Brazylii, Ukrainy, Izraela, Cypru, Włoch, Iranu.

Pragniemy aby do tej grupy dołaczyła również grupa Daniela z Meksyku. 
W sumie 144 dzieciaków z 20 krajów, z 24 grup artystycznych, reprezentujących różne kultury, tradycje, doświadczenia życiowe, często smutne i bolesne. Pragniemy, aby spotkania i doświadczenia nabyte podczas Brave Kids były dla nich wartościową inspiracją na całe życie! A dla wszystkich odbiorców, publiczności, rodzin goszczących jest to wspaniała okazja spotkania i bliższego poznania różnych, często odległych i nieznanych kultur.

Projektowi Brave Kids patronuje UNESCO, Rzecznik Praw Dziecka, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Prezydenci miast: Warszawy, Przemyśla, Wałbrzycha, Wrocławia. Projekt jest wpisany w program Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Wielki finałowy spektakl dzieci zaprezentują w Hali Stulecia we Wrocławiu 15 lipca - spodziewamy się 1800 widzów.

Skąd pomysł zaproszenia dzieci z Meksyku:

Zaproszenie grupy młodych artystów z Meksyku wyszło z inicjatywy Piotra Piwowarczyka, założyciela fundacji Mam Marzenie, producenta i współautora scenariusza filmu dokumentalnego o polskich uchodźcach wojennych w Meksyku pt. „Santa Rosa. Odyseja w rytmie mariachi”, wolontariusza w domu dziecka Casa Hogar Nueva Vida w Puerto Escondido oraz Juliety Gonzalez-Springer, wrocławskiej śpiewaczki pochodzącej z Meksyku. 
Jako wolontariusz Casa Hogar Nueva Vida - mówi Piotr Piwowarczyk - mam możliwość obserwowania jego wychowanków żyjących tam pod opieką Victorii i Octavia. Dla tych dziewcząt i chłopców miejsce to stało się nie tylko bezpieczną przystanią, która zwróciła im lata straconego dzieciństwa, ale i szansą na dorastanie w atmosferze miłości i wzajemnego szacunku. Dzieciaki oprócz normalnych obowiązków szkolnych i domowych od pierwszych dni pobytu w sierocińcu uczone są odpowiedzialności, dumy ze swojego pochodzenia i wiary w drugiego człowieka. Wyjazd na Brave Kids do Wrocławia byłby dla nich nie tylko szansą przeżycia niezwykłej przygody, ale i poszerzenia horyzontów, które pozwolą im zrealizować w przyszłości marzenia i ambicje.

 

W pomoc włączają się wspaniali artyści:

Gościem specjalnym wrocławskiego koncertu na rzecz przyjazdu dzieci będzie znakomita brytyjska wokalistka polskiego pochodzenia Katy Carr, która odwiedziła niedawno dom dziecka w Puerto Escondido. Oto jej wspomnienia: 
Spotkanie osieroconych dzieci w Meksyku było dla mnie bardzo poruszającym doświadczeniem. Zainspirowały mnie ich gorące serca i niebywale pozytywne nastawienie do życia. Meksykańscy opiekunowie domu dziecka byli niezwykli i wyjątkowo zaangażowani. Mam nadzieję, że mali Meksykanie będą mieli szansę przyjechania do Polski i
spotkania tutaj innych dzieci. Ponad 70 lat temu Meksykanie uratowali życie wielu niewinnym Polakom, którzy byli więzieni w okrutnych warunkach stalinowskich
Gułagów na terenie ZSRR podczas II Wojny Światowej. Polacy ci ostatecznie po długiej i wyczerpującej przeprawie zaznali bezpieczeństwa i szczęścia w słonecznym Meksyku, po doświadczeniu skrajnego okrucieństwa, głodu, utraty kraju i upokorzeniu. Mam nadzieję, że znów spotkam te wspaniałe meksykańskie dzieciaki, zachowując w pamięci inspirującą muzykę i radość, którą ich kraj zaoferował nie tylko Polakom podczas II Wojny Światowej ale też mnie osobiście jako pieśniarce i muzykowi.

