Dołącz do naszej społeczności!

Ładowanie strony

O projektodawcy

Brave Kids

Brave Kids

Wrocław,Warszawa,Wałbrzych,Przemyśl,Oborniki Śląskie

Brave Kids to spotkanie artystycznych zespołów dziecięcych z różnych stron świata, reprezentujących odmienne kultury i tradycje, a także doświadczenia życiowe, często smutne i bolesne. Na tegoroczną 7.edycję zaprosiliśmy 144 dziecięcych artystów z 20 krajów, 5 kontynentów. Dzieci wspólnie tworzą spektakle mieniące się kulturami reprezentowanymi przez wszystkich uczestników. Głównym organizatorem BK jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. Patronat honorowy: UNESCO, Rzecznik Praw Dziecka, MSZ.

Napisz wiadomość do Projektodawcy

6502 PLN z 6500 PLN

32 Wspierający

Udany! Cel osiągnięty

Aby otrzymać środki, projekt musi osiągnąć minimum 100% finansowania (model "wszystko albo nic") do 26.04.2016 10:10

Z Meksyku do Wrocławia - zaprośmy dziecięcych artystów!

O projekcie

Aby zaprosić Daniela i pozostałą piątkę dzieci z domu dziecka Casa Hogar Nueva Vida w Meksyku potrzebujemy Waszej pomocy! Bilety z Meksyku do Polski są bardzo drogie i bez Waszej pomocy trudno będzie nam je kupić. Jeden bilet lotniczy kosztuje ok. 1500 USD (6.000 zł.) Zapraszamy grupę sześcioro dzieci z jednym opiekunem. Mamy już sponsora na paszporty dla dzieci. Zgłosił się również sponsor kolejnego biletu dla jednego z sześciorga dzieci. Każda pozyskana złotówka pomoże nam w zakupie kolejnych biletów dla dzieci z Meksyku.

 

Oto grupa z domu dziecka Casa Hogar Nueva Vida podczas przygotowań na przyjazd na Brave Kids do Polski:

 

 

Dzieci zaprezentują tradycyjne, prastare pieśni i tańce plemienia Mixe.

Podczas zorganizowanego we Wrocławiu wydarzenia, pod nazwą: Z Meksyku do Wrocławia: kup bilet! (12-13 marca), składającego się z koncertu, pokazów filmów dokumentalnych, warsztatów kulinarnych kuchni meksykańskiej, zebraliśmy 5.219 zł! To na zakup jednego biletu!!!

Zapraszamy na kolejne warsztaty kulinarne kuchni meksykańskiej 17 kwietnia: https://web.facebook.com/events/1056414761082330/ - będzie pysznie i pikantnie!

 

 

Co roku, na przełomie czerwca i lipca, zapraszamy na Brave Kids dzieci - młodych artystów z całego świata aby mogły wspólnie tworzyć, wymieniać się umiejętnościami i doświadczeniami, a przede wszystkim aby mogły się ze sobą zaprzyjaźnić! Przez 4 tygodnie spędzone w Polsce, dzieci tworzą wspólne spektakle odzwierciedlające ich kultury, tradycje, umiejętności.

 

A tak wyglądało ubiegłoroczne spotkanie dzieciaków na Brave Kids - obejrzyj krótki spot:

 

Daniel, jak i pozostałe dzieci uczestniczące w Brave Kids, zamieszka w domu "rodziny goszczącej" w każdym z miast, w którym odbywa się pierwsza część projektu (Wrocław, Warszawa, Wałbrzych, Przemyśl). Rodziny wolontaryjnie goszczą dzieci, co jest wspaniałą lekcją empatii, otwartości i często owocuje przyjaźnią na lata. Możecie to zobaczyć na naszym filmie dokumentalnym, pt. Brave Kids - Dzieci Świata - tutaj:

 


W tym roku zaprosiliśmy na Brave Kids dziecięcych artystów (po sześcioro dzieci w każdej grupie) z Gruzji, Nepalu, Hiszpanii, Polski, Turcji, Estonii, Słowacji, Rumunii, Ugandy, Czech, Maroka, Syberii, Brazylii, Ukrainy, Izraela, Cypru, Włoch, Iranu.

Pragniemy aby do tej grupy dołaczyła również grupa Daniela z Meksyku. 
W sumie 144 dzieciaków z 20 krajów, z 24 grup artystycznych, reprezentujących różne kultury, tradycje, doświadczenia życiowe, często smutne i bolesne. Pragniemy, aby spotkania i doświadczenia nabyte podczas Brave Kids były dla nich wartościową inspiracją na całe życie! A dla wszystkich odbiorców, publiczności, rodzin goszczących jest to wspaniała okazja spotkania i bliższego poznania różnych, często odległych i nieznanych kultur.

Projektowi Brave Kids patronuje UNESCO, Rzecznik Praw Dziecka, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Prezydenci miast: Warszawy, Przemyśla, Wałbrzycha, Wrocławia. Projekt jest wpisany w program Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Wielki finałowy spektakl dzieci zaprezentują w Hali Stulecia we Wrocławiu 15 lipca - spodziewamy się 1800 widzów.

Skąd pomysł zaproszenia dzieci z Meksyku:

Zaproszenie grupy młodych artystów z Meksyku wyszło z inicjatywy Piotra Piwowarczyka, założyciela fundacji Mam Marzenie, producenta i współautora scenariusza filmu dokumentalnego o polskich uchodźcach wojennych w Meksyku pt. „Santa Rosa. Odyseja w rytmie mariachi”, wolontariusza w domu dziecka Casa Hogar Nueva Vida w Puerto Escondido oraz Juliety Gonzalez-Springer, wrocławskiej śpiewaczki pochodzącej z Meksyku. 
Jako wolontariusz Casa Hogar Nueva Vida - mówi Piotr Piwowarczyk - mam możliwość obserwowania jego wychowanków żyjących tam pod opieką Victorii i Octavia. Dla tych dziewcząt i chłopców miejsce to stało się nie tylko bezpieczną przystanią, która zwróciła im lata straconego dzieciństwa, ale i szansą na dorastanie w atmosferze miłości i wzajemnego szacunku. Dzieciaki oprócz normalnych obowiązków szkolnych i domowych od pierwszych dni pobytu w sierocińcu uczone są odpowiedzialności, dumy ze swojego pochodzenia i wiary w drugiego człowieka. Wyjazd na Brave Kids do Wrocławia byłby dla nich nie tylko szansą przeżycia niezwykłej przygody, ale i poszerzenia horyzontów, które pozwolą im zrealizować w przyszłości marzenia i ambicje.

 

W pomoc włączają się wspaniali artyści:

Gościem specjalnym wrocławskiego koncertu na rzecz przyjazdu dzieci będzie znakomita brytyjska wokalistka polskiego pochodzenia Katy Carr, która odwiedziła niedawno dom dziecka w Puerto Escondido. Oto jej wspomnienia: 
Spotkanie osieroconych dzieci w Meksyku było dla mnie bardzo poruszającym doświadczeniem. Zainspirowały mnie ich gorące serca i niebywale pozytywne nastawienie do życia. Meksykańscy opiekunowie domu dziecka byli niezwykli i wyjątkowo zaangażowani. Mam nadzieję, że mali Meksykanie będą mieli szansę przyjechania do Polski i
spotkania tutaj innych dzieci. Ponad 70 lat temu Meksykanie uratowali życie wielu niewinnym Polakom, którzy byli więzieni w okrutnych warunkach stalinowskich
Gułagów na terenie ZSRR podczas II Wojny Światowej. Polacy ci ostatecznie po długiej i wyczerpującej przeprawie zaznali bezpieczeństwa i szczęścia w słonecznym Meksyku, po doświadczeniu skrajnego okrucieństwa, głodu, utraty kraju i upokorzeniu. Mam nadzieję, że znów spotkam te wspaniałe meksykańskie dzieciaki, zachowując w pamięci inspirującą muzykę i radość, którą ich kraj zaoferował nie tylko Polakom podczas II Wojny Światowej ale też mnie osobiście jako pieśniarce i muzykowi.

 

Pomysł zorganizowania koncertu zaoferowała Julieta Gonzalez-Springer, wrocławska śpiewaczka pochodząca z Meksyku, zapraszając do niego wspaniałych artystów polsko-meksykanskich zespołów: Jacaras i Serenata Peregrina. Program i szczegółowy opis znajdziecie tutaj. ZAPRASZAMY - przyłączcie się do nas!

 

 

Promocja:

o zbiórce pieniędzy na bilety lotnicze dla dzieci z domu dziecka z Puerto Escondido informujemy na:

- strona internetowa Brave Kids

- fanpage Brave Kids

- organizujemy zbiórkę publiczną do puszek, razem ze Stowarzyszeniem Charytatywnym ROKPA Polska, pod nazwą "Z Meksyku do Wrocławia: kup bilet!", numer 2016/892/OR. 

- opowiadamy o tym w mediach: radio, TV, gazety

Z radością zainteresujemy wszystkich,

którzy zechcą współtworzyć z nami Brave Kids!

 

 

 

Media o Twoim projekcie:

Brave Kids 2016. Mali artyści przyjadą z Meksyku do Wrocławia.

wroclaw.wyborcza.pl | 2016-03-11

Mali artyści z biednych regionów całego świata w lipcu przyjadą do Wrocławia. Podczas weekendowej imprezy będą zbierane pieniądze na przyjazd grupy z Meksyku.