 

Pomysł zorganizowania koncertu zaoferowała Julieta Gonzalez-Springer, wrocławska śpiewaczka pochodząca z Meksyku, zapraszając do niego wspaniałych artystów polsko-meksykanskich zespołów: Jacaras i Serenata Peregrina. Program i szczegółowy opis znajdziecie tutaj. ZAPRASZAMY - przyłączcie się do nas!

 

Zbiórka Z Meksyku do Wrocławia - zaprośmy dziecięcych artystów!

 

Promocja:

o zbiórce pieniędzy na bilety lotnicze dla dzieci z domu dziecka z Puerto Escondido informujemy na:

- strona internetowa Brave Kids

- fanpage Brave Kids

- organizujemy zbiórkę publiczną do puszek, razem ze Stowarzyszeniem Charytatywnym ROKPA Polska, pod nazwą "Z Meksyku do Wrocławia: kup bilet!", numer 2016/892/OR. 

- opowiadamy o tym w mediach: radio, TV, gazety

Z radością zainteresujemy wszystkich,

którzy zechcą współtworzyć z nami Brave Kids!

 

Zbiórka Z Meksyku do Wrocławia - zaprośmy dziecięcych artystów!

 

 

Media o Twoim projekcie:

Brave Kids 2016. Mali artyści przyjadą z Meksyku do Wrocławia.

wroclaw.wyborcza.pl | 2016-03-11


Mali artyści z biednych regionów całego świata w lipcu przyjadą do Wrocławia. Podczas weekendowej imprezy będą zbierane pieniądze na przyjazd grupy z Meksyku.

32

Wspierających

6502 zł

Z całkowitej kwoty 6500 zł

zakończono

Do zakończenia projektu

Projekt zostanie ufundowany 26.04.2016

Wesprzyj projekt

Nielimitowana

Nagroda za 1 zł lub więcej!

Wsparcie bez nagrody

6 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 5 zł lub więcej!

Uśmiech dzieci biorących udział w projekcie!

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 10 zł lub więcej!

Zdjęcie grupy dzieci z Meksyku z podziękowaniem wysłane drogą mailową.

5 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 20 zł lub więcej!

Zdjęcie grupy dzieci z Meksyku z podziękowaniem wysłane drogą mailową oraz pakiet wybranych zdjęć Brave Kids w wysokiej rozdzielczości do indywidualnego wykorzystania.

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 25 zł lub więcej!

Zdjęcie grupy dzieci z Meksyku z podziękowaniem wysłane drogą mailową i przypinka z logo Brave Kids.

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 30 zł lub więcej!

Zaproszenie na wielokulturowy barwny piknik pożegnalny z uczestnikami Brave Kids w Warszawie, Wałbrzychu, Wrocławiu, Przemyślu - 2 lipca.

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 40 zł lub więcej!

CD z nagraniem finałowego spektaklu Brave Kids z Hali Stulecia we Wrocławiu 15 lipca oraz zestawem pocztówek Brave Kids z twarzami dzieci z różnych kultur reprezentującymi wszystkie poprzednie i obecną edycję projektu.

4 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 50 zł lub więcej!

ZESTAW Brave Kids niebieski:
1. Rezerwacja miejsca w I rzędzie na finałowe spektakle Brave Kids w Warszawie, Wrocławiu, Przemyślu, Wałbrzychu - 1 lipca,
2. Książka kucharska w wersji elektronicznej na CD zawierająca 6 potraw kuchni meksykańskiej sfotografowanych i opisanych podczas wegetariańskich warsztatów, które organizujemy na rzecz przyjazdu dzieci z Meksyku,
3. CD z nagraniem finałowego spektaklu Brave Kids z Hali Stulecia we Wrocławiu 15 lipca oraz zestawem pocztówek Brave Kids z twarzami dzieci z różnych kultur reprezentującymi wszystkie poprzednie i obecną edycję projektu.

8 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 75 zł lub więcej!

ZESTAW Brave Kids zielony:
1. Katalog Brave Kids i Brave Festival
2. Książka kucharska w wersji elektronicznej na CD zawierająca 6 potraw kuchni meksykańskiej sfotografowanych i opisanych podczas wegetariańskich warsztatów, które organizujemy na rzecz przyjazdu dzieci z Meksyku,
3. CD z nagraniem finałowego spektaklu Brave Kids z Hali Stulecia we Wrocławiu 15 lipca oraz zestawem pocztówek Brave Kids z twarzami dzieci z różnych kultur reprezentującymi wszystkie poprzednie i obecną edycję projektu.

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 100 zł lub więcej!

ZESTAW Brave Kids żółty:
1. Sesja zdjęciowa z dziećmi - uczestnikami Brave Kids w Wałbrzychu, Warszawie, Przemyślu, Wrocławiu, Obornikach Śl.
2. CD z nagraniem finałowego spektaklu Brave Kids z Hali Stulecia we Wrocławiu 15 lipca oraz zestawem pocztówek Brave Kids z twarzami dzieci z różnych kultur reprezentującymi wszystkie poprzednie i obecną edycję projektu.

2 Wspierających
Pozostało: 13 z 14

Nagroda za 120 zł lub więcej!

Udział w warsztacie kulinarnym: Kuchnia meksykańska – wegetariańskie warsztaty kulinarne vol. 2. (po sukcesie vol.1 na rzecz biletu dla Daniela) 17 kwietnia, godz. 11-13.30, Zakrzowska 29, Wrocław (szczegóły: biuro@zakrzowska29.pl) Meksykanka, Julieta González, wprowadzi nas w tajniki kuchni meksykańskiej, która jako pradawna, żywa kultura wspólnotowa została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

1 Wspierający
Nielimitowana

Nagroda za 200 zł lub więcej!

ZESTAW Brave Kids czerwony:
1. Zaproszenie i rezerwacja miejsca w I rzędzie w Hali Stulecia na wielki finałowy spektakl Brave Kids - 15 lipca oraz katalog i plakat Brave Kids z autografami dzieciaków.
2. CD z nagraniem finałowego spektaklu Brave Kids z Hali Stulecia we Wrocławiu 15 lipca oraz zestawem pocztówek Brave Kids z twarzami dzieci z różnych kultur reprezentującymi wszystkie poprzednie i obecną edycję projektu.

2 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 500 zł lub więcej!

ZESTAW Brave Kids pomarańczowy:
1. Imienne podziękowanie w katalogu Brave Kids, na www, fanpage projektu oraz w katalogu na stronie poświęconej prezentacji grupy dzieci z Meksyku,
2. Katalog Brave Kids
3. CD z nagraniem finałowego spektaklu Brave Kids z Hali Stulecia we Wrocławiu 15 lipca oraz zestawem pocztówek Brave Kids z twarzami dzieci z różnych kultur reprezentującymi wszystkie poprzednie i obecną edycję projektu.

3 Wspierających
Nielimitowana

Nagroda za 550 zł lub więcej!

5-dniowy warsztat artystyczny dla dziecka w wieku 8-14 lat, w dniach 25-29 czerwca, odbywający się równolegle z warsztatami Brave Kids w Warszawie, Wałbrzychu, Wrocławiu, Przemyślu, prowadzony przez instruktorów przyjeżdżających z grupami dzieci.

1 Wspierający

O Projektodawcy

Brave Kids

Brave Kids

Wrocław,Warszawa,Wałbrzych,Przemyśl,Oborniki Śląskie

Brave Kids to spotkanie artystycznych zespołów dziecięcych z różnych stron świata, reprezentujących odmienne kultury i tradycje, a także doświadczenia życiowe, często smutne i bolesne. Na tegoroczną 7.edycję zaprosiliśmy 144 dziecięcych artystów z 20 krajów, 5 kontynentów. Dzieci wspólnie tworzą spektakle mieniące się kulturami reprezentowanymi przez wszystkich uczestników. Głównym organizatorem BK jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Patronat honorowy: UNESCO, Rzecznik Praw Dziecka, MSZ.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

Obejmij patronat nad tym projektem!

Chcesz sygnować projekt swoją marką lub nazwiskiem? Zgłoś się już teraz!

Wybierz rodzaj wsparcia jakiego chcesz udzielić projektodawcy: